Jump to content

Moto Zajednica

Balansiranje guma

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Svaka tebi čast čika Đunta, a druže Mile. Imaš vrlo opširno i respektabilno znanje iz više polja. Da si majstor i imaš svoj servis - vrlo rado bih došao za šegrta da učim i radim sa tobom.

 

Iako me svaki put grdiš zbog toga čiko što ti dodam, ali si stvarno po količini znanja, odnosu prema temi/objektu/subjektu, načinu na koji radiš i količini pedanterije i čiko i tata mata za neke koji imaju svoje servise.

 

Javljam ti se ovih dana, da prodiskutujemo nešto oko nekih ideja koje mi se vrzmaju po glavi.

 

Pozdrav.

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, castor je napisao:

Svaka tebi čast čika Đunta, a druže Mile. Imaš vrlo opširno i respektabilno znanje iz više polja. Da si majstor i imaš svoj servis - vrlo rado bih došao za šegrta da učim i radim sa tobom.

 

Iako me svaki put grdiš zbog toga čiko što ti dodam, ali si stvarno po količini znanja, odnosu prema temi/objektu/subjektu, načinu na koji radiš i količini pedanterije i čiko i tata mata za neke koji imaju svoje servise.

 

Javljam ti se ovih dana, da prodiskutujemo nešto oko nekih ideja koje mi se vrzmaju po glavi.

 

Pozdrav.

Djole

 

"One man band" , to je servis, neugledno krajnje al nema veze, mada bi svakako reprezantivno nešto bilo celishodnije. Bilo je u par navrata pokušaja sa šegrtima, al ne mogaše da isprate, ne zato što je nešto pa teško, nego zato što u glavi nisu hteli da prihvate beskompromisan pristup. U BMW navodu stoji da debalans točka do 5gr ne mora da se balansira, to nije dobro ali je nužno tolerantno pre svega, jer u Nemačkoj to košta prilčno. Znam da većina ne oseća vibracije ni sa dvadeset trideset grama, pa i više, ali to ne znači da ne treba da se ispoštuje kriterijum  što neko ne može da vidi ili oseti, to je problem, ja vidim više od klijenta, pa je to još veći.;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Gledam 120,70,17 i 180,55,17 contimotion nove, nemontir ane gume bez ikakvih tačaka sa strane za balans. Kako sad to u da li se takva guma može pravilno balansirati, i na kojoj mašini ili gravitaciono na stalku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
STREAMABLE.COM

Watch "0-02-0a-18b123379e78017af3b44e0956ce87234e1cdcd1cfb58fb82f071712018e7faa_c0d4b3cb8e744880_1622491713" on Streamable.

Iznerviran jer sam hteo da mi montiraju i balansiraju u "LAVAUTO" kad oni zakazuju kao da je ne znam šta. Otiš'o kod lokannog vulkanizara koji se potrudio da uhvati felnu bez grebanja...ostalo sam uradio sam.Izvinjavan se zbog rečnika

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Boze zdravlja ja cu tu balanserku napraviti preko zime tako da se steluje na vise nacina, prvenstveno pod vaser vagu, pa visina i sirina.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Boze zdravlja ja cu tu balanserku napraviti preko zime tako da se steluje na vise nacina, prvenstveno pod vaser vagu, pa visina i sirina.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока


Пошто ти је ник "Бигор" а то је подручје у Подгорици одакле су Вукчевићи пореклом, имаш од мене осовину (хоме маде код стругара) на поклон, па кад си расположен...... Поздрав5aefb26cddb8063c9de756404eca92b2.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja imam osovine različitih "fi" za većinu standardnih ležaja na kotačima motora... to me koštalo ko suho zlato .. :D ali isplatilo se dok su ljudi znali cijeniti ruke majstora ... :takoje:

 

Danas je svatko majstor tko pogleda dva tri filmića na youtube i izbalansira točak na svom motoru i priča okolo kako mu nikad nitko nije bolje balansirao ... :D

 

Sad najmanje dvije od tih osovina koristim za izbijanje ležaja jer svatko balansira ... :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Osovina je blokirac bubnja od ves masine rekao bih :D , snalazljivo nema sta :takoje:

 

Pravio sam vise puta pa rekoh da kucnem..

Lezajevi sa sto manjim otporom kotrljanja, po mogucstvu suvi keramicki... Ako nisu dostupni onda se mast ispere iz "obicnih" otvorenih (i ono cime je zatvoren ometa rotaciju). Na podnozje se uvije krst libela, cetiri matice zavarene u uglovima, bez mrtve rupe da se steluje visina svake nogice ponaosob.

Za kucne uslove sasvim dovoljno, strasilo voli u perfekciju da ode...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
3 minutes ago, N.F.S. said:

 strasilo voli u perfekciju da ode...

I na ležajima su tokareni prsteni u "špic" i velike tvrdoće, kao i osovine, kako bi se smanilo trenje između osovine i ležaja .. :D

 

Ali sve to je rađeno za "stazu" .. kasnije ostalo u radioni i za "normalno" korištenje .. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Tast mi je metalostrugar s 40 god radnog staza i poseduje 2 struga ali sam za kafu, pivu i nova poznanstva uvjek raspolozen

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 20 sati, sasa ns 1 je napisao:

Gledam 120,70,17 i 180,55,17 contimotion nove, nemontir ane gume bez ikakvih tačaka sa strane za balans. Kako sad to u da li se takva guma može pravilno balansirati, i na kojoj mašini ili gravitaciono na stalku

Uzmi slobodno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 9.11.2021. at 21:36, ivica744 je napisao:

Uzmi slobodno.

još jedno pitanje ali za auto.Da li sam proces balansiranja u nekom svm delu  na mašini -znači težina tegova išta već ide može da pokaže da li je kriva felna ili guma .li samo vizuelno.Čini mi se da mi se guma malo šeta levo desno a ne samo gore dole kad dignem na dizalicu i zarotiram pa neznam da li je to do felne pošto ni ona nije idealno ravna -mislim na rub ili je nešto drugo u pitanju.Jedan gradski vulkanizer tvrdi da je to dobro ali mi ta autoguma što malo šeta lavo desno ne da mira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
On 9.11.2021. at 20:19, Bigor je napisao:

Tast mi je metalostrugar s 40 god radnog staza i poseduje 2 struga...
 

 

Daj neki kontakt ako jos uvek radi u struci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Otisao je u penziju, raducka nesto po malo ali nije bas u fazonu da uzne neki veci posao. Ne znam za sta ti treba jer je u Vlasotinu tako da sta god radis morao bi mu odnijeti tamo

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Пошто ти је ник "Бигор" а то је подручје у Подгорици одакле су Вукчевићи пореклом, имаш од мене осовину (хоме маде код стругара) на поклон, па кад си расположен...... Поздрав5aefb26cddb8063c9de756404eca92b2.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Ja bih nasao namenu ovome ako Bigoru nije potrebno...



Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Volio bih to napraviti da se igram ali to ako stignem, pa ne bih uzimao da mi stoji bez razloga ako opet ne stignem. Tako da cu ja to napraviti sebi kada dodje do toga

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Ja bih nasao namenu ovome ako Bigoru nije potrebno...



Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Твој је Нешо......шаљи адресу

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Super, nemam balanserku prenutno, napravicu sebi jednu g. Bane!

Saljem na viber generalije, zahvaljujem!

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Skoro mi je @srbenda zatrazio balanserku na zajam, napravio ja, pedantno i precizno...

Nigde je nema!

Kasnije sam saznao da je otisla onima "Kupujemo staro gvozdje, stare ves masine, stare sporete...! :D "

Uz resto neki otpad dala majka balanserku i dva nosaca/drzaca motora :D 

Pisao sam o tome, haos!

 

 

Petnaestog mi je rodjendan, pokloni idu ka meni!

Stize mi od @Vampa guvernal, od g. Baneta osovina.... Porodica zdrava, motor imam, alav bih bio ako mi to nije dosta!!! :takoje:

 

Hvala ljudoVi, sretan sam :D 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bilo bi lijepo da nam pokazes kako ti to sve pravis ako te ne bude mrzilo slikati

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja