Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 L

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Ljudi,komsija kupio ovu hondu i sad neke stvari ne znamo ni ja ni on. Pa reko,Vas da pitam... Kao prvo koje i koliko ulja ide u masinu? Za sta sluzi tamo na ramu,kod prednjih vila ima cep koji kad se odvrne ima merac za ulje i odatle vodi crevo do masine-sa donje strane,a sa gornje strane ima crevo koje ide od glave motora? Jel se tu sipa ulje za motor i koje,koliko? Ne znam ni sta jos da pitam,ali dajte mi neke savete,da pogledamo i prekontrolisemo malo motor da ne bi neka sitnica kao sto je nedostatak ulja pojeb... nesto. Hvala unapred! Jel ima neko takav motor ovde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Taj sraf na ramu je cep za sipanje ulja. Taj motorcikl ima suvi karter te unutra staje relativno malo ulja oko 2,3 l, a inace ulje stoji u ramu, kao u rezervoaru. kada se ispusta ulje potrebno je ispustiti ga iz kartera i rama, i skinuti filter za ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

a to da se nesto ne sjebe, nemci su je testirali sa 0.5 litara ulja, radi isto kao i sa 2,3 l.

Inace preporuka je da se u te motorcikle sipa gusce ulje (prim.20-50) posto rade na visim temparaturama i sa vecim lutovima, a i radilica je na rolnice.

Nemoj samo sipati automobilsko ulje zbog lamela.......

To je pravi motorcikl za ljubitelje voznje sa minimalnim odrzavanjem.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

ako nisi nasao na netu, imam za njih 500-600 strana fabrickih uputstava, mahom na engleskom.

ne vidim okle si, pa da uzes.

ukratko sto se tice XL-a: SAMO TERAJ

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja