Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Visa R 50

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ima li istine da mineralna ulja dobijaju penu ako se motor vrti preko određenog br.obrtaja.Znali se okvirno koji je max. br obrtaja OHC motora 49ccm?Nosim se mišlju da pređem na mineralno ulje,zimi možda jeste smola,ali zima je period kada nevozim,zato u sezoni,sa mineralnim imam zagarantovanu gustinu kako za sklop agregata tako i za menjač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сток "хоризонталац" са кратким ходом клипа (41,4 мм), какав је на 50 и 72 кубика, врти 8-8,5к или ако му се поклопе звезде у хороскопу, до 9к обртаја. "Пена на уста" од минералног неће да му изађе. Адитиви против пенушања уља раде посао за оволико.

 

Провери како мотору у летње доба прија неко 20w-50 уље (та градација је најчешће минерално) и то не труди се да тражиш неко фенси уље које кошта преко 'иљаду динара за литру. Како читам искуства других по свету, много лепо раде пос'о и "камионска" (она са адитивима типа ZDDP) уљa, без неких фенси модификатора трења, какви се трпају у аутомобилска уља. Пошто је препоручени период замење уље веома кратак, 2000 километара, што на овом 50-кубикашу дође 60-80 моторних сати, ни једно савремено уље не може да деградира толико, да штети мотору.

 

Ако питаш шта сипам у мој култиватор, написаћу ти да тренутно свој век нормално одрађује обичан аутомобилски "Кастрол Магнатек", минерални 15W-40 и да за замену чека МОЛ-ова полусинтетика 10w-40 "Динамик Мото 4Т Стрит" за 705 динара за литру. Њихово минерално 20W-50 кошта стотинак динара мање.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Прелистао сам неки материјал о том полуаутоматском мењачу и код њега нема неког великог подешавања.

 

Постоји то подешавање са вијком који се завија док не наиђе на отпор, па попуштање за 1/4 круга и његово фиксирање матицом, што сам и поменуо, али постоје и ти тегићи (четири групе по седам комада) на корпи квачила који због центрифугалне силе спајају ламеле и квачило "хвата".

 

post-3975-0-24965500-1437626724.jpg

 

Уклаљањем једног или два тегића из сваке од четири групе, то центрифугално квачило почиње да "хвата" при вишим обртајима мотора у односу на оно када су сви тегићи на броју. Разуме се, у таквој конфигурацији, то центрифугално квачило и раније "отпушта", па можда то буде довољно да вожња и манипулација мењачем буде глатка.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Havala.Polako se uklapam....to ripanje mi se sada dešava samo na uzbrdicama,ali samo zbog mog ranijeg šaltanja da ne gubim obrtaje a samim tim i snagu,ali ovo je 50-ka koja tegli 108Kg.....moraće da pukne kit 110 koji planiram da dam čoveku koji tjunira agregate i tu istu 110-ku pojačam za 40-ak %,to će ići tek za sledeću sezonu.Zamenio sam ulje sipao sam Motul 15W50,međutim kada sam odvrnuo šraf za ispuštanje,ulje poče da se otače,ali nigde nema onog žičanog filtera.Rupa je baš uska tako da prstom nisam mogao da proverim unutar bloka i napipam,nisam imao pri ruci šrafciger niti nešto slično da gurnem i proverim,ali čim po odvrtanju šrafa nema prstena žičanog filtera(koji mislim da služi i kao podloška) rekao bi da filtera nema.Naručio sam ga pa će stići,jebi ga,do utorka nadam se.Sa sitom sam se sretao kao rešenjem predfiltera,ali i uljnog filtera na agility.Sito kakve je gustine tkanja mi ne uliva neko poverenje,ali ne bi ga fabrika ugradila da nije učinkovito.....Da skratim,kakve su posledice vožnje bez uljnog filtera.Na satu 1700Km,u starom ulju nisam naišao na ikakve opiljke i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Цвијо, на том мотору металну мрежицу око некаквог правоугаоног рам имаш унутра, изнад отвора за испуштање уља, али не можеш тако да је извадиш и очистиш (мора да се скида десна декла и њен дихтунг) - то је само груба заштита уљне пумпе од баш крупног отпада, а главна ствар је центрифугални филтер на корпи квачила.

 

Поклопац центрифугалног филтера фиксиран се са четири вијка са упуштеним главама за крстасти шрафцигер. Одвијеш њих (најбоље са ударним шрафцигером), склониш поклопац и крпчетом опајаш зај муљ који се скупио.

 

Само, твоја "Виза" има сувише малу километражу и данашња уља имају у себи и пуно диспергената који не дозвољавају стварање тог муља, па све то не треба да те брине барем још пар година.

 

Или до конверзије на 110 кубова.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Nema ništa na temu Kymco Visa,što sam do sada unosio kao reči za pretragu,ali osvestim se malo pa kucam Honda innova ili cub tako da ima da se nađe....Trbeba pored dekle skinuti fuzastere,auspuh,kurblu....tako je kod Honde,pa mi je logično da čišćenje uljnog filtera nije praksa na svakoj zameni ulja.Servisni interval zamene ulja kod Kymca je 2000Km s tim da mislim da fuzasteri i kurbla ovde su postavljeni tako da ne smetano može dekla da se skine.Nezgoda je što u Millano nema mogućnosti kontakta sa serviserom,već sve informacije dobijam od prodavaca koji znaju da je filter u obliku naprstka ali ne znaju gde stoji,u Obrenovcu ovlašćeni serviser kaže da je fijter na visi pod šrafom za ispuštanje ulja,ali mi preporučuje kad sam ''u prolazu'' da svratim i pogledamo-znači od prilike da ne zna čovek o čemu se radi.Imaš ovde na 28.trani pa pogledajVISA KB10JB(FL).pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако на "Визи" та мрежица изгледа као напрстак (каквих има на разним типовима мотора), а не правоугаони рам са межицом, онда је то за мене први такав случај таквог решења на хоризонталцима.

 

Ево сличица из једног клипа.

 

post-3975-0-13759600-1437933218.jpg

 

Тип клештима вади ту мрежицу. То је десна половина расклопљеног мотора.

 

А ово што показује прстом је поклопац центрифугалног филтера. Не мислим на лежај који дотиче, већ то парче алуминијума око њега.

 

post-3975-0-48522400-1437933313.jpg

 

Испод поклопца, на бочним зидовима корпа квачила се хвата муљ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

И ово: Цвијо, немој случајно у потрази за тим напрстком одвијаш и онај други вијак (на доњој страни мотора дође лево у правцу вожње) - изнад њега је аутоматски шпанер ланца брегасте са све дугом опругом.

 

Испушташ уље на одвијањем вијка који је десно и испред њега има испуст који му дође нешто као заштита.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Mislim da 3 matice izlaze iz donjeg dela motora,nešto s leve a nešto s desne strane,tako da je izazov identičan deaktiviranju bombe.Napokon sam stupio u kontakt sa serviserom kome je to posao.Izvesni Mihailo je radio u KDM-u i objasnio mi da je ima žičani naprstak koji se nalazi pod šrafom 24 dok se ulje otače odvrtanjem šrafa 17,a ovaj od automatskog španera bi trebalo da bude 3.(nije valjda da se i taj šraf odvrće ključem 24)....Tako da je Kymco ipak modifikovao agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сликај то, молим те.

 

И ако си већ у контакту са сервисером, питај га за интервал чишћења центрифугалног филтера.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Nemam toliko bogat rečnik da bi iskazao emocije u odrađenim momentima,a jedan od tih je kad se sagnem da bi video maticu za ključ 24 i onako presamićen pomislim kako bi višeo voleo da mi obdaren crnac bućne pitona u bulju nego što sam utvrdio da NEMA MATICE BAAAATOOO!!!!Slikaću sutra iz ležećeg stava,a bivšeg radnika KDM-a ću zvati još jednom ne bi li mi se posrećilo.Inače sa novim uljem nema primetne ni osetne razlike kako u mekoći menjača tako ni u radu,zvuku i vibracijama agregata.Prelivno(ono providno crevo) koje ume da bude uljavo je bez ikakvog sadržaja iako mi je stil vožnje prvih 2-3 Km lagano dok ne izađem na Ibarsku onda sledećih 15Km pun gas.Ujutru retko kad pređe 70 dok po podne može 75 ali retko kad brže.Mislim da kada odvrnem gas do kraja i polako počnem da ga vraćam brzina ostaje ista jedno vreme,recimo 2-3 mm hoda ručice,tek kad počnem da oduzimam gas nakon tih 2-3mm počinje usporavanje.Potrošnja.....mogu da se zakunem da ne prelazi 2L/100Km (iako vozim kako vozim) a rekao bi da troši i malo manje.Sutra slikam i dobijam informaciju-pod uslovom da čovek zna,o žičanom a posebno centrifugalnom filteru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

post-1847-0-82666900-1438107912.jpg

Ovo su jedina 2 šrafa sa donje strane dekle(osim onih za kačenje fuzastera)levi je za ispuštanje ulja a desni nisam ni pokušavao da odvijem.Bio sam u GPmotors koji su do skoro bili serviseri za Kymco,serviser mi kaže da nema sito,niti kakav filter za ulje.Ne pada mi napamet da rasklapam pola motora na svakih 2000Km kako bi očistio rešetku pri svakoj zameni ulja,ako je rešenje kao kod Honde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Најстандарднији стандардни изгледа доњег дела хоризонталца. :)

 

Десни на слички је вијак изнад кога је тај шпанер ланца брегасте.

 

Наравно да нема потребе да приликом сваке замене уља скидаш курблу, фузастере, ауспух, а онда десну деклу, да би се докопао оне мрежице и центрифугалног филтера, али би било ОК да до десет 'иљада барем једном учиниш све то и видиш какво је стање са наслагама. Постоји у мотору пар места са калибрисаним отворима (типа оног на картеру који после води уљне пумпе води ка магистралама у цилиндру и глави, као и један у некаквом чепићу на десној декли мотора, тик испред центрифугалног) који, ако буду зачепљени неком гадошћу, доводе до цркавања делова мотора (у првом случају "изнутрица" у глави, а у другом радилице).

 

Најчешћи (али не и једини) разлог за то буде поцепана мрежица изнад вијка за испуштање уља, када кроз поцепану мрежицу прође тај крупан отпад и заглављује се у тим "уским грлима". Пишем ти ово да не би приликом неке наредне замене уље дошао у искушење да у "јупицу" из које си испустио уље, гурнеш нешто и прочачкаш, па тако поцепаш мрежицу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Između 2 šrafa se vivdi mesto odakle kaplje ulje,samo kada dođem na posao i kada se vraćam.Ima li neko kakvu dijagnozu iz rukava?Moja teorija je da se metal zagreje i raširi se malo a i vibracije u svemu tome imaju ulogu,tako da ulje nađe prostor između blokova i curka....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Види ако може, па малчице стегни вијке који спајају полутке и то ти је све до преласка на 110. Није то велико губљење уља, па уз редовну контролу, неће бити проблема.

 

Када се буду склапале полутке приликом конверзије на 110, можеш да, осим постављања новог дихтунга, мацнеш и обе полутке са херметиком, па да између полутки буде сендвич херметик-дихтунг-херметик. Од комшије који се зеза свакодневно са покривљеним "Томосовим" полуткама, чујем да је то добар лек.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Za sada i dalje 50cc uskoro ide na 72cc,promenjena samo lulica karburatora i karburator posto fabricki hoce da zeza nakon skidanja blokade tako da sada nema cekanja da se zagreje stelovanja i tako to max po GPS 65kh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Evo i mene sa par reči, da osvežimo ovu temu.
Imao sam tri Tomosa, automatika, ali više nisam uspevao da prođem tehnički za registraciju,
i upao sam bio u bedak,  jer sam ih 40 godina vozio.
 
Onda sam desetak dana gledao po netu, čitao i lomio glavu,
da li da uzmem colossus na baterije, ili mali skuter na baterije, za po gradu,
jer imam Maraudera za van grada.
 
Pre toga sam svojevremeno imao i Tomos BT50, kao i MZ ETZ-a 125.
 
Skutere nikada nisam voleo, tu koncepciju sa onom budžom pozadi, i malim točkićima,
i silnim plastikama, sve mi to bilo odbojno.
 
Tražio sam nešto kao Tomos automatik, ili APN 6,
i VISA R 50 mi se odmah svidela, jer je uska a ima velike točkove,
i što je najvažnije motor i prenos kao na pravim motorima
Paljenje na dugme i disk napred, centralni štender i ćopava,
to je sve o.k,
ALI ...
Juče sam napravio 50 km vožnje sa njim, i ovakvi su mi utisci:
Ovaj noviji automatik je TATA za Krmka po ravnom, a i uzbrdo mislim da će da ga šije (sa mojom kilažom/60 kg).
Drugo, promenjen je šiber odmah, to je valjda to skidanje blokade, ali on je toliko uštrojen,
i toliko bespotrebno iskoplikovan sa ovim brzinama da sam popizdeo.
 
Po ravnom krećem sa drugom, onda kada dođem do četvrte, on na najblažem usponu ostaje bez daha,
a kada ga vratim u treću, on se gicne.
Nizbrdo bruji, i čini mi se da će da se raspadne, tu bi mu trebala peta.
 
Znate šta je bio BT za ovo neKinesko sokoćalo - Formula 1.
Ovo dok navalja brzinu, naiđe semafor ili uzbrdica, i onda počinje sa knedlom.
Dobro, kapiram da mešam frogs i grandmother (što bi rekao Vuk Drašković),
jer je ovo četvorotaktna mašina, ali moj neki definitivni zaključak je,
da je ovo samo fenseraj za švrćkanje po gradu i periferiji.
 
Definitivno razmišljam o tom kit rešenju, i prelazak na 110 ccm., samo me plaši to za valjke na tehničkom.
 
Eto toliko za sada - pozdrav
193283341_10226461634233570_4453026813887156263_n.jpg.f7564c105b2f8a22c64393f72cd55a9a.jpg
66625165_1066111370264941_7729279491557556224_n.thumb.jpg.323425d540277f5a95436390e91bdde0.jpg
249445619_mojkymco.jpg.ef1d07b1e80b17e33cbc816c4dccd668.jpg
20210819_133825.thumb.jpg.bf98fd8ade1ca15579e2d0703bf7380f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: zitoradja
  • Motocikl: kymco visa r

Generalno je dosta stvari tacno sto se tice prenosa moglo je bolje naravno,cak i meni posle predjenih 10000km sa Kymcom se desavaju slicni simtomi kao i vama ali jednostavno je tako.

E vec kit na 80cc je druga prica dobijas vise snage brzina ostaje malte ne ista.

Ako odlucis kit na 110cc tu se menja pa skoro sve ostaju samo dekle iste,dobices i snagu i brzinu promenom lancanika. Za tehnicki bez brige ima i za valjke resenje.:na_glavi: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Kymko Visa r je najbolji motor u toj klasi i ceni . Kymko visar 50cc je vise po gradu i kracem putu( mada moze duzi put bez problema) ali Kymko visar 110 je odlican i vuce dobro i odlican je kao i za mala tako i za veika putovnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: HONDA CBR 500

Moram da priznam da mi je ovaj motorcic bio u uzem izboru za uzeti, ono grad na deset minuta i tako to. Ali uvek se setim Hondica i Yamahica iz Grcke sa centrifugalnim kvacilom i klasicnim menjacem, kako to ide lepo, sad me ovakva iskustva rastuzuju ali kako je tako je.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

50cc 4T je na žalost premalo za normalne svakodnevne uslove. Ne bitno menjač, varijator... 

4T je 125cc minimum (110cc jel de?...)

Pisao sam to i u onoj drugoj temi za Visu,

Visa 110 je po mom mišljenju junak radničke klase, i kamo lepe sreće da svaka kuća ima jedan... A trebalo bi. 

Tvrdim da je jeftinije i brže voziti to svaki dan od autobusa po BGu. Mogu detaljeno da obrazložim.

 

Takođe, razumem da neko ne voli skutere, motor pozadi je "pogrešna ideja".  Opet kažem skuter ima svoje prednosti u odnosu na moped - (ako ima ravan pod mera je da stane kanta od jupola ;)) i ako ima mesta ispod sedišta za full face kacigu.

Moj trenutni nema ravan pod, tako da ne mogu da nosim lubenicu međ nogama u kanti od jupola, ali ima mesta za kacigu ispod..

Skuter ili moped nisu motori, oni su zamena za auto, i to je najlepše kod njih, pola godina ne moram da vozim auto, ne moram da dižem sebi pritisak ujutru na semaforima, ne tražim parking po pola sata... 

 

 

 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja