Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Najpre da pozdravim sve a posebno tebe koji si se zainteresovao za ovu avanturisticku pricu!

Zeleo bih da Vam predstavim ovogodisnju Avanturu. Sest meseci nazad grupa istomisljenika i zaljubljenika u putovanje na dva tocka, kreirala je ovu zanimljivu pricu.

Pa da krenemo lagano:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ovogodisnja Avantura obuhvata voznju kroz suncem obliveni Iran, Dasht e Kavir - Dasht e Lut pustinje.

 

-Pet avanturistickih vozaca-pet R 1200 GS Adventure.

 

Najpre da ugrubo krenemo sa marsrutom: Kao sto se na slici da videti, put nas vodi iz Srbije, preko Bugarske, Turske do samog Irana gde cemo krenuti duz zapadnog dela koji se granici sa Irakom -na jug do samog Persijskog zaliva, gde cemo okrenuti istoku zemlje i paralelno sa granicama Pakistana i Avganistana provesti se duz najtoplije pustinje na svetu (Dasht e Lut), do severa Irana - Kaspijskog mora, odakle ce uslediti povratak kroz Tursku i Bugarsku ka Srbiji. Tura je isplanirana tako da nas marsruta vodi kroz zaista riznicu gradova stare Persije, zanimljive pejzaze i predele koji se ne mogu zaobici.

 

Plan putovanja:

 

I dan: Beograd (SRB) – Istanbul (TUR)-1 112km

 

II dan: Istanbul (TUR) – Erzurum (TUR)-1 240 km

 

III dan: Erzurum

 

IV dan Erzurum (TUR) – Tabriz (IR)-588km

 

V dan: Tabriz (IR) – Maragheh (IR) – Bukan (IR)-363km

 

VI dan: Bukan (IR) – Sanandaj (IR) – Hamedan (IR)-401km

 

VII dan: Hamedan (IR) – Saveh (IR) – Qom (IR) – Esfahan (IR)-627km

 

VIII dan: Esfahan (IR) – Naein (IR) – Yazd (IR)-322km

 

IX dan: Yazd (IR) – Shiraz (IR)-442km

 

X dan: Shiraz (IR) – Bandar Busher (IR)-294km

 

XI dan: Bandar Busher (IR) – Shiraz (IR)-294km

 

XII dan: Shiraz (IR) – Kerman (IR)-571km

 

XIII dan: Kerman (IR) – Ravar(IR) – Tabas(IR)-511km

 

XIV dan: Tabas(IR) – Damghan(IR)-510km

 

XV dan: Damghan(IR) – Semnan(IR) – Teheran(IR)-336km

 

XVI dan: Teheran (IR)

 

XVII dan: Teheran(IR) – Chalus(IR) – Rasht(IR)-369km

 

XVIII dan: Rasht(IR) – Miyaneh(IR) – Tabriz(IR)-470km

 

XIX dan: Tabriz(IR) – Erzurum(TUR)-588km

 

XX dan: Erzurum(TUR) – Sivas(TR)-441km

 

XXI dan: Sivas(IR) – Cappadocia(TUR) – Ankara(TUR)-565km

 

XXII dan: Ankara(TUR) – Istanbul(TUR)-454km

 

XXIII dan: Istanbul(TUR)

 

XXIV dan: Istanbul(TUR) – Haskovo(BOL) – Plovdiv(BOL)-413km

 

XXV dan: Plovdiv(BOL) – Beograd(SRB)-510km

 

Grupa je zakljucno formirana pre par meseci, te istu cine:

 

1. Zoran Mihailovic -Marokanac

2. Zoran Jukic

3. Slavan Cale Karanac

4. Jakov Jakovljevic

5. Jovan Drajic

 

Vremenski tura zahteva 26 dana. Pripreme se privode kraju, svako od ucesnika je imao odredjene zadatke, koji se uspesno odradjuju, kao sto su na primer dokumentacija vezana za ulazak u Iran, vize, logistika puta, logistika smestaja, GPS marsrute... Nastavicu da iznosim nove informacije, evo dosta za pocetak :)

Promenio član Arakis
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Nazalost je zbog nekih okolnosti (posla) morao da odustane. Tako da tim nastavlja u ovom sastavu.

Polazak je 1. septembra sa Novog Beograda u 7:00.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Tri drzave i lepa kilometraza. Po mnogim pisanjima i putopisima, Iran deluje jako zanimljiva destinacija, tako da verujem da ce vam avantura biti zagarantovana. Ima do 1 sept. jos vremena, ali evo i ja da se pridruzim, pozelim vam srecan put i uzivanje u putovanju :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ljudi hvala Vam svima!

Razradicemo naravno dosta detaljnije ovaj post, ali evo meni №1 destinacija, 170 km kroz pustinju Dasht e Kavir off-a, do slanog jezera Namak. Zaista fantastican predeo, meni odmah srcu prirastao! :)

 

43921888.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zdravo svima !!!!!!!!!!!  :jee1:  :jee1:  :jee1:

 

Red je da napisem i ja par reci..............
Najmladji clan ekipe od 5 (pet) clanova je imao cast da otvori ovu NAJAVU putovanja. To je nas drug JOCA.........
 

Da ja ne bi prepricavao ko je ko (ili sto englesko govorno podrucje kaze " who is who " ) evo vam jedan link za Facebook stranicu koja ce biti tokom putovanja izvor informacija o nama..............tojest, gde smo, kako smo ............
 

https://www.facebook.com/groups/motoiran2015/

 

Vec sada na FB mozete dobiti malo vise informacija o clanovima ekspedicije................velika rec, mozda bolje da kazem putic za Iran.

 

:na_glavi:  :na_glavi:  :na_glavi:

 

Odakle ja u grupi sa nekim ljudima kada obicno putujem sam sa suprugom Vericom............

 

Mota se meni u glavi Iran vec neko vreme, posebno posle divnih putopisa nekih nasih drugova koji su putovali i prepricali kako je u Iranu........

Proletos me zove Cale (covek koji vozi moj bivsi ADV, crvene boje sa kojim sam isao za Maroko 2009.) i kaze mi da su oni grupa od cetiri osobe koji bi isli na put za Iran i on bi voleo da im se pridruzim i da budemo jaci u grupi............
Odgovorio sam mu da je potrebno da se upoznamo i vidimo da li uopste mozemo zajedno na takav put, jer se ne poznajemo, predlozio sam probnu voznju (odvozano u maju kroz Srbiju i Bosnu) gde smo se pokazali jedni drugima i izgleda da bi mogli da krenemo s'tim sto moramo uvek imati u glavi da grupa ce postojati samo dok svi do jednog budemo postovali razlicitosti drugih uz puno postovanje nekih opstih pravila koja cemo uspostaviti, prihvatiti i onda cemo ih postovati od starta do povratka.............

 

Prikljucio se jos jedan mlad covek koji zivi u Londonu, zove se Goran Popadic i u nekim gradjevinskim poslovima je tako da ga je posao "progutao" i on nazalost nece ici sa nama....................ZATO NA POCETKU PISE "SIX ADV RIDERS"..................za sada smo "FIVE ADV RIDERS"..............

 

Moram da ispravim Jocu, cisto radi tacnosti............moje prezime je Mihajlovic ...............nije Mihailovic  :tras2:  :tras2:  :tras2: , ............ ;)  :takoje:

 

Ja se iskreno radujem putovanju za Iran u grupi koju cine Joca, Juka, Cale, Jakov i ja..................

 

Pridruzite se na FB, bice lakse za pacenje a imamo jos jednog drugara, koji se brine da sve bude na FB-u na vreme i pregledno, to je Nikola, nikname na Bjbikers-u je Nik Ola.

 

Toliko za sada......................

 

Cujemo se ...............vidimo se.................

 

Pozdrav,

 

:P  :jee:  :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mene već hvata frka na samu pomisao da trebam da idem tamo, iako znam da to u stvarnom životu izgleda skroz drugacije.

 

Srećan put želim ekipu i da što više detalja prenesu na male ekrane.

 

Poz.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ozbiljne dnevne kilometraže... Da li ste knap sa vremenom ili ste uzeli u obzir i razne moguće situacije koje bi mogle da vam troše vreme ?

 

U svakom slučaju srećan put :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nemojte robovati predrasudama i verovati medijima. Iran je prelepa zemlja sa bogatom istorijom i jako gostoljubivim narodom. 

 

Ekipi zelim sretan put i da se lepo provedu, vidim da je ruta lepo isplanirana i jako zanimljiva. Iskreno vam zavidim!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ma znam ja da su muslimani daleko posteniji i gostoljubiviji od nas, gledao sam na televiziji milion dokumentaraca. Ali sada dok traju ova sranja sa ISISom ja ne bih smeo. Svaka cast onom ko sme. Srecan put i dobar provod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1100GS

Iran je fascinantna zemlja, u svakom pogledu. I nimalo nalik predrasudama koje mnogi o njoj imaju. Ljudi su neverovatno gostoljubivi i prijateljski nastrojeni i uvek voljni da pomognu i reše svaki problem.

Imam drugaricu koja je na jednogodišnjem putovanju oko sveta, sama. Kad je planirala nije ni razmišljala o Iranu. Na moj nagovor upravo je u maju i junu ove godine (inače aprli i maj su ubedljivo najlepši meseci za putovanje Iranom) provela nešto preko 3 nedelje u Iranu - prvobitno je planirala 7-8 dana ali se zaljubila u ljude i zemlju.

https://marijanaculjak.wordpress.com/category/iran/


P.S. Iran je sigurno najbezbednija zemlja na svetu što se tiče Daiša (DAIŠ - ono što se na engleskom zove ISIL).
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Pozdrav svim drugarima i svima koji prate ovu temu! Na zalost nemamo mogucnost dz jos uvek objavimo slike i snimke, sve je isli po planu do Bandar Busher-a na Persijskom zalivu, i uzivanje, i voznja i pustinjska ekspedicija od dva dana off-a sve sve sve. Nazalost u Bandar Busheru na jugu Irana, nasa situacija se iz lepe okrenula za 360 stepeni. Ne zelim sada da iznosim sve, ali uskoro, uz tekst i propratne fotografije. Mogu samo reci, ovo do sada je bilo ok, prava avantura je pocela pre 3 dana...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja