Jump to content

Moto Zajednica

S01 E11 - Saveti za suvozače na motociklu

Recommended Posts

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

E ja sam provozao svoju suprugu malo po parkingu. Budući da se nije ranije nikada vozila, a i ja sam sam jednom provozao suvozača pre toga, primenio sam tehniku o kojoj priča Vićsa, a bogami i savete sa podcasta.

 

Prvo na centralnu pa da ona sedne na mesto vozača. Da vidi kako je to. Posle je zauzela mesto suvozača, gde ja gledam i dajem savete kako da se drži kolenima. U mom slučaju, supruga se drži rukama za rukohvate na motoru mada može i za nosače kofeara koje imam. Ja sam tu malo klackao motor da joj pokažem da ne može da padne.Takođe sam joj objasnio da ne sme da spušta noge i da mora da bude u osi sa motorom celo vreme na motoru, kao i da se drži kolenima a rukama samo pripomaže.

 

Nakon toga smo malo vežbali dok je motor bio na centralnoj a ja na mestu vozača,kako da pravilno se popenje i siđe sa motora. 

 

Posle toga, krenule vežbe penjanja i silaženja sa motora dok motor nije na centralnoj a ja na mestu vozača i pridržavam motor.

 

Nakon toga smo krenuli i provozali se jedno 15 minuta po parkingu, veoma lagano. Na svaku promenu pravca sam osetio da supruga steže čvrće kolčenima motor.Čak smo na pravcu probali da ona podigne ruke sa rukohvata i raširi ih široko. Da se dodatno opusti i da vidi da nije ništa strašno.

 

ZAmerka moje supruge je da joj malo smeta kofer koji je bio montiran iako ima dovoljno mesta da se ona pomei još malo napred. Ni jednog trenutka ona meni nije zasmetala, niti sam je osetio u vožnji,osim naravno na dodavanju gasa gde motor naravno slabije ubrzava, kao i pri kočenju.

 

Sve u svemu, budući da mi je supruga prilično strašljiva, zadovoljan sam kako je sve prošlo za prvi put.

 

Sledeća vožnja će viti malo oko naselja.

 

Super su saveti sa podcasta, sve sam ih primenio  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Najblizi Laktasi
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Odlična tema, a (sa)govornici još bolji.

 

Kao što to obično biva, uletela je u pravo vreme. Devojka i ja se još nismo upustili na neko duže putovanje jer još uvek eksperimentišemo kako da se namestimo. Problem koji mi imamo je taj da je moj suvozač vrlo "kratka" osoba. Da bi se uhvatila za držače pozadi, praktično mora da se nagne unazad. Bar ja takav feedback dobijam od nje. Oslanjanje na tank je tek nemoguća misija...

 

Nisam pametan šta nam je činiti.

postoji pojas sa ruckama, ima ga u guevari, vezes oko sebe a na boku ili ledjima imas dve rucke. To ce moci da dohvati i imaces dobar feedback o suvozacici. Opcija dva, ona vozi a ti balansiraj :Dhttp://www.motooprema.eu/sr/proizvodi/odeca_i_zastita/zastita/a-pro/handgrip_belt#prettyPhoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Ja mislim da niko nije spomenuo ovo?

Šta se dešava kada se vozimo gradom, a naš poznanik nas vidi na dvotočkašu i traži od nas(zamoli nas) da ga odbacimo donekle. Opremu za njega sigurno nemamo, a nemamo ni onu bez koje se nikako ne seda na motor, a to je kaciga. Da ne bi ispala rasprava, svađa jer "njima" se to ne može objasniti, dopuštamo mu da ga povezemo do neke relacije gradske naravno.

Mene sada zanima šta se dešava kada nas čika policajac zaustavlja, a suvozač je bez kacige? Ko tu odgovara, ja kao vozač što sam mu dopustio to ili on kao suvozač i lice u ovom slučaju bez kacige? Znači ko dobija kaznu za to? Ja mislim da bi pravedno bilo kao u kolima, lice koje se nije vezalo ono plaća kaznu, dal napred ili pozadi. Kako ja mogu nekom da naredim da se veže, da se prepirem svađam neću, al zato neka plati on kaznu za sebe, pa ne mora da se vezuje nikada, ovo pričam za auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kao i u automobilu kod nevezanog pojasa, svako plaća svoju kaznu. Ipak, ja ne bih nikog vozio bez kacige zbog lične odgovornosti ako se nešto desi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

@arakis, kada pominješ odgovornost jel misliš na ličnu(moral, savest) ili zakonsku(kazne, tužbe...)

Jer ne znam dal je neko dolazio u tu situacija da odbiješ čoveka da voziš jer nema nikakvu opremu a kacigu kamoli, pa se on naljuti i pljuje sa strane kako ti je teško da ga odbaciš usput. Molim lepo, nemaš kacigu plati bato i kraj, pa ću da vozim ceo grad ako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ja uopste nemam problem da oduvam nekoga ko mi trazi da ga povezem/prevezem/provezem a nema kacigu. Moze da se ljuti hiljadu puta ali ja sam mu mozda tako produzio i spasao zivot.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

@arakis, kada pominješ odgovornost jel misliš na ličnu(moral, savest) ili zakonsku(kazne, tužbe...)

Jer ne znam dal je neko dolazio u tu situacija da odbiješ čoveka da voziš jer nema nikakvu opremu a kacigu kamoli, pa se on naljuti i pljuje sa strane kako ti je teško da ga odbaciš usput. Molim lepo, nemaš kacigu plati bato i kraj, pa ću da vozim ceo grad ako treba.

Nas dobri Rajko je  mislio na obe odgovornosti. Prilikom saobracajne nezgode ukoliko se utvrdi da si ti kriv za izazivanje saobracajne nezgode ti odgovaras za sve nastale telesne povrede koje zadobije tvoj suvozac. Ukoliko suvozac nosi moto kacigu u svakom slucaju su vece sanse da se manje povredi, a samim tim i da eventualna tvoja kazna bude manja.

Najgora varijanta je da tvoj suvozac prilikom saobracajne nezgode smrtno nastrada, a sto nije iskljuceno da moze da se dogodi ukoliko nema moto kacigu na glavi.

Zato je moj savet da koliko god da se neko ljuti, nikada ne primati na motor suvozaca ukoliko nema makar moto kacigu, a u situacijama kada se vozimo sa suvozacem budemo duplo pazljiviji i obazriviji jer odgovaramo za oba zivota.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja