Jump to content

Moto Zajednica

Rog Pony Express 2 (Puch E50) Build

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

I moj se grejao kao lud.. mada ocigledno su nam razliciti agregati al rekao bih da je to ok.. leti je umeo da se pregreje i postane nekako trom al cim se malo ohladi sve se vrati u normalu i opet pun gas (uvek je imao svezu mesavinu 4%) dimio kao besan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Greju se dosta jer su to vazdusno hladjeni motori i to samo kad se vozi se hladi samom cirkulacijom.Nije bas zdravo da radi dugo u mestu.Ne beri brigu, ce sredimo motorce. Ako ti je za utehu putovao sam sa njime do Gostivara u Makedoniji, jedini problem su bile busne gume. Jeste potrajalo putovanje ali sreca neizreciva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Do Makedonije  :care: e za to treba duh, svaka cast. Mogu reci da je sic dosta udoban, ali nznm da bi se okusao na tako velik put.. planiram da odem do Novog Sada na puhu da iznenadim devojku.. mislim da mu to nece biti problem velik, bar ne kao meni jer nemam dozvolu X) (za sad!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Stavi kacigu i upali svetlo i nece te niko dirati. A ako vidis da ce te zaustaviti ti ga ugasi i pored njih prodji okrecuci pedale :lol: to bi bio hit :) i tad ako smaraju ti im ga pokloni ! :) mene na motoru nikada niko nije dirao dok recimo sa kolima malo malo pa rutinska kontrola pa alko test pa ovo pa ono..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Pa kad vide da ne mogu da izmuzu koju crvenu ni ne zaustavljaju ;)..nego koja je uloga tog dekompresora tacno? Palio sam motor bez njega i zanima me sta on tacno radi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Kada pritisnes polugu paljenja ujedno i njega potisnes unutra cime smanjujes kompresiju u cilindru da bi mogao da savladas kretanje klipa u cilindru. Kada je kompresija kako treba po specifikaciji, nema sanse na gurku da ga upalis, ali i ovako moze i nesmeta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma lakse ti je da upalis sa dekompresorom nego bez njega jer agregat pruza manji otpor.. al sve to radi i bez njega.. ali ako vec restauriras vrati sve kako fabrika kaze.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Ma lakse ti je da upalis sa dekompresorom nego bez njega jer agregat pruza manji otpor.. al sve to radi i bez njega.. ali ako vec restauriras vrati sve kako fabrika kaze.. :)

Tako i mislim, nisam ja pametniji od skolovanih inzinjera i dizajnera koji su pravili taj motori majku mu, pre koji dan sam i saznao kako radi a ne nesto vise  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Evo malog napredka, bio sam jako zauzet pa nisam mogao da radim puno. Skinuo sam farbu sa lancobrana i razervoara i sad razmisljam da ih ne farbam, tacnije odlucio sam vec :D. Jer ovako mi izlgeda odlicno, ima taj smek na stare masine sa tom bojom, ne znam jel znate za tu foru u Americi zvana "derelict", poenta je da se odradi auto da radi kao sat a izlgeda totalno krs :D. Mnogima se ne svidja ali meni je genijalno 

ima na ovom snimku lep primer toga. Svaki taj detalj je isplaniran, nego me zanima sa cim da predjem te delove obrusene a da ne rdjaju, jel dosta obican lak providni u 4-5 slojeva? Mogu i malkice da rdjaju ali cisto da ih zastitim od propadanja totalnog...

post-37043-0-51903700-1433800233.jpg

post-37043-0-99181300-1433800262.jpg

post-37043-0-47835200-1433800290.jpg

post-37043-0-90509000-1433800313.jpg

post-37043-0-45208700-1433800339.jpg

post-37043-0-90334000-1433800397.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma to lakom samo predji.. A sta si uradio sa navojem na glavi i kablom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Moram da kupim nove gume unutrasnje i spoljasnje jer su ove stare 30 godina, do kolege nikija ima oko 5 km od moje kuce tako da necu da rizikujem sa gumama ovim. On se ponudio da pomogne oko kabla jer to ni ne znam da napravim ali jos gore nemam alat (radapciger nemam), isto tako i za navoje ni nemam sa cim ni ne znam kako, nadam se da cemo se jedno popodne druziti i napraviti to. Cim uzmem sve delove idem do njega i naravno kad se dogovorimo. Evo par slika navoja kako izgledaju...

post-37043-0-84544900-1433851220.jpg

post-37043-0-30839900-1433851242.jpg

post-37043-0-25934500-1433851257.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ovo su ti otišli navoji na brezonima. Trebalo bi da ima da se kupe novi ( valjda pasuju od tomosa ), ili da vidiš sa nekim bravarom il metalostrugarom - da ti sredi ove ako može il da ti napravi nove !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Imaju novi sad sam zvao prodavnicu, 40 din je komad tako da mi se ne isplati da budzim sam nista.. kad sam rastavljao motor secam se da su srafovi na glavi bili pretegnuti totalno, neko je krvnicki pretegao sve srafove na motoru, morao sam cekicem da udaram polugu da bi ih odsrafio, vrv su jos tad stradali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

 

:D nasao sam slike,prljav kao i uvek sto je bio prljav i masan od prstica koji su ga popravljali non stop, isao je kao metak,kidao sam druga sa automatikom kad god sam hteo!

Izvinjavam se na off-u teme,nadam se da se ne ljuti kolega Dirty Piston :)

 

odlican je :D, jeste drugaciji od mog dosta, i pored rezervoara drugacije su pedale i sam agregat, cak mi se vise dopada taj zbog rezervoara tog, vise je "motorski"  :jee: ..svakako ako neko ima jos slika pony expressa neka ih okaci

 

:D nasao sam slike,prljav kao i uvek sto je bio prljav i masan od prstica koji su ga popravljali non stop, isao je kao metak,kidao sam druga sa automatikom kad god sam hteo!

Izvinjavam se na off-u teme,nadam se da se ne ljuti kolega Dirty Piston :)

 

odlican je :D, jeste drugaciji od mog dosta, i pored rezervoara drugacije su pedale i sam agregat, cak mi se vise dopada taj zbog rezervoara tog, vise je "motorski"  :jee: ..svakako ako neko ima jos slika pony expressa neka ih okaci
Pozdrav,evo i ja da se prijavim kao novi vlasnik bicikla sa motorom. Ovaj moj je firme Batavus koja je koliko vidim poznata po proizvodnji bicikala. Kupih da danas slucajno po ceni kile pecanja. Sto se kaze tek da nije dzabe. Uspesno sam ga upalio i vrlo lepo radi na leru. Gas nekad lepo primi a nekad se gusi. Jedno ciscenje karba ce mu svakako dobro doci. Nisam se do sada sretao sa ovim malim masinama pa se nadam da ce i ovaj moj kroz ovu temu da dozivi novu mladost. Toliko za sad,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ovaj tvoj ima isti agregat ko moj plavi pony.. Mislim i kais i sve to.. Luda masinica kad je dobro nastelovan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pa da, to su valjda kaisari, isli i na Tomose stare. A cija je to izvorno masina? Puch ili nesto drugo. Gledao sam slike Batavus mopeda nebi li nasao ovaj kao moj ali nista. Ima jedno 100 razlicitih modela ali ni jedan ovakav sa krutim zadnjim ramom od presovanog lima.

Moram mu kupiti nove gume jer su na njemu Continental verovatno iz prve ugradnje i propale su nacisto. Gde ih kupiti u Bg? Dal ih imaju radnje sa opremom za bicikle?? 17coli su ali moram tacnu dimenziju da vidim.

Kako reaguje policija kad zatekne ovakvo vozilo, bez papira naravno,na putu do pijace recimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

delove za njih koliko sam provalio je lakse naci u manjim mestima nego u BG-u iz prosto razloga sto su ucestaliji u manjim mestima.. neka Tomosova radnja,ima ih.. verujem i da tamo mogu i gume da se nabave..

Ne verujem da ce te policija dirati ako imas slem,a i ako te zaustave ti im reci koje je godiste i da se motor vozi u paradne svrhe i da ces se ako je problem vratiti kuci i to je to.. u principu morao bi imati saobracajnu i tablice.. ni ja nemam papire za onaj moj a prvi smo vlasnici,mislim deda.. matoro je to.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Palio sam motorce ovih dana po malo i sve bolje radi. Nema vise gusenja na davanju gasa. Gorim od zelje da ga probam ali ne mogu zbog zadnje bume koja je busna. Tu vec vidim problem jer je guma dimenzije 2x17. U ovih par dana sto sam gledao nasao sam 2,5x17 i na oko mi deluje dosta veca i u sirini i profilu i mislim da nema sanse da stane kod mene jer je razmak od tocka do branika zadnjeg dosta tesan za nju. Idem danas na buvljak na n.bg pa cu videti tamo.

Motorce sam palio Nisotek uljem za mesavinu u razmeri 2,5% kao za trimer i ostalo, jel to ok? Ne leru prakticno ne dimi a kad se da gas ide dim ali ne previse.

Javljam utiske po obavljenoj voznji,pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd, Zarkovo
  • Motocikl: Yamaha XJ650 Maxim bobber

guma ima u Bubanj Potoku, kao i ostalih stvari.

 

jedino su karike jako lose, kineske.

 

moj drugar trenutno sredjuje jednog Puch-a, bice bombona.

 

:cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

2,5-3% mesavine je njemu bombona! ne valja ici ispod toga,a ako bude vise ulja samo ce vise dimiti.. do 5% ako se bas bas pretera mastice svecicu i nece lepo raditi i lose ce paliti i sl..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Moje sumnje u vezi gume su se obistinile. Kupio sam gumu na buvljaku 2,5x17 i nema sanse da stane pozadi, cese na sve strane. Dogovor sa prodavcem je bio da vratim ako ne valja,tako da je to ok. Okrpio sam kasnije moju staru i probao motorce. Prvih par minuta je brljavio, jedva isao, uzbrdo ni da cuje. Onda se nesto desilo pa je prodisao normalno, isao i uzbrdo i nizbrdo pun gas. Ne mogu da ocenim koja je to brzina ali recimo 40kmh. Mislim da bi mogao i jos malo bolje ali videcu to kad budem procistio karb i filter vazduha.

Narucio sam preko KP centralni stender od ponija kaisara pa cu i to da montiram da stoji lepo motorce kad prckam oko njega. To je i jedini deo koji nedostaje a sve ostalo je u originalu i odlicno sacuvano. Sediste treba takodje tapacirati.

Za sad toliko. Nego ima li on u sebi jos neko ulje, didem da je covek sto je i otvorio temu za svog pucha uzeo i neko ATF ulje-verovatno za menjac,mada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja