Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI GSX650F

Recommended Posts

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pozdrav drugari,

 

evo da i ja predstavim moj novi motorin... Radi se o modelu iz naslova teme, primerku iz 2009. godine, sa predjenih 8000 km. Kupio sam ga prosle nedelje, par dana nakon sto sam prodao svog tuniranog CPI-ja iz 2007. godine, sto me je i malo poguralo u "investiciju". Motor je, bukvalno, kao nov, izgleda kao da je star godinu ili dve maksimalno. Btw. vec izvesno vreme se kanim da lagano udjem u svet tzv. velikih motora, pa sam procitao skoro sve sto ima na forumu na temu "koji motor za pocetnika". Na srecu, nisam pocetnik na 2 tocka ali se sve do sada kretalo u okviru manjih dubikaza - najveci "motor" mi je ovaj Madison 3 250, koga btw. veoma volim jer je veoma vozan, pogotovo imajuci u vidu da se radi o skuteru.

O suzukiju nisam razmisljao sve dok slucajno nisam naleteo na neke slike po Netu, pa sam procitao mnoge recenzije o tome kako se vozi, kakav je tip motora i za kakvog vozaca....i nekako mi se, paralelno sa informacijama koje su pristizale, formirao stav da bi ovo mogao biti pravi motor za mene. Inace, moj "ukus" preferira motore visestruke namene, koji mogu da se voze i po gradu i na duzim turama, koji mogu da dobro povuku kad zatreba (ali bez nekih R ambicija), relativno udobne za vozaca i suvozaca itd... I ,kako to obicno biva,  kada nesto jako zelimo ta zelja ima tendenciju da se materijalizuje: krenem pre neki dan pretragu po oglasima i iskoce 2 Suzukija crne boje, slicne kilometraze, godista i ocuvanosti ali razlicite cene. Odlucio sam se da pogledam onog jevtinijeg, prethodno obavivsi visestruke konsultacije sa "kolegom" po motoru ZEMZEM-om od koga sam dobio korisne informacije i pozitivne preporuke, kao nekog ko vozi takav motor. Uzivo, motorin mi je bio jos lepsi nego na oglasu, tako da smo se (veoma korektni) prodavac i ja lako dogovorili oko kupoprodaje. 

Za pocetak - par slicica, dok se ne popravi vreme:

 

vng-201505.jpg

 

x1r-201505.jpg

 

89-201505.jpg

e7y-201505.jpg

 

Sta reci, utisci su jos svezi...navikavamo se jedan na drugoga. Motor je, inace, dosta tezak i dugacak. Izdalje, izgleda kao da je u pitanju hiljadarka. Ali, taj osecaj tezine nestaje cim se krene i motor se veoma lako vozi. Ovih prvih stotinak km sam provezao iskljucivo po gradu, i nisam imao nikakvih problema za kretanjem kroz guzvu. Po nacinu kako se vozi, pomalo me podseca na maksi skuter koji vozim par godina jer veoma brzo se moze saltati do 6. brzine koja je veoma razvucena i u kojoj se, komotno, moze voziti i 60 kmh bez da se motor "davi", jer isporucuje dosta momenta na prilicno niskim obrtajima. Jedva cekam priliku da malo izadjem i van grada, ali polako - prvo da se ja uvozam na njemu. Ne znam. imam utisak da je u pitanju zahvalan motor i da cemo se mnogo voleti 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

:jee1:  e sad samo polako da se malo privikneš na njega i gas po krivinama. Nadam se da ćeš biti zadovoljan kao i ja. Samo još da mu skineš taj fabrički čunak da dobije pravi zvuk i nećeš skidati kez sa lica :moto3:  :moto3:  :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Opa , vidi CIKA Dragana... :) Hehe... Cestitam na kupovini drugar. Nisam znao da imas ambicija za ovakvo nesto.  :takoje:

 

Uzdravlju ga vozio, prvom prilikom dodji do Palanke da se malo uhodavas.  :jee:  :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Tnx, drugari na komentarima. Onaj skuplji iz oglasa je bio (ili je jos uvek) 5000, nisam ni zvao da proverim koliko je "zakucao" cifru, a ovaj je bio hiljadu manje. Da kucnem u drvo, iako bih najradije (da mogu) kupio novo, za sada imam srece sa polovnjacima (Madison, Suza). Ali, sa  druge strane, i od mene valja kupovati jer motore odrzavam besprekorno.  Valjda mi se dobro dobrim vraca  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

U zdravlju ga vozio!!! Izuzetno povozno motorce, kao bicikla, dovoljno jak i brz, dovoljno udoban, dovoljno lep i dovoljno glasan, ukratko, pravi motor. Ovaj model mi je bio velika zelja (probao, nisam posedovao), ali sam hteo po svaku cenu da zadrzim i x9, tako da sam ipak uzeo bandit s 600 uljaru. Mislim da su ova dva modela slicna, iako im motori nisu bas isti.  :takoje: za izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Sa srećom !

I ja imam isti i nisam nešto posebno zadovoljan, koliko para toliko muzike, u stvari lijep je, ima dobru mašinu, kočnice i to je to...  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Vješanje se može nekako naštelovati kada je jedan tip puta, znači ako je dobar zavrni a ako je loš odvrni, s tim po lošem putu kada ga omekšaš puno, valja, nekako se uvija, znači vješanje ne valja... Mjenjač previše tvrd i nekako koščat, jednostavno mi se ne sviđa, valjda posle Hondinog, ne znam... Ne sviđa mi se ni hidraulično kvačilo, pa odziv na gas, lanac kratko traje, valjda zbog njegove težine, katastrofalna svjetla za putni motor...

Zato su tako jeftini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Meni ce trebati jos mnooogo km pod guzicom da bih mogao da komentarisem ovo sto Mostarac kaze, a do tada - uzivancija  :moto3:

Nocas i jutros kisa u NS, ali od pre par sati samo sunce tako da sam uspeo da se malo provozam do Karlovaca. Btw. u gradu je danas (vrv i sutra) kolaps zbog trka na Miseluku.

Par slicki:

 

o48-201505.jpg

9rm-201505.jpg

9wr-201505.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ma lijepi su, nema govora i vrijede toliko, stvarno su povoljni, a ipak dosta daju. Taj auspuh mijenjaj, radi zvuka i radi težine, ima 10kg samo u tom loncu... I čuvaj se zadnje kočnice, lagano sa njom...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Da, ima neki "vanvremenski", klasican dizajn...kako sam oduvek zamisljao motore. Jedino, sto kazes, taj "bojler" od lonca odudara od svega, pa ce pasti neki aftermarket izduv. Ima ovde kod nas, po Vojvodini, dobrih majstora za "cunke" pa cemo videti sta se nudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Vala si ga bas izmenjao! Meni se svidja "klasika", nesto u ovom fazonu:

http://www.dragonada.com/gallery/img/2011/trioval_crni_resize.JPG

Ali, polako, da se prvo oporavim od investicije.

PS: Dado, prihvatam poziv, nista lepse nego srkutanje kafe na Tikvari!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hvala Bato, evo vozim ga cim je preko deset u plusu tako da nije ni bilo zimske pause. Za proteklih godinu dana presao sam skoro 4000 km, sve u lokalu i okolini. Za kojih 200 km sledi servis na 12k km, i onda je sezona "zvanicno" otvorena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja