Jump to content

Moto Zajednica

Duza voznja maxi skuterom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Zdravo svima u MaxiScooter drustvu ...

 

Imam jedno pitanje za voljne da mi prensu iskustvo ili daju savet ..

 

Elem , planiram duzu voznju mojim scooterom Beverly 350 , naime hocu da se stignem 

u Trebinje na moto skup u Junu .

 

Put za Trebinje sam podelio na dva dana, dve deonice od po ~600 km , posto se spustam iz Nemacke .

Isto tako sam planirao da vozim nazad iz Trebinja u dva dana dve deonice po oko 600 km .

 

Na putu za Trebinje,  prva deonica ima Aput oko 300 km a zatim regionalni put kroz Austriju i Sloveniju josh oko 300 km ..

Druga deonica do Trebinja samo Regionalni put ...

 

Isti raspored za povratak ...

 

Pitanje , dali i kolioko cesto treba da stajem , zbog bilo kog razloga , varijator , kais , motor.

Nacuo sam da bi bilo dobro stati svaka dva sata , 100 - 150 km da se malo iscoolira pa nastaviti ...

 

Mislim, verovatno cu i stajati da odmorim , sipam chorbu , rucham itd , dali je to dovoljno ili ima specificna dinamika stajanja ...

 

Tokom puta neforsiram nikada , neprelazim 100 - 110 na Aputu a na regionalnom uzivam i drzim se ogranicenja brzine ..

 

Veliko hvala i srdacan pozz , nadam se da cu sresti nekog iz MSC 

 

Ljuti

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Koliko puta ćeš trebati da staneš će ti reći tvoja pozadina...da ne kažem d*pe. Taj agregat u Beverly-u je sigurno izdržljiviji od njega...više kilometara može da dobaci garant :) Tako da, slušaj svoje d*pe i sve će biti u redu ;)

Inače, pametno si podelio rutu tako da, što se motora tiče to je mačiji kašalj.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ako imaš trening donjeg dela leđa vozeći ove sezone duže ture ili voziš bajs trebalo bi da izguraš tih 600km. Najveći problem je položaj sedenja i kad krenu da trnu ruke i noge onda vožnja postaje malo više zamorna nego što bi trebalo. Ja recimo znam za sebe koliko mogu da izguram u danu i pauze pravim na nekih recimo 2-3h. Ako ti je ovo prva tura ovakvog tipa možda da za svaki slučaj ostaviš 3 dana za dolazak pa laganica i odmoran na moto skup. Ovo nije velika kilometraža i sa češćim pauzama bi trebalo da se izvoza u jednom danu, 600km. Malo će ti problem praviti sam položaj sedenja koji je po meni neudoban za duže ture ali ako imaš volju izdržaćeš ti to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Zdravo , 

 

Hvala na odgovorma ..

 

@Bojan_Jgd & ZEMZEM

 

Slazem se , 2013 sam vozio do Garmisch-a na BMW days , oko 300 km ... osetio sam ledja svakako ...

Ove godine nisam imao prilike da idem duze ture, uglavom je temperatura bila niza od ochekivane za duze ture ..

 

Bice ok ,u dva dana 1300 km , uz pauze na dva tri sata .. 

 

Pozz

 

Ljuti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kad sam ja mogao sa 230 kila motorom, ja saputnica i 50 kila opreme 480 kilometara za dan bez autoputa moci ces ti opusteno 600 sa 300km autoputa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kilometraza nije bitna..... bitno je da se pre puta lepo odmoris, ustanes i krenes na vreme, bitno je da poneses rez. kljuc motora i potrebna dokumenta, bitno je da ne forsiras sebe ako ti se tajming ne uklapa u planirano od tacke A do tacke B, pravi pauzu kad mislis da ti je najpotrebnija, lagano - obazrivo i sticices bez problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Beverly i nije baš pravljen za ovako duge ture ali vjerujem da će bez problema odraditi sve to.

Koji maxi skuter je po vama najudobniji  (najpodesniji) za ovakve ture?

Izvinjavam se za odstupanje od teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Što se mene lično tiče, onaj na kome se sedi tako što ti svi zglobovi(lakat, kukovi, kolena) prave ugao od 90 stepeni. Verujem da mnogi neće da se slože sa tim ali meni je taj položaj najprijatniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ajde ja kao,sad vec, bivsi vlasnik beverlija da kazem koju. 

Sto se tice masine, tu nemoj da brines, ja sam sa mojim prosle godine vozio u danu 550 km i nije zastucao. Bitno je da ti je skuterce ispravno. Sto se tice polozaja sedenja, meni je bas taj "uspravan " polozaj i godio u voznji na dalje. ( vozio sam i x9 (fotelja) pa sam i na njemu sedeo uspravno.) Sto kazu kolege, poslusaj svoje telo(dupe), kad se umoris, odmori se malo i polako dalje. Uzivaj maksimalno, ne kreci u knap i polagano... Postuj ogranicenja i uzivaj. Pozdrav!  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Druze, koliko si ti visok? Pitam te to iz razloga sto ja vozim Beverly takodje, a ja sam visok 190cm. I kada osetim da mi malo trne donji deo ledja ja lepo sednem na suvozacevo mesto i odmorim se, pogotovo i noge koje skroz ispruzim. E sada, mozda ja imam malo duze ruke pa mogu to da izvedem :)

U svakom slucaju probaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Tu foru i ja koristim na mom kinezu kad vozim malo više km. Čim vidim da se vrpoljim po sedištu ja bež malo pozadi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Druze, koliko si ti visok? Pitam te to iz razloga sto ja vozim Beverly takodje, a ja sam visok 190cm. I kada osetim da mi malo trne donji deo ledja ja lepo sednem na suvozacevo mesto i odmorim se, pogotovo i noge koje skroz ispruzim. E sada, mozda ja imam malo duze ruke pa mogu to da izvedem :)

U svakom slucaju probaj ;)

 

Zdravo MilosSani

 

Malo sam kraci od tebe , ja sam 175 , tako da sedenje na suvozachevom mestu neigra ulogu. Ali meni je najbitnije u ovom topicu da budem siguran da mogu da jezdim bez potrebe da odmaram neshto posebno skuter ..

Kada sam pre par godina vozio za Umag Yamahom FZ6 svakako sam stajao na dva tri sata , u obe etape , sto zbog klope , chorbe , slikanja ....

Tako da i u ovom sluchaju planiram da stajem isto tako na dva tri sata , a takodje kad vozim neforsiram, uzhivam u mentalnoj higijeni i opushtanju ...

 

Veliko hava na odgovoru u svakom sluchaju ...

 

Pozz

 

LJuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Sto se tice agregata, nemoj da brines. Isli ljudi u Grcku sa Bev-om od 250ccm. Tvoj je jos noviji i od mog, rastereceniji...

Ja planiram u Crnu Goru ovo leto, i to sa suprugom. Zivo me zanima kako ce mi ici pakovanje :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bese pre 2 godine, voznja koju cu pamtiti dok sam ziv, cesto ....mnogo cesto pomislim na istu i uvek ostanem bez texta.

 

jedno jutro u 6h iz Mojstrane ( Slovenia ) krenusmo mi

1236639_698194676875076_1289579215_n.jpg
 
negde oko 23h vratismo se u realnost
1186932_698195666874977_2027461956_n.jpg
 
Predjoh u cugu oko 780km bez ikakvih problema sa svojih 250cc..... hocu ti reci, samo opusteno i uzivaj u voznji.... a ja odoh da se prisecam kako lepo bese.
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz svima ,

 

Veliko hvala na Korisnim savetima i iskustvima ...

 

Sada prelazimo na drugi deo informisanja a vezan je za putanju ..

 

Otvoricu temu u forumu : Predlozi za izlete i Putovanja .

 

LJuti .

 

Admini , moze lock teme ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Da ne otvaram novu temu.

Kako se obuci na dnevne, letnje, duže ture ( nov sam u ovome pa ne znam)? Molim za savet,vrućina i pravičnost na putu.

1. kaciga jet ili ful face

2. Jakna mesh?

3. Pantalone debele,bajkerske ili neka tanja varijanta zbog letnje vrućine

3. kišno odelo obavezno poneti?

4. Još nešto, na šta obratiti pažnju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Znaces tek kad krenes da vozis. Kada te uhvati prva vrelina...prvi pljusak...prvi mrak...prvo hladno jutro... Tada ces znati da li si spreman na neki kompromis ili ne(mislim sto se tice opreme). Ja na put ne bih bez full face/flip up kacige, rukavica, jakne i duboke obuce. A da li i pantalone nositi, kisno odelo i ostalo...videces i sam kada prodjes kroz sve sto sam nabrojao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Moj spisak:

Full/flip-up kaciga, rukavice, jakna. Što se pantalona tiče na skuteru manje više nisu ni potrebne, jer si zaštićen od vetra prednjom plastikom, ali što se tiče bezbednosti, o tome neću da pričam ništa, to je na tebi.

Sve u svemu ako želiš bezbednost, onda full oprema, sve ostalo kako ti želiš i misliš da je ispravno.

Na duže staze ne bi bilo loše nositi kišno odelo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Nešto o čemu malo ko razmišlja je zaštita od sunca. Ja sam na nekim kraćim turama vozio  kratkih rukava i sa džet kacigom i jako izgorio.

Posle toga po jakom suncu obavezno dugi rukav i podkapa ili marama preko nosa i lica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Hvala drugari na odgovorima. Tačno za jet i sunce,i ja sam jednom pristojno izgoreo. Put 130 km.

Ne znam kako je na 40 stepeni sa full face kacigom. Pa zato i pitam. Ne ide ni da se oznojiš,pa onda par sati da te duva vetar na 100 na sat.

Hvala što ima ljudi koji hoće da podele iskustva koja imaju,sa nama početnicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"Krstena" fullface kaciga ima dobru ventilaciju, nikakve nose niti bilo sta sto nema "bradu" nisam na glavu stavio a isto preporucujem i onima koji pitaju... Zastita i komfor moraju kompromis napraviti... Put ce ti reci sta si zaboravio da poneses a ti pamti da ubuduce budes spreman... Licno, uz sebe volim osnovnog alata, sprej za gume i dobrog saputnika! Nek' te gume drze i pozdrav Nenad

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da! Parce najlona na dnu kofera uvek imam, onog zelenog u farbarama na metar sto kupujes, ne uzima mesta nista.... Uletimo u neki kijamet na Ozrenu supruga i ja, uzme ona jednu stranu, moja malenkost drugu pa tako sednemo sa razlicitih strana motora, masina topla, lepo nas greje i svi troje suvi!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja