Jump to content

Moto Zajednica

Potvrde za registraciju skutera do 50ccm, potrebna pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

Pozdrav drugari, naime prilikom pokusaja registracije skutera koji je kod mene vec preko 5 godina, trazena mi je i neka nova potvrda da skuter ne moze da ide preko 50kmh. 

E sad, u moru nameta i otimacina koje smisljaju ne cudi me novi namet i otimacina, ali me zanima da li neko od drugara sa foruma ima informaciju gde i kod koga naci tu potvrdu, u pitanju je LONGJIA LJ-50QT-F model iz 2007 godine.

Na internetu ne postoji nigde u Srbiji predstavnistvo Longjie, zvao sam i Sprint, i keeway i ostale dostupne koji rade te potvrde, ali niko nema informaciju gde ja mogu dobiti tu potvrdu za Longjiu, pa bi mi takva informacija mnogo znacila jer nemogu da registrujem sklopociju dok to ne dobijem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s

Mali off,juce komsija nije mogao da registruje Apn 6 po starom jer po fabrickim podacima ide preko 45 km/h. i prelazi u motocikle.Tebi treba papir da ne prelazi 45 a ne 50 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Trazi od prvog vlasnika racun , fakturu ,na njemu pise da max brzina je 45 km. Ako ne onda nadji nekog uvoznika za taj model cene su od dzaba pa do 3000 , 6000 din zavisno od marke. Ako i to ne uspe idi u sup gde je skuter prvi put registrovan i trazi iz tog predmeta kopiju fakture , racuna  cena po kopiji je oko 1500 dinara na dve uplatnice i ceka se koji dan.Ako i to ne uspe onda idi u agenciju za bezbednost saobracaja oni imaju kataloge o raznim markama i njihove tehnicke karakteristike pa ti mogu dati potvrdu.Ja sam za moj skuter Peugeot tweet u Veranu dao 3000 din i ta potvrda vazi zauvek dok MOZGOVI ne smisle jos koju budalastinu da otimaju narodu pare u buducem periodu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

Pa drugar, ja sam vec ispucao sve opcije koje si ti naveo,ova potraga traje vec poprilicno dugo, prvog vlasnika naci je neizvodljivo, a agencija da vec ima te podatke, nebi nama trazili potvrde, i sup ako vec ima taj podatak kod sebe, zasto bi mu ja ponovo nosio taj basnoslovno skupi komad papira koji sadrzi recenicu da skuter ima max brzinu 45km/h.

 


Problem je naci uvoznika, jer samo od uvoznika vazi ta potvrda, posto saznati tako naizgled jednostavnu stvar, a to je ko je bio uvoznik 2007 godine kad je ovaj skuter kupio prvi vlasnik, je nemoguce. Sada Longjia ima uvoz pod nazivom Sprint i jos neki, ali ni jedan od njih nece da da potvrdu za ovaj moj posto je moja oznaka F, a oni uvoze neka druga slova i samo u tim pojedinacnim slovima je razlika (LJ-50QT-A,B,C,d..)zasto prosto, kad moze komplikovano...jeftinije se vozimo, pa hajde da nam zagorcaju zivot koliko god mogu...
Sledece ce da traze da bude vjerovatno samo jedno sjediste, pa cemo morati da skidamo pola sjedista, pa onda da su teski manje od 100kg ili vec nesto slicno, pa verovatno registraciju i tehnicki na svakih 6 meseci, pa sta li je sledece...

Bem ti zivot, pa svi skuteri od 49ccm, po svim katalozima imaju max brzinu blokiranu na 45kmh, i sad se nasli mislioci pametni da ubace jos jedan papir gde neko izjavljuje da taj skuter po katalogu ide max 45kmh i taj papir da naplate kao da je zlatnim slovima izvezen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pitaj u SUP-u dali ce priznati servisnu knjizicu bas za taj model posto je u njoj upisana maksimalna brzina,ako prihvate nadji od nekoga ili ko od kolega poseduje neka ti pozajmi,obzirom da nema uvoznika mozda i prihvate.

Inace prilikom prve registracije MORALO je pisati "max brzina 45km/h odredjena po servisnoj knjizici" i to za max brzinu nije nikakva novost ali neko ljudi imaju potrebu da izmisljaju toplu vodu,ali kako drugacije uzeti pare a na sve to jos i siroke narodne mase napraviti budalama!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

ma nece da priznaju, za sprint eagle imam i servisnu knjizicu i originalno uputstvo, za njega sam ja radio sve papire, posto sam prvi vlasnik, i nista ne vazi, samo potvrda od uvoznika (pa oni kad uvedu novu otimacinu, ograde se da nista drugo ne vazi, ni konstruktora da im licno dovedes nije bitno za njih, ako im ne donosi pare)...obisao sam nekoliko tehnickih pregleda i svi isto pricaju...ali za sprint nije problem, pozvali novi sad, dadosmo 1200 dinara za glupavi papir i ajmo dalje, ali za longjiu F neznam koga da zovem, kad ni google nema pojma ko to uvozi kod nas, pogotovo ko je uvozio 2007 godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Nisi me razumeo u supu gde je skuter prvi put registrovan vlasnik je morao da preda carinsku deklaraciju ,racun, teh.pregled i kopiju licne karte.A taj predmet je u arhivi tog supa a ne u kompu supa.Platis taksu oni ti iskopiraju racun iz tog predmeta i to je to.Znam to bio sam u beloj kuci na karaburmi pre 1 mesec iza saltera za registracje kod sefice arhive i registracija i upravo ona mi je rekla to .u slucaju da potvrdu ne mogu da dobijem u Veranu za moj skuter.Daju ti dve uplatnice popunis ih na papiru opises broj sasije motora i tablice kazes koji papir da ti kopiraju  iz predmeta i cekas par dana.Ja sam potvrdu platio u Veranu posle toga ali da su me tamo zezali isao bi u sup zato sam se detaljno raspitao .A verovatno ce za koju godinu da stavljaju na valjke na tehnickom pa po gasu i onda ce se videti prava max brzina.  :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Ja sam dzabe platio potvrdu u Veranu,sad se zove Alta motors,od 3000din jer mi je na tehnickom bila dovoljna i kopija racuna od uvoznika,nju su iskopirali i vazi trajno jer se na svakom racunu vidi pored svih karakteristika i brojeva i max brzina.Ko nema racun mora imati potvrdu u Teletradeu daju dzabe za SYM i TOMOS mopede i skutere u Yamaxi daju za 6000 din itd.   Verovatno cemo :na_glavi:  za koju godinu morati da imamo i letacke dozvole i obuku na mlaznjacima da bi vozili mopede i skutere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Dzaba da trazi po supu bilo kakve papire..ako je i pisala brzaina pisalo je 50 na sat jer je to tako vazilo do relativno skoro...

 

iskreno> fotoshop i napravis sam neko uverenje...ili nadjes na netu tehnicke podatke, istampas stranicu i odradis tehnicki...nije legalno ali prolazi...

Ko tera mak na konac...niko nije obevazao tehnicki da trazi potvrdu ili sta vec...vec samo da dodje do podatka, preko tehnicke dokumentacije, uverenjea o ispitivanju ili podatka sa interneta.

 

Mi smo registrovali postarski tomos motoric jer je tomos promenio max brzinu na svom sajtu sa 50 na 45 i to je moglo da se reg kao moped (pitali inspektora..samo smo istampali tu stranicu sa tomosovog sajta)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А када би мало загребали испод површине и утврдили да на гро кинеских скутера са 4Т мотором, радна запремина није до 50 кубика, већ реалних 62-63....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ovo opasno smrdi na dil uvoznika i pretpostavljate koga,ranije nije racun bio validan posto su ga izdavali uvoznici i prodavci pa su mogli pisati max brzinu koju zele i broj mesta za sedenje (za mopede nekada 1 sada moze i 2 ako tako pise  c.o.c-u) samo servisna za taj model,zasto to i dalje nije slucaj i zasto za te potvrde ne odrede cenu kao sto zele da odrede za teh. pregled!

Pre par dana zvao PGS u vezi potvrde,13000din. + tri nedelje cekanja! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Verujem da ne proveravaju verodostojnost tog dokumenta , vec ga samo stave u arhivu. Znas sta ti je onda ciniti,vec neko pomenu fotosop.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Drzava pukla nema para pa sad smisljaju na sve moguce nacine da deru narod.Ne bi me cudilo da mopedi i skuteri od 49 ccm  za koju godinu budu isli na bele  table ,onda mora i A kategorija itd.Umesto da pojednostave narodu zivot oni sve vise komplikuju propise. Idite u auto skole pa se uverite ko ima para za A kategoriju 300 eura za B kategoriju 1000 divota. A uvoznici umesto da potvrde daju dzaba oni deru ,valjda treba da ispostuju te svoje kupce koji ce posle ici kod njih na redovne servise ili kupiti neki nov model oni sami sebe jos vise ukopavaju i posle kukaju slaba prodaja.Umesto da omasove promet dvotockasa oni ga polako ukidaju. :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

ma danas sam obisao nekoliko tehnickih pregleda, svi samo uvazavaju potvrdu od uvoznika i distributera. Pitao sam za te carinske papire i ostalo, posto sve papire od uvoza imam za sprint eagle, koji sam ja prvi put registrovao, i kazu da ne vazi nista od toga, ni stranica sa neta, ni bilo sta drugo, samo recenica od uvoznika sa pecatom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

Ja samo bezuspesno pokusavam naci nekog uvoznika koji je uvozio ili uvozi Longjiu LJ-50QT-F. Do sada sam okrenuo sve dostupne brojeve telefona svih koji se bave uvozom i koje je google izbacio kao uvoznike, i corak...kao da ti skuteri nikad nisu uvozeni kod nas hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

Da li možda postoji neki uvoznik u okruženju? Recimo BIH, CRO, CG?

 

Osim toga mi pada na pamet da potražiš pomoć od proizvođača. Valjda ima neki email na koji može da im se piše.

http://www.longjia.com.cn/index.html

 

Mislim da sam baš ovde na forumu u nekim temama oko homologacije čitao da su ljudi uspešno dobijali papire od proizvođača iz različitih zemalja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

ma nema vajde, ima u makedoniji uvoznik, ali oni nece da salju potvrde za skutere koje nisu oni prodali, tako da sam i dalje u corsokaku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Posto ja radim na tehnickom pre neki dan mi je stigao ovaj dopis iz supa, tako da ti je najbolje da odes do supa potrazis prethodnu dokumentaciju platis koliko ti traze i cuvas za svaki naredni put.

 

 

      Pored navedenog, obavestavamo vas da ukolko se se prilikom vrsenja tehnickog pregleda mopeda, koji su vec registrovani, izrazi sumnja u podatak o najvecoj konstruktivnoj brzini, odnosno o radnoj zapremini motora sa unutrasnjim sagorevanjem, koji su od uticaja za odredjivanje vrste vozila, kao dokaz o tome moze biti prihvacen originalni racun (faktura) prodavca vozila na kome se napred navedeni tehnicki podaci o vozilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Prošle godine sam u Paziniju u NS kupio Libertyija (Švajcarska pošta) i pri prvoj registraciji , su mi tražili potvrdu proizvođača o najvećoj brzini. Vratio sam se kod prodavca i na fakturi su mi napisali da je najveća brzina skutera 45 km. preključe sam se pojavio na tehničkom pregledu u AMK u NS i nisu mi hteli uraditi tehnički pregled bez potvrde proizvođača. Produžim na tehnički u Pumu na Detelinari  - kažu ne rade tehnički za vozila do 49 ccm. Nastavak je na Bulevaru Vojvode Stepe , servis Dacija , - ne može bez potvrde. Odem u Pazini , obavim tehnički , prokažem im fakturu , oni je kopiraju i juče podignem novu saobraćajnu dozvolu. Pitam se ko je neobavešten i da li ima uopšte donesen zajednički stav o registraciji. Čuo sam priče da korisnici motora do 49 ccm uplate samo osiguranje i voze , pošto je opšta zbrka oko potrebnih papira za registraciju ili produženje registracije. Od koga da traže potvrdu vozači onih poni expresa kada Rog kao firma više ni ne postoji , ili nekih skutera nepoznatih proizvođača koji su do sada desetak puta registrovani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

ko ima staru belu tablice potrebna je samo polisa, a to ste neko nece da izadje u susret i zavrsi poso prvo sto nisu dobro informisani i misle bolja da te otkace jer je tu mala zarada da ih ne boli glava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Stare bele tablice ne vaze vise,jos po negde saobracajci tolerisu ali imaju pravo da ih skidaju i kaznjavaju.

Sto se potvrde proizvodjaca tice na teh. mogu traziti "ukoliko postoji sumnja u najvecu konstruktivnu brzinu" e sada ljudi su sludjeni brdom novih pravila i iz straha traze potvrdu,mada nije po zakonu obavezna osim u gore pomenutom slucaju,pricam o produzenju registracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Kod mene u leskovcu mogu so tablice da se koriste ali samo one fabricke za one male prepravljane zezaju, ja sam caletov apn 6 preregistrovao na nove pre neku godinu posto nije imao fabricku tablicu vec tu malu, dirali su ga panduri, a sad ne moze vise da ga vozi jer nije vise moped ybog famoznih 3 km treba mu kategorija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja