Jump to content

Moto Zajednica

Kako smanjiti vibracije na minimum

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

To ne bi trebalo da pita onaj ko se odluci za vise od jednog cilindra 8)! Ali, da se vratim na temu, vibracije se mogu smanjiti tzv. tegicima na guvernali (kormanu), takodje  postavljanjem gumica izmedju nosaca motora i rama. Postoje i drugi gumeni odbojnici koji mogu da pomognu i nacine voznju udobnijom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ja nemam nishta protiv vibracija, nisam devojchica, ne smetaju mi i nemam nishta protiv njih  8)

uglavnom vecini ljudi smetaju a moguce ih je otkloniti na volanu tezhim tegicima i silikonskim ruchicama, ali najvece vibracije sa sedishte se teshko mogu smanjiti... uglavnom su tu najizrazhenije...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Znaci svi ostali su devojcice zato sto ne vole da "vibriraju" na sedistu ??? Mada nije tema da li volimo ili ne vibracije, vec je tema "kako smanjiti vibracije na minimum" da bi se pomoglo ljudima koji imaju ovaj "problem". Na mojoj yamahi najvece vibracije (bez tegica) su na rucicama, a na sedistu su neprimetne, svaki motor je prica za sebe! Vibracije nisu problem ako se vozikamo oko varosi, ali postaju mnooogo veci problem na putu duzem od par stotina kilometara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Znaci svi ostali su devojcice zato sto ne vole da "vibriraju" na sedistu ??? Mada nije tema da li volimo ili ne vibracije, vec je tema "kako smanjiti vibracije na minimum" da bi se pomoglo ljudima koji imaju ovaj "problem". Na mojoj yamahi najvece vibracije (bez tegica) su na rucicama, a na sedistu su neprimetne, svaki motor je prica za sebe! Vibracije nisu problem ako se vozikamo oko varosi, ali postaju mnooogo veci problem na putu duzem od par stotina kilometara!

nisam rekao da su svi devojchice samo mi nije jasno zashto kupiti jedan cilindar a smetaju ti vibracije i onda pokushavash da dodash cilindar i od svega pravish zezanciju?

 

enduro koji ima jedan cilindar ce u svakom sluchaju vibrirati a kao shto rekoh uglavnom su najprimetnije vibracije na sedishtu...

takodje jedan cilindar nije bash predvidjen za putovanja koja ti planirash ali daleko od toga da je nemoguce...

 

jednostavno mislim da oni kojima ne smetaju vibracije i vole da motor ide na niskim obrtajima kome je jeftino odrzhavanje kupuju jedan cilindar...

moj prijatelj iz italije je na DR800 koji ubedljivo najvishe vibrira od svega shto sam video je preshao 55.000km po mongoliji i belom svetu, a ima novca da kupi shta mu padne na pamet...

sve je relativno... vozio sam i jedan cilindar i 4 u liniji i 2 u liniji i svaki ima svoje chari  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

U principu motor kakav je napravljen bez ikakvih dodataka ne bi trebalo da vibrira uopšte, ali evo do pre neki dan nikada ne bi rekao da jedan vetrobrančić 30cmx30cm postavljen iznad svetla može itekako da utiče na vibracije.

Znači dovedi motor u "originalno" fabričko stanje pa uporedi da li onda vibrira.

 

Pretpostavljam da bi centriranje/balansiranje točkova sigurno pomoglo da vibracije nestanu. Kakva je felna? Takođe proveriti kakva je guma, da li ima kamenja, ili delova gume koji fale. Pretpostavljam da ako postoji unutrašnja guma, i ako je krpljena sa malo većom zakrpom, da bi deo vibracija mogao da dođe i od toga.

 

Pozdrav

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ne prichamo mi o tim 'sitnim' vibracijama koje mogu da se jave na motorima sa 4 cilindra vec o onim vibracijama koje sam agregat izaziva... znash koliki je klip na nashim motorima? i koliki hod ima?

e to je glavni problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

sci neko je ranije spominjao sundjeraste rucice ili navlake, nisam siguran.

Pomazu, imam ih na motoru ;) Ne znam zasto se svaka tema shvata ovako licno, pa ide rasprava, pa ovo, pa ono??? Prvo, 95% mojih tema postavljam, jer smatram da bi mnogima bile interesantne, a ne zato sto ja licno imam problem sa tim, pa mi treba licni odgovor! Drugo, svako ima svoje misljenje o svemu, ali ovde se ne pita za misljenje, nego za strucne odgovore koji daju konkretne rezultate i koji ce nekome pomoci! Trece, ne znam da li postoji covek na kugli zemaljskoj koji voli vibracije (izuzimam djevojke ;D), makar motor imao i pola cilindra (ovde u obzir uzimam realne i iskrene ljude)! Vibracije dokazano ubrzavaju pojavu zamora, a to bi svako voleo da izbegne! Kod nas postoji problem sto "svaki cigo svoga konja hvali", a ja samo pokusavam da budem realan. To sto vozim "jedan "cilindar ne znaci da cu ga hvaliti po svaku cenu, jer mislim da neko cita napisano i necu time da dovodim ljude u zabludu! Svaki tip motora ima prednosti i mane i treba ih otvoreno reci....mada je moja jednocilindricna yamaha najbolja i vibracije mi uopste ne smetaju, a i nema ih ;D  ::) ::);D, a moj kawasaki je najbolji, jer ima dva cilindra i nema vibracije da me muci kao jednocilindrasi :D :D Ajmo malo kreativnosti, savetujmo realno pa nekom nek` pomogne ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Kolege, ajde da se ne raspravljate bespotrebno pomozite meni vezano za te vibracije. Kupio sam nov motor sto znaci da je felna dobra, guma balansirana itd itd... 

Imam dosta sitnih vibracija u kormanu od kojih vremenom pocinju da mi trnu mali i domali prst na obe sake i sa rukavicama i bez. Danas sam vozio turu Sr. Mitrovica-Valjevo-Loznica-Šabac-Sr. Mitrovica. Nije neka kilometraza ali pocele da me zamaraju ruke opasno. Na krajevima kormana imam kao neke male tegice pa preko njih zavrnuti stitnici od vetra. Mogu li tu nekako da se montiraju dodatni tegici ilo neki veci? 

Ovde sam na forumu na nekoj temi procitao da pomaze i punjenje kormana peskom!?

Ima li neko iskustva sa tim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
On 3/8/2008 at 12:31 AM, sci said:

Znaci svi ostali su devojcice zato sto ne vole da "vibriraju" na sedistu ??? Mada nije tema da li volimo ili ne vibracije, vec je tema "kako smanjiti vibracije na minimum" da bi se pomoglo ljudima koji imaju ovaj "problem". Na mojoj yamahi najvece vibracije (bez tegica) su na rucicama, a na sedistu su neprimetne, svaki motor je prica za sebe! Vibracije nisu problem ako se vozikamo oko varosi, ali postaju mnooogo veci problem na putu duzem od par stotina kilometara!

Stavi drugi upravljač. Neki kršten. Renthal, Motacc, LSL, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Kolege, ajde da se ne raspravljate bespotrebno pomozite meni vezano za te vibracije. Kupio sam nov motor sto znaci da je felna dobra, guma balansirana itd itd... 
Imam dosta sitnih vibracija u kormanu od kojih vremenom pocinju da mi trnu mali i domali prst na obe sake i sa rukavicama i bez. Danas sam vozio turu Sr. Mitrovica-Valjevo-Loznica-Šabac-Sr. Mitrovica. Nije neka kilometraza ali pocele da me zamaraju ruke opasno. Na krajevima kormana imam kao neke male tegice pa preko njih zavrnuti stitnici od vetra. Mogu li tu nekako da se montiraju dodatni tegici ilo neki veci? 
Ovde sam na forumu na nekoj temi procitao da pomaze i punjenje kormana peskom!?
Ima li neko iskustva sa tim?
Zabo si temu iz 2008

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 13 sati, m1lanche je napisao:

 

Felne su verovatno u osi, za gume ne mora da znači, dešava se da i nova "baca"... Dobro, vibracija nekih sitnih mora biti, jel'? To što počinju da trne mali i domali prst može biti i do jakog stiska ili položaja kormana... Možeš probati staviti sundjeraste ručke,deblje su...  Ja bih prvo obratio pažnju na stisak, pa na položaj kormana, pa točkove proverio...pa dalje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Meni trnu prsti na dužim relacijama.

Nema vibracija, to je samo zbog oblika volana. Meni bi odgovaralo da je volan manje savijen odnosno da je više ravan.

Nemoj da stežeš ručke - opusti se.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Mozda je i do polozaja volana. Ne stiskam rucke prejako, imao sam taj probem ranije, kad sam pocinjao da vozim. Sada je to lagan stisak, tek toliko da se rucica gasa ne vrati. Kada naglo ubrzavam onda se hvatam jace da me ne otkine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sundjeri mi produze ugodjaj u voznji za duplo!

Ove sto koristim navlace se preko fabrickih rukohvata, umoce se u vrelu vodu sa sudomilom (da se malo omeksaju) i navuces...

"Rupa"/prostor izmedju tega i rucice se mora prilikom montaze popuniti, ja zategnem jedan krug selotejpa, cim navuces, odlepis.

 

Narucujem sa alija ali kada ne mogu da cekam sa kp oglasa, ove crne sto su na dovil700 ovde kostaju 15 eura, na aliju su oko 3,5e, ove sarene sa slika su oko 100 din kod cajneza.

Slike su mojih motora, ne pisem napamet.

Drasticno pomognu posto ni znojava saka ne kliza, stisak vrlllo blag potreban, precnik veliki, udoban.

Preporucujem! 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace, ima kroz teme... Guvernale sam punio sacmom, peskom, silikonom... Pravio tegove od 80 do 500gr, sve to u zelji da vibraciju minimalizujem ili je pomerim u opseg gde ne smeta.

 

Nema univerzalnog resenja, svi drugacije dozivljavamo voznju, drugacijeg smo zdravlja, navika, kondicije...

Svaki je agregat za sebe prica, mora se eksperimentisati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nevezano za vibracije...

Vozio sam od drugara HD Iron 883 koji ima dosta " deblje" ručice volana, nije sunđer, navlaka, već pretpostavljam fabrika. Tvrde, kao Al, ne znam. I sve hoću tako nešto da stavim kod mene na skuter jer mi mnogo više prija deblja ručka. Sad vidim ovde, u temi, da ima tih navlaka preko fabričkih obloga, pa da pitam, da li su u prodaji sve te sunđeraste, ili ima i čvrstih navlaka ?

Za sada nisam zainteresovan za grejače, mada, ako su i to navlake, a nađem nešto povoljno, možda i uzmem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja