Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Poz svima ,

 

Pre svega da se zahvalim Maxi Scooter zajednici na konsturktivniom savetima, iskustvima i podrsci po

pitanju samog Beverly scootera koji cu da vozim ..

Drugari hvala veliko ...

 

Daklem ,

 

Ovo je drugi put da se spustam sa Severa na Jug , i tada i sada idem po sunce .. :)

 

Prvi put sam isao iz Nemacke kroz Austriju, Sloveniju i Hrvatsku do Umaga , zatim iz Umaga kroz Bosnu do Srbije ..

Predivno putovanje , na zalost , pocheo sam putopis ovde da pisem ali nisam zavrsio ... Ali nikad nije kasno ...

 

Ovaj put se spustam skroz do Trebinja na Moto Skup ...

 

Kako put od Nemacke kroz Austriju nije veci problem , do Slovenije su stici ..

 

Jedina dilema je dali da prenocim u Kranjskoj Gori ili Novom Mestu ili Metlci .. Ali otom potom .. nije relevantno za ovaj topic ...

 

Ono sto nakon uvoda zelim da vas upitam jeste savet koju rutu da uzmem na putu od recimo Karlovca u Hrvatskoj .

 

Dali :

 

Opcija 1 :

 

Karlovac - Bihac - Kljuc - Jajce - Bugojno - Mostar - Trebinje 

 

ili  

 

Opcija 2 :

 

Karlovac - Plitvicka Jezera - Korenica - Udbina - Knin - Sinj - Mostar - Trebinje

 

Chini mi se da je Opcija 1 kretanje putem vece vaznosti pa ochekujem kvalitetnije uslove na putu ..

Mada nemora da znaci, na putu iz Umaga sam isao na Bihac, pa za Prijedor , uslovi puta su bili OK ..

 

Odlicno bi bilo, tajkodje, ako bi mi dali savet gde da napravim pauzu uz lokalne gurmanske  specijalitete ...

 

Za sada, povratak iz Trebinja bi trebao da me vodi pokraj mora , pa malo Aput , malo pored mora , da stignem do Slovenije

da iskochim na Kocevje ili Metliku pa dalje ka Kranjskoj Gori na konak ..

Takodje , saveti za odmor usput uz lokalne gurmanske specijalitete dobrodosli ...

 

Veliki pozz i hvala ..

 

LJuti

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Obe dve rute su ok ali ja bi lično radije vozio uz obalu po jadranskoj magistrali to jest ako nočiš u Metlici, onda je ruta sledeča:  Karlovac, Plitvice, Korenica, Udbine, Gračac, pa onda preko Velebita do Obrovac, dalje po (27) do Benkovca i tu se onda direkt spustiš  (sa 27 na 503) do Biograda na moru. Onda lagano produžiš lepom i dosta kvalitetnom jadranskom magistralom do Vodica ( i tu po potrebi lepo prenočiš i sledeče jutro lepo jadranskom prema jugu) mimo Šibenika, Splita, Makarske, sve do Ploča i Metkoviča gde tu levo uz Neretvu za Mostar i Trebinje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ovu rutu (oko 2000km) sam napravio pre dve nedelje, ako nesto mogu da pomognem, stojim na raspolaganju.

 

ta8gwK4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Obe dve rute su ok ali ja bi lično radije vozio uz obalu po jadranskoj magistrali to jest ako nočiš u Metlici, onda je ruta sledeča:  Karlovac, Plitvice, Korenica, Udbine, Gračac, pa onda preko Velebita do Obrovac, dalje po (27) do Benkovca i tu se onda direkt spustiš  (sa 27 na 503) do Biograda na moru. Onda lagano produžiš lepom i dosta kvalitetnom jadranskom magistralom do Vodica ( i tu po potrebi lepo prenočiš i sledeče jutro lepo jadranskom prema jugu) mimo Šibenika, Splita, Makarske, sve do Ploča i Metkoviča gde tu levo uz Neretvu za Mostar i Trebinje.

 

Pozz Maxter ,

 

To bi odprilike bila ruta za povratak .. To je bila ideja od Trebinja pa pored mora do Slovenije, malo Aput  malo pored mora ...,

 

U svakom sluchaju hvala na predlogu ..

 

Ljuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Ovu rutu sam napravio pre dve nedelje, ako nesto mogu da pomognem, stojim na raspolaganju.

 

 

 

Pozz K_A_W_A

 

Kakvi su utisci sa puta Bihac - Jajce, kvalitet asfalta , uslovi , opcije odmaranja u nekom kafanchetu .. ?

 

LJuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Od Jajca do Mrkonjica se vozi uz Plivsko jezero, PRELEPO! Put je dosta solidan, ima po negde neke manje pukotine, ali sve je ok. Od Mrkonjica prema Kljucu, pa prema Bihacu, put VRHUNSKI!!! Ima dosta dugih deonica sa dugackim krivinama. Ja sam bio natovaren i sa devojkom, pa nisam peglao, ali da sam bio solo i sa manje stvari, bilo bi po gasu. :D Sto se tice restorana-kafana ima ih uz put. Ja sam iz Jajca krenuo rano ujutru(oko 7h), pa sam pravio prvu pauzu za kafu pred Bihacem na nekoj b. pumpi. Saobracaja skoro da nije ni bilo. Treba samo u nekim delovima malo voditi racuna na po neki traktor i domace zivotinje pored puta. Priroda je fantasticna, kao i cela Bosna. Gust saobracaj i malo losiji put je od Zenice prema Travniku i Jajcu. Put je dosta planinski krivudav i vozi se bas otezano, jer ima puno kamiona, traktora. Kad sam usao u gradic Vitez, mislio sam da sam usao u Sarajevo. Privreda razbija. Jako puno firmi, ogromnih hala i fabrika, trznih centara. Znaci za neverovati. Put kroz HR je isto jako dobar ima neka deonica od Plitvickih jezera prema Gospicu gde je NOV asfalt. Milina za voziti. Na granici nismo cak ni kacige skidali i niko nas nista nije ni pitao. Lupili pecate i pozeleli nam srecan put. Eto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja