Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: MT-07 2017

Pozdrav svima!

Nisam siguran da li je pravo mesto za ovaj motor s obzirom da Kymco nije kinez, ali nema veze. 
Pre skoro 2 meseca sam kupio ovo cudo, pa sam hteo da podelim sa vama iskustvo. Takodje, ovo mi je prvi motor i nadam se da cu uskoro da kupim nesto ozbiljnije :)
Najvise sam se za ovaj motor odlucio zbog cene, placen celih 600 eura, 2012. god sa nekih 1800km. Tek sam kasnije ukapirao i ne vezano za cenu da je ovo odlican motorcic. 

Registruje se na zute table (vodi se kao moped), 4t masina, registrovan za dvoje, veliki tocak, manuelni menjac (poluautomatik), mali potrosac (oko 2l). Stvarno mislim da je ovo odlican izbor. Presao sam za sada nekih 700km i nekih vecih zamerki nemam. Par stvari koje me nerviraju je to sto ima minijaturno mesto ispod sedista, sto je pedala zadnje kocnice dosta niska pa se desi da je zakacim ponekad, plastika nije najsrecnijeg kvaliteta. Par ljudi me je na ulici pitalo sta je, uglavnom su ljudi odusevljeni, pogotovu zvukom i niko mi ne veruje da je 50cc :)

 

Bice jos slika za koji dan, da ga okupam kad stane ova kisa...

post-37347-0-11576100-1434828456.jpg

post-37347-0-63661700-1434828474.jpg

post-37347-0-84822100-1434828494.jpg

post-37347-0-08093500-1434828501.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Tek sam kasnije ukapirao i ne vezano za cenu da je ovo odlican motorcic.

 

:takoje:

 

 

 

Ал' џабе кад такав тип мотора није популаран у овим крајевима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Zar nema ovaj Kymco 100 ili 110cc? Ima ga poznanik. Mozda ga ima i u 50cc varijanti ne znam :) Svakako za grad lep motorcic, po meni jedino malo zeznuto je menjati brzine unazad petom, meni je nezgodno ali mozda se neko snalazi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Po Grckim ostrvima samo ovakve motore teraju 125 i 150ccm.. Idu kao vetar.. Samo sto su Honde, a ovo je verovatno kopija te honde.. Al za te pare bolji motor nisi mogao da kupis! Ja sam svojevremeno jurio nesto tako i nisan nasao ni jedan. Imao si srece!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Da se upišem ovde kao vlasnik Visa R 50ccm.Imao sam agility 50,tako da sam upoznat sa ovom firmom.Visa je prešla 1400Km i sutra idem na poslednji servis u garantnom roku.Mopedić neće da ide preko 45-50,čini mi se da mu je malo tvrđi menjač i volan igra levo-desno pri malim brzinama.Prethodni vlasnik misli da je blokada skinuta,međutim ova krajnja ne govori tome u prilog,tako da je naručen deo koji će je odblokirati iz NS i on se olaća 2000din.dok je za agility to bilo gratis.Mislio sam da je u pitanju dizna,ali nije,radi se o lončetu karburatora....Tako da ćemo videti kako je i šta je.Sa serviserom sam dogovorio da je pretrese kako bi ja pohvatao ono osnovno.Ove sezone vozim je ''stock'' a za sledeću će da vidimo kakvi su običaji na teh.pregledu i hoće li uopšte biti prostora za tuning.Kupio sam je zato što je ovo rešenje agregata staro i provereno,malo troši,malte ne je nova i volim brate motorić :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Znao sam da ćeš da prokomentarišeš ;) !!!Ovo je uvek bio ''kec iz rukava'' Kako specijalitete iz moje kuhinje(125,150,180 a reg.na 49) prijemna komisija(teh.pregledi)više neće da primirišu,ostalo je da pred zakonom budemo,uslovno rečeno čisti.Siguran sam da će mi visa poslužiti kao nov i izuzetno rentabilan moped,a obaška što  pojačavanje snage za ovaj agregat i nije tjuning već ugradnja delova na koje je ostatak sklopa agregata već kalibrisan.....mislim da sam fo formulisao na pravi način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Mekano ogibljenje a tvrdo sedište.Blokada skinuta  ide do 70-75 po satu,koliko i da li laže proveriću GPS-om.Menjanje brzina je vrlo interesantno.Tečno menjanje brzina bez otpora menjača dobijamo isključivo na niskim obrtajima,ako se krene u izvlačenje,onda menjač bukvalno mora da se ritne ne bi li ušao iz 1. u 2. ili iz 2. u 3. Jeli ovaj menjač tako radi ili mu treba opravka?Prednja guma je bila na 1.1 bar pa je dopumpana 2 ali i dalje ostaje nemiran volan pri malim brzinama.Serviser bi rekao da nije skidana viljuška tako da ustaje sumnja na gumu ili felnu koja je žičana.Filter vazduha je u ''grudima'' tako da kod čišćenja i zamene mora da se skine blatobran,prednja maska,bočne plastike,po njegovim rečima sve od malopre navedenog ali mislim da preteruje.Posle skidanja blokade javlja se knedla,rekao bi negde oko 45-50Km/h,tu bi trebalo čačnuti karburator...Nego muči me meljava pri puštanju gasa,rekao bi u svakoj brzini,prodavac mi reče da se ne sikiram to je opušten lanac,ali po serviseru lanac ima lufta ni malo ni mnogo....summa sumarum otišao sam da mi dupe vidi put,blokada je skinuta,ali ništa više od toga.Sve ovo je mogao da mi kaže i neko ko ima visu par meseci i upoznat je sa redovnim održavanjem.Šta da kažem kad mi je ovlašćeni serviser za Kymco rekao da se u agregat sipa mineralno ulje gradacije 15W50....Ima li kvačilo mogućnost podešavanja?Ima li doktora za OHC motore sa poluautomatskim menjačam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Idemo redom .

 

Visa R 50 laze oko 7km/h po gps'u provereno vise puta.

Knedla na karburatoru se resava smanjivanjem odnosno dodavanjem extra vazduha na karburatoru.Ironija cele price je da kada se podesi motor da radi savrseno kada je ugrejan malo ce losije raditi kada je hladan i obrnuto. Ja sam bio za ovu drugu varijantu. 

Inace motoru treba oko 15min da dostigne radnu temperaturu.

Sto se tice filtera vazduha majstor je u pravu treba rasturiti pola motora da bi se cistio.Veruj mi ne radi to osim servisera koji je vec to radio jer plastike pucaju kao kokice.

Ulje peglaj Ipon 10 ili 15w50 to ide po specifikaciji.

 

Menjanje brzina radis tako sto u momentu saltanja brzine vracas manuelno gas nazad i guras pedalu gore neka fora kao medjugas. Ulazi kao podmazan i nema ritanja,jedino zahteva malo vezbe.

Kvacilo takodje moze da se podesi ali su to meni radili u KDM u Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нешто о самом мотору бих и могао да ти кажем, али тај полуаутоматски мењач је нешто што ме није интересовало. Има ту којечега за регулисање, али није ме привукло да му посветим пажњу.

 

Оно основно подешавање, иде отприлике овако:

 

 

Ископај на Нету радионички приручник за "Хонду Супер Каб" или нешто њихово са истим мотором и тамо имаш упутство шта и ако то иде по ПС-у.

 

Имаш среће што на "Визи" нису уградили лимени штитник који сакрива читав ланац - да чујеш како то зна да зврји када је отпуштен ланац.

 

А можеш и да купиш на "Алиекспресу" (или сам направиш) аутоматски шпанер за ланац и лишиш себе којекаквих звукова који потичу одатле.

 

15W-50 је ОК савет, али је та градација обично полусинтетика. Пошто уље мењаш на две 'иљаде, и минерално ради пос'о како треба. Уосталом, пробај и сам јер мотору се неће ништа догодити ако не ради на неко хај-тек уље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

 Evo da postavim neku sliku,novog mopeda,napravljenu novim fotoaparatom.Hvatam to menjanje brzina,kad budem uklavirio na uzbrdici,mogu da kažem da sam kompletan vozač :tras2: Alelsandre jesi imao problema sa sedištem?Mislim za mene je tvrdo....Šta da kažem,hvala ljudi....post-1847-0-95620600-1435938893.jpgpost-1847-0-68626400-1435938913.jpgpost-1847-0-89791500-1435938932.jpgpost-1847-0-65561500-1435938964.jpgpost-1847-0-15917100-1435938987.jpgpost-1847-0-03100500-1435939006.jpgpost-1847-0-64812600-1435939027.jpgpost-1847-0-19461600-1435939044.jpgpost-1847-0-16823900-1435939061.jpgpost-1847-0-42097200-1435939078.jpgpost-1847-0-92562800-1435939092.jpgpost-1847-0-84567800-1435939107.jpgpost-1847-0-01103400-1435939126.jpgpost-1847-0-33655100-1435939150.jpgpost-1847-0-78780800-1435939183.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Žmigavace zadnje skini i ubaci u rep :)

ja sam to uradio i mnogo je bolje .

U repu već imaš veštačku sijalicu plastičnu bukvalno samo treba žice da spojiš , već su izvedene .

Imaš malo drkanja oko vadenja tih plastičnih osim toga sve je lagano .

Bolje sija i lepše izgleda . Rupe od starih žmigavca gde se kače staviš šraf sa ugaonom glavom i preko nje ukrasni crn čep

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Visa R je motor nedoder!  :)  zamalo sam ga kupio pre 2 god. onaj od 125. probao sam ga i odusevio sam se. imam agility jos od 2007 godine tako da znam sta je kymco. u Grckoj se kunu u visa R 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Visa R je motor nedoder!  :)  zamalo sam ga kupio pre 2 god. onaj od 125. probao sam ga i odusevio sam se. imam agility jos od 2007 godine tako da znam sta je kymco. u Grckoj se kunu u visa R 

Između ostalog zbog toga sam ga kupio....Nego gledam servisnu knjižicu u kojoj piše da ulje mora da bude SAE15W40 API:SF ovaj API:SF je nemoguće naći.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мора да буде БАРЕМ API SF. То ти је доња граница. А далеко од тога да мора да је 15W40 - све мејнстрим градације су ОК, са тим што понекад твој избор може да буде и бољи за услове у којима користиш мотор, али далеко од тога да си "промашио тему" са неким од тих уља.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ono igranje volana.....danas na poslu prešao komparaterom po zidu felne i na jednom mestu daje 1.6mm u plusu...tako da je sledeće na redu zatezanje lanca,remont felne,zamena ulja i ako bude koji dinar obaška  http://www.trayal.rs/index.php/sr/pneumatici/gume-za-mopede-motocikle-i-njihove-prikolice/150-d-122 turobne su mi serijske gume posebno prednja,kao da je skinuta sa japanera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja sa tim fabričkim gumama nigde nisam proklizao. Iskreno hteo sam da ih menjam ali kad sam video koliko zapravo ne klize odustao sam .

sta da ti kažem kad na snegu nisam mogao da se zajebavam ispred kuće . Kao da sam imao gusenice ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ok onda....nego reci mi kakva je veština ubaciti iz veće u nižu brzinu,često mi cimne,ima i do rategnutosti lanca,a kada ne cimne onda imam obrtni moment za  ubrzanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Спаковано је ту на једном месту центрифугално квачило, мануелно (али да не кажем ручно, већ ножно) квачило и мењач, па треба мало времена да стекнеш рутину.

 

Центрифугално квачило "хвата" када додаш гас - то није тешко за зпотребу.

 

Ножно квачило "одваја" у том малом ходу када нагазиш/дижеш полугу мењача, па док не шкљоцне и пребаци у жељену брзину, а "хвата" током тих пар сантима док отпушташ полугу мењача после пребацивања у брзину. Ако ускладиш тај лаки покрет ноге, тј. те три операције са положајем ручице гаса - урадио си пос'о.

 

Нисам пит'о: је л' мењач има ротациону шему, тј. после четврте поново иде неутрал па прва, без потребе да прешалтаваш кроз ниже брзине?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Menjač je rotacioni....Kada na uzbrdici iz 3. spustim u 2. i odvojim petu osetim da  prvo hvatanje frikcionih  površina kvačila proklizava.Nakon spuštanja u nižu lagano dodajem gas i u prvoj sekundi slabije vuče,sledeća operacija je,da kažemo posle 2 sekunde,a dok ručica gasa ostaje u istom položaju,kvačilo uhvati kako treba.Uhvatio sam taj ''rad''pete kako je podižem tako dobijam motorno kočenje.Naspram manualnih menjača koje sam do sada probao,na visi je ovo izuzetno agresivno,kao npr.kada u 3. sa 60Km/h bez kočenja spustiš u 2.Tako na visi kada sam u 4.na brzini  od oko 35-40Km/h  i spustim u 3. on  tako ripi jebote.....siguran sam da je lanac istegnut upravo zbog toga.Kada idem u niže stepene bez ripanja,da kažem tečno menjanje brzina onda nema snage da povuče.Kad je ravno pomozi Bože-uz brdo totalni krah.Posle povratka s posla 18Km pri brzini od 60Km/h parkiram na centralni štender i tako ostane 4-5 sati i ispod agregata nema tragova ničega,kad je ubacim u zgradu,uguram je ,nema paljenja,obrim je na bočnu nogaru i ujutru na betonu vidim baricu.Ne bi rekao da je benzin,jer sam siguran da bi ispario.Ima nekih tankih creva koja su negde pored poluge menjača ali po položaju te barice mislim da ne curi iz njih.Ima li nekog razumnog objašnjenja ili da je isečam cirkularom,da mi više ne kida džigericu?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Имај стрпљења.

 

Некако не налазим времена, нити због послова који ми долазе, да преведем некакво руско упутство за подешавање тог квачила од А до Ш, али можда би ти заиста било од помоћи.

 

Јеси ли урадио оно основно подешавање, са попуштањем матице на десној декли, испод поклопца, па затезање шрафцигером док не упре у нешто, па попуштање пола круга и затезање матице?

 

Или, не шалим се, пребаци то на мануелни мењач и цепај. Има код нас делова који би ти били потребни за конверзију. Ја сам негде на форуму качио сликовно упутство како иде читава процедура.

 

За оно масно испод мотора: када си и чиме подмазивао ланац? И ја сам на почетку на масну флеку испод мотора реаговао са "ШКК?!", али сам скапирао да ми после мазања ланца, вишак уља доспе на кућиште мотора око предњег ланчаника, па се лагано слива и пада негде испод фузастера.

 

Постоји и варијанта 2, која укључује и та цревца која помињеш. Рекао бих да су цревца са прелива карба, па када нагнеш мотор, из лончета карба нешто искапље. Лек: или среди карб да буде цакум-пакум, или затвори гориво на сто-двесто стотина метара од куће, да се малчице испразни карб пре гашења мотора. Ал' је тачно оно што кажеш - да је бензин, испарио би.

 

Ако искључимо варијанте да уље капље одакле се испушта уље (на доњој страни мотора, десно) и аутоматског шпанера ланца брегасте (на доњој страни мотора, лево) или на дихтунге и О-ринг прстенове на цилиндру и глави, може да се догоди да малчице уље буде и испод леве бочне декле мотора, тамо где се окреће магнет генератора. Ту може да попусти и неки повећи О-ринг или семеринг радилице. Попусти леву деклу, испусти накупљено уље ако га има, па процедуру понови за пар дана. Ако опет има нека... не-мала количина уље, нашао си место проблема. Али ако су капи уље у питању - то се толерише.

 

А како да решиш мањак снаге на 50-ци, можеш да питаш Слобу НС, који често "ординира" на кинеском форуму.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Znate kako.....odvikao sam se od 50-ki.Prošle godine sednem da dojajnog free-a i popišam se na njega istog momenta.Ipak je ovo  50-ka uz to i 4T.U razgovoru sa prijateljem koji vozi Orion EFI ote mu se iz usta kako je zadovoljan kad ide 2.brzinom uz neki uspon(nama znan),na moj pomen 3.brzine,Miško se zgranu i reče''Mnogo tražiš od života''Presaberem kasnije i setim se agility-a koga sam imao pre 7-8god. i postavim stvari na svoje mesto.Bez obzira na sve ovaj mopedić me kupuje iz dana u dan i to za male pare.Ovih dana ga lerujem dok ne sredim bandaš i dok mi ne stigne šlemić iz Louisa,oprao sam ga i poskidao nalepnice.Ovako mi mnogo bolje izgleda.post-1847-0-48671800-1436901618.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

jesu mu  vala one nalepnice nekako neprimerene i ako nisu ruzne. Samo kao da ne pripadaju njemu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja