Jump to content

Moto Zajednica

Schuberth S2 (eventualno C3 Pro) ili Shoei GT-Air

Recommended Posts

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

Ja nedavno kupio c3 na sniženju (a krenuo da pazarim n86) i stvarno kopča me odmah nervirala i prodavac kaže nosi, probaj pa ako ne odgovara vrati, dok sam došao do kuće(nekih 15 min vožnje) totalno sam zaboravio na kopču, krenem sutra dan da testiram i čim sam stavio na glavu opet kopča nervira ali samo prvih par minuta ,ja tu već odlučim da je vraćam čim se provozam.

Nakon 2 sata vožnje, po gradu i autoput polako me oduševi. .odlična ventilacija, lagana i izbalansirana, naj udobnija koju sam imao na glavi, ja vozim z750r i pri većim brzinama nema uopšte tendenciju da je vetar diže sa glave ,okrećem glavu lagano i na autoputu i stvarno je tiha !

Odlučim da je zadržim i ako možeš da kupiš c3 pro koja je još bolja imaš moju preporuku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

i mene jako zanima IS-17, razmisljam vec duze vreme ocu-necu...

mislim da je sa aspekta performansi/srpskog budzeta, ubedljivo najbolja kupovina.

ako neko ima, nek napise koji komentar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

I šta je do kraja bilo...? :)

 

Ja sam u sličnoj dilemi, pa bi baš bilo od koristi da podelis iskustvo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kupio sam GT-Air. Veliki nedostatak S2 je pozicija kopče koja vrši pritisak na grkljan i to je bilo presudno u mojoj odluci. To je ispravljeno na C3 Pro, ali nažalost na S2 još uvek nije. Ko je mršavko, možda bi mogao da kupi i S2, ali za one sa mesnatim vratom to nije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

I ja sam u dilemi najblizi sam gt-air e sada ovde kosta 62000din ili ti 507e da li cekati sajam mozda bude popust ili kupovati preko sta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

I ja sam u dilemi najblizi sam gt-air e sada ovde kosta 62000din ili ti 507e da li cekati sajam mozda bude popust ili kupovati preko sta mislite?

Sačekaj sajam, biće popusta sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Skroz sam zaboravio, S2 ne dolazi u obzir jer ima isti problem kao i C3 (stari), a to je da je kopča previše blizu vratu pa žulja i povređuje naročito adamovu jabučicu.

 

Pak, vidim da X-Lite X702 nije loš i da ima svih 5 zvezdica na Sharp testu.

 

0004603-x-lite-x-702-gt-cosy-n-com-integ

 

Cena 450€ (ima najednom mestu i za 400, ali trenutno nemaju ovu na stanju :( )

Moram se ukljuciti imao sam  Schubertovu S2 kacigu i po meni je vrh kaciga tiha udobna kvalitetna. Svaka preporuka za kupiti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Nova S2 sport je rešila problem sa kopčom... Iz tih razloga, bliži sam tom modelu nego GT Air-u.

 

E sad, za S2 sport na sve strane cena 400-600EUR, a kod kolege iz Obrenovca 300.

 

http://www.kupujemprodajem.com/Schubert-s2-sport-27335518-oglas.htm?filter_id=57129294

 

Jel moguće da ovo nije original? Jel zna neko kako bi to moglo da se proveri?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Kako znaš da je original ali ozbiljno? Gledao sam cene kod ovog čoveka i odlicne su ako su originali u pitanju. Lično imam sumnju jer mi na slikama x-lite 802 ne deluje kao original ali moguće je da gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Zašto misliš da je falš? S2 je u FC moto 360eura, od toga odbiješ porez i naravno na veću količinu dobiješ rabat.... 

Mislim ne znam ni prodavca niti sam bio da vidim robu ali nije mi nemoguće da je neko pokupovao gomilu kaciga iz radnje u zatvaranju ili na nekom popustu, povratio porez i sada prodaje robu. 

Nisu svi alavi kao ovdašnji pojedini prodavci... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Pa ne mislim za S2 ništa jer nemam pojma kako treba da izgleda. Za X802 imam neke sumnje. Sa druge strane sam cak i ubedjen da i ako je falš da ovaj čovek nije kupio kao falš za 50€ pa da zaradjuje enormno nego je možda i njemu neko uvalio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Zašto misliš da je falš? S2 je u FC moto 360eura, od toga odbiješ porez i naravno na veću količinu dobiješ rabat.... 

Mislim ne znam ni prodavca niti sam bio da vidim robu ali nije mi nemoguće da je neko pokupovao gomilu kaciga iz radnje u zatvaranju ili na nekom popustu, povratio porez i sada prodaje robu. 

Nisu svi alavi kao ovdašnji pojedini prodavci... 

 

U FC moto je S2 sport 480 EUR.

 

Doduše, ima i jedna sa Ghost šarom za 400 na popustu (bila 570).

 

Zato me je zabrinulo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Što se tiče ovog čovjeka iz Obrenovca i ja sam ga kontaktirao.  X-lite x1003 sam ženi kupio u Louis-u na sniženju prije 7 dana za 300 eura  i vidim da u Obrenovcu čovjek prodaje za 250 eura. Inače im je cijena 500 do 550 eura čak i 600 na nekim mjestima. Inače u Lois sam pitao zašto su neki X-lite x1003 sniženi na 300 eura dok je ista kaciga samo u drugoj boji 545 eura. Odgovor je bio više nego logičan i očekivan, ove snižene su serija koja je proizvođena za 2015 i za novu godinu su druge boje planirane pa se rješavaju.

 

Na slikama kacige iz "Obrenovca" izgledaju potpuno uredno, svaki detalj je isti kao i kod ove koju sam uzeo u Lois i mogu da potvrdim da je čak i zaštitna folija vizira identična ovoj koju sam ja kupio. Ne vidim zašto čovjek iz Obrenovca ne bi pronašao negdje dobru varijantu da isto tako kupi modele i proda.

 

U svakom slučaju i mene interesuju iskustva sa ovim trgovcem, cijene su mu super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

Ja sam prosle god kupio c3 pro kod ovog coveka u Obrenovcu i nigde nisam na njoj nasao gresku nijednu a pregledao sam je i uporedjivao do detalja...sve je savrseno flip mehanizam,vizir materijali...a najvise tisina na 120..130 kmh na naked u:) jedina zamerka sto je bila bez pin locka al to se da srediti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Prosle godine sam u Nemackoj uzeo stari model c3, platio 390e nosio do Grcke i kada sam video krajem prosle godine na Kp. c3 pro za 320e otisao sam do radnje (inace sam iz Obrenovca) i pazario je za 270e, kacige PROVERENO NISU FALS!!!  Vizir sa pinlock-om sa stare sam prebacio na novu c3 pro i sve odgovara. Sada staru c3 prodajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Inace decko koji prodaje je VEOMA KOREKTAN, sada je nabavio i pinlock koji se kao i u Louis-u dodatno uzima i mislim da je 39e.! Ima jos dosta dobre opreme u radnji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja