Jump to content

Moto Zajednica

Rog Pony Express 2 (Puch E50) Build

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

post-11902-0-00555500-1436985916.jpg

Infuzija na delu ali simptomi i dalje isti

post-11902-0-91659100-1436986031.jpg

Izgled svecice posle 10-ak minuta voznje i dva gasenja usled nedostatka goriva.

Imam i celu kolekciju fotki svecice sa mog velikog motora koji takodje ima problema sa smesom.

Dakle, sve po starom. Probacu dalje da trazim problem u karburatoru. Vraticu stari njegov i probati opet nivo goriva da promenim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nema me dugo u ovoj temi pa da se javim. Nabavio sam nov delorto karb od automatika i danas ga instalirao na ovo moje motorce. Sad sam makar nacisto da nije do karburatora jer se i sa ovim ponasa gotovo isto. Upali lepo, malo se vozikam i pocne da zeza. Nece da se gasi ali tako jadno radi ko da ce svaki cas dusu da ispusti. Svecica je potpuno cista i bez garezi a ler gas uvek pojacan i ne mogu da ga oborim na ler srafcetu. Ovo poslednje me navodi na pomisao da je po sredi fals vazduh. Citao sam da se za taj motor fals vazduh ispituje tako sto se u usisnu granu dune dim(od cigarete) dok je klip u dmt pa se onda gleda dal negde ne izbija na polutkama ili semerinzima. Bas mi se nesto i ne rastura cela masina ako nisam bas siguran da je to.

Ima li neko neki predlog a da nije da ga bacim u djubre i resim se bede

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nemoj da ga bacis, greota..

:-) pa nije on kriv sto je ostario.. Ostavi ga sa strane, pa kad te iznerviraju, a ti umesto da se deres i ljutis ti uzmi kljuc u ruku i odvij jedan vijak i stavi u cantricu i tako svaki put i nakon nekog vremena ces ga imati rasta ljenog i moci ces da ga popravis bez zurbe a ujedno si se oslobadjao stresa.. I onda kad te popravis opet cekas da te iznerviraju i uzmes sklopis jedan deo i tako dok ga ne sastavis.. :-) to je takav motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Pozdrav, javljam se posle dugo vremena. Nabavio sam par delova i krecem opet da sklapam. Sve sto je ostalo je da ga odguram polako do kolege nikija ako bude mogao on i zavrsavam motor. Jos samo slavinu za rezervoar da nabavim.

post-37043-0-40509600-1438963175.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Samo napred pa da citamo malo i tvoje majstorluke. Ja sam za ovog mog uzeo slavinicu na buvljaku za 450 din cini mi se. Zelim ti da ga sto pre sredis i uzivas u voznji po ovom lepom vremenu.

Ja se vec evo nekoliko dana vozikam u sreci i veselju sa ovim mojim. Uspeo sam konacno da mu doskocim i namestim da ide i to odlicno. Kao sto sam vec rekao nabavio sam potpuno nov delorto karb sha14\12koji se stavljao u automatike. Uz njega sam dobio i filter vazduha ali on tako nije hteo da radi jer je imao previse vazduha i tu sam ja mislio da negde uvlaci fals. Na razne nacine sam probao da reduciram protok vazduha kroz karb i na kraju je upalilo kad sam stavio filter koji je malo gusci i kutiju filtera od starog Encarwi karba. Sad vise namam nikakve primedbe kako radi i ide. I dalje hoce ponekad da se ugasi iz cista mira mada je sad interval do sledeceg paljenja vrlo kratak, oko jedan minut. Valjda se pregreje pa malo dok dane dusom. Uzeo sam platine i kondenzator da i to zamenim ovih dana.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Brezoni i kabl svecice su reseni. Motor pali svaki put posle pola metra i pici kao blesav, samo trosi jako mnogo goriva. Dok se provozam 30m kroz ulicu ode mi decilitar benzina. Los mi je filter za vazduh, ta kutija je malo pukla i moram da je sredim, karburator je bing i ne znam kako se podesava, ja sam ga rasklapao i cistio i sve vratio na mesto, jel moguce da nesto nisam dobro vratio i sat tako prosipa benzin. Kako se regulise to na bingovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Nema tu nekog stelovanja , plovak treba da bude paralelan s telom karba  kada ga okrenes naopacke , ako nije  malo iskrivis onaj limcic kroz koji prolazi osovinica plovka , osigurac na iglici sibera stvi u gornji polozaj  i ako je i tad prevelika potrosnja ( svecisa bude crna ,  cadjava ) onda ti ostaje samo glavna ( jedina ) dizna , uostalom  ako motor dobro ide   potrosnju regulises gasom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Nema tu nekog stelovanja , plovak treba da bude paralelan s telom karba  kada ga okrenes naopacke , ako nije  malo iskrivis onaj limcic kroz koji prolazi osovinica plovka , osigurac na iglici sibera stvi u gornji polozaj  i ako je i tad prevelika potrosnja ( svecisa bude crna ,  cadjava ) onda ti ostaje samo glavna ( jedina ) dizna , uostalom  ako motor dobro ide   potrosnju regulises gasom ;)

Da da, razumem. I muci me jos jedna stvar, ne secam se tacno kako treba da izgleda zadnji tocak sklopljen XD. Da ne zvucim glupavo hocu da kazem da ne znam tacno kako gde ide koja matica i postoji neki sistem zatezanja nekih kuka koje se kace za osovinu i pomocu kojih se steluje pozicija tocka. I koliko lanac treba da bude zategnut? Sutra cu postaviti slike zadnjeg tocka pa ako neko zna da mi malo pojasni kako tu stoji sve (kocnica, osovina, bilo je 15 nekih srafova al ja ne znam gde to sve ide)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Glavna dizna treba da bude 62 . Kad se kupovao poni expres, u karburatoru je bila dizna 64, a ova 62 se dobijala da se stavi kad prođe period razrađivanja. Proveri koja je kod tebe - možda je neko nešto budžio i ko zna šta stavio . One kuke na zadnjoj osovini služe za zatezanje lanca - kao kod bicikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

@ Dirty Piston ne znam imas li potrebu za jos jednim Ponyjem ali... Vidim da si iz Zrenjanina a ja sam bas juce tamo bio u tazbini. Bas se uz rostilj i pivce potegne prica sta je sa tastovim motorcetom. Poce kuknjava kako vise nece da ga vozi jer ga je zaustavljala policija a on sa starim tablicama, jedva se izvukao. Zato mu je revoltiran skinuo paljenje i pokusava da ga nabudzi na neku frezu. Vidim ja da se puhu ne pise dobro pa zato i predlazem da ga otkupis po nekoj simbolicnoj ceni dok su svi delovi na okupu. Inace sam mu ga ja kupio pre nekoliko godina i u vrlo je pristojnom stanju, ima papire i tablicu.

Joj sto sam pokisao u povratku kuci, mislio sam da mi je dosao kraj kad je motor poceo da trokira zbog silne vode koja se kao cunami kretala pancevackim mostom dok sam ga prelazio. Pretekoh nekako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

@ Dirty Piston ne znam imas li potrebu za jos jednim Ponyjem ali... Vidim da si iz Zrenjanina a ja sam bas juce tamo bio u tazbini. Bas se uz rostilj i pivce potegne prica sta je sa tastovim motorcetom. Poce kuknjava kako vise nece da ga vozi jer ga je zaustavljala policija a on sa starim tablicama, jedva se izvukao. Zato mu je revoltiran skinuo paljenje i pokusava da ga nabudzi na neku frezu. Vidim ja da se puhu ne pise dobro pa zato i predlazem da ga otkupis po nekoj simbolicnoj ceni dok su svi delovi na okupu. Inace sam mu ga ja kupio pre nekoliko godina i u vrlo je pristojnom stanju, ima papire i tablicu.

Joj sto sam pokisao u povratku kuci, mislio sam da mi je dosao kraj kad je motor poceo da trokira zbog silne vode koja se kao cunami kretala pancevackim mostom dok sam ga prelazio. Pretekoh nekako

:D hvala na informaciji, javi mi na pm pa cemo se dogovoriti. Resio sam problem curenja goriva i veceras izadjem da se malo provozam po komsiluku. Vozim se polako malo razradjujem masinu :D kad odjednom nesto krljne. Spao lanac -.-. sve je proslo bez stete samo se zaglavio kao blesav. Malo mi je zadnji tocak kao spageta pa je vrv zato spao.

post-37043-0-80352600-1439838408.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Danas sam ga gazio malo i dobro ga namucio, zadnji tocak je sad osiguran i dobro stegnut, privezao sam svetla. Jos samo da skontam kako da namontiram sajlu dekompresora i to je to :)

post-37043-0-73514500-1439919254.jpg

post-37043-0-19256600-1439919901.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Dobih slike ali ne i odobrenje da se motor proda. Ustvari rece da ja odlucim sta cu sa njim jer sam mu ga ja i kupio. Sad se tek po slikama podsetih kako izgleda i ustvari mi se bas svidja tako da ce verovatno kod mene u ergelu da mucim muku sta da radim sa jos jednim motorom.

post-11902-0-13425000-1439924478.jpg

post-11902-0-30820600-1439924505.jpg

post-11902-0-54578900-1439924537.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

Aaaa! Ako mucis muku pomocu ti ja, skinucu ga sa grbace :D. Ako odlucis da ga se otarasis javi mi se, delovi su mi potrebni. :D.Slican je mom ali mislim da nije rog ili gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Jeste Rog i koliko vidim razlika u odnosu na tvoj je prednja viljuska i rezervoar koji je verovatno od nekog apn-a i bas mu dobro stoji. Grehota bi bila parcati ga u delove svakako. Najbolje bi bilo da zavrsi kod nekoga ko ce mu uz malo truda vratiti stari sjaj. Vrlo rado bih ga ja uzeo samo kad bi znao sta bi i gde sa mojim Batavusom. Do tada neka stoji tu gde je.

Trazeci sediste za moj moped nasao sam tipa koji ima celog puha rasturenog u delove tu negde oko Zr tako da i nije na kraj sveta ako ti zatreba nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

neka je sa srecom, ako te ne bude mrzilo molim te da mi uslikas zadnji tocak izbliza da vidim kako je namontiran jer sam ja to napamet radio, i sajlu dekompresora takodje, mozda sa slika skontam kako sta ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sad vise nije moguce jer sam ja u Bg vec nekoliko dana a supruga koja ga je i slikala se danas takodje vratila kuci. Tast koji je ostao nazalost nema tehnickih mogucnosti da posalje sliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Danas sam ga gazio malo i dobro ga namucio, zadnji tocak je sad osiguran i dobro stegnut, privezao sam svetla. Jos samo da skontam kako da namontiram sajlu dekompresora i to je to :)

 

  Imaš na trećoj strani ove teme , drugi post gde sam postavio sliku. Sajla od ručice dekompresora ide do poluge kvačila, a druga manja sajla ide od poluge kvačila do dekompresora .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

ljudi zaglavio sam se, imam sve delove od sajle dekompresora, namontirao sam sve kako mi izgleda logicno. Kad stisnem kvacilo krene da se zateze sajla ali taj deo uopste ne pravi dobar pokret i pod dobrim uglom da bi pomerao ventil. Kako da je postavim?

post-37043-0-75034200-1440839990.jpg

post-37043-0-67379500-1440840073.jpg

post-37043-0-71433000-1440840140.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Meni deluje da je dobro postavljeno. Sad ne mogu da se setim dal tu gde taj lim - opruga dolazi na dekompresor - idu neki zeger osigurači reko bi da idu :

 

  zylinder-e50.png

 

  Takođe moguće i da je dekompresor zapekao pa da ga treba skinuti i očistiti ( skine se glava pa onda dekompresor iz nje ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Rog Pony Express 2

koliko vidim sa te slike, delovi ne fale, pomera se dekompresor, ocistio sam ga jos davno. Jedino sto ostaje da ja to nisam na dobar nacin montirao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

dirty ,pitaj nekog u zr koje majstor prcko tj,srdan ostojic prle,odes i kazes sve ovo sto si nama i verujem da ce ti pomoci bez para,onda ako si stavio i taj drugi lanac treba da ima spaner,ovaj sto ti je spao verovatno nije stegnut mada moze i da spada ako zupcanik baca,adrugi zatezes tim spanerom ,vidi se na slici sto je neko stavio ,a rezervar se prodavao na kupujem prodajem,cini mi se u motocikli,oprema i delovi,ostalo,.ja sam cistio frakcijom uspes i muckas dok ne padnes u nesvest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Moje motorce je gotovo. Razmisljao sam da ga farbam kad ga mehanicki i tehnicki potpuno osposobim ali sam odustao. Trenutno nemam ni vremena ni volje da se oko njega toliko zezam kad realno ni ne mogu da ga vozim dalje od par ulica po komsiluku. Neka se klinci uce kad stasaju. Danas sam mu malo osvezio izgled polepivsi mu neke nalepnice koje su bile namenjene za moj veliki motor. Nesto ranije sam namestio nogare i neko sediste sa buvljaka. Odnecu nekad zadnji tocak kod ovih sto rade bicikle da ga malo ucentrireju i naspanuju zice jer su bas labave. Skroz je bandas izubijan od ovog krutog rama. To je to. Masinica inace savrseno radi, nista vise ne trokira i ne zeza.

Evo i koja slika/pozdrav.

post-11902-0-74829200-1442259064.jpg

post-11902-0-04728400-1442259117.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja