Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

E ovako... Drug i ja smo se dogovorili da idemo u Horgos da gledamo moto kros, ali eto ti nesrece, bas taj vikend temperatura padne za nekih 10 stepeni, kisa i vetar. Sto je najgore meni se bas vozilo tamo, jer sam prosao sve i svasta kamionom sa tatom, (ali ovamo smo isli samo auto putem) i na kraju se ipak dogovorimo da idemo sledeci vikend, ali u Segedin. Putanja je bila: Zabalj - Curug - B. Gradiste - Becej - B. P. Selo - Mol - Ada - Senta - Kanjiza - Horgos - Segedin.

 

Tako dodje i taj dan, pa ajd polako...Iz Zablja smo krenuli oko 9h i vozili sve do Mola (il Ade) gde smo stali u neki parkic onako malo (bilo crveno na semaforu, a sa desne strane trotoar i neki park, pa malo skrenuli)

 

DSC02864_zpskpacsa95.jpg

 

DSC02865_zpsx7ta8ygy.jpg

 

 

Posle kratke pauze smo nastavili preko Sente, Kanjize i Horgosa, posle kojeg smo izasli na auto put i stali na pumpu kod granice da pripremimo dokumenta. Tamo smo malo popricali sa komsijom iz Zrenjanina koji je bio sa zenom i detetom (video NS table i tako poceli pricu) koji nam je spomenuo vinjete, pa smo ih i kupili tu na pumpi. Najjeftinije za motor su Segedin 10 dana (650 din), a za auto ta ista je (1200 din).

 

DSC02867_zpszl2vn7x0.jpg

 

DSC02866_zps0hgelgur.jpg

 

Dok je Pera otisao do WC-a ja primecujem na Tomosu da je lanac nesto zategnutiji nego kad smo krenuli na put. Probali smo tu par krugova na parkingu i bilo je ok, ali nam je pravilo problem jer smo stalno mislili sta ce biti sa njim, kako se dotegao sam od sebe...Ali srecom nije bilo nista ceo put.

 

Na granici nije bilo guzve, trazili su samo pasose, eto Pera je dzabe dao 1500 din za ovlascenje, jer mu je motor na tatinom imenu :D

Posle granice selfi i nastavak puta :D

 

Evo mene

DSC02869_zpsbwwelxqy.jpg

 

Evo ga Pera

 

DSC02870_zpsiqaqprlg.jpg

 

Posle granice smo vozili auto putem skroz do Segedina, bilo je jos neko iskljucenje odma posle granice ali smo taj put ostavili za povratak.

U Segedinu smo dosli do glavnog trga i univerziteta gde smo ostavili motore pa krenuli peske u obilazak.

 

Prvi put smo zakljucali motore tamo gde zakljucavaju bajseve, kasnije smo ih samo parkirali u neku pesacku zonu jer smo videli jos par motora tamo

DSC02872_zpsw43umfyc.jpg

 

Evo ga univerzitet ispred kojeg je lepo uredjen park prepun raznih biljaka, cveca i likova sto leze na sve strane, nebitno jel na travi il na betonu :D

 

DSC02875_zpsdsylr51i.jpg

 

Evo jos par slicica

 

DSC02877_zpsbjda20zn.jpg

 

DSC02879_zps7bqyo8wl.jpg

 

DSC02881_zpsjhb1dixx.jpg

 

DSC02882_zps1u9l6s3a.jpg

 

DSC02885_zps2gxhndsb.jpg

 

DSC02886_zpsrp90nfzy.jpg

 

Evo ga plan grada na kojem smo videli neku "ajfelovu kulu" pod brojem 21 koju smo pokusali da nadjemo ali bezuspesno...Na kraju se ispostavilo da to i nije tako visoko iako smo pokusavali da je uocimo sa brdasceta preko Tise :D

 

DSC02890_zpsabjc38nx.jpg

 

Evo me na Tisi

 

DSC02889_zpswenjvzev.jpg

 

A evo i motora kod spomenika na Tisi

 

DSC02893_zpsu37bs69f.jpg

 

Evo i menjacnice u kojoj smo zamenili pare 

 

DSC02896_zpsnk0tp5gv.jpg

 

DSC02897_zps6juk7kws.jpg

 

Na kraju smo se provozali jos jednom onako na slepo, i zavrsili u nekoj slepoj ulici, na zeleznickoj stanici 

 

DSC02899_zpszxcniv3a.jpg

 

Negde oko 15.30h smo krenuli nazad. Sipali smo gorivo da potrosimo nesto malo forinti sto nam je ostalo (jbg ne znam sta cu snjima). Uglavnom ja sam nasuo "celu" litru. Na izlazu iz Segedina se Pera gubi u retrovizoru, ja odma pomisljam neki problem sa lancem, kad ono on staje da se slikamo kod znaka :D

 

DSC02901_zps2pek3x7r.jpg

 

Vratili smo se magistralom skroz do granice. Na grani su nam madjari trazili jos i saobracajne (valjda da provere da li smo kupili vinjete). Kada smo usli u Srbiju odlucili smo da idemo nazad okolo. Isli smo preko Palica, kroz Suboticu, Backu Topolu, pa pored Fantasta kroz Becej do Zablja.

Ovde nema nekih zanimljivih slika osim Brazilije.

 

DSC02903_zps4xhilr1r.jpg

 

DSC02904_zpsqe83dcfh.jpg

 

Na kraju kad smo stigli u Zabalj na satu je bilo 340 km, nasuo sam na pumpi do vrha da izmerim potrosnju i bilo je 8.5l (+ ona jedna litra iz Segedina) znaci 9.5l na 340 km sto bi bilo 2.8l na 100 km :D Da napomenem da smo vozili bukvalno kolko moze motor, negde sam ga cepao i preko 100 (znaci pun gas), ali uglavnom 90 km/h. Sve u svemu nalozio sam se sad na vece ture i ide mi se na more :D

  • Podržavam 30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Probajte da odvozate sledecu vikend voznju bice uskoro (Kopaonik).. pa onda na more :) verujte , super je..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Bra'o omladinci  :takoje: Za more će vam veći problem biti da ubedite matorce da vas puste nego dal' motori mogu da podnesu  ;)

 

Eh, šta ti je mlads'  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ma to je najveci problem, ubediti...Jos Pera ode u Tursku sa devojkom, a da idem sam nece me pustiti moji. Jos se sve uklopilo, drug ima vikendicu i bice tamo mesec dana, tako da za parking i smestaj nemam brige, a i rutu sam isplanirao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

''negde sam ga cepao i preko 100...''

vrh :jee:

sjajan post, bravo momci... samo napred, za sledeci put predlazem vam Temisvar, lepa voznja i imacete sta da vidite....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

Ako ih pametno vozite stižete na kraj sveta,

išli neki tu ludaci i za Grčku na more sa 125ccm,

zamislite i vratili se živi,zdravi u komadu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Bravo za put i putopis. Nisam odavno bio u Segedinu, jesu li to napravili auto put od granice do Segedina - kad moraju da se kupe vinjete, ranije tog nije bilo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

@drumskalisica vinjete svakako trebaju (tako su nam rekli na pumpi, a i carinik je pregledao na izlazu), a telefon mi je bagovao pa nisam ni video na navigaciji kuda idemo nego smo pratili znakove. Kada smo ulazili u Segedin bili smo bas dosta duze na auto putu pa smo se iskljucili i vozili magistralom do grada, a kada smo se vracali bilo je mnogo vise magistrale i bukvalno par kilometara auto puta (videla se granica kada smo se ukljucili)

E sad valjda smo isli ovako :D

 

Seged_zps3ppntv9y.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Slatke muke to kad ti roditelji nesto ne daju ali ocas posla prodju godine pa se i sam nadjes u toj nezahvalnoj ulozi i tek onda shvatis zasto mora i da se brani sto-sta.Samo pamet u glavu i sticicete gde god ste pomislili jos ste mladi :takoje: uzivajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@- Marko 1995 - Verovatno treba zbog auto puta, zadnji put kad sam bio - nije postojao i išlo se ovim putem što si obeležio plavim strelicama .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

@drumskalisica vinjete svakako trebaju (tako su nam rekli na pumpi, a i carinik je pregledao na izlazu), a telefon mi je bagovao pa nisam ni video na navigaciji kuda idemo nego smo pratili znakove. Kada smo ulazili u Segedin bili smo bas dosta duze na auto putu pa smo se iskljucili i vozili magistralom do grada, a kada smo se vracali bilo je mnogo vise magistrale i bukvalno par kilometara auto puta (videla se granica kada smo se ukljucili)

E sad valjda smo isli ovako :D

 

Seged_zps3ppntv9y.png

jbt pogledaj kako su uradili sistem navodnjavanja !!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Niste morali kupovati vinjete. Ima odmah posle gr. prelaza isključenje za taj sporedni put za Segedin. Nije neka kinta al' bilo bi za sendvič ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Ako ih pametno vozite stižete na kraj sveta,

išli neki tu ludaci i za Grčku na more sa 125ccm,

zamislite i vratili se živi,zdravi u komadu...

Ma kome ti ludaci?

;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Svaka čast momci, nekad sam (prije skoro 20 godina) sa 50icama i 150icama putovao po 200 ili 300 km u jednom pravcu, nije se ni moglo više kada pasoš nije vrijedio ništa :) .Tada sa djevojkom danas ženom.... podsjetili ste me na to vrijeme kada nije moglo da se bira i vozio se kako mora i sa čim može... ali vozilo se i bilo je lijepo.

 

Započeli ste na pravi način sa manjih prema nadam se većim motorima.... samo tako i svaka čast, a hvala vam obojici za ove emocije koje mi je putopis stvorio....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja