Jump to content

Moto Zajednica

Nolan N-COM B5, POTREBNA POMOĆ

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1100GS

Uzeo sam novu kacigu Nolan N104Evo i komunikaciju N-COM B5. Žena nosi Caberg Kondu i njoj sam uzeo komunikaciju Twiins D3 LSA (Koja se prodaje i pod imenom Caberg Just Speak) sa namerom da ih koristimo kao bluetooth interkom.

Međutim imam problem i to sa N-COM.

B5 stiže sa ugrađenim softverom verzije 1.01. Prilikom povezivanja na N-COM (www.n-com.it) daje informaciju da postoji update (verzija 1.03).

I sad kreće zezanje bez prestanka:

- ni na jedan poznati način update ne može da se skine, ni zipovana verzija, ni programska, ni na jednom jeziku koji poznajem (4). Dakle, greška je kod njih.

- Nolanov program za Windows N-Com Wizard verzije 2.0 razlikuje se softverski od aplikacije za Android. Aplikacija je očigledmno najnovija softverska verzija i sa njom bi sve moglo da se uradi - DA POSTOJI NAČIN DA SE ANDROID APLIKACIJA PRIKLJUČI NA KOMUNIKACIJU U KACIGI - a ne postoji i nije predviđen.

Dok ne apdejtujem softver u komunikaciji ne mogu da uparim svoju i ženinu komunikaciju i to me izluđuje. Već sam poslao mail Nolanu ali znajući Italijane...

Inače telefon i radio u B5 funkcionišu savršeno, svi sa kojima sam razgovarao telefonom u vožnji (uključujući i probu na 160) kažu da se ništa ne čuje i da nikad ne bi rekli da sam na motoru.

Ima li iko iskustva, novu verziju firmvera za B5, savet, ideju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1100GS

Ne vredi, prijavljuje istu grešku i sa ovim fajlom (greška u učitavanju .dfu). Mislim da je greška u N-Com Wizardu (verzija 2.2 iako na ikonici stoji 2.0 - aljkavo!).

Možeš li mi poslati telefon na PP da se čujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Probaj na drugom računaru (32bit, 64bit operativni sistem), i ako neće, sve što si uradio pošalji na neki support mejl Nolanu. Pitanje je da li ćeš dobiti odgovor, ali ništa ne košta da probaš.

Ne bih da me pogrešno razumeš, ja nemam n-com, i nisam radio apdejt pa da ti sigurno kažem da radi. Požalio si se da ne možeš da skineš zip, pa rekoh da barem to rešimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja