Jump to content

Moto Zajednica

Kvacilo (problem) MZ etz 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: MZ ETZ250

Juce sam mijenjao kurblu,sajlu kvacila,sajlu obrtomera i sve fino sastavim, ali zaboravim staviti dihtung i vidim curi ulje dole..

Provozem se malo mozda 2km onako sa malo, jer nisam ga vozio 2 god..

 

Znaci, juce mi je kvacilo predobro radilo, sve ekstra.

Danas opet morao da skinem onaj lijevi dekl i da stavim dihtung, ali kvacilo ne mogu da nastimam nikako. 

Kad stisnem polugu od kvacila imam osjecaj kao da je odvojilo, medjutim ne mogu tocak da okrenem ni centimentra

 

U cemu je problem sad,sve sam uradio danas isto kao i juce? 

dsc5972.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

imam isti problem na Yamahi yz 490, kad stisnem kavcilo tocak ni da mrdne, ko da ga i ne drzim, a sama korpa mi se jedva okrece

pratim  :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ni slucajno ! @boban . 

ti tragovi su od obrade a ne od cesanja .

postoje mozda dve varijante zasto kvacilo ne radi  

1) mozda je samo prebaceno preko granicnika "odupirac sajle kvacila" (kako ga neki zovu ) a ja ga zovem potisni puz kvacila . na fotosu prvi sa leve strane .

2) Nije zategnuta matica sa puzem (od obrtomera) 

i mozda jos treca banalna situacija , greska za pocetnike : nije nategnuto " kuciste lezaja 6302 " .

Za precizniju gresku kvara , morao bih da ukljucim carobnu staklenu kuglu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

mozda ti ovo nesto pomogne http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/60020-problem-menjac-mz-150-etz/

 

  Ne može mu ovo pomoći jer ETZ 150 i ETZ 250 imaju sasvim različita kvačila .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: MZ ETZ250

nekako sam nastelovao kvacilo, mada nije onako kako je bilo neki dan.. bitno da ide nekako  :ups:

 

juce sam ga vozio otprilike 2km (normalnom voznjom) i kad sam pipnuo stublinu bas se bila zagrijala poprilicno. Da li je to normalno i od cega bi mogla da se grije toliko? U voznji se ponasa sasvim normalno a na auspuhu ima malo ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Poogledaj svecicu obavezno.

Sad su visoke temperature i motor se brzo zagreje ali ne  bi smeo da se pregreva..Provozaj motor 5-6 km onako malo brze i posle toga skini svecicu.Trebala bi da bude braon boje.Ako je svetlija onda ti je siromsna smesa,imas vise vazduha u smesi.Ako je malo tamnija onda ti je smesa bogatija i to nije naravno dobro ali je sigurno manje rizicno nego kada je siromasna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ako motor vise trosi onda tesko da se pregreva.Vidi kakva je svecica ali ako trosi vise onda je sigurno malo tamnija.

Ako nisi skidao osigurac sa igle onda je na istom podeoku kao pre.Provozaj motor malo ostrije i ako je posle toga tamna svecica onda spusti iglu za jedan ili dva podeoka pa ponovo probaj.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07
 

Poogledaj svecicu obavezno. Sad su visoke temperature i motor se brzo zagreje ali ne  bi smeo da se pregreva..Provozaj motor 5-6 km onako malo brze i posle toga skini svecicu.Trebala bi da bude braon boje.Ako je svetlija onda ti je siromsna smesa,imas vise vazduha u smesi.Ako je malo tamnija onda ti je smesa bogatija i to nije naravno dobro ali je sigurno manje rizicno nego kada je siromasna.

 

 

Gresis BRZI.. :D mnogo bre brzas.. :D heheh to sto mu se motor brzo zagreje = prejaka smesa! znaci previse goriva i . Svecica treba da bude braon boje kada je sve ok! Ako nije SVECIca je crna i masna ako je previse goriva, a crna i suva ako je previse vazduha! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Pa da.

Samo ako ima vise goriva onda ga gusi na nizim obrtajima i ne sagori sve pa bude masniji auspuh.Za pregrevanje nisam siguran,mislim ne bi trebalo da se pregreva zbog bogate smese.

U svakom slucaju nije dobro ni jedno ni drugo.Najbolje je kada je smesa pravilno nastelovana tj. svecica braon boje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Etz 250 tesko da se pregreje, vozio sam moj po sumama kuda nebi ni zamislio i nikad se nije pregrejao.. Zbog vise goriva motor se na leru u mestu brze greje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Normalno je da se zagreje cilindar i posle 5 minuta voznje po vrucini.

Svaki se zagreje ali vidi kakva je svecica i ako je braon boje posle malo brze voznje onda nista ne diraj nego vozi..

Temperatura u cilindru prilikom sagorevanja je samo 2000 stepeni pa se zbog toga malko i greje  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Juce sam mijenjao kurblu,sajlu kvacila,sajlu obrtomera i sve fino sastavim, ali zaboravim staviti dihtung i vidim curi ulje dole..

Provozem se malo mozda 2km onako sa malo, jer nisam ga vozio 2 god..

 

Znaci, juce mi je kvacilo predobro radilo, sve ekstra.

Danas opet morao da skinem onaj lijevi dekl i da stavim dihtung, ali kvacilo ne mogu da nastimam nikako. 

Kad stisnem polugu od kvacila imam osjecaj kao da je odvojilo, medjutim ne mogu tocak da okrenem ni centimentra

 

U cemu je problem sad,sve sam uradio danas isto kao i juce? 

dsc5972.jpg

Promeni ona prva dva dela (prvi levi i u sredini), vidiš da su propala, totalno oštećena od upotrebe, pazi na onaj zarez( na levom delu) kako ga usmeravaš, našteluj pa oda na sajlu fino štelovaje. ima da radi garant :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja