Jump to content

Moto Zajednica

Žene I Motori :p

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Ivanić Grad

Ne znam kako funkcionira ovaj forum, ali ovdje sam isključivo jer planiram kupiti motor i naučiti voziti. Zato bih volila da dobijem neka iskustva koji motor da kupim i općenito neka iskustva. :P:)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Dobrodosla.

Kako bi ti clanovi foruma mogli pomoci moras nam reci koji modeli te interesuju kao i koji je tvoj okvirni budzet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Svakako da su novcana sredstva bitna. Jer treba ti motor da bi naucila da vozis. Bilo bi lepo da nadjes nekog (Auto skolu) ko bi ti dao motor na kome bi se ucila. Plus dobar instructor ili poznavalac tehnike voznje. Obicno coveka plasi ono sto ne poznaje.

Moj predlog je da prvi korak bude sa nekim od 125 cc. Nikako skuter. Npr. Honda CBF 125 ili Honda Varadero 125 ili Yamaha TDR 125 ili Yamaha YBR 125 koja ima I svoju kopiju Kimco a prilicno je jeftina. Zasto? Zato sto se obicno prvo kupi motor koji za godinu najkasnije dve prerastes I zelis dalje.

Ne bih da te plasim I mracim ali je potrebna I zastita. Kako od vremenskih uslova tako I zastita od "moguceg pada". Bolje spreciti nego leciti.

U zastitu obavezno: Kaciga. Ima ih veoma pristupnih I za manje novca mada ja licno negledam one ispod 200e.

Rukavice obavezno sa protektorima (kozne ili textilne). Jakna I pantalone sa protektorima (ramena, laktovi, kolena a moze I kukovi).

I na kraju kakav si bajker-ka ako nemas cizmice, Osim protektora vazno je da im djon nije klizav.

Voznja motora bez zastite mozda izgleda lepa I zabavna. Nije, jer I najmanja greska moze da dovede do ozbiljne povrede.

 

Kad se lepo spakujes na motor I na uzivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nadjes decka bajkera, najbrzi i najlaksi put za ulazak u svet motora za zensko... ;)

Dobrodosla na forum!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja