Jump to content

Moto Zajednica

Rog Pony Express 2 (Puch E50) Build

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Lepa masina bas, meni je najzanimljivija stvar kod svih tih mopeda razmer tezine/snage-zapremine. Pony express ima 37kg i 2,2hp motor, ne zvuci kao nesto ali kad se uzme u obzir da ima agregat kao skuter od 60+kg i vece tockove, potrosnju od 2l na 100km.. Nadam se da ljudi cene i razumeju te cifre, kao sto nasa drzava ceni pa polaganje za moped kosta 30000 dinara umesto da kosta trostruko manje kao svuda u svetu zbog ocuvanja okoline i ekoloske svesti, uopsteno motori su totalno pogresno shvaceni u srbiji. Bitno je da su nam cigarete i alkohol najjeftiniji u evropi SRBIJO volem te  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Da li zna neko mesto u ns gde mogu najjeftinije da prodjem za delove, atf ulje, dihtung, creva?? I da li imate iskustva sa farbanjem sa autolakovima, isto sta preporucujete od proizvodjaca (a da je cena normalna)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 U Temerinskoj ulici imaš nekoliko prodavnica koje drže ulja, možda i creva i pristojni su sa cenama. Što se farbanja tiče - ako pod " autolak " podrazumevaš sprejeve - to će te skupo izaći jer da bi lepo ispalo - treba farbati sa 15 - 20 cm daljine, a pošto pony ima cevast ram dve trećine boje ode u vazduh. Ako farbaš izbliza - oće boja da se sliva. Možda bolje da daš nekom farbaru da ti to ofarba . :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

@drumskalisica, hvala na info., necu farbati ram, samo rezervoar i stitnike dole za noge (nznm kako se zove pravo, lancobran ili kako vec)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

To već može sprejem, mada opet vidi sa nekim farbarom, to su sitne stvari, može da ih ošprica kad farba neka kola i da ne bude skupo. Pitaj, to bar ništa ne košta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Kad smo već ko poni expresa da li neko ima karburator za isti, drugar ima i hoće da ga sredi a fali mu karburator, pa nek se jave zainteresovani za pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Ja imam nekih delova par rezerve (mozda iglica za karb, rezervna rucka za kvacilo i jos nesto sto ni ne znam sta je :D) uglavnom neka nadje na domacim sajtovima havarisane puhove pa moze da uzme sta mu treba od delova. Danas me je kisa omela da radim na motoru, barem cu pripremiti za farbanje delove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Mali update, uspeo sam da skinem veliki sraf na zadnjem tocku koji drzi lancanik. Ali na zalost nema za sad popravke, postoji jedan deo koji oprugama hvata zupcanike na lancaniku i te opruge su pukle a zaista nznm ni kako to tacno funkcionise ni kako se popravlja. Ako neko ima taj deo radi bih ga kupio, molim da mi se javi ako ima na mail, ili ako znate kako da popravim bio bih zahvalan na pomoci. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

To bi trebalo da je kao na bicilima , dve cape ( da tako se zovu , cape ) koje jedna prstenasta opruga drzi razmaknutim , ako imas nekog ko popravlja beciklove vidi kod njega ili slikaj da da pomazemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Da javim kako ide sastavljanje, pukla mi je guma isao sam na pijacu po zakrpe :jee: . Sad kad je resen najveci problem ostalo je jos da sastavim taj dekompresor i lanac. Kao sto vidite na slikama, nemam taj deo koji spaja lanac i nznm gde da ga nabavim. Takodje imam sve delove za sajlu dekompresora ali kako god da ga sastavim kad stisnem rucicu kvacila ne vraca se sama u 1. poziciju sto treba da uradi ta mala sajla koja ide od dekomp. Ili postoji neki sistem za koji ja ne znam. Imate par slika pucha i slika male jamahe koju sam video u gradu i bila je previse slatka da je ne uslikam (inace je velicine prosecnog psa labradora XD, nije mi jasno ni kako se sedi tu)

post-37043-0-51605400-1432655438.jpg

post-37043-0-37558500-1432655448.jpg

post-37043-0-99913400-1432655456.jpg

post-37043-0-85343600-1432655464.jpg

post-37043-0-20511800-1432655957.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ne znam o tom dekompresoru,moj to nije imao.. a ova jamahica je hit u Grckoj, prosle godine na Lefkadi sam sat vremena pricao sa ostrvljaninom o tom motoru kazu da ih masovno restauriraju i da je hit imati ga u posedu sredjenog za paradu ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Za pocetak proveri da li kratka sajla ide bez otpora.da bi dekompresor funkcionisao kako treba sajla treba da bude bez otpora,da bi opruga mogla da ga vrati.U krajnjem slucaju motor radi i bez toga,pa nije to Falkonac od 500 kubika ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Što se tiče lanca, reko bih da je to lanac od pedala, a on je isti kao kod bicikle - znači da ti treba spojnica za lanac za biciklu koja ima da se kupi u svakoj prodavnici delova za bicikle i nije ni skupa. Moguće je da već imaš spojnicu na svom lancu, a da je ovo neko rasturao lanac - možda ne bi bilo loše da kupiš kompletan nov lanac za običnu biciklu, pa da ga skratiš na meru koliko treba, samo to bolje da ti uradi neko ko se više razume u mehaniku od tebe.

 

  Što se tiče ručice za dekompresor koja se ne vraća - ko što reče Coko, prvo proveri sajle dal rade kako treba, mada bi ja pre rekao da ti je pukla opruga za povrat sajle, a možda je uopšte i nemaš ( neko ranije izvadio pa zaboravio da vrati ). Ta opruga se nalazi ispod poluge kvačila i jedan deo je zakačen ( uboden ) u blok motora, a drugi uboden u polugu kvačila - u ovu rupu što se vidi sa gornje strane. Moguće je i da imaš tu oprugu, al da je loše montirana ( nije dovoljno napeta .

  Ispod ove poluge je opruga i u ovu rupicu je ubodena sa donje strane:

 

   post-37043-0-85343600-14.jpg

 

  Potrebno je skinuti ovaj zeger osigurač od gore, pa skinuti polugu kvačila i opruga je tu ispod. Da proveriš dal je opruga uopšte tu, možeš uzeti neku tvrdu žicu i ugurati u tu malu rupicu. Ako žica uđe par milimetara i ne ide dalje - opruga je tu, a ako žica upadne 10 - tak milimetara - znači da je nemaš uopšte.

 

 Ovo je ta opruga, (samo se loše vidi) - obeležena crvenom strelicom :

 

   maximotor.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Nije obican lanac za bicikl deblji je dosta i veca je spojnica. Oprugu ima ali mislim da kao sto kaze drumska lisica nije dovoljno jaka tj mozda nije dobro namontirana. Kad se rucno zategne rucica na agregatu opruga je vrati, znaci da je tu. Ostalo mi je i da skinem rdju iz rezervoara, jel znate neki bolji nacin od sirceta ili je to dobar metod?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Uradi to na najednostavniji nacin, ubaci RIZLU -meleveni kamen sitne granulacije, koriste ga putari. Najpre skini ventil goriva da ga rizla ne zapusi. Kad ubacis saku rizle i dobro nekoliko puta protreses, ocistice se kao da si ga peskario unutra. Kad izbacis rizlu ili pesak, dobro ga izduvaj kompresorom i isperi benzinom. Dobices unutra cist rezervoar na taj nacin. pzd i srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Lanac od 0,5 m i mućkaj dok ne očistiš, ispereš sonom kiselinom i ofarbaš iznutra ili pogledaš temu "skidanje rđe elektrolizom" i sve ti bude jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Evo malo da postavim par malih vesti, uzeo sam spojnicu, ulje i crevo u zrenjaninu za smesne pare sve. U prodavnici kad sam rekao sta popravljam covek se nasmejao i rekao "brate znas ti posto su delovi za to, glava sa cilindrom je 2000 a sve drugo je oko 50 dinara".. sve u svemu danas ga palim prvi put pa cu videti kako ispadne. I da, pitao sam saobracajca za registraciju, kaze ako imam tablicu i saobracajnu da ne brinem nista :/... iako je saobracajna stara 40 godina skoro, nemam ni osiguranje za njega, nije mi jasno ni kako to funkcionise ovde.

post-37043-0-28613500-1433336324.jpg

post-37043-0-07574900-1433336331.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

upalio sam ga ali postoje 2 velika kvara, 1. jedan sraf na glavi proklizava i ne moze da se zategne skroz, 2. kabl za svecicu je od starosti pukao i sad moram da rastavljam komplet struju i to da popravljam... za sraf taj vrv moram da zamenim na glavi navoj nekako. Evo i snimka kako radi, inace upalio je posle pola metra i radio odlicno u leru, provozao sam ga malo cisto da vidim kako ide ali ne smem previse zbog tog srafa jer glava mozda nije dobro stegnuta, mislio sam da ce biti bucniji :)

 

 

post-37043-0-64089400-1433352037.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Svaka cast majstore!   :sampion: Za taj navoj vidi kod nekog strugara da ti ureze nov navoj..   i setio sam se da sam ja sa mojim imao problem da nije hteo da predje 30 km/h,odvezao ga od majstora,lik ga upalio i odmah mi rekao zasto nece da ide,falio mu prigusivac na izlazu iz auspuh :moto3: a,otisli kod strugara i napravili bukvalno kao cep sa malom rupicom na koju ce izlaziti dim i zacepili auspuh,on promenio zvuk,poceo je onako da "prducka" i isao je kao blesav posle toga nema automatika koji je mogao da me stigne... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Za pocetak proveri da nije matica na brezonu oblajznula (oljustila)navoj ili navoj na brezonu(sraf koji se steze u dekle motora). Ako treba da se ureze navoj u deklu tu sam da pomognem, ako ti treba zameniti kabel bobine tu sam da pomognem, naravno besplatno.Poslao sam ti broj na PP. Pozdrav.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Sad par dana necu moci da radim na motoru zbog obaveza, ali cim to prodje opet krecem u akciju. @astral, ima taj prigusivac na njemu, malo sam dao gas jace i povukao je kao blesav, samo nisam hteo da ga jos silim jer je ovo prvi put posle ko zna koliko da je upaljen a i nisam sve srafove dotegao ni na tocku, i kocnice su ko zna kakve. Moram da se zahvalim javno NIKIJU za ponudjenu pomoc i svim ljudima koji su se javili na PP u najboljoj nameri da mi pomognu. Jako sam prijatno iznenadjen i drago mi je da itekako! ima jos dobrih ljudi kod nas!.. Ima jos delova na listi koje treba kupiti i sastavljati polako, sto se tice bobine, javio sam se Nikiju na broj pa cemo i to resiti nadam se.

 

I da umalo da zaboravim da pitam, koliko je normalno da se greje ovaj motoric? Samo sto je stajao par minuta upaljen dobro se ugrejao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja