Jump to content

Moto Zajednica

piaggio x8

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Piaggio X8 200cc

Pozdrav svima.Skoro sam kupio  Piaggio x8. Motor mi u startu stvara ogromne vibracije, toliko jake da se gepek trese, sediste ma sve. zamenio sam kais, rolnice ali ista stvar.  Drug mi vozi isti takav skuter, sa njegovog sam prebacio kompletno kvacilo, kais ,rolnice ali na mom se i dalje stvaraju te vibracije dok njegov prima gas bez problema i skroz mekano....U voznji kad oduzmem gas sve je ok, ali pocim dodam gas to je haos.  Zna li neko sta moze biti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Prebacio sam ovu temu gde joj je mesto  :takoje:

 

Koji agregat nosi tvoj ljubimac? Da li je lupan? Koja je kilometraža? Uz sve ovo što si naveo, najpre mi deluje da su silen blokovi ali to odlazi retko i posle Boga oca pređenih km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Najverovatnije su u pitanju iglicasti lezajevi na klackalici nosaca motora,uz lezajeve gotovo uvek stradaju i osovine nosaca.Imao sam na popravci jedan koji je imao takve vibracije i uzrok je bio ovo sto sam napisao.Inace lezajevi i osovine su papreno skupi,nisam siguran ali mi se cini da je set bio oko 100e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Piaggio X8 200cc

Proverio sam iglicaste lezajeve, deluju mi kao da su ok a i osovine nosaca.Nemaju neke zazore i luftove.Sve sam to lepo proverio i podmazao.. ostalo mi je jos da proverim te silen blokove. Onaj veliki silen blok mi je sumnjiv, koji se nalazi u blizini varijatora, uopste ne stoji na sredini , nego deluje kao da se ram malo spustio u odnosu na agregat i stoji tako. ... Inace scooter sam kupio od lika koji je pao sa njim, tacnije oborio ga je taxista :)  mehanicki oko agregata nista nije bilo osteceno sam su neke plastike falile, sredio sam to kod limara i sad je kao nov. Jedino su mi ove vibracije problem.  Agregat je od 200 cm3, imam nesto manje od 18 000 km. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Taj silen blok o kome pricas i treba da stoji u stranu kad je motor na cent. stenderu, kad ga spustis sa stendera treba da je na sredini, proveri kakav je gumeni deo, da nije kojim slucajem ispucao ili skroz puko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: Piaggio X8 200cc

i sa stendera kad ga spustim isto stoji u stranu, nije na sredini..kad gledam u njega stoji skroz gore...  Nije nacisto pukao a da je ispucao malo to jeste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja