Jump to content

Moto Zajednica

suzuki sv 1000 s

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Suzuki sv 1000 s ... Društvo da li je neko imao ovaj motor i kakva su mu iskustva...kakav je na putu, krivinama,potrošnja,kvarovi ?

Planiram da ga uzmem pa mi trebaju informacije..pozz i suv put.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S

Pozdrav,

 

za tri sezone sam presao skoro 30000 km, nisam imao niti jedan kvar. Samo potrosne stvari, filteri, ulja, gume, plocice... tako da bih rekao da je pouzdan.

Sediste je malkice tvrdje za duge voznje (400-500 i vise km na dan i tako vise dana) ali izvodljivo :). Polozaj je nagnutiji nego na turing motociklima (npr VFR isl) ali daleko manje agresivan nego kod R motocikala. Meni taj polozaj bas odgovara, zato je voznja po krivinama pravo uzivanje :) Ima specifican razvoj snage jer je V-Twin , pravo iz niskih obrtaja krece da vuce, sto je opet za mene veliki plus.

Potrosnja: srednja vrednost mi bude uvek oko 6-6.5. Moze da potrosi i preko 7-7.5 kad se vozi bas bas brzo. Sve u svemu ja sam jako zadovoljan motorom.

 

U principu ne znam sta bih ti savetovao specificno za ovaj model da obratis paznju. Vidi da lepo drzi ler gas, da se ne gasi na  naglo dodavanje gasa, da ne stuca kad se zaustavljas. Ako su lepo nastelovani leptriri ovoga svega nece biti. Moze malkice da osciluje obrtaljka na leru (oko 1250-1350 rpm je ler mislim), ipak je twin... Sa kvacilom ja nisam imao problem, ali stoji savet rboban-a. Mala promena zvuka je normalna ali prepoznaces ako nesto nije u redu. Ostalo ... vazi isto kao za sve motocikle, obrati paznju na ono sto moze da bude skupo: stanje rama-a, da su viljuske prave, da nemaju peckice od korozije koje mogu da cepaju semeringe, diskovi da su pravi da ne trese na kocenju, isl... to je ono iz glave, sigurno ima cela tema o tome ... Obrati paznju i na stanje potrosnih delova: gume, lanac, lancanike, plocice ... od toga ti zavisi koliko ces novca morati da ulozis nakon kupovine

 

 

Ako imas neko konkretno pitanje tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Hvala VAM drugari na savetima u vezi - sv  suzukija - i tih specifičnosti.Birao sam između fazera s2 i nje. Mislim da je kompletniji i da će to biti jedno lepo i dugo peglanje.Izbaciču slike čisto da se prepoznamo na putu i da presvučemo po jednu..veliki pozzz  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Meni se taj model bas svidja. Odmah bih mu stavio kofere... Ovako... Nisam siguran kako ce to da izgleda na kawi...

Obavezno slike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja