Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V strom 650cc prljavac

Recommended Posts

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Pa da predstavim i svog novog ljubimca, V strom 650cc godište 2009.

Kupio sam ga od prvog vlasnika i na satu ima 48.000 km-a...
Motor od dodatne opreme ima povišen Givi vizir, štitnike za ruke, crash bar, Scotoiler podmazivač lanca, bočna i top Shad kofere....
Sa motora nije nikad padano ili slično tome, što je meni jako bitno....

Čim sam ga kupio na motoru sam uradio mali servis:
- zamenjeno ulje 10W40 Ipone full sintetika
- zamenjen filter ulja
- zamenjen filter vazduha
- prekontrolisane svećice
- zamenjene prednje pločice
- stavljene nove Michelin Pilot Road 4 gume (110/80-19 prednja i 150/70-17 zadnja)

Imama jedn mali problem koji me poprilično nervira...u 3.brzini a po malo i u 4. se čuje neko zviždanje iz motora....Prati dodavanje gasa, kako dam gas tako se čuje...nije ništa strašno ali nervira....napominjem da motor ide normalno i nema nikakvih problema...i u ostalim brzinama se ništa ne čuje...Da li neko zna šta može biti?? ja sumnjam na nešto u menjaču naravno..

A evo i koja slikica...

 

post-21445-0-43592100-1432677735.jpg post-21445-0-13681500-1432677759.jpg post-21445-0-95543300-1432677828.jpg post-21445-0-35925900-1432677849.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5596 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

 Rott dijagnostikovao kvar  :care:

 

@♦pitans:

 

Neka te Stromče služi kako si zamislio a nemam ni gram sumnje da ćeš ga dovesti u perfektno stanje  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

E pa i ti da se opametis :P Nek je sa srećom :) A ona budzena aprilia? vozas li jos to chudo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Опаа значи ипак стром а не тдм ... Честитам!!! Добар избор!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1550 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Drugar ima slican problem ,samo se njemu zvizdanje cuje u 5-toj brzini ... BIce da je do menjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Hvala Alexanto, kod mene mora da bude apoteka, tu nema rasprave! :) bolestan sam po tom pitanju...

 

Marre: heh došlo iz dupeta u glavu ali i dalje istresam bubice sa Aprilijom na 13.500rpm... :)

 

Big Rider: dilema, dilema šta uzeti, šta odabrati...ajd kad svi toliko hvale Stroma valjda ne mogu pogrešiti...i stvarno, ide za svaku pohvalu!

 

DalinorBP: sigurno je do menjača kao što i Rott kaže... ali šta tačno?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Isto je ulje tj nije odvojeno za motor i menjac...

 

Zvuk dolazi samo kad je upregnut u brzini, cim stisnem kvacilo nema zvuka jer nema ni pogona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pa dobro,onda ne brines odvojeno oko ulja...Zujanje moze doci od istrosenosti zubaca menjaca,ili lezaja osovine menjaca,lezaja izlazne osovine...bem li ga...jesi siguran da je bas iz menjaca,mozda lanac(istegnut spaner)...Ja amaterski,nisam majstor...ali nigde majstora na ovom forumu...stisli se ki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Црна Гора- Бар
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL-650 L0

Dobar izbor motora kolega :-)

 

Ja ga vozim nekoliko godina i mogu ti reci da sam prezadovoljan.

Moram naglasiti da ima slabije kočnice, ja to nisam primjecivao dok sam se sam vozio ali sam imao problem kad je supruga bila samnom a motor pod punim utovarom i trebao da kočim, imao sam srece pa mi nije auto naišlo u krivini jer nisam uspio da zakocim, bukvalno nece da stane ali od tada pazim i vodim racuna.

To je nešto što treba uraditi na njega, druga kliješta i to je to.

 

Još jedna stvar, ponekad imam osjećaj da mu fali snage ali to meni ne smeta jer ja vozim lagano :-)

 

 

 

Sent from my GT-I9195

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

... 48000 je malo kilometra da se potroše zubci menjača i osovina...

Da mi nebi sada nagađali i pogađali o zvuku koji niko od nas nije čuo možda je najbolje da motor odvedeš kod nekog majstora da ga pogleda, obzirom da si iz Novog Sada, Saša iz MCM  servisa u temerinu ti nije daleko a ima probni sto a možda nije ni zgoreg potražiti Nemanju koji je pre radio u Markosu a posle Piaggio/Aprili-ji preko puta Cubija (da me ubiješ neču se setiti imena firme) jer obojica sigurno imaju iskustva sa tim.    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Big Rider: dilema, dilema šta uzeti, šta odabrati...ajd kad svi toliko hvale Stroma valjda ne mogu pogrešiti...i stvarno, ide za svaku pohvalu!

 

Ako si pre ovoga vozio skuter onda razumem zasto tako ide :)

 

Salu na stranu, nek je sa srecom. Taj strom 650 je dobio bolje ocene od velikog po svim stavkama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ok nije da puca od snage ali realno meni za sada ne treba nista jace...na otvorenom bez problema trpi 140 i to mi je sasvim dovoljno...

U gradu pocupa koliko treba, a ne bi ni valjalo da cupa jace jer ocas posla baba ili deda za volanom istrce ispred tebe...

Jasno mi je da nije neki snagator medju motorima ali meni je ok

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam siguran da ces se lepo navozati sa svojim novim ljubimcem, i da neces imati problema sa "nedostatkom snage", jer znajuci te nisi ni birao Stroma da bi jurcao i "kidao" nego iz drugih pobuda (commuting, okolina grada, poneki touring). Pretpostavljam da zbog svoje V2 koncepcije isporucuje dovoljno momenta "odole", tj. u onom rasponu obrtaja u kom ces najcesce, i voziti motor  :moto3: .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Proveri nategnutost lanca na vise mesta.... Sent from my iPad using Tapatalk

 

provereno...Vodio sam se uputstvom da hod lanca nije veći od 3-4cm na trbuhu tj sredini lanca...i to na više mesta....znači ne bi trebalo da on pravi neku nepredviđenu buku ili zviždanje...

 

Sashac: i ja sumnjam samo na menjač, pogledaće to već neko iskusniji...

 

Hvala Grofe na informacijama...

Doktore, nisam naleteo na tu polemiku oko zviždanja...ako te ne mrzi i nađeš pusti mi link...

Hvala Dragane!

 

MarkoBR: složio bi se s tobom da je zadnja kočnica pomalo slabašna, ali zato prednja dobro bode...Ako gledam da prednju koristim 90% svih kočenja onda nema brige...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Црна Гора- Бар
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL-650 L0

Vjeruj mi da je i prednja slabašna u odnosu na druge motore iz te klase.

 

Strom je odličan motor i ja sam sa njim prezadovoljan i necu ga mijenjati makar 5-6 godina.

Zato nemoj pogrešno da me shvatiš, ovo što sam ti rekao je nešto što je meni u određenim momentima zasmetalo a može da ti bude od koristi ;-)

 

Sent from my GT-I9195

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

 

Doktore, nisam naleteo na tu polemiku oko zviždanja...ako te ne mrzi i nađeš pusti mi link...

 

 

 

Nisi naleteo kad si u njoj ucestvovao... :)

2-3 vozaca su ptvrdila da se i kod njih desava slicno...ja sam vozio Stroma 1000 i na njemu se to nije javljalo.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/17237-suzuki-v-strom-srbija/page-103

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Ne može ovde niko da ti pomogne koliko god stručan da bude,samo će ti napraviti konfuziju u glavi, mora majstor da pogleda pregleda i da mu objasniš šta ustvari čuješ. To zviždanje sam imao i na Transalpu na oko 80km/h u 5oj brzini na oko 5000rpm isto čujem i na Stromu na otprilike isto obrtaja odnosno kad motor ide lagano rasterećeno. Ne znam šta si vozio pre ali ja mislim da je to zvuk V agregata može da bude i lanac, najbolje je da odeš kod majstora i da proveriš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Samo da prenesem ukratko šta se dešava na Stromu...

 

U međuvremenu su stavljene nove gume Michelin Pilot Road 4, prednja-zadnja, i vožnja na njima je uživancija...Ispitujem još uvek granice ali već sam sada i preko onoga što je meni potrebno, mislim na granicu zaleganja...evo i fotkice

 

post-21445-0-23759400-1433630471.jpg post-21445-0-19131700-1433630530.jpg

 

Dalje, pošto sam nekako bio nebezbedan po pitanju šrafa za sipanje ulja u motor, rešio sam da ga napravim sam tako da ga ne može baš svako odvrnuti..Kupio u gvožđari šrafčinu koji je imao glavu za 30 ključ čini mi se, pa sam ga smanjio na 23 gedoru da mogu lepo prići šrafu i odvrnuti ga po potrebi...šraf košta nekih 200 din. Sad sam miran po tom pitanju....rukom nema teorije da se odvrne!!

 

post-21445-0-52596100-1433630774.jpg

 

Dalje, naleteh na yutubu šta rade sa stock auspuhom kako bi postao malo bučniji, pošto inače svi znamo koliko je tih toliko da mu ni usisivač nije ravan, i odradih isto....

Potrebno je odfikariti izlaznu cev topa kojoj se može prići malim flex listićima biaxa....Ja sam bio preoprezan pa sam prvo odfikario malo pa onda još više kad sam video da je potrebno...

 

post-21445-0-43443500-1433631055.jpg post-21445-0-10183100-1433631083.jpg

 

Ja sam je skratio za nekih 3.5cm i dobio šta sam i hteo...taman kako treba!!! Na leru taman čuješ auspuh kako treba, na gas se odaziva bučnije nego stock taman dovoljno za upozorenje vozačima koji ne gledaju, na srednjim i višim obrtajima takođe se čuje dovoljno glasno dok pri konstantom gasu maltene kao fabrički....znači sve po mom ukusu!!!!

 

post-21445-0-71150600-1433631274.jpg post-21445-0-89960400-1433631299.jpg

 

evo i kratkog videa da čujete

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Ljudi...jel zna neko gde i kako može da se nabavi centralni štender za Stroma 2015 god? Ako ne moram da ne bacam pare na originalni... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Dalje, pošto sam nekako bio nebezbedan po pitanju šrafa za sipanje ulja u motor, rešio sam da ga napravim sam tako da ga ne može baš svako odvrnuti..Kupio u gvožđari šrafčinu koji je imao glavu za 30 ključ čini mi se, pa sam ga smanjio na 23 gedoru da mogu lepo prići šrafu i odvrnuti ga po potrebi...šraf košta nekih 200 din. Sad sam miran po tom pitanju....rukom nema teorije da se odvrne!!

 

Izvini ali moram da pitam. Čega se plašiš? Da će neko da odvrne čep za ulje i izvadi ti ulje iz mašine??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja