Jump to content

Moto Zajednica

Bela hronika

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650 CS

Doduše, motor baš i nije dobro prošao. Dakle, u povratku sa Bike rock misije, negde kod mesta Đurinci, između Mladenovca i Sopota, desilo se ovo... U pitanju je kolski izlaz za traktore na sred puta, izgubio sam kontrolu nad volanom i verovatno udario u traktor koji se kretao iz suprotnog pravca. Srećom, lepo smo pali, ogulili asfalt, oprema odradila svoje... A verovatno nas je pogledao i Sveti Vid :)

 

https://youtu.be/unRlBR0fBJM

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Steta za motor ali ipak je najbitnije da ste vas dvoje prosli OK. Uz onoliko blata na asfaltu nije ni cudo sto ste pali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Glava je na ramenima i citava je, hvala Bogu, a to je najvaznije. Sve sto moze da se kupi novcem, nije skupo i ne vredi mnogo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Dobro je... Motora ce biti... Drago mi je da ispravno gledas na stvar, pozitivno samo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Uh,sta reci, u Raski smo malo pricali,ispred kafane Merak,ja sam sedeo na terasi a Vi unutra koliko se secam i sto rece neko od kolega,polako bice motora...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Zivi i zdravi! E sad lepo da tuzis one koji odrzavaju put zbog blata na kolovozu! Pa nek oni jure policiju koja ne sankcionise ove sto sa zemljanog puta ne prekrivenih prikolica silaze bez razmisljanja na kolovoz!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Super ste prosli sto je najvaznije a bice para za nove motore. Nije mi samo jasno sta znaci ono verovatno smo  udarili u traktor? Ne secas se ili sta?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650 CS

Hvala svima na lepim rečima za zdravlje i novčanik :) Videću se ovih dana sa advokatima i ozbiljno ću razmotriti šta mi je činiti, možda i tužim. A odlično je pitanje za "verovatni" udar. Naime, ja se sećam da sam u jednom trenutku osetio da proklizavam, gubim kontrolu i da sam počeo da se borim sa volanom, da ga ispravljam. Sledeći sekund sam već leteo i gulio asfalt. Ne sećam se da je bilo udarca, u to su me ubeđivali vozači automobila koji su vozili iza mene. A na snimku se čuje da udarac poričemo i vozač traktora i ja. Posle sam razmišljao i shvatio da sam ga verovatno udario, ne znam kako drugačije je moglo sve da se desi. Prednji točak je bio u jarku, potpuno izobličen. 

 

Fun fact: prvi put za mnogo godina i kilometara, nisam stavio štitnike za kolena u pantalone. Zbog toga hramljem i dalje imam i rane i otoke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Verovatno je motor udario u traktor,inace ne bi bio razbijen onoliko..Odlicno je proslo,u pravu si kad si stavio naslov bela hronika...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1138 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

E bas mi je krivo,ali dobro je da ste dobro i ti i supruga koju sam video na snimku na sekundu-valjda ste ok.Pozdravi puno nasu Sremicu,bas smo se lepo ispricali na dorucku i zajedno smo krenuli po kisi ispred hotela i eto sranje bez veze ali bitno je da ste dobro.Pozdrav od Sremaca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Pogledaj snimak na 1,46 ( zaustavi ga tu ) . Tu se ispod puta nalazi neki propust za vodu i sa obe strane kolovoza ima po par metara izbetonirano. Sa leve strane puta na početku i kraju tog betona postoje oni kameni stubovi ( kao što su se nekad postavljali pored puteva ), a sa desne strane nema ni jednog stuba. Verovatno je motor otklizao i udario u taj stub , otkinuo ga i odbacio u jarak , a možda se to desilo i sa drugim stubom ( osim ako ga nije neko ranije otkinuo ) . Verovatno je motor na taj način havarisan .   :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Dobro da ste zivi i zdravi, u ovim uslovima ni 4 tocka ne drze grip.

 

Do sad ste, nadam se, dobro, puno pozdrava domacine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Брате мили какво блатиште из сокака... хвала Богу па сте живи и здрави. Дал ће икада да одговарају они који ''одржавају'' путеве, а могли би и плавци некада да направе чеку код оваквих излаза на друм, па да прописно одеру геака ког мрзи да мало поради по питању блата које вуче на трактору, камиону, комбајну...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 Pogledaj snimak na 1,46 ( zaustavi ga tu ) . Tu se ispod puta nalazi neki propust za vodu i sa obe strane kolovoza ima po par metara izbetonirano. Sa leve strane puta na početku i kraju tog betona postoje oni kameni stubovi ( kao što su se nekad postavljali pored puteva ), a sa desne strane nema ni jednog stuba. Verovatno je motor otklizao i udario u taj stub , otkinuo ga i odbacio u jarak , a možda se to desilo i sa drugim stubom ( osim ako ga nije neko ranije otkinuo ) . Verovatno je motor na taj način havarisan .   :neznam:

Dao sam se u detaljno pregledavanje snimka da vidim mogu li sta da primetim. Nekako mi se ne cini da je udario u stubice jer bi se poznavao presek stuba gde ga je otkinuo, ili ako ga je u potpunosti otkinuo do ploce, poznavao bi se 'novi' beton. A to nisam uspeo da vidim.

I na traktoru takodje nisam video neka sveza ostecenja, jedino mi za oko zapao onaj rezervoar ispod traktorske prikolice. On je na visini u koju je tocak mogao da udari, a ujedno i taj rezervoar stoji iskrivljen.

Treca stvar, ne vidim nigde ni po asfaltu neke tragove, pa tako pretpostavljam i da nije bilo nekog jaceg/duzeg klizanja vec je motor kako je se spustio neposredno posle toga i sudario sa prikolicom i tu izgubio energiju.

 

A vi ste bili ispred motora, tj on vas je pratio? Iako je to mozda tesko za setiti se sigurno.

 

Eto, nadam se da necu nekoga sad nabediti za nesto sto nije, ali po meni to izgleda nekako najprihvatljivija teorija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Evo, i ja opet gledam, sve je kako kažeš i najgore je što se ne vide nikakvi tragovi ni na asvaltu, ni na betonu ni na prikolici. Onaj rezervoar na prikolici stoji krivo, nema vidljivih tragova na njenu, a i stoji nekako kilavo. Moje mišljenje je , da je motor udario u njega - ni on ne bi bio tu - s'obzirom na oštećenja na motoru.  Motor leži na svojoj desnoj strani, ako su pali na desnu stranu i klizali tako, moguće da je motor udario u onaj kameni stubić sa leve strane, jer do tog stubića na kolovozu ima tek nekoliko manjih komadića plastike, a tek na tom delu počinju veći komadi. Takođe , na snimku se ne vidi gde je završio prednji točak . No, bilo kako bilo - najvažnije je da su vozač i suvozač prošli dobro - moglo je da bude i mnogo lošije. Mi sad možemo da teoretišemo danima o tome. I taj put sa koga je blato izneto na kolovoz je pod nekim blagim padom, pa ako je jaka kiša, čak i da sa njega ne izađe ni jedno vozilo - blatnjava voda će se izliti na kolovoz !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650 CS

Evo da se uključim sa nekim detaljima:

 

1. Svo vreme sam bio svestan - znam da sam u jednom momentu izgubio kontrolu nad volanom i da sam se borio da ispravim motor, sve to je trajalo izuzetno kratko, i da sam u jednom trenutku poleteo kao iz katapulta napred. Taj let je trajao izuzetno dugo, sa sve uzemljenjem i struganjem asfalta. Sekunde su bile, znam, ali nikako da prođu. Uostalom, vidi se da smo ka 'tice leteli.

 

2. Točak je završio u jarku desno i fizički je deformisan, elipsastog oblika. Ne vidi se na snimku, baterija je izdajica, mada dobro da je i ovo snimila kamera.

 

3. Neposredno pošto su nas odvezli vozilom Hitne pomoći, vozači i policajci su uneli motor i delove u najbliže dvorište a na lice mesta je neko poslao šmrk koji je isprao blato sa asfalta. Par dana kasnije je izvršeno novo farbanje signalnih linija na putu. Ni sam nisam siguran na koji način ovo da tumačim.

 

4. Kad smo nosili motor pre neki dan, majstor Rade kocka je obišao ceo potez i konstatovao da je do udara moralo doći i da je bio snažan, a i meni je logično jer smo oboje poleteli u vazduh.

 

5. Ne verujem da sam udario u kameni stubić, da jesam, leteli bi pravo na vozila koja su išla ka nama a to bi bilo pa-pa. :grom:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jesi li primetio uopšte taj traktor ispred sebe ili pored?

 

Zbog čega si izgubio kontrolu, jesi li pokušao da promeniš pravac na klizavom ili prikocio kao refleks na opasnu situaciju?

 

Naravno da je najbitnije da ste oboje živi i zdravi i da nema posledica. Ovo se sad igramo clueda ili kako se vec zove ta igra. :) sklapamo puzlu da b i otkrili šta se desilo i zbog čega. I naravno ako ti nije do toga slobodno reci.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Jesi li pricao sa nekim advokatom? Ne mozes nikako ti biti kriv za nesto sto se desilo necijim nemarom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja