Jump to content

Moto Zajednica

Dom Sremcica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

Evo konkretno, da li biste otisli ovih dana u sup SV i podneli prijavu protiv izvrsioca krivicnog dela? Mozda otisli do zeleznicke stanice i malo izvideli situaciju? Ili biste mozda uzeli zivotinju ako bude potrebe? Ili biste pomogli da se nadje neko da preuzme zivotinju? Bilo sta, svako malo na kraju bude dovoljno. Svaka pomoc je dobrodosla, vazno je da se sto vise ljudi ukljuci u slucaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

Evo ovako. Jel ima neko da uzme stene koje je juce oteto? Od sutra nema ni privremeni smestaj. Da li bi neko hteo da ga prihvati uz hranu? Ja vec cuvam jedno uzeto od 20. juna. Imam macke koje ne trpe ni njega. Pa, ko se javlja da bude bar privremeni staratelj?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zorana, hajde da vidimo šta možemo i treba da uradimo. Čitajući tvoj prvi post pomislio sam da je on već štićenik doma u Sremčici, ali na kraju sam shvatio da nije. Videću da probam danas da popričam sa direktorkom doma i da vidim šta ona predlaže kao put za rešavanje tog problema. Javiću ti se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Čuo sam se sa direktorkom doma i ona takođe savetuje da se obratimo gradskom centru za socijalni rad jer je to ustanova koja treba da rešava takve probleme, na način da se ta osoba uputi na lečenje zbog drugih i zbog sebe samog. Dom u Sremčici nije ustanova koja može to da radi, niti sme da prima agresivne štićenike jer bi bili opasnost po ostale štićenike doma, što ima smisla.

 

Hajde da odemo zajedno do tog centra. Pusti mi svoj broj na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

to je vec receno i normalno je jer ravnateljica centra dobija šticenike od nadležnih tjela a ne lovi ih po ulicama. evo kako mi to radimo da bi pomogli nekome slicnom tom vašem romu. treba mu prici i isprovocirati situaciju, nakon toga pozvati policiju ali i obavjestiti hitnu pomoc. i jednima i drugima recite da su i oni drugi obavješteni. hitna nece doci ako je spoznala od vas da dolazi policija do samog poziva od strane policije nakon uviđaja, a policiji recite da je hitna rekla da ce doci ukoliko ih obavjesti policija. buduci da je slucaj za hitnu zbog akutnog psihotickog stanja policija ce zvati hitnu i oni ce ga hospitalizirati na odjelu psihijatrije za akutna stanja. pošto nema ???? nekog svog zvati ce dežurnog socijalnog radnika. nakon anamneze i Th. za akutno stanje hitna potražuje privremeno rješenje centra za premještaj u najbližu specijaliziranu ustanovu. privremeno rješenje za smještaj je puno lakše izdati nego stalno rješenje pa se linijom manjeg otpora to i radi.

kada momak dođe u neku od ustanova s obzirom na navedene simptome i socijalni status izgledi su mu da ce tu i ostai. to je neko pravno zaobilaženje sustava ali pomogli ste momku a i zajednici.

u svakom slucaju ako momak nije za ustanovu, a to ce pokazati 30. dnevna opservacija, biti ce pušten ili smješten tamo gdje opservacijski tim da prjedlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Priča uopšte nije bezazlena ...

Sličan problem smo imali prošle godine u parku sa psihički poremećenom i pritom nestabilnom osobom, lik je mahao rukama, unosio se ljudima u lice, pričao nepovezane stvari....park pun roditelja sa malom decom, kučića,šetača se ispraznio za bukvalno 30 sekundi.

Na poziv komšinice je izašla patrola policije (lik je u međuvremenu otišao svojim putem) i onu su nas saslušali i na naše pitanje šta će dalje biti su dali vrlo neočekivan, ali iskren odgovor..."mi ćemo da ga legitimišemo, ako se psihički nestabilno ponaša privešćemo ga, posle ide u Lazu na pregled i zadržavanje...ali se ne nadajte puno, oni će ga za nekoliko dana pustiti jer će početi da uzima terapiju i biće "normalan"...

Naravoučenije :

Sistema ima, ali kao i da ga nema..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja