Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora, nove tablice, sve za 16 minuta.

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Juče iskoristim dan da odem da registrujem motor. Kako je registracije istekla odavno, trebale su mi nove tablice i saobraćajna. Spremio sam se za dugo čekanje jer sam nedavno vadio novu ličnu, i opet čekao za digitalni sertifikat koji nije uspeo iz prve pa sam opet čekao za ispravku... Elem, odem na tehnički, završim za 10 minuta, sa sve uplatnicama pa nastavim do Ljermontove, budem drugi u redu, dečko ispred mene promašio temu, teta ga poslala kući, predam papire, uplatnice i staru tablicu. Teta me ništa ne pita, samo kucka po tastaturi, ištampa nalepnicu, zatraži jedan potpis, dade mi novu tablicu i reče da dođem za 7 dana po saobraćajnu. Hvala doviđenja, za 6 minuta.

 

Nikada nisam administrativne poslove na dva mesta završio tako brzo, Ljermontova mi je uvek bila sinonim za "ponesi i sendviče, možda potraje".

 

I danas, naravno, kiša. :)

 

najzli

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Platio si tehnicki uredno a oni ti uradili i tehnicki i papire za 10 minuta.

Sto im nisi trazio pare nazad?

Kada vec placas pregled neka ga i pregledaju. Profesionalac ce bolje uociti neispravnosti na motoru od prosecnog vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Koji bre profesionalac,ja registrovao pre neki dan i okrenut ledjima dok on cita brojeve i zove covek -kaze majstore nece da upali a mora da izmeri gasove.Ja pridjem kako bre nece kaze on gledaj,okrenu kontakt i stiska dugme i kaze vidis da nece.

Rek o brate moras stisnuti kvacilo kad palis on se cese po glavi i kaze ma upali ga ti jebiga svaki ima neku semu za paljenje ko ce to sve pamtiti :na_glavi: i ti kazes profesionalac bas me nasmeja svaka cast sve suvi profesionalci po tehnickim :takoje: .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ili dobro upoznaj svoj motor ili teraj kod poznavaoca tj. majstora ne ocekuj previse na tehnickom, bar kada je motor u pitanju. Dobro je da ima i ovakvih slucajeva, ima nade :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Meni na tehnickom jedva izmerili silu kocenja,kaze ovo ostrije nego kod auta  :) 6-7 puta pokusavali. nemaju pojma,tako da je i glupo pomisliti da na tehnickom pregledu motocikla moze nesto stvarno da bude pregledano. Sve je do nas i majstora ako je zainteresovan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

kako mu meri kocenje?

Trebalo bi da imaju posebne drzace koji drze motor na valjcima ali slabo koji tehnicki to ima, mahom imaju prastare uredjaje koji se fiksiraju na rezervoar i crtaju grafikon kada zakocis, tj mere promenu ugla, zastarela i u danasnje vreme ne pouzdana metoda. Kome su iscureli prednji stapovi i motor naglo i puno potone ispada da koci pa ubija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Stavili motor na valjke ,kao kola . ovaj jedan ubrzava valjke, ovaj drugi koji je na motoru koci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Od kad registrujem motor,samo jednom sam radio test kocenja na valjcima. Od kad je u Rumi upao motor u kanal na tehnickom,pre 15-16 godina,ne pada mi na pamet da radim isto. Kad nabave sistem za testiranje za motocikle-moze.

Inace,kad bi na njih cekao da mi provere ispravnost motora vozio bi se,ali malo sutra...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Pa i ovde u pazovi sve obaviš za 15min sem ako nije guzva u sup.u,ili ti sve ovi sa tehničkog obave.

Nevidim neku dramu oko toga,☺

A tehnički ko tehnički,stave čas na valjke nesto mere,gledaju gasove,obavezno slikanje sve za 10min gotovo..kolko je to profi nebi komentarisao..da nam je nemački standard i tehnički 60 postó motora i auta bi završilo na otpadu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Mene pre neku godinu terali na valjke sa motorom,ludnica. Sva sreca bio mali i lagan motor pa sam mogao da ga obuzdam rukama. Znaci nikakvo vezivanje,strasno. Sa ovim sad ne da nebi stao na valjke...jedva i ovako hvatam nogama asvalt.

U Ljermontovoj ima poseban salter za registraciju motora i prikljucnih vozila tako da tu i nema guzve nikad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Platio si tehnicki uredno a oni ti uradili i tehnicki i papire za 10 minuta.

Sto im nisi trazio pare nazad?

Kada vec placas pregled neka ga i pregledaju. Profesionalac ce bolje uociti neispravnosti na motoru od prosecnog vozaca.

 

Na ovom tehničkom nije bilo profesionalaca, samo administrativci. To je više bio administrativni pregled, motor održavam na drugom mestu. Mislim da je problem u tome što ne postoji poziv na odgovornost tehničkog pregleda ukoliko se desi neki incident u vezi sa tehničkom ispravnošću vozila. Ako se ikada pojavi slučaj da za neki saobraćajni incident vozač tuži i dobije tužbu protiv nekog tehničkog pregleda u situaciji da mu je potvrđena ispravnost a veštak ustanovi da je deo ili vozilo bilo neispravno, tek tada se može postaviti pitanje upotrebljivosti tehničkog pregleda. Danas, oni služe da popune uplatnice i pitaju te koliko može da ide.

 

Bokilic, ja sam očekivao dramu jer sam vraćao stare tablice i nisam navikao da brzo završavam administrativne stvari.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

I ja sam juce bio u Ljermontovoj popodne,zavrsio za 15min, izvolte tablicu,potvrdu i nalepnicu.Pre toga isao za Zrenjanin da odjavim i prevedem motor,tamo za sat i po sve zavrsio a u Bgdu minimum dva dana za prenos u 21.veku.Kad se radilo sa papirom i olovkom zavrsavalo se za sat vremena, sada kad su kompjuteri,dva dana.Overa ugovora u Bgdu 1800 din a u Zr. kod notara 720din.Kao da nismo ista drzava 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Od kad registrujem motor,samo jednom sam radio test kocenja na valjcima. Od kad je u Rumi upao motor u kanal na tehnickom,pre 15-16 godina,ne pada mi na pamet da radim isto. Kad nabave sistem za testiranje za motocikle-moze.

Inace,kad bi na njih cekao da mi provere ispravnost motora vozio bi se,ali malo sutra...

Mene prvi put ove godine terali na valjke sa motorom, vise kod ovih ne radim tehnicki. Ako onaj previse ubrza valjke, nema toga ko ce zadrzati motor. U Kragujevcu jedino MKWT tehnicki pregled ne tera motore na valjak, mada ne bih zeleo da ih reklamiram (nisu platili), ali je tako. Tehnicki im je skuplji za 500 din od ovog gde sam ja radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

Platio si tehnicki uredno a oni ti uradili i tehnicki i papire za 10 minuta.

Sto im nisi trazio pare nazad?

Kada vec placas pregled neka ga i pregledaju. Profesionalac ce bolje uociti neispravnosti na motoru od prosecnog vozaca.

 

 

 

Na ovom tehničkom nije bilo profesionalaca, samo administrativci. To je više bio administrativni pregled, motor održavam na drugom mestu. Mislim da je problem u tome što ne postoji poziv na odgovornost tehničkog pregleda ukoliko se desi neki incident u vezi sa tehničkom ispravnošću vozila. Ako se ikada pojavi slučaj da za neki saobraćajni incident vozač tuži i dobije tužbu protiv nekog tehničkog pregleda u situaciji da mu je potvrđena ispravnost a veštak ustanovi da je deo ili vozilo bilo neispravno, tek tada se može postaviti pitanje upotrebljivosti tehničkog pregleda. Danas, oni služe da popune uplatnice i pitaju te koliko može da ide.

 

Bokilic, ja sam očekivao dramu jer sam vraćao stare tablice i nisam navikao da brzo završavam administrativne stvari.

 

najzli

Teško da se može bilo šta dobiti tužbom protiv tehničkog pregleda ako bi se nešto desilo zbog njihove bahatosti. Oni urade tj provere trenutno tehničko stanje a već sledeći dan ti možeš staviti ponovo ćelave gume ili potrošene diskove ili neispravne farove itd itd itd.

 

Zato se ovde npr u NL rade testovi u toku tehničkog. Ima nezavisna komisija koja proizvoljno i bez najave odabere auto i dodje nakon zavrsenig tehnickog pa ga pregledaju. Više se tehnički pregledi ne zezaju sa gledanjem kroz prste ili da ga odradis a da auto nije ni bio prisutan.

I dalje to nije kompletno pregledan auto ali bar znaš da će zakočiti kako treba, da ces noću videti, da su pojasevi ispravni i da npr nećeš sleteti sa puta jer su ti spone skoro otpale.

 

A zanimljivo je da su motocikli u potpunosti izuzeti od tehničkog pregleda. Njih samo osiguras i to je to :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: bajmok/Wien
  • Motocikl: suzuki GSX 1100f

Stvarno ljudima nikada udovoljiti.Kada se odradi u ekstra roku ne valja,a kada nas trkeljisu tek je onda pljuvacina.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Kod mene u gradu divlji zapad što se tiče tehničkih pregleda. Naravno da motor i ne pogledaju, čak te i ne pitaju da li si dovezao vozilo na tehnički. Ja sam jednom pitao da mi provere silu kočenja ali već znate kakva je bila reakcija. Imaju taj zastareli uređaj koji se stavlja na rezervoar, ali naravno ne radi. Ali zato imaju neki uređaj koji nasumično štampa grafikone sile kočenja kako bi imalo šta da se priloži u dokumentaciju  :staa2:. Ista stvar je i što se tiče automobila, NE POGLEDAJU GA, jer imaju svoje "test vozilo" kome mere gasove, kočenje i sve ostalo što je potrebno za dokumentaciju. U fazonu daj pare i sklanjaj se da ne praviš gužvu imamo posla. Ako ih zamoliš da ti bar kočenje provere možda ti se posreći da to urade. Najgore je što su na jednom tehničkom (drugar radi tamo pa mi je pričao) odradili preko hiljadu traktora i isto toliko i prikolica i oni su sad svi na ulici bez kočnica, osvetljenja, rotacija, migavaca.. Smem da potpišem na ih nema ni 3% ispravnih, tuga.. Sa tehničkog niko nikad nije vraćen, jer fora je "svi tako rade, ako mu ja ne odradim tehnički otići će kod konkurencije i izgubio sam mušteriju"  :stabre:

Jedino u svemu tome je "dobro" što samo poneseš pare i završiš sve za 5 minuta na tehničkom i dobiješ odmah nalepnicu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ajd kao neko ko ima svoj tehnicki i kao malo je u toj sferi rada vishe od obicnog vozaca.

Znam da se tehnicki rade po supama sa opremom iz vremena stare juge...

Ono sto najvise odredjuje kako radi jedan tehnicki pregled su kontrole supa i raznih inspektora. Ono sto znam iz iskustva je da je situacija sto juznija to tuznija. U srbiji se radi po propalim zgradama raznih zadruga...bez odgovarajuce opreme itd...

 

Na mom tehnickom rade automehanicari sa preko 15 godina aktivnog rada u struci (automehanicarskoj a ne na teh pregledu). Zaposlena je osoba koja je vazila kao jedna od najboljih mehanicara u opstini. Dodatna obuka minimum jednom godisnje od strane strucnog osoblja koja se debelo plate za tu obuku. Ne primaju minimalac kao ostali u selu ali od njih se ocekuje da svoju radnu obavezu ispunjavaju 100%, kako prema musteriji tako i prema meni kao poslodavcu.

 

lakse je otvoriti tehnicki sa opremom koja nema podrsku jos od 1996te, dati radnicima 18 hiljada i ladit jaja bez da ti se jebe da li je vozilo tu ili nije.

 

jednostavno dve vrste razmisljanja i jasno razlicite filozofije pristupa jako odgovornom poslu.

to sto je prosecan gradjanin navikao da "prodje" a za to plati redovno...to je problem koji je daleko siri od problema na tehnickom pregledu...

 

Sto se tice uredjaja koji se stavlja na rezervorar..ako je ispravan (i novije konstrukcije)  i ako se pravilno koristi pouzdan je 100% i nema razlike da li radis na valjcima ili sa tim uredjajem..bilo koje vozilo..testirano mnogo puta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

E pa drage kolege izgleda da smo izbaksuzirali  :staa2:   Moj cale danas bio da uradi tehnicki za skuter kad PRC!  Rekli su mu da im je bila policija i da su im zabranili da rade  tehnicki za skutere  jer nemaju odgovarajucu opremu. najvise zbog toga sto ne mogu da ih stave na valjke i urade valjan pregled kocenja. Rekli su mu probaj tamo i tamo. da ne duzim obisao je ovde na vozdovcu nekoliko tehnickih pregleda i svugde su mu rekli isto . Da ide u AMS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

E pa drage kolege izgleda da smo izbaksuzirali  :staa2:   Moj cale danas bio da uradi tehnicki za skuter kad PRC!  Rekli su mu da im je bila policija i da su im zabranili da rade  tehnicki za skutere  jer nemaju odgovarajucu opremu. najvise zbog toga sto ne mogu da ih stave na valjke i urade valjan pregled kocenja. Rekli su mu probaj tamo i tamo. da ne duzim obisao je ovde na vozdovcu nekoliko tehnickih pregleda i svugde su mu rekli isto . Da ide u AMS

 

Da ti dam ja broj od ovih, pozoveš telefonom i kažeš podatke o motoru i pošalju ti na kućnu adresu sve urađeno, platiš pouzećem  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja