Jump to content

Moto Zajednica

voznja CROSS motora po putu?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

da li iko ima bas pravu krosericu? da li je vozite po putu, mislim po saobracaju? jel sve one nemaju papire, i da li se moze nekako sreditit da se vozi po putu? sta moze da se desi ako pandur zaustavi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

sta, ne kontam? mislis nemogu te stici?

 

a inace reci mi jel si vozio po putu, sta ako uvate?

 

Vozio sam samo koliko da se dokopam sume ili terena, da predjemo preko puta. Ako te uhvate nije voznja samo NEREGISTROVANOG vozila,

vec voznja vozila koje nije predvidjeno za saobracaj sto je tezi prekrsaj, mogu da ti nakarikaju svasta...

Mozes i da upadnes i u carinski prekrsaj...

 

Na stranu to sto nemas nikakvu signalizaciju, cross motor je za MOTOCROSS, hard enduro za enduro, za kombinovanje enduro....

Stvarno ne vidim svrhu da ga vozis pa ulici, osim u SM varijanti na stazi.....

 

Pravac od 100m mu je dug! Kratak prenos, ubrzava kao katapult, a ona se koci i ide na skok, u krivinu na STAZI!!!

Na stazi non stop se vozi pun gas, ali ubrzava i usporava, trpi svasta ali konstantan gas koji se koristi i putne brzine na ulici mu je KRAJ....

A cvaja cross, ili ne ide ili divlja....

Cross gume po ulici...... Buka!!!! .... Odrzavanje, vise ce mu stetiti voznja po ulici gde bas svako moze da ga zavrne do kraja, nego na stazi gde treba znati i moci, a to veruj mi NE MOZE SVAKO...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ovo sam postavio pitanje u ime druga. jer on se interesuje da uzme hondu cr500, za 1000e. pa gleda da li da je uzme, i da cepa po gradu, ili samo ponekad da je vozi po sumi  i stazi. zato pitam. uglavno nije za grad....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

vec sam vristao o njoj, al kad je pomenuste opet  :o :o :o :o

taj motor je ZLO. to nije motor. to je strah.

drug je imao jednu, najgoru, iz najstrasnijeg godista, '86, pa sam je probao. de mi bi pamet  :(

jos su je davili, podmetali dihtunge, slabili kompresiju, ubijali je dugim prenosom - DZABA!

tad sam imao rd350ypvs, izgledao sam smesno, stojao sam, ma isao u nazad.

ne znam samo za koji su je off teren pravili, za isuseno jezero, pescanu plazu? sa onakvim ubrzanjem ne mozes da upravljas, gde ti pogled dopre, tu si sledeceg trenutka.

preskoci je, rikosetiraces se o kuce, ograde, vozila...

s vremena na vreme se budim preplasen, obliven znojem...

u snu sam cuo nju, CR500 :o

NE ZAJEBAVAM SE  >:(

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

To nikako, nikako nije motor za grad ni za neiskusnog vozaca.Muljaz ima CR250, cvaja brate, to je divlje.Kad je prvi put upalio uplasio sam se, zver.Lepo covek kaze "shvatio sam da i ona ima svoje granice...Moze da ide sve dok imas mu*a da je teras." To je motor pravljen za blato, brdo, makadam, potoke, livade, za divljanje i iživljavanje.Nikako za grad.A pogotovo sto nije street legal, znaci ne postoji sansa da se registruje i vozi legalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mislim da je totalno besmisleno kupovati nesto takvo za grad. Nije sto ne moze legalno da se vozi, nego sto je tesko masiranje voziti ga sa kros gumama po asfaltu.Naostren je toliko da nikako nece normalno da ide. Sto kaze Boban ili stoji ili leti. Na asfaltu mu na svako dodavanje gasa guma bezi levo-desno. Brutalna masina... kratak prenos,buka....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Palo mi je to na pamet, ako dodas svetla mozda mozes da je registrujes ali pre toga moras da radis atest vozila.E sad koliko se to isplati ako uzmes u obzir da je taj motor veliki potrosac i da je dosta skupo odrzavanje a sa druge strane nije nimalo praktican...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

ovo sam postavio pitanje u ime druga. jer on se interesuje da uzme hondu cr500, za 1000e. pa gleda da li da je uzme, i da cepa po gradu, ili samo ponekad da je vozi po sumi  i stazi. zato pitam. uglavno nije za grad....

Ja sam bivši cros trkač:Taj motor je perverzija,sa njime ni profesionalci ne mogu vladati.250 jee već nešto moćno i isto brzo kao 500 ali nebih nikome savetovao da se zeza cros motorom po saobraćaju.To je neka druga prića cross.Ko hoće da se bavi tim sportom (pod uslovom da je bogat ili ima dobrog sponzora) uredu je ali voziti po gradu ili povremeno to nema nikakvog smisla ( koliko se ja razumem u to,možda se nešto i promenilo ).

P.S. Sada postoje enduro moćni motori i lagani za vožnje u saobraćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

ovo sam postavio pitanje u ime druga. jer on se interesuje da uzme hondu cr500, za 1000e. pa gleda da li da je uzme, i da cepa po gradu, ili samo ponekad da je vozi po sumi  i stazi. zato pitam. uglavno nije za grad....

 

Zavisi za koliki grad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Uhhhh ! kakva nervozna sprava ! ;D ;D ;D

 

idealna kad te iznerviraju te na poslu, u kuci pa odes da se izduvas ! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Jel neko pomenuo da je tim takmicharcima wek trajanja klipa tu negde oko 100 sati ...  ;D

 

CVAJE oko 30 radnih casova za top takmicarsku voznju... 100 moze za rekreativnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Jel neko pomenuo da je tim takmicharcima wek trajanja klipa tu negde oko 100 sati ...  ;D

 

CVAJE oko 30 radnih casova za top takmicarsku voznju... 100 moze za rekreativnu.

  Kako sam cuo, 1 radni sat =jedan rezervoar goriva, tako racunaju .

  Na cvaji zamena klipa sa karikama je vrlo prosta operacija, cilindar se ne brusi vec se samo stavi sledeci klip sa karikama i to je to, pricamo o nikasil cilindrima, na starijim godistima ('88-89 se pojavio nikasil cilindar) je potrebno obraditi cilindar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja