Jump to content

Moto Zajednica

Hellas 2015

Recommended Posts

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Hvala svima,drago mi je da vam se svidja  :) 

Ako imate neku primedbu ili sugestiju,slobodno recite.Nisam neki tekstopisac ,trudim se koliko mogu.

Večeras ide nastavak.

 

@ Tiho86

Želim ti da što pre ostvariš svoje želje  :takoje: 

 

p.s. Ako neko zna kako da ubacim sliku mape sa google maps-a,a da to nije print screen,neka mi javne  ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako koristis novi google map, imas u donjem desnom uglu sliku malog zupcanika. Kada si vec iscrtao mapu, kliknes na zupcanik, odaberes opciju "deljenje ili ugradjivanje mape", posle stikliras kvadratic "kratki URL" i dobijes link koji iskopiras u tekst gde zelis.

Posle mi kliknemo na link u putopisu i dobijemo mapu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Hvala Dr,uradio sam tako.A kako može da se snimi slika putanje i da se postavi da se vidi baš kao slika,bez da se klikće na link? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

7.Dan 

Danas je dan za odmor,i Bog je tog 7-og dana odmarao  :) Idemo malo da ispratimo dešavanja na plaži,a popodne ćemo obići Nafplio,tek neki kilometar da napravimo.Pre svega toga uživamo u vrtu iza kuće gde se služi doručak.U društvu smo par starijih Holandjana,neka gospoda reklo bi se.

 

DSCN1901.jpg
 
20150501_102814.jpg
 

Pansion Alkistis je bez svake sumnje najbolji smeštaj koji smo imali na putovanju.Ne u smislu neke raskoši jer spavali smo i u boljima i skupljima iako je ovaj i više nego odličan.Razlika je što ovde možeš osetiti onu ugodnost i gostoprimstvo,popričati sa domaćinima,saznati neke interesantne stvari o njima i o samom mestu.Jednostavno mnogo je lepše i prirodnije.U hotelu toga nema,sve je nekako sterilno.

Vodjenje pansiona je porodičan biznis,na čelu sa jednom simpatičnom ženicom.Preuzela je posao od roditelja koji su i dalje tu,divni ljudi svi komplet.Zaboravih joj ime ali ako se opet zadesim ovde ,znam gde ću potražiti smeštaj.

 

DSCN1904.jpg
 
DSCN1903.jpg
 

Tolo se nalazi na samo 6-7 kilometara od Nafplia.Dosta ljudi bira smeštaj ovde jer je nešto povoljniji.Nekada je bio malo ribarsko naselje,a danas živi uglavnom od turizma.Na ulici sve vrvi od radnji i tezgi.Još nije sezona i taman je turista onako,dovoljno.Mislim da je u jeku sezone ovde prevelika gužva,barem za moj ukus.Bože pitam se,koliko ovakvih prelepih mesta ima u Grčkoj,čini mi se iza svakog ćoška.

 

DSCN1907.jpg
 
DSCN1910.jpg
 

DSCN1914.jpg

 

DSCN1912.jpg
 
DSCN1915.jpg
 
DSCN1918.jpg
 

Plaža je peskovita i dugačka oko kilometar.Zove se Psili Amos,isto i kao naša omiljena na Tasosu.Iako nije još sezona kupanja voda je baš topla.Kud ne ponesoh kupaće gaće,uskočio bih momentalno  :hej: 

 

DSCN1921.jpg
 
DSCN1923.jpg
 
DSCN1924.jpg
 
DSCN1928.jpg
 
DSCN1929.jpg
 
DSCN1951.jpg
 
DSCN1957.jpg
 

U Nafplio stižemo za 15-ak minuta.Gazdarica nam je rekla da će biti gužva danas zbog praznika.U pravu je,u gradić se sjatilo i staro i mlado  :) 

Nekada je ovo bila prestonica Grčke pre nego što je Atina preuzela tu ulogu.Nema puno stanovnika ,oko 15 000.Pravimo krug po ulicama i penjemo se prema tvrdjavi Akronafplia odakle se pruža fantasičan pogled na grad.

 

DSCN1972.jpg
 
DSCN1988.jpg
 
DSCN2076.jpg
 
DSCN1999.jpg
 
DSCN2018.jpg
 
DSCN2003.jpg
 
DSCN2014.jpg
 
DSCN2004.jpg
 
DSCN2019.jpg
 
DSCN2021.jpg
 
DSCN2017.jpg
 

Dok mi fotkamo par momaka zagleda tablice na stromu.Čujem ih kako pričaju Serbia,Serbia.Momci su iz Italije,vozikaju se kao i mi.Malo čavrljamo sa njima i spuštamo se do centra da ga obidjemo.Motor ide na poseban parking koji se ne plaća ,a Marija i ja malo u šetnju.Sam centar je ispresecan malim uskim uličicama i svaka ima neki svoj šmek.U gradu je sve živo baš se oseća praznična euforija.I mi svraćamo u jedan lep restoran da ručamo.

 

DSCN2094.jpg
 
DSCN2119.jpg
 
DSCN2121.jpg
 
DSCN2103.jpg
 
DSCN2124.jpg
 
DSCN2133.jpg
 
DSCN2135.jpg
 

Mališan nam nudi na prodaju ogrlicu od cveća,kako ga odbiti.Kačimo je na korman,lepo će se uklopiti sa bojom motorčeta  :D 

 

DSCN2141.jpg
 

U Nafpliu se nalaze još 2 tvrdjave pored Akronafplie gde smo već bili.Jedna je na moru i zove se Bourtzi.Izgradili su je Mlečani i služila je kao utvrdjenje i zaštita od neprijatelja.Sada se leti na njoj održava muzički festival.Može da se iznajmi brodić i da se provoza do nje i da se obidje.Postavio sam već par slika odozgo sa vodikovca.

 

DSCN2105.jpg
 

Palamidi tvrdjavu ostavljamo za kraj posete Nafplia.Ima 999 stepenika do vrha.Ko ih predje biće nagradjen pogledom sa vrha.Kako izgleda pogled sa nje mi nismo saznali jer je bila zatvorena za posetioce taj dan.Ostaje nam za utehu da malo slikamo sa parkinga,da bar nešto ostane za uspomenu na nju.

 

DSCN2054.jpg
 
DSCN2057.jpg
 
DSCN2059.jpg
 
DSCN2060.jpg
 

Kupimo se i lagano vozimo ka Tolo-u,hoćemo još malo da uživamo u njemu.Prilikom parkiranja motora primećujem da mi ne rade prednja svetla.Izgleda mi da je strom provalio da je u Grčkoj pa hoće da glumi Homera :D Moreeeeee breeee.

Imam maglenke,mogao bih voziti i sa njima ali neću da rizikujem da fasujem neku kaznu.Ranije sam čitao o ovm problemu i znao sam gde da ga potražim.Rasturam prekidač,Marija priskače u pomoć i uz pomoć 2 plastične vezice i parče izolir trake moj Homer je opet progledao  ;) 

 

Prekidač posle intervencije.Nije baš estetski najbolje ali radi.Kod kuće je sredjen kako treba.

 

DSCN2150.jpg
 

Inače strom je prešao ukupno do sada 60 000 km.Za sve ove kilometre ovo je jedini problemčić koji sam imao sa njim  :ljubav: 

Sutra napuštamo ovo divno mesto,nastavljamo dalje.....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Hvala Dr,uradio sam tako.A kako može da se snimi slika putanje i da se postavi da se vidi baš kao slika,bez da se klikće na link? 

 

Glasam za link, jer moze da se manipulise posle, za razliku od prtscr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

8.Dan (Tolo-Atina-Paralia)

 

https://goo.gl/maps/g8P7a

 

Jutros smo prilično okasnili sa ustajanjem.Verovatno podsvesno jer nam se Tolo toliko svideo da nam se nije išlo odavde.Dok mi doručkujemo gazdarica nam proverava da li je Akropolj otvoren za posetioce zbog praznika.Imamo sreće,danas rade.Grci slični nama,večito neki štajkovi i obustave rada.

Pozdravljamo se sa našim domaćinima i krećemo.Već sam rekao ali da ponovim,pansion Alkistis-odličan.Ako zalutate ovamo,uzmite smeštaj nećete se pokajati.

Gazdarica

DSCN2147.jpg
 

Tek smo krenuli,a Marija mi pokazuje da stanem.Razlog je prodavnica suvenira,obradovati familiju nekim poklončićem.

 

DSCN2154.jpg[/url

 

DSCN2152.jpg

Lepo smo nakupovali,za te pare komotno još tri dana u Tolo-u.Vlasnik cool tip daje još neki poklon pride,kao čast.

 

DSCN2151.jpg

Prva prava pauza je malo kasnije u Korintu.Nema puno do tamo,nekih 60-70 km.Ne možeš ući ili izaći sa Peloponeza,a ne stati i ne videti čuveni Korintski kanal,vrata Peloponeza.

Evo ga sa auto puta

 

DSCN2202.jpg

 

Isključujemo se u sledećem mestu i vraćamo par kilometara da pogledamo šta su to vredni Grci iskopali.Sa leve strane nam ostaje zaliv i usidreni tankeri koji čekaju svoj red da udju u obližnju rafineriju.

 

DSCN2209.jpg
DSCN2211.jpg

Malo osnovnih podataka.Kanal je izgradjen krajem 19 veka.Dugačak je 6.3 km,širok 21-24 metra,a dubok oko 7 metara.Visina useka je oko 70 metara,mada je meni izgledalo dosta više.Valjda zbog mog straha od visine  :P 

Kroz kanal se skraćuje put nekih 700 km,mada zbog širine veliki brodovi i dalje idu i dalje obilaznim putem,oko Peloponeza.Dnevno ovuda prodje 30-ak brodova samo ne znam kada.Bili smo jače od sat vremena i nijedan nije prošao,a imao sam želju da vidim majstora kako ga tera kroz ovaj usek,blizu stena.Takodje kanalom je spojio i dva mora, Jonsko i Egejsko.

Jedan naš kolega iz Australije uspeo je da ga preskoči motorom  :care: ,jedini do sada. Zato me čudi me otkud mu nadimak ''Ludak''  :) 

Da opravdam epitet Balkanca pokušao sam parkiranjem tik do mosta,nije mi se dalo da tražim parking.A bio je preko puta,ne zamerite.

 

DSCN2217.jpg

 

DSCN2228.jpg
DSCN2221.jpg
DSCN2231.jpg

Umesto letećeg Australijanca imalo smo priliku da posmatramo druge letače :D Par momaka se iskupilo sa željom da sa rampe polete u ambis,popularni bandži.Kak' i ludaci!!! Rampa je nekih 10-ak metara niže od mosta.Pre nego što nastavimo dalje moramo ovo ispratiti.

 

DSCN2233.jpg
DSCN2236.jpg
DSCN2242.jpg

Par iz Hrvatske,i oni tumaraju Grčkom.Videli tablice pa malo pričamo ko,šta,kako itd...

 

DSCN2247.jpg

 

Odoše da odgledaju predstavu skakanja do kraja,a mi put pod točkove i pravac Atina.Tačnije Akropolj nas više zanima,Atina jok,bar trenutno....

 

U gradu je haotičan saobraćaj,ko koga zaj..e.Takav stil vožnje smo odavno usvojili u Grčkoj i ne menjamo ga.Penjemo se do trga,prepuno je kafića i turista.Ko bi rek'o.Odavde moramo pešice do nalazišta.

Parking postoji,problem su torbe koje mi se ne ostavljaju na motoru,a nema šanse da bi mogao da ih vučem do gore.

U tom trenutku prilazi nam čovek i nudi da parkiramo stromče ispred njegove tezge,pričuvaće ga.Prepoznajem ga .....svetski putnik i moto avanturista iz Argentine....

Pošto smo parking rešili,laganim korakom nastavljamo do gore.Brže se i ne može,vruće je.Prijatno je u moto opremi,ostali normalni šetkaju u šorcevima i papučama.Zavidim jakooooo.

 

DSCN2297.jpg
DSCN2306.jpg

Nisu hteli da nas puste za dž,mora karte da se kupe,12 eura po osobi.Studenti iz EU imaju neku povoljnost,diskriminacija na delu :D   

 

DSCN2313.jpg
DSCN2321.jpg
DSCN2329.jpg

Partenon okružen skelama i dizalicom.

 

DSCN2345.jpg
DSCN2346.jpg
DSCN2347.jpg

 

DSCN2362.jpg
DSCN2377.jpg
DSCN2367.jpg

Atina kao na dlanu

 

DSCN2357.jpg
DSCN2392.jpg

Vreme je da pokupimo motor i da počastim Argentince što su ga pričuvali.Sok i pivo će im prijati sigurno na ovoj vrućini.I nama će pa kupujem duplo.Pre par godina sam pogledao njihove klipove na netu i zapamtio ih.Ko bi rekao i da ću ih upoznati....

Oni su Hulijan i Lorena par koji je napustio Argentinu pre 13 godina.Tačnije 2002 godine i od tada voze neprekidno po celom svetu.Bili su do sada u preko 100 zemalja i napravili preko 300 000km,pravi avanturisti.

Voze Afriku Twin i sa sobom vode i svog psa Trico-a.Pre 6 meseci su dobili bebu pa su trenutno zaglavili u Atini,verujem da uskoro nastavljaju svo četvoro dalje  :takoje: 

Zanimljivi ljudi sigurno.Izdržavaju se prodajom suvenira koji sami prave.Pretpostavljam da im i od kuće stiže neka lova.Da im se zahvalim još malo kupujem narukvicu,ručni rad.Na stranu svi suveniri i magneti ovo je pravi poklon.

 

DSCN2299.jpg
DSCN2303.jpg
DSCN2404.jpg
DSCN2411.jpg
DSCN2414.jpg

 

U Paraliji smo rezervisali smeštaj,a od nje nas deli smo 450 km,iskusno nema šta   :D 

Auto put je prava stvar u ovim situacijama,razmišljam i hrabrim se.Kasno uveče smo nekako uz pomoć navigacije i lokalnog življa pronašli smeštaj.Hotel Afroditi,najeftiniji do sada,25 eura.

Blizu smo Soluna,kažem Mariji bilo bi šteta ne obići ga sutra,vidim ga odavde....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

9.Dan (Paralija-Solun-Skoplje)

 

https://goo.gl/maps/jMqCg

 

Pošto smo sinoć kasno stigli,okasnili smo i sa ustajanjem.Tako to ide,mora san da se nadoknadi.Ne žuri nam se nigde ionako se putovanje bliži kraju  :( 

Uz doručak rešavamo i smeštaj za večeras,blagosloven bio booking i moderna teKnika  :D Danas ćemo prema kući ali ne odma'.Idemo do Soluna u obilazak,stalno ga nešto ''mašimo'',ovaj put nećemo.

Napuštamo Afroditi koji je bio sasvim korektan i ujedno najeftiniji smeštaj do sada.Konačno smo na proseku cena prenoćišta koje smo planirali da platimo.

 

DSCN2474.jpg
 
DSCN2484.jpg
 
DSCN2491.jpg
 
DSCN2502.jpg
 
DSCN2511.jpg
 
DSCN2514.jpg
 
DSCN2515.jpg
 
DSCN2518.jpg
 
DSCN2579.jpg

 

Prvo što smo u Solunu hteli da posetimo jeste naše sveto mesto-Zejtinlik.Vojničko groblje i dom naših boraca iz Prvog Svetskog rata.Jedan od simbola Zejtinlika je i njegov čuvar starina Djordje Mihajlović.Imao sam želju da ga upoznam,da ga zateknem u zdravlju i snazi,voleo bih.Malo lutamo gradom ali ipak pronalazimo groblje.Nalazi se na mestu nekadašnje bolnice koja je vremenom prerasla u groblje.

Na Zejtinliku su pored naših sahranjeni još i ruski,engleski,italijanski i francuski borci.

Na parkingu zatičemo autobus iz Srbije sa turistima koji su došli za praznike u Solun.Ostavljam motor ispred kapije i idemo u obilazak.

 

DSCN2526.jpg
 
DSCN2528.jpg
 
DSCN2530.jpg
 
DSCN2551.jpg
 
DSCN2554.jpg
 

Deda Djordje je tu,danas mu je rodjendan,punih 87 godina.Čestitamo mu,a dečaci su otpevali pesmicu samo za njega.Vidim da je srećan i poneka suza je tu.Donosi nam ratluk za posluženje,malo razgovaramo.Umoran je i ne želimo mnogo da mu smetamo,ulazimo u kapelu....

 

DSCN2546.jpg
 
DSCN2549.jpg
 
DSCN2545.jpg
 
DSCN2537.jpg
 
DSCN2540.jpg
 
DSCN2534.jpg
 
DSCN2532.jpg
 
DSCN2560.jpg
 

Napuštamo ovo mesto,vreme nam je da krenemo dalje.Spuštamo se do centra,planirali smo da posetimo i Belu kulu, još jedno obeležje Soluna.Nekada je bila zatvor,a danas je turistička atrakcija.Kakva privilegija zatvorenika,vrhunski pogled na grad i luku  :D 

Parkiram stromče u 'lad i ostajem da mu pravim društvo jer sumnjam da ima lift do vrha :D  Marija odlazi sama,oduševljena je pogledom odozgo.

 

 DSCN2583.jpg

 
DSCN2584.jpg
 
DSCN2590.jpg
 
DSCN2592.jpg
 

DSCN2613.jpg

 

DSCN2595.jpg
 
DSCN2596.jpg
 
DSCN2597.jpg
 
DSCN2602.jpg
 

Dok sam čekao Mariju,ja se raskomotio,skinuo čizme,joj meraka  :D 

Medjutim ženskom oku ništa ne promiče,snimljen sam sa vrha kule.Izgleda da su me odale moje bele čarapice  :hej: 

 

DSCN2599.jpg
 
DSCN2600.jpg
 

Sa ovog mesta kreće i autobus sa čijeg krova može da se razgleda grad.Da imamo viška vremena sigurno bi se provozali.Ovako završavamo sa Solunom i Grčkom i vozimo prema Skoplju,tamo nas čeka smeštaj,apartmani Aloha.Takodje smeštaj koji je za preporuku,odličan.Platismo okruglo 30 evara.

 

DSCN2682.jpg
 
DSCN2679.jpg
 

Dan završavamo večerom u restoranu na samoj obali Vardara.

 

DSCN2691.jpg

 

Sutradan sledi povratak kući i vraćanje u realnost i svakodnevne obaveze.Hoću reći da sam koliko sutradan motor zamenio kombijem  :D,kakva promena. 

Proveli smo 10 prelepih i nezaboravnih dana na putu i prešli 3925 km.Vreme nas je poslužilo odlično,nije bilo ni kiše ni vrućine ,taman kako treba.Proleće i jesen su idealni,kome nije prioritet kupanje nego obilasci.Videli smo ono što nas je zanimalo,tumarali po Peloponezu i još ponegde usputno.Mislim da za Peloponez treba najmanje 10 dana,samo za njega ,a mogao bi i još neki dan preko  :D

I tako,već se kuju neki novi planovi kuda ići i lutati....

To bi bilo to od nas  :takoje: pozz

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki v strom 1000

Takodje pozdrav iz Grčke, gledam ove slike čitam putopis i kao da sam tamo, odlično odrađeno veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Oni su Hulijan i Lorena par koji je napustio Argentinu pre 13 godina.Tačnije 2002 godine i od tada voze neprekidno po celom svetu.Bili su do sada u preko 100 zemalja i napravili preko 300 000km,pravi avanturisti.

Voze Afriku Twin i sa sobom vode i svog psa Trico-a.Pre 6 meseci su dobili bebu pa su trenutno zaglavili u Atini,verujem da uskoro nastavljaju svo četvoro dalje  :takoje: 

Zanimljivi ljudi sigurno.

 

Sinoć sam ih sreo u Haniji na Kritu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

SJAJNO

uvek me oduševi putopis koji opisuje doživljaje podeljene sa ženom (devojkom)

fenomenalne slike, opisi i raspoloženje koje ste mi preneli na ovaj način.

Morao sam i drugi put da ga pročitam

BRAVO I NASTAVITE ZAJEDNO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

                                                                                                          PELOPONEZ 

                                                                    ( 2 godine kasnije )

                 

                                                                                                                             

Baš toliko smo čekali priliku da se vratimo dole, tačno 2 godine...

Ovog proleća složiše se kockice i krenusmo ponovo put juga Grčke. Praznici su završeni, vredni narod kreće u nove radne pobede, a mi na mini odmor.

Kažem mini jer za pravi odmor je potrebno malo više od mršavih 9 dana.

Al' jebaji ga, bolje i devet nego osam...i nemoj neko da mi rimuje :)

 

Imao sam neki plan u glavi da se prvog dana dovučemo do Atine ili tu negde, što bi značilo 1000+ kilometara. Možda bi i uspeli da nismo do iza ponoći tražili moj pasoš. Izbezumljeni i već skoro oprošteni od ove ture nadjosmo ga. A on se sve vreme krio u tank torbi. Iskusan kakav već jesam imao sam i rezervni plan u slučaju nepronalaženja ličnog dokumenta. Srećom po mene, nisam morao da ga saopštim...svašta bi bilo...

 

Jedan moj dobar drugar mi jednom prilikom reče kako nigde na put ne kreće bez table slanine. Pametan čovek, ja dodadoh i tablu pršute, za svaki slučaj...i malo slatkiša i svašta nešto...

Evo jedne pred polazak, happy smo, jao što smo happy :)

 

20170503_075559.jpg

 

Do Niša smo uspeli da shebemo tank goriva, pa stajemo da napojimo Belog. Računam, a i bord komp

kaže da je potrošnja 7 litara. Da vozim 'iljadarku pa ajde, nego malu kenju 650...

Dobar je vetar al kad te gura otpozadi, odnapred i nije baš neki saveznik...

 

Setili smo se da i putno osiguranje nismo izvadili pa zovem drugara Nešu iz Vranja ( NesaSt ) da mi to završi...

Znači sledeća pauza u Vranju, hehe...kako smo krenuli biće dobro ako budemo do Makedonije dobacili.

Lav je Neša, pravi lav :takoje:

 

20170503_122901.jpg

 

Ipak, taj dan dogurasmo do Leptokarije, 760 km i rekosmo dosta za danas.Nadjosmo brzo fin smeštaj za korektne novce.  Nefeli apartments, baš na plaži, 30 eura za nas dvoje. Preko bookinga tražili više, uživo se dogovorismo za ovoliko. Imaju i garažu te parkirah čedo moje da ne spava na ulici.

 

20170503_172737.jpg

 

20170503_182218.jpg

 

Večera, malo blejanja na plaži i odosmo u krpe. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: FZ 1SA ; FJR 1300SA

I jednom je prelepo a ici po drigi put je prava stvar ....!

Puno toga ima jos da se pogleda a i uziva !!!!

Zelim vam lepo vreme i puno predjenih kilometara ... Ja cu sutra sa suprugom da krenem da obilazim Halkidiki i praticu vas putopis iz Nikitija ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Uh Peloponez!!! Kako sam ja mastao o vasih 9 dana, ja sam morao sve da spakujem u 7...

Pratim sa uzivanjem! :takoje:

 

PS. Mozda ovo ipak zasluzuje poseban topik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 50 minuta, Petartdm je napisao:

I jednom je prelepo a ici po drigi put je prava stvar ....!

Puno toga ima jos da se pogleda a i uziva !!!!

Zelim vam lepo vreme i puno predjenih kilometara ... Ja cu sutra sa suprugom da krenem da obilazim Halkidiki i praticu vas putopis iz Nikitija ...

Vratili smo se prošle nedelje sa puta...

Kao i prošli put vreme nas je poslužilo ekstra, maj je idealan za obilazak ovog dela Grčke...temperature nikad ispod 20 i nikad preko 30 stepeni, bez kapi kiše ...bolje nije moglo :)

Srećan put i dobar provod :takoje:

 

pre 21 minuta, doktor je napisao:

Uh Peloponez!!! Kako sam ja mastao o vasih 9 dana, ja sam morao sve da spakujem u 7...

Pratim sa uzivanjem! :takoje:

 

PS. Mozda ovo ipak zasluzuje poseban topik.

Da kažemo da je neka mera za obilazak 15 dana, lagano i bez žurbe al nema šanse toliko nakupiti odjednom :)

Nastavih u ovoj temi, računam da bude sve na jednom mestu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

2.Dan 

Leptokaria-Glifa-Prokopi-Halkida-Eretria (314 km)

 

Untitled.jpg

Danas smo puno opušteniji nego juče.Naspavani i odmorni uživamo sa terase u pogledu na more i plažu.

Kažu da je slana voda lek za sve, dal' kroz suze, znoj ili more...birajte...

 

Tormo je u garaži pod zemljom, a koferi kod nas na drugom spratu, koja kombinacija. Lift donekle spašava stvar ali to nosanje kofera tamo-vamo me nerviralo svaki dan. 

 

20170504_075122.jpg

 

20170504_080114.jpg

 

20170504_080250.jpg

 

Grci slabo vole da ustaju pre 9, pola 10, može  im se. Naletesmo na jedinu otvorenu pekaru, te parkirah momentalno. Pazarismo 'leba, tražio sam super soft model, da ne kršimo zube. Usput ćemo negde da zalivadimo i doručkujemo natenane.

 

DSCN0325.jpg

 

Današnji plan je bio doći do Glife i odatle se trajektom prebaciti na Eviu. Provozaćemo se ostrvom, negde zanoćiti i sutradan preko Korinta ući na Peloponez.

Evia je posle Krita najveće ostrvo al' kako mi se čini slabo posećeno i popularno  medju turistima. Na ostrvu su nam rekli da svake godine imaju sve više i više gostiju.

Gazimo auto put dobrih sat vremena, možda i jače, i negde kod Sourpi-a konačno nastavljamo lepim putićima kroz sela. Put ide u brda pa se spušta prema moru. Saobraćaja skoro i da nema, pa gustiramo i uživamo.

 

DSCN0351.jpg

 

DSCN0356.jpg

 

DSCN0378.jpg

 

DSCN0385.jpg

 

Na jednoj okuci na proplanku snimih sto i klupe, taman da doručkujemo. Mesto je odlično, bravo za onog ko ih postavi ovde. Ne sećam se da sam na lepšem mestu skoro jeo. Suvo meso što sam poneo je taman fino popustilo na toploti pa ga jedemo u slast. Tu su i paštete u tubi, uz vlažne maramice dve najbitnije stvari koje je čovek izmislio u skorijoj istoriji. 

 

DSCN0398.jpg

 

DSCN0399.jpg

 

Stižemo u Glifu, medjutim trajekt pobeg'o pre četres' minuta, sledeći je na programu za 2 sata. Nisam ni očekivao da ćemo se ukrcati odmah...

Srećom kafić je tu, wifi je tu, booking je tu...da vidimo gde spavamo večeras...

Halkida ili Eretria, tu ćemo negde...

 

DSCN0435.jpg

 

DSCN0433.jpg

 

Karte za nas troje koštaju 7,80 eura, s'tim da sam prijavio skuter i nas dvoje. Video sam na karti da je na mestu vozila upisano 250 cc...možda smo i uštedeli neki dinar :)

Na trajekt se ulazi otpozadi pa je i to potrajalo dok šoferi uteraše svoje maccine. Trebalo je to snimiti, beše i navijanja i aplaudiranja. Manevri kakvi se retko vidjaju, loodilo. 

Sledećih pola sata uživamo na palubi, i čekamo iskrcavanje u AgioKamposu.

 

DSCN0456.jpg

 

DSCN0464.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja