Jump to content

Moto Zajednica

Potvrde za registraciju skutera do 50ccm, potrebna pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Sprint miner

Imam bjele tablice a vlasnik je u inostranstvu nisam prevo tako se ranije vozio sad jel ga mogu voziti vako

 

Posto nam otimaju i sto nemamo skuter nije trebo svake godine da se reg. A sad mora vratiti stari zakon odma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mozes jos neko vreme posto su par puta odlagali datum promene tablica,ti licno mozes da se vadis jos neko vreme uz objasnjenje da vlasnik nije tu ali sto kaze brdy uzmi polisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Sprint miner

Ja imam bjele tablice jel moram rwgistrovti na zute ili ne posto ko zna dje vlasnik nedje je u stranoj zemlji al imam papore da je trajno regisrovan

 

Odete u grim auto i samo platite osiguranje i ostajete na bjelim tablama kosta oko 1300 dinara jeftinije nego prepis. Imam papir od supa potvrdu sta onda dodatno traze pa ovo nema nidje imas potvrdu. Umjesto da rwg. Dobijes tablice oni narodu komplikuju

 

Nekontam zasto drzava trazi to a dala je papir i tablice . Sad samo zamjebi i gotovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Meni su isto trazili tu potvrdu za moju apriliju sr50 izvadio od ovlascenog uvoznika 1000din.Otisao sam sa tom potvrdom na tehnicki tj dao ljudima tamo i bas u tom trenutku im je bila kontrola neka koja je rekla da ne moze sa tim. Tako da sam morao da zavrsim to gde moze,jer ocigledno negde moze negde ne..ko ce ga znati vise ovde sta moze sta ne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Ja imam zute i skuter se registruje na zute (pricam o mom) skuter sam kupio predprosle godine bio registrovan kad je doslo vreme da ga ja registrujem hteo sam da mi urade tu potvrdu da se ne cimam sa tehnickim vec da bude sve regularno izvadio potvrdu ali opet je moralo kao pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Posto sam radim na tehnickom, ne smemo da prihvatamo svakakve potvrde, vec samo originalne od proizvodjaca, tu potvrdu moze da vam da svaki ovlasceni diler koji uvozi neke marke tih skutera. Tako ako neko vozi apriliju potvrdu moze da trazi od ovlascenog dilera, koji ce da prosledi broj sasije fabrici koja ce da mu posalje original potvrdu za vas moped. Ja sam do sada uglavnom radio neke kineske skutere i njihova potvrda sa cekanjem oko dve nedelje kosta oko 2000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

To za opstinske table se nezna nista, niti neko pominje neki odredjen datum, policija tolerise a do kada ne znam. Znam.samo da se planira uvodjenje valjaka na tehnickom za merenje najvece brzine, jer npr, moze neko ko ima apriliu rs da izvadi potvrdu da taj motor po fabruckim podacima ide do 45 kmh, a kad mu se skinu blokade moze da ide preko stotke.

 

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Posto sam radim na tehnickom, ne smemo da prihvatamo svakakve potvrde, vec samo originalne od proizvodjaca, tu potvrdu moze da vam da svaki ovlasceni diler koji uvozi neke marke tih skutera. Tako ako neko vozi apriliju potvrdu moze da trazi od ovlascenog dilera, koji ce da prosledi broj sasije fabrici koja ce da mu posalje original potvrdu za vas moped. Ja sam do sada uglavnom radio neke kineske skutere i njihova potvrda sa cekanjem oko dve nedelje kosta oko 2000 din.

 Posalao na PGS motori koji su uvoznik za aprilija motore, skeniranu saobracajnu i dobio potvrdu za manje od nedelju dana.Placena 1k ali na tehnickom nije odgovarala. To je moj slucaj. Sad je cuvam za sledecu registraciju da vidimo kako ce biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

post-26791-14525022856551.jpg

 

Ovo je zvanicni dopis iz supa tako da mora da moze ta potvrda da se prihvati osim ako ti ne prelazi 45 kmh.

 

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

To je sindrom neupucenih, koji ima strah i plasi se da li sme ili ne sme da prihvati, a jos su i male pare u igri, pa mu lakse da te vrati, da se ne cima, a imas sve reguralne papire koje zakon trazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@brdy

 

COC je tipsko odobrenje i  trebalo bi da se odnosi na TIP motora, a ne na konkretan motor serijski broj taj i taj... Dakle, moped proizvodnje Yamasaki, tip YM50, ima 50cc, ide max 45km/h, i usaglasen sa normama za L1 kategoriju vozila i fajront... Ne razumem, ko ti i na osnovu cega trazi da na COC-u pise serijski broj motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@brdy

 

ta fora sa merenjem max. brzine na valjcima nema pojma. Maksimalnu brzinu definise odnos snage motora i otpora kretanja motora, od kojih je AERODINAMICNI otpor znacajnija komponenta. 

 

Svako zna da kad "legnes" na motorce, ide vecom brzinom nego kad na njemu sedis uspravno. Nikakva filozofija. Na valjcima ta razlika ne postoji, mozes da lezes koliko hoce, brzina ce biti ista... 

 

... i bice nacelno VEC nego sto motor moze da postigne na putu. Otpor kotrljanja u valjcima je veci nego na ravnom asfaltu, ali nema otpora vazduha. To ce dvotaktase da utera u "iber" i prikaze vecu brzinu kretanja od realne. 

 

Ja se stvarno nadam da zakonodavci nece uvesti ovakvu glupost kao zakonsku proveru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

I potpuno se slazem sa "... ako se prilikom registracije MOPEDA izrazi podatak o najvecoj mogucoj brzini, ili zapremini motora, treba izvrsiti proveru..."

 

Jedino bi pri tome zakonodavac trebao da definise kako se vrsti provera.

 

Nije uredu da klinci na budzenim aprilijama sa opstinskim tablicama i potvrdom o poznavanju saobracajnih propisa jurcaju okolo 100km/h

 

Ali nije uredu ni da zbog 5% takvih, maltretiraju ostalih 95% vlasnika mopeda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Po meni je to ispravnije nego ove fabricke potvrde, mozes ti svakavog apenca da nabudzis da ide do stotke pa onda postaje ubitacna masina. Naravno da ce ako se ovo uvede da a hoce jer nasi kopiraju od 2008 italijanske pravilnike jer su sami nesposobni da ga napisu, tako je u hrvatskoj gde i panduri imaju te valjke pa kontrolisu i oni tu brzinu. A za taj otpor vazduha naravno da on mora da se uracunava u sam proracun, nista nije tako nemoguce.

 

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja ne znam sta je problemoko testiranja. Ionako ovi sa tehnickog ponekad sednu u auto i sami ga stave na valjke. Meni je radnik trazio da on stavi motor na valjak a ne ja. Sta je tesko da radnik tehnickog izadje na ulicu i da gas, odmah se utvrdi max brzina u realnim uslovima i cao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

@brdy

 

COC je tipsko odobrenje i  trebalo bi da se odnosi na TIP motora, a ne na konkretan motor serijski broj taj i taj... Dakle, moped proizvodnje Yamasaki, tip YM50, ima 50cc, ide max 45km/h, i usaglasen sa normama za L1 kategoriju vozila i fajront... Ne razumem, ko ti i na osnovu cega trazi da na COC-u pise serijski broj motora?

Не'ш ми веровати, али СОС кога сам добио са својим мотокултиватором има све то - и серијски број мотора и рама, тип, све техничке податке...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@bigbad86

 

nije problem da ga istera na put i vidi dal ide vise od 45km/h, za to postoje atestirani uredjaji (policijski radar na primer), problem je da ga tera u valjcima. 

 

Valjci za ispitivanje kocnica imaju brzinu od 2,5 do 5 km/h, po propisu. 

 

Voziti skutercic sa 10" tockovima u valjcima 50km/h je blago receno opasno, a pri tome i besmisleno. Nema otpora vazduha i rezultati merenja nisu merodavni.

 

Probao sam sa mojo Hoffman Vespom koja je imala 10" tockove, naravno, pao sam u valjcima kao kruska, srecom bez povreda.

 

@brdy

 

ja sam auto-inzenjer po struci, ispitivanjem vozila sam se bavio jos studenskih dana, sticajem okolnosti. 

 

"Uracunavanje" otpora vazduha je okonometrija, dovoljno podataka od proizvodjaca pojedinih tipova motora ne postoji, a grska procene je ±20%. 

 

Ispravan metod je jedino put i rada. Ma ne mora ni radar, moze stoperica izmedju dva stuba, jednostavno ko pasulj, ali mora biti na putu, dakle u kretanju vozila.

 

Bojim se da ce do kraja ispasti kao sa "nagaznom plocom", onom koja fol meri ugao zakretanja tockova na vozilima na tehnickom pregledu. Elementarna glupost, a pri tom svi tehnicki pregledi moraju da je imaju i svako vozilo pri tehnickom pregledu mora da je predje da bi se ubelezio rezultat "merenja" sa nagazne ploce. Brate, ona skalamerija je sve pre nego MERILO. 

 

Ti radis na tehnickom pregledu koliko sam razumeo, dobro znas o cemu govorim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Za merenje  usporenja vozila koja ne idu na valjke koristi se akcelometar e ta sprava koliko je smesna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja