Jump to content

Moto Zajednica

Potvrde za registraciju skutera do 50ccm, potrebna pomoc

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Pomocu ovog dokumenta kojeg sam dobio od supa, ja ih registrujem, bas sam I caletov apn 6 koji bio na zute table prosle godine prebacio na bele nikakvih problema nisam imao.

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pomocu ovog dokumenta kojeg sam dobio od supa, ja ih registrujem, bas sam I caletov apn 6 koji bio na zute table prosle godine prebacio na bele nikakvih problema nisam imao.

 

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Da i mi ih registrujemo ali ne znaci da sutra nece doci neka druga budala i zatvoriti nas posto smo radili po dopisu,u stvari ubedjen sam da hoce posto je "ponovno otvaranje" 100000 puta broj teh. u Srbiji,prosto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

attachicon.gifIMG_20160414_143658.jpg

 

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Tо је у ствари одштампано ово:

http://www.tomos.si/slo/o-tomosu/arhiv-vozil

 

Ово је сада већ ствар принципа (у свим сферама живота доживљавамо "против-природни блуд"= кецање у здрав мозак).

 

Све је лепо написано.

Могу рећи да сам уживао, док сам ишчитавао правилнике.

 

 

ПРАВИЛНИК о испитивању возила ("Службени гласник РС", бр. 8/12, 13/13, 31/13, 114/13, 40/14, 140/14, 18/15 и 82/15)

 

         ИСПИТИВАЊЕ ВОЗИЛА, УТВРЂИВАЊЕ ГОДИНЕ ПРОИЗВОДЊЕ И 

                                    САДРЖАЈ  ДОКУМЕНТАЦИЈЕ

 

                     1. КАРАКТЕРИСТИЧНИ СЛУЧАЈЕВИ ИСПИТИВАЊА

 

        1.3.11. Испитивање возила за која нису познати или су погрешно уписани технички подаци у саобраћајној дозволи

 

Под испитивањем возила за која нису познати технички подаци или се сумња у њихову веродостојност, подразумева се утврђивање тих података у складу са документацијом произвођача.

Уколико се при овом испитивању утврди потреба и за неким другим испитивањима, Агенција, односно овлашћена организација је дужна да обави прописана испитивања према прописима о безбедности саобраћаја и безбедносно-техничким захтевима за врсту и тип возила.

 

 

Изгледа да се аутоматски јавља неоходност приступа "за неким другим испитивањима." 

И што је најлепше, аутоматски, се мој мезимац убацује у:

 

 

                  1.4. Контролисање моторних и прикључних возила која се увозе као употребљавана

 

                                           1.4.1. Садржај документације

 

Уз захтев за контролисање употребљаваног возила подноси се следећа документација (оригинали на увид):

 

1) саобраћајна дозвола, односно други документ издат од стране надлежног државног органа земље у којој је возило купљено;

 

2) доказ да је измирио обавезе према Агенцији, односно овлашћеном правном лицу.

 

 У случају да се подаци о техничким карактеристикама возила из саобраћајне дозволе не слажу са подацима из одговарајућих база техничких карактеристика возила, потребно је доставити Потврду о саобразности – Certificate of conformity („COC”) или дупликат

 

Потврде о саобразности или потврду издату од произвођача/овлашћеног представника произвођача возила у Републици Србији.

 

У случају немогућности утврђивања података из наведених докумената може се захтевати превод оверен од стране судског тумача.

 

 

или

 

Као што срочише у брошурици:

 

Правилник о подели моторних и прикључних возила и техничким условима за возила у саобраћају на путевима

("Сл. гласник РС", бр.40/2012, 102/2012, 19/2013, 102/2014, 41/2015, 78/2015, 111/ 2015 и 14/2016)

 

Član 2

"Nova serijski proizvedena vozila moraju biti usaglašena sa jednoobraznim tehničkim uslovima, u skladu sa propisima o homologaciji.

Vrste vozila označavaju se latiničnim slovima u skladu sa Sporazumom o prihvatanju jednoobraznih uslova za homologaciju i uzajamno priznavanje homologacije opreme i delova motornih vozila ("Službeni list FNRJ - Međunarodni ugovori", broj 5/62), odnosno odgovarajućim propisima Evropske unije (u daljem tekstu: EU).

Vozila vrsta L, M, N, O, T i R, iz stava 1. ovog člana, prilikom prve registracije i promene vlasnika, moraju imati potvrdu o saobraznosti."

 

Једино ми није јасно да ли се у мом случају ради о:

1. Возилу за које нису познати или су погрешно уписани технички подаци у саобраћајној дозволи (можда ме и ухапсе због тога).

2. Моторном или прикључном возилу које се увози , као употребљавано (из СФРЈ, СРЈ, Србије и Црне Горе) у Републику Србију.

3. Новом серијски произведеном возилу (које нема теоријске шансе да положи агенцијски психо-тест).

4. Возилу које се први пут региструје у Србији.

Е, ово ми има неку логику  :D

 

Ја сам, мученик, помислио да је у питању, банална ствар типа:

"Vrsta L3 - motocikl, jeste vozilo sa dva točka čija maksimalna konstruktivna brzina bez obzira na način prenosa prelazi 45 km/h" 

Али нема ја шта ту да мислим.

Велики брат је ту да мисли уместо мене.

:dobar:  

 

 

 

Да резимирам на крају:

 

Сви ви који радите на тим пословима, а има вас, знам како вам је.

Одгајивач стоке се жалио инспекцији, јер нисам хтео да му издам здравствена уверења и оверу транспорта за 

краве које су нелегално продате, недељу дана раније.

Они су обавезни да реагују на сваку пријаву (а једва чекају).

По том питању ми нису могли ништа (јер власник мора дан раније да пријави утовар). 

Али је, онако, успут, кренуло "тркељисање" папира, података и наравно записник о "недостацима" у станици.

Шта би ја требало да урадим?

Да пријавим технички преглед, што неће да ми региструје возило?

И да зај...м неког поштеног човека.

Радије ћу сахранити мотор у гаражни канал, кад га већ протерују са пута.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Zakonske "besmislice" su deo dobro osmisljenog i uhodanog sistema drazavne birokratije u rasulu. Istorijski potvrdjen alat opstanka.

 

Mozemo mi ovde da raspravljamo o tome sta je smisleno i kako bi trebalo da bude, ali nesposobni birokaratski aparat NE ZELI resiti problem, naprotiv, cilj je da se svaka stvar sto vise iskomplikuje.

 

Tehnicki, problem ni ne postoji. Pravila su jasna (50cc max, jedno sediste, brzina manja od 45km/h) i primenjuju se u gomili zemalja u okruzenju, a primenjivala se se i kod nas nekada.

 

Zakonski ne bi trebalo da postoji. Postoji u pravu princip postovanja donetih presuda - ako je to moped po starom zakonu, ne moze da se po novom ponisti nesto sto funckionise 30-40 godina, pa da se retroaktivno proglasi nevazecim. Ja, naprimer, uvezao auto po starom zakonu, dodje novi zakon pa ne mogu vise da ga registrujem ili mi ga oduzmu ??? To se vec kosi sa osnovnim principima ustava i gradjanskih prava. 

 

Organizaciono - tehnickim pregledima treba dostaviti jednoznacan i jasan pravilnik o primeni zakonskih POSTOJECIH propisa, a tehnicki pregledi su duzni da ga se pridrzavaju i sprovode. I po tom pitanju imaju svoj deo odgovornosti.

 

Sta je od toga uradjeno? Nisata !

 

I niko me ne moze ubediti da to ne moze da se uradi. Jednostavno, oni koji to treba da urade NE ZELE da rese problem. Jer kad nema zakona, onda svako na bilo koji nacin vezan za drzavni aparat u rasulu (salterska sluzbenica, ulicni pandur, pomocni inspektorcic inspektorijata za inspekcije svega i svacega + gore nenavedenog...) moze da izigrava zakon i da bude besjkranoi bitan i vazan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ja stvarno mislim da prijavim privremeno mesto boravka u Banatskim Sprcilovcima na primer i registrujem motorce na zute table tamo gde ljudi nemaju na svaki tehnicki pregled po 6 pandura koji jedva cekaju da ga zatvore, sve legalno poplacam i vozim se po Novom Sadu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam mogao ni da pretpostavim da će biti toliko gluposti oko registracije starih Tomosa automatika i apn-aca! Sada, kada svi oni postanu preko noći punokrvni motorcikli, mogu slobodno da izjure (sasvim legalno) na autoputeve, da se razmile i da nagaze (maksimalnih 49 km/h!!!) da sve pršti! Pa neka se svi vozači u onim kamiončinama i šleperčinama na autoputu, kao i oni u automobilima koji voze 120 km/h, čudom čude i pitaju kroz koju to zemlju voze i prolaze? Pa kroz Srbiju, brate! To samo kod nas može!!! Novi propisi koji doprinose opštoj bezbednosti na našim drumovima!? Pitam se samo šta će im biti sledeće?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Skorije mi rekose kada sam bio na tehnickom da ce na motorcikle pri registraciji da kace neki uredjaj koji se valjda veze na viljusku motorcikla pa se nasloni na gumu motorcikla (nesto kao dinama za svetlo kod starih bicikala) i tako ce taj uredjaj da meri brzinu kretanja i sta god jos bude mogao na taj nacin da prikupi... Nisam ovo jos proverio. E da, merili su mi izduvne gasove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Benelli 49x

Pozdrav svima,

Da li neko ima informaciju kolika je maksimalna brzina koja se dobija od ovlašćenog uvoznika za benelli quattro nove 49x, 2008 godište proizveden?

Na papiru, čitač saobraćajne dozvole, što sam dobio kada sam ga kupio pre godinu dana piše kategorija moped. Sada treba vlasnik da odjavi tablice, prepišem skuter na mene i da ga registrujem. Da li mogu da prebace skuter u drugu kategoriju prilikom tehničkog pregleda, iako piše u polisi i u saobraćajnoj, kategorija vozila moped?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam kymca prodao komsiji i kad je otisao da registruje ne moze mora potvrda o brzini . Nasao sam na netu kymco ovlascenog zastupnika u ns se nalaze. Poslao im mejlom komsijine podatke i podatke skutera,sledeci dan mu je potvrda dostavljena postom. Kostala je oko 1800 rsd. Nista nije drugo ni trebalo sem potvrde. Tako da ako nadjes uvoznika za taj motor dace ti tu potvrdu i registrujes bez problema. Da napomenem da je moj skuter kupljen u KDM novi beograd al oni vise ne rade koliko ja znam tako da to moze izdati bilo koji ovlasceni diler odredjene marke skutera.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Pozdrav svima,

Da li neko ima informaciju kolika je maksimalna brzina koja se dobija od ovlašćenog uvoznika za benelli quattro nove 49x, 2008 godište proizveden?

Na papiru, čitač saobraćajne dozvole, što sam dobio kada sam ga kupio pre godinu dana piše kategorija moped. Sada treba vlasnik da odjavi tablice, prepišem skuter na mene i da ga registrujem. Da li mogu da prebace skuter u drugu kategoriju prilikom tehničkog pregleda, iako piše u polisi i u saobraćajnoj, kategorija vozila moped?

Za Benelli ti je max brzina 45km/h...bar tako piše kod mene na potvrdi(COC)koju sam dobio od generalnog uvoznika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Benelli 49x

Gde si pronašao uvoznika? Koliko si platio potvrdu? Tražio sam na netu i našao u BGu, slao sam mejl al nije mi stigao odgovor...

Kod mene u ZRu svi preporučuju AMSS, drugde ne može...sad kad prođu praznici ću pokušati, ako ne skuter na prodaju...polaganje za A1, prepis i registracija skoro 30.000...malo li je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Lazarevac

COC sam dobio preko radnje gde sam ga kupio GP motors iz Lazarevca i mislim da je bila 1200din. Na papiru piše da je generalni zastupnik Benelli motors d.o.o ul.Ratarski put 57 Beograd gde imaju kancelariju,a sedište im je u Bačkoj Topoli tel.024/715-786

Nadam se da sam pomogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Danas zavrsio registraciju skutera od 50cm sa potvrdom od ovlascenog uvoznika da ne prelazi 45km bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pozdrav, dižem temu iz mrtvih, pazario tastu skuterče pa treba da ga registrujem. Pitanje, skuter uredno bio registrovan do pre mesec dana-istakla registracija, ima žutu tablicu, peugeot viviacity 50ccm , da li je potrebno da prilikom svake registracije sa sobom nosim potvrdu o brzini ili je dovoljno to što je već uveden u sistem sa žutom tablom?

 

PS tek sad vidim da je post pisan u podforumu Chinese empire... možda je bolje da  urednici prebace u podform skuteri

Promenio član zodini
pogrešna tema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 12 minuta, zodini je napisao:

da li je potrebno da prilikom svake registracije sa sobom nosim potvrdu o brzini ili je dovoljno to što je već uveden u sistem sa žutom tablom?

Nista od navedenog, meri se brzinana na teh. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja