Jump to content

Moto Zajednica

Hellas 2015

Recommended Posts

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

 

7.Dan

PYLOS-LEFKADA-VASILIKI ( 517 KM )

Untitled.jpg

Danas napuštamo Peloponez, osećanja su nam malo pomešana. Hteli bi da ostanemo ovde još neki dan, ali bi da vidimo i nešto drugo.

Mnogo smo skromni. Ipak idemo dalje...

 

Pakujemo se i rešavamo doručak na terasi. Rasterećujemo prtljag za još par konzervi, suvina je nestala pre dan-dva.

Pišem podsetnik sebi...sledeći put poneti dupla sledovanja slanine i pršute. Na kontu toga iz kofera izbaciti kišna odela, po' litre ulja za tormo i ostale nepotrebne stvari...

 

unnamed.jpg

 

Još jedan lep dan u najavi...

DSCN1824.jpg

 

20170509_080200.jpg

 

odoše po ribu

20170509_075945.jpg

 

stiže led

DSCN1813.jpg

 

DSCN1826.jpg

 

Jedan od milion ovakvih u Grčkoj, mali Suzuki 

DSCN1828.jpg

 

Iz sedamdeset i neke je. Beše i vlasnik tu. Kaže, super ga služi. 

Rukom ga kurbla, da mi demonstrira kako dobro i lako pali. Mislim se,rodjak nisam ti ja kupac, al' tebi je kompresija u qrcu. Nemam srca da mu kažem, a ne znam ni kako bi mu to preveo...

 

Trubim par puta i pozdravljamo se sa Pilosom. Možda opet nekad...

Vozimo prema Pirgosu, dosadan put do zla Boga...Sunce prži jako, al' dobro. Bolje i to nego da pada nešto sa nebesa...

 

Još jedna voćara, negde pred Patrom

DSCN1830.jpg

 

50 centi su nErandže. Dosta jeftinije nego u radnjama.

Ne znam tačno koje su cene al' recimo juče u Pilosu ovo platismo 8,50 eura. Cene napumpane, kako li će biti tek za mesec-dva...

 

unnamed_7.jpg

 

Prolazimo pored Patre i stižemo na most. Duva neka vetrina, sreća pa smo teškaši. Sa gorivom sam tanak baš, nemoj samo sad da mi staneš, lepo moje stromče :D

A most dugačak, nema kraja, metar mi ko kilometar...Prelazimo ga na švaler gas, lagano, kao nešto razgledamo. Prelaz košta sitno ispod 2 eura, 1.8 čini mi se...

 

DSCN1847.jpg

 

DSCN1852.jpg

 

DSCN1857.jpg

 

DSCN1868.jpg

 

Sledi tankanje do čepa, zadovoljan sam. Potrošnja se vrti oko petice, bord mi pokazuje nešto veću potrošnju. Šta ti je Japanac, poštenjačina...

Odavde je uradjen nov autoput prema Janjini.

Mi se isključujemo za Lefkadu. Čuli smo da je lepo ostrvo, nije mnogo ni veliko. Taman da mu se sutra posvetimo, bez žurbe.

Zablesio sam sa strane pa mašim skretanje. Čekamo sledećih 15 kilometara da se okrenem nazad...kreten...

 

DSCN1891.jpg

 

DSCN1913.jpg

 

DSCN1940.jpg

 

DSCN1942.jpg

 

unnamed_1.jpg

 

Gužva je u gradu, vreme oblačno, umorni smo. U tom trenutku sam pomislio da se zahebasmo sa Lefkadom, nije mi ostavila taj prvi utisak.  Gledamo par smeštaja, ništa nam se ne svidja. Palimo za Vasiliki i uzimamo sobu u jednom hotelu, za dve noći. 

Ujutru krećemo u obilazak...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Auu koliko je dobro :D

Jedva cekam nastavak, sada sam prvi put procitao putopis iz ne tako davne 2015. godine i odusevio si me kako pises i koji humor imas <3

Sve ukupno je odlicno, tebi trebaju da placaju da putujes i da pises :lol: 

Kolega mali savet: vidim da kada uslikavas ekran posle kopiras po nekim drugim programima da bi dobio sliku. Postoji mnogo laksi nacin imas program

https://prnt.sc koji je potpuno besplatan i sa njim odmah dobijas JPG sliku cega zelis, mozes da probas jer ko jednom to isproba vise ga ne menja.

Ili pak ako neces da se cimas sa tim, imas program u Win 7(posto vidim da to koristis) "SnippingTool" koji radi manje -vise isto kao ovaj gore pomenuti program.
Pozz i pozuri sa pisanjem nestrpljivi smo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
On 6/1/2017 at 10:35, king_julien je napisao:

Auu koliko je dobro :D

Jedva cekam nastavak, sada sam prvi put procitao putopis iz ne tako davne 2015. godine i odusevio si me kako pises i koji humor imas <3

Sve ukupno je odlicno, tebi trebaju da placaju da putujes i da pises :lol: 

Kolega mali savet: vidim da kada uslikavas ekran posle kopiras po nekim drugim programima da bi dobio sliku. Postoji mnogo laksi nacin imas program

https://prnt.sc koji je potpuno besplatan i sa njim odmah dobijas JPG sliku cega zelis, mozes da probas jer ko jednom to isproba vise ga ne menja.

Ili pak ako neces da se cimas sa tim, imas program u Win 7(posto vidim da to koristis) "SnippingTool" koji radi manje -vise isto kao ovaj gore pomenuti program.
Pozz i pozuri sa pisanjem nestrpljivi smo :zdravo:

 

Hvala :) :takoje:

 

Ne mogu da smislim racunare, da ne kazem glup sam...probacu ove programe pa ako negde zapne, vičem te :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

8.Dan

Lefkada-ukrug (198 km)

 

I danas nastavljamo po planu. A plana nema, pa nema ni mape puta.

Ko bi to i uspeo složiti, ja sigurno ne.

Bacam oko sa terase, vidim tormo zakisao malo, noćas. Hebem ti vaše čet'ri zvezde na hotelu kad nemate garažu. Hvale se da imaju, bazen, saunu, djakuzi...poštenu garažu nemaju.

Eto, bar lift imaju, i muziku u liftu. Za mene jako bitna stvar, taj lift, ne muzika. Danas vucaram samo zadnji kofer iz sobe, bočni odmaraju. I tank torbu, naguravam u nju neke brošurice i mape koje smo pokupili iz sobe.

Vasiliki je na samom jugu ostrva. Ako mene pitate, odlično mesto za odmor i kao baza za obilaske Lefkade. Još ako planirate da se prebacujete na Kefaloniju, to je to. Pa još ako i surfujete, ne tražite dalje. Vasiliki je zakon.

Jes' da je plaža banana ali to je nebitna stvar, bar ovde, na Lefkadi.

 

Vasiliki

 

20170510_091915.jpg

 

20170510_091116.jpg

 

20170510_092508.jpg

 

DSCN1979.jpg

 

20170510_090941.jpg

 

DSCN2092.jpg

 

Idemo zapadnom stranom, tako sam usmerio tormo. A i kažu da su na toj strani lepše plaže.

Put vijuga u brdo, dobre krivine. I bez šašavih turista za volanom, jako bitno. 

 

Ovde ćemo levo.

DSCN1981.jpg

 

DSCN1984.jpg

 

Dolazimo do sela Atani, odatle ide put za Gialos plažu. Taman da je pogledamo, baš nam usput.

Put zatvoren, radovi u toku.

Hebem te srećo, ćorak na prvoj. Marija bi da se vratimo, ja i ne bih baš. Ajmo, pa dokle stignemo. 

 

DSCN1991.jpg

 

DSCN1990.jpg

 

DSCN1996.jpg

 

DSCN2000.jpg

 

Silazimo skoro do kraja, čini mi se još sto metara do same plaže, možda i manje.  Ali nema dalje puta...ništa onda, paljba uzbrdo...

DSCN2002.jpg

 

Obeshrabreni, sedamo u jednu tavernu, da cirnemo nešto. Kraj samog puta je, ne mož' da se promaši.

Privukla me stara vespa, parkirana na terasi.

Iz 58' je, stara, limena, prava.

Pored ove rodjak ima još tri komada. Najači je u selu.

 

DSCN2010.jpg

 

DSCN2011.jpg

 

20170510_103701.jpg

 

20170510_103728.jpg

 

Zove me da pogledam nešto iza taverne. Očekujem parkirane motore, kad ono pilići se vrte.

Au majku ti...nikad mi pile nije izgledalo sladje...

 

DSCN2013.jpg

 

Namazan je Grk...pravi trgovac.

-Rodjak, ostavi nam neko parče sa strane, navratićemo kasnije, na ručak.

 

Plaža Egremni nam beše sledeća, spuštamo se prema njoj. Al, ne zadugo.

I ovde neki radovi, ne mož' dalje. Možda i bolje, ne znam dal' bi preživeo onih trista i kusur stepenika.

Al' ako i sledeća bude zatvorena, vraćam se u hotel odma'...

 

DSCN2018.jpg

 

DSCN2019.jpg

 

Porto Kaciki je kažu najlepša plaža na Lefkadi. Možda i jeste al' nemam sa čime da uporedim, nijednu nismo videli do sada.

Gledam izokola i ne vidim nigde mašine i kamione. Dobro je.

Plaća se parking, 3 evra za motor. Nije dobro.

 

Evo je malo izdalje, boja je nestvarna, loodilo. Pravi raj, rajska plaža...

Nema ni neke gužve, al' ima stepenika, sto i neki, nije strašno, nizbrdo...za uzbrdo ćemo videti...

 

DSCN2039.jpg

 

DSCN2040.jpg

 

20170510_115104.jpg

 

20170510_115213.jpg

 

DSCN2049.jpg

 

20170510_121214.jpg

 

Nastavljamo do svetionika, još jedno mesto koje vredi postiti na ostrvu. Tu se jedna mučenica bacila sa litice, zbog nekog frajera. Kažu da je zalazak Sunca ovde upečatljiv, mi nažalost to nećemo videti.

Parkiram dole, na parkingu i pentramo se do svetionika. Majstori kažu da je nešto u kvaru pa ne možemo na sam vrh tornja.

Ništa zato, škljocamo par komada.

 

DSCN2084.jpg

 

DSCN2078.jpg

 

DSCN2081.jpg

 

To je ta kobna litica

DSCN2082.jpg

 

20170510_131020.jpg

 

Šibamo do taverne, gladni k'o vukovi. Grk je održao reč, klopa je bila ekstra, razvalili smo se.

Dobijamo na poklon neku voćnu rakiju, za posle ručka.

 

20170510_134847.jpg

 

I baklJava je išla na gazdin račun

20170510_141724.jpg

 

Usporeni, zbog punih stomaka, vraćamo se do Vasilikia i krećemo na istočnu stranu Lefkade, da obidjemo ponešto i tamo...

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ili, drugim rečima, kad sam gladan kao pas, svaka hrana na koju naletim, za mene je super hrana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 3 sati, marko4522 je napisao:

Kako uvek naletim na neku super hranu kad sam gladan kao pas...

 

Super je sve do sada, cepaj dalje

 

Pre 3 sati, jboban je napisao:

Ili, drugim rečima, kad sam gladan kao pas, svaka hrana na koju naletim, za mene je super hrana emoji2.png

 

Meni je ona baklava napeta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Svraćamo u Sivotu, da vidimo šta ima. A nema baš ništa, ili nije bio pravi trenutak.

Malo ribarsko mesto, bez neke lepe plaže.

DSCN2100.jpg

 

DSCN2103.jpg

 

DSCN2101.jpg

 

Kažu da je klopa ovde dobra. Logično jel, ako ribari žive ovde. Nismo proveravali jer smo tek ustali od astala. Još varimo one piliće.

U to ime parkiram ispred jedne prodavnice. Izvlačim sto i stolice pred nas i sedamo da stučemo po pleKani sokić.

Izvlačim i teta kasirku napolje da zabeleži ovaj romantični trenutak.

 

20170510_160850.jpg

 

20170510_160925.jpg

 

Malo dalje, zaliv Vliho...pripada Nidriju. 

Noću izgleda još lepše kad brodići upale svetla.

 

DSCN2111.jpg

 

Kad smo kod Nidria, tu su i vodopadi Dimosari. Hteli smo da ih obidjemo. 

Još da ima putokaza, bilo bi lakše. Ima njih al' ko da ih nema. 

Snadji se majčin sine

 

DSCN2112.jpg

 

Petnestak minuta hoda, preko stepenica, vode, stena...ko u survivoru da smo. Poslednje atome snage ostavih tamo.

Ali lepo izgleda, vredelo je truda.

 

DSCN2116.jpg

 

DSCN2118.jpg

 

DSCN2119.jpg

 

DSCN2120.jpg

 

DSCN2128.jpg

 

Lefkas ostavljamo za kraj. 

Tamo ima neka Jumbo prodavnica igračaka. Meni ništa ne znači al' imam komandu da tamo vozim. Ok, vozim...

Posle obavljenog šopinga evo i Lefkasa. Parkiram kod drvenog mosta na ulazu, vezujemo stvari i šetamo.

 

DSCN2142.jpg

 

DSCN2145.jpg

 

DSCN2154.jpg

 

DSCN2160.jpg

 

DSCN2171.jpg

 

DSCN2173.jpg

 

DSCN2184.jpg

 

I današnji dan se polako završava, vreme je da se vratimo u Vasiliki. 

Kod mosta gde smo parkirali, neki bata zaleže na beton, hvata zalazak Sunca. Mara ne časi časa, pa i ona zaleže, kadriraju zajedno :D

Evo jedne iz te serije 

 

20170510_193547.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Pratim putopis i kradem ideje za neku moju vožnju koju planiram.

2014 letovali na Lefkadi, spavali u Lefkasu. Najlepše plaže i vidikovci sa pogledom na zalazak sunca su na istočnoj strani.

Uz sam Vasiliki ima jedna predivna plaža sa morem tirkizno plave boje, kao i dosta plaža na istočnoj obali. Do nje se dolazi makadamskim putem kolima do nekle a onda pešaka nizbrdo, ne baš lagan povratak uzbrdo.

Ali plaža je bajka. Obećao sebi da ću na Lefkadu doći motorom i to možda ovog leta, nešto ubeđujem ženu izokola.

 

2qdo1ec.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 3 sati, ZEMZEM je napisao:

Pratim putopis i kradem ideje za neku moju vožnju koju planiram.

2014 letovali na Lefkadi, spavali u Lefkasu. Najlepše plaže i vidikovci sa pogledom na zalazak sunca su na istočnoj strani.

Uz sam Vasiliki ima jedna predivna plaža sa morem tirkizno plave boje, kao i dosta plaža na istočnoj obali. Do nje se dolazi makadamskim putem kolima do nekle a onda pešaka nizbrdo, ne baš lagan povratak uzbrdo.

Ali plaža je bajka. Obećao sebi da ću na Lefkadu doći motorom i to možda ovog leta, nešto ubeđujem ženu izokola.

 

 

 

 

Samo napred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

9.Dan

Vasiliki-Beograd-Lazarevac (1094 km)

 

Ono kad se probudiš i shvatiš da se završava putovanje. Ukanališ se odmah, a šta drugo ?

Jutros smo ustali prilično kasno, a treba nalupati gomilu kilometara do kuće.

 

jedna pred polazak 

unnamed_3.jpg

 

Malo pre Lefkasa sustižemo dva Triumph-a iz Švice. Vozim iza njih i uživam u zvižduku triple mašina. Prelazimo zajedno preko mosta i pozdravljamo se sa Lefkadom.

Beše kratko ali slatko. Nadamo se ponovnom vidjanju, na malo duže.

 

unnamed_7.jpg

 

unnamed_9.jpg

 

I podvodni tunel Preveza je za nama, olakšani smo za 0,70 eura...džabalesku...

 

unnamed_13.jpg

 

Na Evzoniu sipamo jeftino gorivo, najeftinije koje smo koristili. Čorbica u restoranu je bila odlična, i jeftina.

Makedonija je zakon.

 

unnamed_1.jpg

 

U Vranju nas opet čeka Neša, svraćamo kod njega. Ostali smo dužni neke čokolade. Neša je car, odma' vadi iz garaže advenčera, da ga osmotrimo :D

Kol'ki motor, auuuu...dobar je, baš dobar, odličan...

 

unnamed.jpg

 

Obezbedio je i spavanje za nas ali idemo direkt kući, blizu smo...

Hvala ti druže još jednom na svemu :takoje:

 

Stižemo u Lazarevac, umorni, srećni, zadovoljni...

 

Eto, toliko od nas. Nadam se da nije bilo loše.

Pozdrav i vidimo se na drumu ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova
18 hours ago, Milanezi said:

Usporeni, zbog punih stomaka, vraćamo se do Vasilikia i krećemo na istočnu stranu Lefkade, da obidjemo ponešto i tamo...

 

Aaa kolega gde je ovaj deo :D mnogo si mi to zbrzao :D 
Hteo sam vise da citam i gledam, salu na stranu(a i malo ozbiljno) putopis je odlican, stvarno za pozeleti izvoziti taj deo grcke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
On 6/3/2017 at 8:53, Funky je napisao:

Prelep putopis, svaka cast kolega! :takoje:

Hvala Fanki  :takoje:

 

On 6/3/2017 at 9:30, king_julien je napisao:

Aaa kolega gde je ovaj deo :D mnogo si mi to zbrzao :D 
Hteo sam vise da citam i gledam, salu na stranu(a i malo ozbiljno) putopis je odlican, stvarno za pozeleti izvoziti taj deo grcke.

Kratak dan, a mnogo za videti...pored Nidria, Sivote, vodopada, beše još lepih mesta na toj istočnoj strani ostrva...

Ali ja hronično bolujem od manjka slobodnih dana, ma gde god krenuo :)

 

On 6/28/2017 at 3:22, dejan-b je napisao:

Eeeeeeee kakvo uzivanje...

I ja to isto pomislih na ovoj vrućinčini i sa poslom za vratom :D  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja