Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna pomoc : Cudan zvuk u motoru

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Bajkeri, trebala bi mi pomoc oko otklanjanja cudnog zvuka u motoru. Naime vozim Hondu CM125, 1993godiste. Dugo je kod mene ali u zadnjih 2godine mi se javlja neki cudan zvuk u motoru. To je neka vrsta "tandrkanja" koja se javlja uvek na istom broju obrtaja. Nemam obrtomer da vam kazem tacno na koliko se javlja, ali po zvuku jasno cujem da je to uvek isti broj obrtaja. Cak toliko dugo mi tandrce da bi mogo da kazem 2-3sekunde ranije u kom trenutku ce da pocne. Zvuk se uvek javlja na nekim "srednjim" obrtajima ako mogu tako da ih nazovem. Motor lepo radi i onda dodje dotle, pocne da tandrce i kad` preskoci taj br. obrtaja zvuk se opet izgubi. Takodje ono sto je interesantno sto je otkrio moj prijatelj jeste da tandrkanje ne menja zvuk motora. Motor lepo radi i lepo se cuje, samo sto to tandrkanje se cuje paralelno sa motorom i ne menja njegov rad. Motor lepo radi, vuce, ne primecujem nikakve promene u njegovom radu. Bio sam kod majstora, upalio motor i cim je posluso reko je : "Lanac bregaste" Ja sam pito je siguran, on je odgovorio da jeste. Reko je da to nije za salu i da bi trebo sto pre da se promeni da kojim slucajem ne bi puko u voznji. Skupio sam kintu, promenio lanac bregaste, kad` djavola zvuk se ni za trunku nije niti smanjio niti promenio. Ispada da sam "bacio" 50e, ali dobro, neka bude da je stvarno bio za zamenu. Bio sam kod ostalih mehanicara, neki su rekli da to nije nista opasno, da ne znaju sta je ali da misle da nije nista u motoru. Ono sto mi je bilo jako interesantno jeste sto mi je jedan od njih rekao da je upitanju auspuh. I stvarno kada je desni auspuh poceo da uvija rukom, tandrkanje se smanjilo. Ne razumem se bas najbolje, tako da nisam siguran da li auspuh moze to da radi.

Da li je neko imo slicnih problema ili mozda zna kako bi mogo da otklonim ovaj "problem"? Motor ima jako lep zvuk za 125cc i ovo mi bas bode usi. Pored toga se plasim da ne naskodi masini. HVALA unapred! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Javlja se rezonancija auspuha, ništa opasno.

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Javlja se rezonancija auspuha, ništa opasno. Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

Aha, Hvala puno druze. A reci mi samo, je moguce to nekako srediti?

Cito sam sad` malo sta znaci pojam "rezonancija auspuha" i koliko sam shvatio to ljudi rade na 2t motorima da dobiju malo na snazi i zvuku ali mozda sam pogresno shvatio. :) 

E sad` ne znam kako dolazi do te pojave (kao kod mene) i da li je moguce to popraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Kakva crna rezonacija na auspuhu za 4t masinu?

 

 

 

 

Aj dobro, dolazi do vibracija u auspuhu na određenom broju okretaja i to bi moglo bit sve glasnije, eto da te ne buni rezonancija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

Kakva crna rezonacija na auspuhu za 4t masinu?

 

 

 

 

Aj dobro, dolazi do vibracija u auspuhu na određenom broju okretaja i to bi moglo bit sve glasnije, eto da te ne buni rezonancija.

 

 

Znaci jedini nacin da resim problem jeste da promenim auspuh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

 

 

Kakva crna rezonacija na auspuhu za 4t masinu?

 

 

 

 

Aj dobro, dolazi do vibracija u auspuhu na određenom broju okretaja i to bi moglo bit sve glasnije, eto da te ne buni rezonancija.

 

 

Znaci jedini nacin da resim problem jeste da promenim auspuh?

 

 

 

 

 

Možda, a možda i ne, provaj se naviknit. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Odvezi kod nekog pravog majstora da poslusa pa ces biti miran... Ili znati sta je!

Sve ovo na daljinu je nagadjanje.... Jednom me zvao lik da mu se malo cuju ventili i da li sme da dodje tako 20 km do mene da cujem, i vidimd koliko je to. I eventualno da se presteluje.... Cim je prilazio, to njegovo MALO meni je bilo STRASNO!!!

Bez gledanja kazem prolupala ti radilica, verovatno klipnjaca.... Tako i bi!!!

Prema tome pravac kod majstora!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Odvezi kod nekog pravog majstora da poslusa pa ces biti miran... Ili znati sta je! Sve ovo na daljinu je nagadjanje.... Jednom me zvao lik da mu se malo cuju ventili i da li sme da dodje tako 20 km do mene da cujem, i vidimd koliko je to. I eventualno da se presteluje.... Cim je prilazio, to njegovo MALO meni je bilo STRASNO!!! Bez gledanja kazem prolupala ti radilica, verovatno klipnjaca.... Tako i bi!!! Prema tome pravac kod majstora!!! Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ma druze ja zivim u malom gradu tako da nemamo veliki izbor majstora. Bio sam kod trojice. Jedan nije znao o cemu se radi, drugi mi je reko da je upitanju auspuh a treci da je siguran da je lanac bregaste. Zamenili smo lanac bregaste, on je reko da su ventli bili rastelovani pa je i njih nastelovo. Medjutim promene nema. Nisam pametan. Na kraju cu da odvezem motor u Nis, kod nekog proverenog majstora i zdravo. Jedino sto mi uliva nadu jeste to sto mi je ovaj majstor reko da nije nista unutar masine, vec da se cuje u desnom auspuhu i stvarno uvijanjem rukom je uspeo da skoro skroz eliminise zvuk. A takodje Zog mi je ovde reko da je moguce da se javljaju vibracije u auspuhu.

Tako da se iskreno nadam da nije u motoru i da nije nista opasno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Vidi u auspuhu nrki motori imaju nesto sto lici na frulu,to im sluzi kao prigusivac,usporava kretanje i menja putanju izduvnih gasova unutar lonca,mozda ti je izgoreo taj prigusivac i sad landara u loncu na odredjenom broju obrtaja kada se frekvencija poklopi sa frekvencijom lonca dolazi do rezonancije kao sto je Zog rekao,nije nemoguce. Probaj da mu izvadis te prigusivace ili mu skini grane sa glave,on ce urlati ali ces videti dal tandrce ili ne..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Vidi u auspuhu nrki motori imaju nesto sto lici na frulu,to im sluzi kao prigusivac,usporava kretanje i menja putanju izduvnih gasova unutar lonca,mozda ti je izgoreo taj prigusivac i sad landara u loncu na odredjenom broju obrtaja kada se frekvencija poklopi sa frekvencijom lonca dolazi do rezonancije kao sto je Zog rekao,nije nemoguce. Probaj da mu izvadis te prigusivace ili mu skini grane sa glave,on ce urlati ali ces videti dal tandrce ili ne..

Pa ima logike. Meni je padalo na pamet da skinem grane i onda propabam. Cim dodjem do malo vremena to cu i da uradim.

Hvala svima na pomoci!  :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja