Jump to content

Moto Zajednica

Peticija

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova

Ja znam da vozace koji vec imaju dozvolu ovo mnogo i ne interesuje, to je normalno. Mozda smo mogli pokrenuti peticiju da se posedovanjem A1 kategorije 2 godine automatski dobija A2, a posedovanjem A2 2 godine automatski dobija puno A. Za one koji nisu upuceni, a verujem da ih je malo, za svaku kategoriju mora se posebno polagati.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па да пола државе потпише ту петицију, од тога, на жалост, нема ништа.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

ja bih potpisao,imam A, ali ovo stvarno nema smisla,mislim oni su to i napravili da nam uzimaju novac !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Па да пола државе потпише ту петицију, од тога, на жалост, нема ништа.

 

A samo jedan da potpise bilo bi nesto.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Logično je da se "niže" kategorija automatski prevedu u "A" .One su i uvedene da bi se KAO zaštitili mladji vozači, a na mala vrata uvelo trostruki "porez" na jednu te istu stvar.Naravno dajem glas i za parcijalno registrovanje motora ali sumnjam da će se država odreči prihoda koji je simpatičan jer se ne raubiju putevi, osiguravajućim kućama čista kinta bez rizika u zimskom periodu. Ako neko pokrene akciju tu sam

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Ja bih je rado potpisao, ali sto kazu, nece se drzava odreci naseg novca... Voleo bih da ovo nekako uspe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Uvek cu da dam glas za ovo,ali posto se drzava nece odreci parica nek uvedu i B1,B2. Imam utisak da NEKO u ovoj drzavi namerno unistava motociklizam,barem zadnjih par godina!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

Stavio bih svoj potpis na to. Mislim da je postojanje nizih grupa pozeljno ali se sigurno moze optimizovati prelazak na visi stepen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ja bih uveo samo neku doobuku, da je obavezno izvozati 20ak časova sa jačom mašinom, platiš 20 časova, uzjašeš jaču mašinu, osetiš je malo i to je to... Ponovno polaganje testova koji su pretpostavljam isti, je glupost nevidjena, ali država ne želi da bude na strani naroda, već na stranu budžeta, što više otkinu od nas, toliko njima više za baškarenje, ista priča i oko registracije....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Moj bivsi kolega je pre2god samo podneo zahtev u supu da mu upisu A2 u saobracajnu jer je napunio 18 god a vec 2god ima A1 i oni mu uz takse koje je platio upisali A2 nisam ni znao da treba da se polaze ponovo sve... Mozda to vazi samo ako polazes za motor sa16god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

takodje bi potpisao to, ali nazalost sumljam da ce nesto biti od toga..

 

bezobrazni su, eto drugar sto je 92'god polozio po starom zakonu za A, tad nije imao godina da mu upisu u dozvolu(staru) dosao posle 2 god kako su rekli a u medjuvremenu je krenuo taj novi i rekli mu zadnji rok je bio nzm do oktobra a njemu to padalo na decembar 2god i dali mu samo A2...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

meni isto, 2012te polozio A1, 2014te A2, i cekam 2016 da im polozim za poslednju dabogda im za lekove trebale pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Polaganje je neophodno da bi kandidat dokazao da je osposobljen da upravlja jacim motorom, barem sam ja to tako shvatio. Bilo bi glupo da covek polozi za A1 i posle toga uopste ne sedne na motor, a posle nekoliko godina drzava mu da dozvolu za jaci motor, dok on u sustini nije naucio da vozi ni onaj slabiji. Zato je neophodno polaganje.

E sada kao sto su neki gore rekli postoji i zelja drzave da uzme pare gde god moze, sto je bezobrazluk, dokle vise. To bi podrzao da se promeni i recimo kao sto neko rece da se uplate samo casovi i izvozaju. Mada opet treba neko da proveri kako si obucen, da ne bi dosli u onu gore situaciju da ustvari ti vozio motor mesec dana u A1, prodju godine, ti sednes na veci i jaci i sta onda ne daj boze neke nesrece, jer te povukla brzina itd.

Statistika je pokazala da u dosta nesreca ucestvuju mladi vozaci motora koje su ponele brzina i snaga ispod sedista, ovako sa godina starosti neki se malo i opamete i smanje brzinu, a time su i bezbedniji u saobracaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Nakon što sam pročitao sve pređašnje postove i ja sam u dilemi! Koji je najbolji i najpravedniji način dobijanja pune A kategorije? Mislim da sam najbliži stavu koji je izneo Pedjabgd . Po sistemu upisa A kategorije posle 24. godine, klincima bi se omogućilo da upravljaju mnogo jačim motorima, nego što su vozili, bez prethodne obuke i iskustva. To bi bilo kao kada bi svima koji imaju B kategoriju, posle određene starosti upisivali C, ili neku drugu kategoriju, jer, jel te, sve su to motorna vozila. Možda je dobro rešenje koje je predložio i Panick, da se nakon dve godine posedovanja A1, automatski dobije A2, pa nakon 2 godine i A. S tim, što bih ja za A kategoriju zahtevao polaganje praktične obuke. Ne testova, jer to je ordinarna glupost, da u nekoliko godina polažete iste testove više puta , što plaćate, kao i lekarska uverenja.

Nisam neizanteresovan za ovu temu, bez obzira što posedujem A kategoriju, jer mlađi sin ima A2 kategoriju i uskoro će morati da polaže za A. Ali, kao roditelj, voleo bih da neko zvanično utvrdi da je za tu kategoriju osposobljen, ali ne da polaže ponovo testove, jer je u kratkom vremenu polagao i za B i za A2, pa mislim da bi ovo već bilo maltretiranje, jer se mnogo (nebitnih) stvari iz testova brzo zaboravi, a i košta. Takođe smatram da obuka ne bi trebalo da bude obavezna, ko smatra da je dovoljno iskusan i osposobljen, neka polaže, ko nije, neka plati časove. To bi moglo biti rešenje koje bi zadovoljilo sve. 

Slažem se u potpunosti sa inicijativom za promenu ovih članova zakona koji se tiču polaganja za A kategoriju, s tim što mislim da bi trebalo da najpre mi zauzmemo jedinstven stav (možda i preko neke ankete postavljene na forumu) i vrlo rado ću (i moji sinovi) potpisati svaku takvu inicijativu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Iz B probne se ne polaze za B vec je probna valjda 3 godine i prestaju ogranicenja tako treba i za A da bude.

 

Slažem se sa svakim predlogom, koji većina podrži i potpisujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Pristajem na ograničenja po kubikaži ali se ne slažem sa polaganjem za svaku kategoriju posebno, osim kad prelaziš sa AM na A1 i naravno potpisujem peticiju. Ako peticija i urodi plodom oda će polaganje za A1 naplatiti kao da polažeš za A, neće se oni tako lako odreći para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

U svakom slučaju bi bili manji troškovi, jer ne bi morao da plaćaš (i maltretiraš se) svako polaganje testova i vožnje (oko 4000 dinara po polaganju), za svaku kategoriju posebno!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ja znam da vozace koji vec imaju dozvolu ovo mnogo i ne interesuje, to je normalno. Mozda smo mogli pokrenuti peticiju da se posedovanjem A1 kategorije 2 godine automatski dobija A2, a posedovanjem A2 2 godine automatski dobija puno A. Za one koji nisu upuceni, a verujem da ih je malo, za svaku kategoriju mora se posebno polagati.

Mislim da smo i mi, koji posedujemo A kategoriju pokazali interesovanje, ali ipak očekujemo od tebe (ili vas), koje najviše pogađaju ova zakonska rešenja,  da pokrenete inicijativu, a mi smo tu da vas podržimo u svemu. Očekujemo vašu inicijativu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

tako je nekad bilo, moj drugar polozio A1 i posle 2 godine dobio A2 i posle 2 opet dobio A... bez polaganja i icega...

ja cu potpisati sve sto bude trebalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja