Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Leonardo 250-pomoc oko par sitnica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Poz svima,pre par dana sam uzeo leonarda i imam neke problemcice koje bih da resim pre nego sto ga registrujem i krenem da vozim,ovako:

-Kad dam kontakt lampica za ulje svetli 3-4 sek i ugasi se,ne upalim jos motor a ona se ugasi...jel to normalno? Nesto mislim da bi trebalo da se gasi kad motor upali....

-Zanima me gde je filter za ulje,jel se menja ili cisti? Negde sam procitao da se cisti,da je dole kod cepa,negde pise da je sa strane,nzm....

Zasad je to to sto se tice pitanja... pa ako neko zna neka odg,ali samo ako je siguran... poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Lampica za ulje ne bi trebala da se ugasi pre nego sto se upali motor, filter ulja (mrezica) se ispere nekim odmascivacem i vrati nazad (nalazi se na sred agregata sa donje strane).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

... kad odvrnes cep za ispustanje ulja,nalazi se ispod agregata ...tu u cepu se nalazi mrezica i feder. Nemoj da ispustis ulje i da to ode u posudu pa da ne vratis sito. Taj model nema filter,samo mrezicu. Posle vrati sve na mesto i sipaj sveze ulje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

hvala ljudi... a za ovu lampicu cu da sacekam,mozda neko zna sta to moze da bude...

gledao sam nesto po nekim manualima sto sam poskidao...kao fora na modelima od 250cc kad se meri nivo ulja ne zavija se ona sipkica vec se samo ubaci... tako mi je 2-3 mm od minimuma a kad zavijem na pola je... mozda je i retko ulje,dotrajalo...videcu kad zamenim ulje da li ce i dalje da se gasi lampica...koje ulje preporucujete,u servisu gde sam poceo da radim od nedavno imamo neko motulovo 10-40 za skutere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nemoj ispustati ulje gde se skida filter, usr*ces alat i ruke, sraf za ispustanje ti je sa leve strane ispod poklopca CVT-a. 

Meris tako sto prislonis merac tj bez zavijanja i sipaj slobodno to Motulovo koje imas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

jel zna neko kako mogu da kontaktiram lika koji je radio u fabrici u bolonji,video sam ovde na forumu da je komentarisao nesto o leonardu... nik mu je Grnja,poslao sam mu pp ali vidim da nije skoro bio na forumu... dosta me brine ova lampica sto se gasi pre nego sto upalim motor,razmisljam da li da ga vozim dok to ne resim,inace ovako radi sve normalno.... tacnije,lik se zove vaximo944 ...zeznuo sam se nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

Nasao sam jos jedan,treci manual,gde pise da treba lampica da svetli 3 sek kad se da kontakt,kao kontrola ispravnosti lampice...sad nzm ni ja vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Na mome starom Leu je isto bilo... svijetli, ugasi se, ja palim... 
To mi je bila navika, kao da čekam grijače od dizela... 

Nikakvih problema imao nisam... doduše vozio sam ga samo jedno ljeto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Normalno je da svetli, pa da se ugasi posle par sec, cak i pre paljenja. Lampica inace sluzi za opomenu za zamenu ulja. Pali se na svakih 3000 km. Prekidac za resetovanje je ispod sedista pored akumulatora. Das kontakt i stisnes dugme 3 sec.

Nece se paliti lampa ako je nivo ulja malo ispod minimuma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja