Jump to content

Moto Zajednica

Put Foca Niksic

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2783 postova

put je nebezbedan zbog stoke koja istrcava na put,jednom proso i na par kilometara na versisu kao da sam vozio supermoto sa slajdovanjem,znaci jednom oko ovce i jednom oko bika,da nisam slajdovo bilo bi direktnog kontakta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Stepojevac
  • Motocikl: KAWASAKI VERSYS 1000

Juce sam prosao tom deonicom pa sam samo hteo da napisem kakvo je trenutno stanje ako neko namerava da ide u tom pravcu,nisam nameravao da nekog osudjujem dal zna da vozi ili ne,samo informacija o navedenoj deonici.Nije idealna ali nagrada sledi pre ali i posle te deonice u vidu prirodnih lepota.Ne osudjujte odmah na svaku gresku..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

DEO puta se renovira, prosiruje i asfaltira. Mozes da ides bilo kojim motorom. Jeste malo sporije, ali je daleko od toga da vozis 1. brzinom. Ko se vozi po Srbiji, a da to nisu samo glavne magistrale, ovakvih deonica ima na pretek. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Put ko put puno rupa i zakrpa.I puno lokalaca koji voze više levom stranom nego svojom desnom.Jako opasna situacija za motore.Autima se lokalci i čuknu male su brzine pozdrave se i teraj dalje.Motorom to čukanje može biti kobno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ovaj put ima status magistralnog puta sa zvanicnim granicnim prelazom  na kom u toku godine predje oko 1milion putnika i preko 200000 motornih vozila i ako ga posmatramo kao takvog nikakav je i nikako se odrzava. Ako ga uporedjujemo sa lokalnim i nekategorisanim putevima onda je ok. Prolaze i sleperi i najveci autobusi i biciklisti i motociklisti bez ikakvog problema. Svoj stav da je put visokog rizika sam iznio na osnovu toga sto sam sofer i sto sam tri ipo godine svakog petka dva puta tuda prolazio kao i svakog ponedeljka takodje dva puta pa znam koliko je rizican i kako se odrzava. Plus sam enduras i meni licno sto je gori put to je bolje :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ovaj put ima status magistralnog puta sa zvanicnim granicnim prelazom  na kom u toku godine predje oko 1milion putnika i preko 200000 motornih vozila i ako ga posmatramo kao takvog nikakav je i nikako se odrzava. Ako ga uporedjujemo sa lokalnim i nekategorisanim putevima onda je ok. Prolaze i sleperi i najveci autobusi i biciklisti i motociklisti bez ikakvog problema. Svoj stav da je put visokog rizika sam iznio na osnovu toga sto sam sofer i sto sam tri ipo godine svakog petka dva puta tuda prolazio kao i svakog ponedeljka takodje dva puta pa znam koliko je rizican i kako se odrzava. Plus sam enduras i meni licno sto je gori put to je bolje :)

 

Potrudio sam se da nadjem zvanican dokument o granicnom prelazu Hum- Scepan polje tj. BiH-CG i najvise volim kad nisamu pravu, posto mi nije tesko izviniti se za netacne informacije, ako jesu. ;)  Ugovor o granicnom prelazu je sklopljen TEK krajem 2011.godine ( poslije odlaska UMPROFOR-EUFOR-a iz BiH o cemu sam pisao ) izmedju drzava BiH i CG, a koji se nalazi na teritoriji Entiteta RS-BiH. Posto je "drzava" BiH sklopila Ugovor  duzna je da granicni prelaz i prilaz istom dovede u stanje kakovo prilici Medjunarodnom granicnom prelazu,ali to nije ucinjeno i pitanje je hoce li ikada, sto isto ne zeli da ucini ni RS-BiH, jer su to ogromna sredstva, pogotovo zbog sanacije silnih klizista i odrona na dionici Foca - Granicni prelaz koji je u nadleznosti BiH. tako da ce se svi koji vole prirodne ljepote i dalje voziti losim i prohodnim putem u ljetnom periodu i kad nema snjeznih padavina u zimskom periodu, Sve ostalo je na sopstveni rizik putnika namjernika. :)

Sav ovaj  tekst, a i prethodni  je posljedica mog subjektivnog misljenja koje je nastalo mojim putovanjem tom relacijom 3 puta u ljtnjem periodu na more, a koje se svelo na ono: prvi put, zadnji put i nikad vise dok se nesto normalno, a u slucaju tog puta drasticno ne promjeni na bolje. Ko god poso, dobro doso i srecno mu bilo, ali ja vukojebine ne volim, pa makar ih zvali i prirodnim ljepotama. ;)

 

http://komorabih.ba/dokumenti/transport/sporazum_bh_crna_g_gr_pr_med_pr.pdf

 

Ako je ovo magistralni put ja sam kraljica Elizabeta, a i na tarbi pise *icka...http://vukajlija.com/i-na-tarabi-pise-pi*ka

 

http://www.youtube.com/watch?time_continue=54&v=ymIjfw3mcDY

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Priznajem da sam zreo za naocare,ali ja ovde ne videh ni jednu rupu,ovo je po mojoj proceni brzina preko 60-70km/h,jeste mozda malo uzi ali nista strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: gsxr 750 k8

Jednom prilikom se vracah sa Romanije i sretoh kolege motoriste iz Slovenije kod Ustiprace.

Uputismo se zajedno ka CG preko Scepan Polja. Staju na pola puta i po malo ljutito me pitaju

"zar nismo trebali glavnim putem da idemo" :D 

Rekoh dobro dosli u nase krajeve :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Moji sinovi su isli  2014. preko Foce i Scepan polja na more u CG autom na nagovor drugova. Mladji sin koji je vozio me je prije kretanja na put pitao kakv je put preko Foce do Scepan polja i ja sam mu rekao da ne idu tim putem, vec da idu na Trebinje i Herceg novi, ali me nije poslusao. Po povratku sa mora je rekao da vise nikad u zivotu nece ici tim putem kad bi mu platili. Sljedece godine ( prosle ) je isao sa djevojkom na more, ali me je tad poslusao i bio prezadovoljan putem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pripazite u toku letnje sezone, kad vozite tim putem.

Jer lokalci i ljudi koji se bave organizovanjem raftinga voze kao manijaci, dosta seku krivine. Uglavnom su to veca vozila lanroveri i kombiji..

Njima cesto ni ne gledaju dokumenta na granici, vec samo prolete kuda mogu..

Po meni je najrizicnije kada se vozi delom puta koji je u RS i to u pravcu CG, jer se vozi trakom prema kanjoncicu Drine, mada ako padaju jake kise opasna je i deonica u CG do Pluzina zbog neobradjenih tunela i odrona.

Zimi sa puno snega bi bila prava avantura, pogotovo na delu puta kroz CG i duz Pivskog jezera..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Upravo je jutros otišla jedna Rafting ekipa od nekoliko motora iz Bg do Bastasa - pola puta između Foče i graničnog prelaza. Sutra su na raftingu pa u nedelju uveče ćete imati najsvežije informacije :)

 

Inače, već tri godine za redom sam i ja bio na raftingu u Bastasima i odlično znam taj put do CG granice. Iskreno, nije toliko loš, ima na dva mesta odrona i malo makadama ali su i CBR-ovi i ostali brzinci prošli bez ikakvih problema. Priroda je fantastična! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Prosao ljetos u julu motorom, put u izgradnji skoro pa katastrofa, a ni granicna sluzba nije nista bolja, ukljucujuci obje strane.Uskoro sigurno necu proci tim putem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Ja mislim da vredi  izdrzati tih 19 km pa pobogu to je max pola sta voznje da bi se vozio kanjonom Pive.Isao sam i autom i motorom 10 puta.Stanes tamo u onaj restorancic zadnji pre granice sa CG i opicis cevape gazdarica ih pece malo odmoris ima izvor sa ledenom vodom i nastavis.Pa pobogu ne ide se na trke nego na odmor.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Renoviran ne, prosiren da, na jedno 50% To je info od pre 15dana. Po meni to je odlicna ruta posto je ostatak puta bas lep za voznju. malo je ishaban dio dok se ne popne iznad jezera (CG strana) ali sve u svemu ja bih vozio tu bez oklevanja

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Bio na raftingu prosle nedelje pa sam prolazio tim putem. Preko dana kada se ide je ok, ima rupa , sljunka, zemlje i vode po putu, ali ako se pazljivo vozi nije strasno. Ali naravno ja sam okasnio i vozio tim putem po mrklom mraku, nabo baru koja nije bila bara nego krater i iskrivio felnu.  :grr:  :grr:  :grr:

Kako je lupilo, mislio sam da je otisao karter sa sve izduvnim granama.  :'(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Prolazio sam pre dve nedelje kada sam isao na rafting bilo je oko 22h mrkli mrak ,magla ,kisa ,asfalt masan od blata , znaci ne moze gore , vozio ko po jajima ,uspesno otisao i vratio se sa raftinga ,moze se voziti samo pazljivo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja