Jump to content

Moto Zajednica

MZ TS 250/1 konačno kupljen!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

 Prije par dana sam kupio TS 250/1, završio sam papire i sada treba da počne sređivanje. Ideja mi je da ga dotjeram u dobro funkcionalno i estetsko stanje, što bliže originalnom. Za početak bi mi dobro došlo tehničko uputstvo za njega, po mogućnosti na srpskom jeziku. O svim  radovima ću svakako pisati ovde na forumu.

Nekada sam pominjao na forumu da ovde u BiH nema mnogo ovih motora a prava rijetkost su oni sa urednom dokumentacijom. Imao sam dosta čudnih, smiješnih ali i krajnje neprijatnih situacija dok sam tražio motor ali sada je sve to prošlo, MZ je tu i idemo polako.

Prve slike ću ubrzo "staviti na uvid".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Treća brzina, cilindar nije dobro obrađen (tvrdi prodavac) i pretpostavljam masa guma, gumica ,semeringa itd. Ne znam kakva je struja...

Uzeo sam ga sa idejom da ga postepeno dovedem u dobro stanje a za to će trebati i pare i vrijeme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Koliko se da videti MZ je u potpuno originalnom stanju.Baci se prvo na masinu ,ovo ostalo ce ti biti uzivanje,mnogo je lep,obavezno sacuvaj njegovo fabricko stanje. Srecan rad !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Na pocetku nekadasnjih MZ knjizica pisalo je : " Pozdravljamo Vas kao sretnog vlasnika motocikala MZ i ujedno Vam zahvaljujemo na poverenju koje ste ovom kupovinom ukazali nasoj narodnoj fabrici " .

 Dodao bih i : CESTITAM NA KUPOVINI ! 

Takodje , mogu ponuditi logisticku podrsku u vidu tehnickih konsultacija , obzirom da se servisiranjem MZ motocikala bavim vise decenija , isto pomoc mogu nuditi i u vidu rezervnih delova .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Hvala svima na čestitkama i lijepim željama. Srbija, prije svega Novi Sad će mi biti glavno odredište za savjete, dijelove itd.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Danas sam dotjerao motor od majstora kući, na prikolici - naravno.

Posle sam ga i provozao.Možemo pričati da je motor ovakav ili onakav ali meni osmijeh nije silazio sa lica dok sam se vozio. Jako lijepo se vozi na 4000 obrtaja.

Ugasio mi se u jednom momentu i kad sam ga palio vjerovatno je spala - pukla ili šta već opruga kurble pa 

sad kurbla na prazno. Upalio sam ga na gurku ito na ravnom terenu. Zaletim ga, sjednem sa strane i uspijem upaliti.

Vjerovatno je ovo tek početak peripetija, kvarova i velikog učenja ali mi ni sekunde nije krivo što sam ušao u ovu priču.

Ne znam kad ću se sjetiti da provozam Yamahu. Biće vjerovatno još i slika i pisanja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Zamor materijala verovatno nagomilan godinama . 

Ipak , to treba kondicionirati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Napisah da je pukla opruga kurble, međutim, nije opruga jer se kurbla uredno vraća u gornji položaj. U pitanju je nešto drugo. Kurbla ne zakačuje ''nešto što treba da pokrene''.

Javiću svakako šte je u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Važno  je da si došao do dobrog motora, ostalo će se već srediti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja