Jump to content

Moto Zajednica

S01 E13 - Predlozi za jednodnevne izlete po Srbiji

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

U ovoj epizodi smo Severian i ja razgovarali o interesantnim predlozima koje je on pripremio za jednodnevne izlete po našoj zemlji. Pokušali smo da navedemo po 2-3 predloga u okviru velikih geografskih regiona u Srbiji - severna, zapadna, južna, istočna i centralna Srbija. Ti izleti su zamišljeni da budu kao jednodnevni koji ne počinju obavezno u Beogradu, a koji mogu da se međusobno nastave i tako sačine višednevnu vožnju, sve prema vašem senzibilitetu i željama.

 

Neke od tih deonica smo obišli u sklopu BJB vikend vožnji:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/67-bjb-vikend-vo%C5%BEnje/

 

 

Uživajte!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Fusku goru definitivno treba provozati celom duzinom. Od sela Vizic do Iriskog venca minimum. Na fruskoj ima barem 10 mesta gde treba stati.

 

Fantast je cool..samo izbeci kada je prvi maj.

 

Ubaciti obavezno selo Bac koga interesuje istorijski lokalitet.

 

Mogu ubaciti slike ako nekog interesuje....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Evo i mapa o kojima smo pričali u epizodi 13, a koje ilustruju priču. Nadamo se da će pomoći u snalaženju.

 

 

VOJVODINA:

 

1. Banat:

 

Pravac Kovin-Gaj-Deliblatska Peščara-Banatski Petrovac, sa varijantama do Vršca, Bele Crkve i Uljme:

banat.jpg

 

 

2. Srem:

 

Ritovi iza Kupinova:

srem%252520obedska.jpg

 

 

Pravac Kupinovo-Ruma-Irig-Vrdnik-Fruška Gora grebenski put-Koruška-Sviloš-grebenski put-Beočin-Irig-Krušedol-Krčedin-Stari Slankamen:

srem2.jpg

 

 

 

3. Bačka:

 

Tura Dvorci Dunđerskih (Fantast-Kulpin-Čelarevo-skela Futog-Beočin):

backa%252520dvorci.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

ZAPADNA SRBIJA:

 

 

1. Pravac Čačak-Guča-Dragačevo- Kraljevo-Raška-Jošanička Banja-Goč-Vrnjačka Banja:

ZapSRB2.jpg

 

 

2. Pravac Zlatarsko jezero-Mučanj-Prilike-Ivanjica-Javor-meandri Uvca-Sjenica-Pešter-Ugao-Novi Pazar-Raška, sa (žutom) varijantom preko Međurečja i Jankovog kamena:

ZapSRB.jpg

 

 

Lokacije odakle se odlično mogu videti meandri Uvca (donja lokacija je manje od 200m od asfalta):

Uvac.jpg

 

Koordinate "Osmatračnice meandri Uvca" (dalja od asfalta): N43.36340° E19.96432° - od te tačke nastavljate peške, nekih 150m.

Koordinate "Meandri Uvca vidikovac" (bliže asfaltu): N43.33281° E19.99836°

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

JUŽNA SRBIJA:

 

1. Pravac Vranje-Trgovište-Radovnica-Vlasinsko jezero-Surdulica, sa (žutom) varijantom preko Krive Feje:

JuzSRB1.jpg

 

 

2. Pravac Raška-Kopaonik-Blace-Kuršumlija-Đavolja Varoš (jugozapadna Srbija ;)): 

JuzSRB2.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

ISTOČNA SRBIJA:

 

1. Pravac Pirot-Zavojsko jezero-Temska-Kalna-Babin Zub, sa (žutom) varijantom preko Toplog Dola:

IstSRB1.jpg

 

 

2. Pravac Gornjačka Klisura-Krepoljin-Resavska pećina-Strmosten-Sensjki Rudnik, sa varijantom od Glogovca do Svilajenca pored Morave (žuto):

IstSRB2.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ovo je samo naš izbor, jedan od toliko mogućih u Srbiji, nikako kompletan… Kao što smo rekli u podcastu, dodajte svoje predloge!

 

Za detaljno objašnjenje ruta (i opise gde je asfalt, a gde makadam) - slušajte podcast! ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Sve pohvale za temu! Vozio sam se bas u nedelju Bgd, Topola, Dragacevo, Uvac, Sjenica, Pazar, Dolina jorgovana, Rudnik, Bgd. Odlicna tura vreme promenljivo gore kod Uvca cak i 8 stepeni na nekim deonicama. Ali zamolio bi georafske kordinate osmatracnica, narocito onu "dole" 200 m od asvatta. Ja sam bio samo na onoj drvenoj dalje od asvata, ali u nedelju je bili i kise pa nisam izao, rupe su napunjene vodom pa ne znam koliko su duboke.

(imam mali problem dije mi dostupno dodavanje slika da prilozim).

Promenio član 3OPAH

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ovu temu sam čekao! ;) Svaka čast! Iako smo i uživo diskutovali, ovako je preglednije. Sve je na dlanu, a varijacija stvarno ima napretek. Možda nam je Srbija mala, ali ima šta da pokaže, :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Jeste li sigurni da od Toplog Dola do Babinog zuba, mogu da prodju motori, koji nemaju offroad mogucnosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Sve pohvale za temu! Vozio sam se bas u nedelju Bgd, Topola, Dragacevo, Uvac, Sjenica, Pazar, Dolina jorgovana, Rudnik, Bgd. Odlicna tura vreme promenljivo gore kod Uvca cak i 8 stepeni na nekim deonicama. Ali zamolio bi georafske kordinate osmatracnica, narocito onu "dole" 200 m od asvatta...

 

Ažurirao sam gornji post sa tačnim koordinatama. Ova tačka bliža asfaltu je na par stotina metara. Najbolje mesto (čije sam koord. dao) je 500m od asfalta.

 

 

Jeste li sigurni da od Toplog Dola do Babinog zuba, mogu da prodju motori, koji nemaju offroad mogucnosti?

 

Ne mogu. Objasnili smo u podcastu to ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

 

Sve pohvale za temu! Vozio sam se bas u nedelju Bgd, Topola, Dragacevo, Uvac, Sjenica, Pazar, Dolina jorgovana, Rudnik, Bgd. Odlicna tura vreme promenljivo gore kod Uvca cak i 8 stepeni na nekim deonicama. Ali zamolio bi georafske kordinate osmatracnica, narocito onu "dole" 200 m od asvatta...

 

Ažurirao sam gornji post sa tačnim koordinatama. Ova tačka bliža asfaltu je na par stotina metara. Najbolje mesto (čije sam koord. dao) je 500m od asfalta.

 

Druze to je slika, ja mislim broj (severno toliko/istocno toliko).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kod predloga br. 1 (Zapadna Srbija), zvrsetak puta sa Goca (banjska strana) umesto prema V. Banji...spojen je pre malo vise od godinu dana put na Goc (sa kraljevacke strane) i dalje do Kraljeva. Neuporedivo je bolji put i lepsa priroda.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Evo jedan predlog... onako na blic. Beograd - Ralja - Mladenovac - Topola - Kragujevac - Gledicke planine - Vrnjacka Banja - Kraljevo - Preljina - G. Milanovac - Ljig - Lazarevac - Stepojevac - Beograd. Cirka nekih 400km. Usput ima sta da se vidi I proba ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova

Malo zakasnelo, ali bravo za predloge, definitivno cu odvozati neke od predlozenih ruta koje nisam do sada!

 

Predlog za voznju po Fruskoj gori:  moze da se svrati u Besenovacki majdan na kupanje, U neposrednoj blizini istoimenog Manastira.

 

https://www.google.rs/maps/place/Manastir+Be%C5%A1enovo/@45.1203954,19.6592086,13.5z/data=!4m5!3m4!1s0x475b09b5fe6661d7:0x9fcb15f9f05e6210!8m2!3d45.1170246!4d19.7074664

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja