Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Evo šta se pojavilo:

 

 

https://www.louis.de/en/artikel/nishua-nfx-1-carbon-black/215087

 

 

 

Dakle jako primamljiva ponuda, ali! Da li je to samo navlakuša? Koja je to marka Nišua? Ne zna se. Negde sam naišao da je ta marka zapravo nasledila Uveks.

 

Kaciga od ful karbona teška 1400g flip ap, ima sve-pinlok, sunčani vizir, deflektor itd itd. Nije skupa. Obećava.

 

Je li iko to stavio na glavudžu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Nisam stavljao na glavudzu ali to jebista kaciga kao i UVEX CARBON...samo druge nalepnice. Pricam o ful fejs varijanti. Ja licno to ne bi kupovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Laka jeste. Ali drugar je vozio sa Uvexom prosle godine sever Italije i kisa ih je tukla par dana. Uvex se prosto pokazao kao bulja kaciga. Prokisnjavao pa se postava sva natopila a anti fogsloj se sav odlepio/unistio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ako sam dobro upratio to je Louis-ova robna marka (kao i Probiker, Streetfighter i gomila drugih koje imaju u ponudi). Negde sam čitao da su nakon povlačenja Uvex-a iz biznisa sa moto kacigama otkupili mašine i tehnologiju i nastavili sa proizvodnjom. Inače, Uvex Enduro carbon mi je odavno želja :) Zadnjih godinu ipo-dve to je Nishua Enduro Carbon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Imam Nishua NTX-2 kacigu, karbonsku sa pinlokom.

Nemam zamerku na prokišnjavanje.Može da se desi, ali samo u slučaju da se ne zatvori vizir do kraja.Ukoliko se tako krene u vožnju, pinlok se nakvasi sa unutrašnje strane i automatski svako otvara vizir da promaja stera kapi.Te kapjice će ostati na gornjem obodu pinloka i teraće vozača da non stop ostavi malo otvoren vizir.Normalno nema ništa od dobre kacige ako je vizir otvoren.Tako sam barem ja prošao sa njom u prvoj kiši.

(Jedan savet od mene, ne dirajte pinlok rukama, ma šta da je.Kad se osuši sve dođe na mesto samo od sebe)

Kad se zatvori vizir nema problema.

Kaciga je osetno laka, i po meni dosta tiha, (nije gluva, čuje se sve bitno ali utišano).

Kalup postave, više odgovara za dugujasto lice.Moje je više okruglo i posle izvesnog vremena počinje da steže oko jabučice.Ima leka i za to pošto se može korigovati veličina same postave koja je zamenjiva.Probao sam pri kupovini i veci broj kacige ali ona je istinski bila veća.Problem je bio u kroju postave (nije preterano skupo).Ovo naravno nevaži za svakog.

Zadovojan sam sa kacigom, pošto mi je prioritet bio da ne magli.Ventilacija je ok, ne guši me kad je zatvoren, pinlok odradi svoje maksimalno dobro.

( Napomena: Pinlok se kupuje posebno i za ovaj model je 30E )

Vizir je otporan, može da se briše, ne ostaju tragovi.Sunčani vizir na mestu i odličan.Malo je labav po konstrukciji i uvek je ovoren 5 mm.

Nishua NTX-2 može da se zavoli i koristi, i bez da je šampion u klasi.

Što bi rekli, četri zvezde od mene, opstala je i koristim je rado.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja