Jump to content

Moto Zajednica

Skracenje Prenosa

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Fabricki prenos je prednji 16 zuba zadnji 43, lanac je koliko znam korak 525 (sta god to znacilo).

Hteo sam da napred stavim 15 zuba tj. jedan manje od fabrickog, a da pozadi dodam jedan ili dva znaci 44 ili 45, ali sam negde video ili procitao ne secam se da bi u tom slucaju trebao da menjam i lanac tj da koristim lanac 520 korak?

 

Ako neko moze da me posavetuje sta mi je cinitii. najvise me buni ovaj korak.

 

Hvala unapred

 

P.S. U pitanju je Suzuki GSXR600 K7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F

Ja sam na mom bivsem k8 750 stavio 520 lanac koji je dosta manji i laksi od 525, prenos sam stavio -1 napred i +2 aluminijumski lancanik pozadi, i bio sam prezadovoljan. Cini mi se da je motor imao barem 10% vise obrtnog momenta.. brzine su bile primetno krace i maksimalna brzina se verovatno dosta smanjila.

U svakom slucaju topla preporuka!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Ja sam na mom bivsem k8 750 stavio 520 lanac koji je dosta manji i laksi od 525, prenos sam stavio -1 napred i +2 aluminijumski lancanik pozadi, i bio sam prezadovoljan. Cini mi se da je motor imao barem 10% vise obrtnog momenta.. brzine su bile primetno krace i maksimalna brzina se verovatno dosta smanjila. U svakom slucaju topla preporuka!!!

Hvala na odgovu. Jedino sto jos uvek ne mogu tacno da shvatim razliku zasto bi u kombinaciji da napred skinem jedan a nazad dodam dva zuba bilo bolje da koristim lanac sa korakom 520 umesto sa korakom 525 koji je sa fabrickim lancanicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F

Sa -1 +2 se minimalni remeti medjuosovinsko rastojanje. I na tim lancanivima se uklapaju svih 120 linkova koliko imaju standarni lanci.

A cuveni Dave Moss kaze da ako promenis vise od jednog zuba na jednom lancaniku a na drugom nista ne menjas dolazi do out of balance. Jer je medjuosovinsko rastojanje duze ili krace, samim tim suspenzija mora iznova da se stelije.

Sto se tice 520 lanca, jedina razlika je u tezini. Kad sa 530 odes na 520 sa aluminijumskim zadnjim lancanikom, samo zbog razlike u tezini dobijas i do jednog konjica koje se izgubio u prenosu, apsolutno beznacajno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Ja sam na mom stavio napred -1 nazad +2 bez menjanja lanca, ali tako su brzine mnogo kratke i dosta je veca potrosnja goriva. Trenuno je napred -1 i meni se cini idealno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja