Jump to content

Moto Zajednica

Oglasi Tipa "sipaj I Vozi"

Recommended Posts

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

samo ne znam gde da sipam i gde da vozim :)

u opisu stoj da ima mnogo rdje,da nema papire i da ga je bager ugnjecio ali je cena 499.  ovo ce kod nas pa na vlasnika :) i da i ovaj je isto raritet

Screenshot_20210318-004152_willhaben.jpg

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
samo ne znam gde da sipam i gde da vozim 
u opisu stoj da ima mnogo rdje,da nema papire i da ga je bager ugnjecio ali je cena 499.  ovo ce kod nas pa na vlasnika  i da i ovaj je isto raritet
Screenshot_20210318-004152_willhaben.thumb.jpg.ec0c2056a33ca2ceea79a8aea9d16463.jpg
Unikat, takav nećeš više nigde naći

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Unikat u unikatnom stanju za unikatnu cenu 
Čoveku treba 500 € nemojte biti okrutni

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Lepo. Kad kupuješ auto u inostranstvu u saobraćajnoj je godina prve registracije i oni ga vode kao to godište. Carinu platiš za to godište ! Ali na AMSS po broju šasije vide kad je izašao sa trake i neretko se dešava da si kupio auto 2008 međutim on je 2007 sišao sa trake.

Meni se 2 puta desilo.

Ako ćemo tako,zašto se onda naplati carina za godište iz saobraćajne?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Izrazio sam se carina,znamo svi da se plaća samo pdv. Ali,evo,svakako , opet ako plaćaš pdv , nije ista osnovica po katalogu za godinu "novije" vozilo. Msm znaš poentu,šta hoću da kažem.
Imao sam oba puta EUR1, samo za Yarisa nisam mogao obzirom da je iz Japana direktno.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ma znam Slobo, ne sumnjam ja da si se ti zajebo kad si kupovao za sebe ali veruj mi preprovdavci kojima je to posao dobro znaju šta rade samo se mnogo prave blesavi i večito im kriv ABS, AMSS i svi ostali. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ma znam Slobo, ne sumnjam ja da si se ti zajebo kad si kupovao za sebe ali veruj mi preprovdavci kojima je to posao dobro znaju šta rade samo se mnogo prave blesavi i večito im kriv ABS, AMSS i svi ostali. 
Dobro je,razumemo se :)
Pa znaš i sam,ako sam dobro ispratio iz tema gde smo se sretali,radiš nešto vezano za vozila neka procena ili slično,ako se ne varam? Onda sve znaš kako ide.
Ja kad sam uvozio kola,prodaje se kao godište iz saobraćajne,tako ga i platiš,kad se carini,po tom godištu iz kataloga računaju mu vrednost od koje plaćaš pdv,e onda kad AMSS dođe odjednom je auto stariji godinu dana. Dakle,aparat je tako napravljen da te ošteti legalno. Zašto nam ne vrate deo novca ako se na amss ispostavi da augo nije 2006 nego 2004 recimo,nije isti iznos osnovice za pdv,jel tako? Kataloški i tržišno manje vredi?

Moje lično mišljenje je da je to napravljeno da se "otimaju" pare i da nema nikakvu svrhu,zaista. Takođe kao ova fora sa tehničkim pregledima.

A preprodavci...pa šta reći,ne znam,nisam tu mnogo pametan. Ja mislim da nije to toliko do preprodavaca samo,ljudi kao ljudi,ako su loši onda su loši,ne moraju biti preprodavci. Ima i nepreprodavaca koji lepo znaju da uvale i prećute masu stvari.

Skoro smo za sestrića uzeli auto,poverovali na reč čoveku. Kad ono, kilomteraža za 100 000 vraćena,auto sečen na pola...jebi ga...
Život ide dalje.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Samo VIN broj i to je godiste vozila kakvi kurci palci prve registracije i gluposti. Onda napisi kada si prvi put okrenuo kljuc u bravi a ne da te zajebao AMSS. 

 

Znaci ispada kupio si auto koji je sisao sa trake 2004, stojao u salonu 6 godina i ti ga kupis i kao 2010. godiste a do tada model doziveo 100 izmena i unapredjenja.

Klosarska posla...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, slobasuper9 je napisao:

augo nije 2006 nego 2004 recimo,nije isti iznos osnovice za pdv,jel tako? Kataloški i tržišno manje vredi?

Prvi vlasnik kada ga je kupovao,da li je na kontu toga dobijao neki popust od dilera?Jer taj auto je dve godine stajao u salonu neprodat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Prvi vlasnik kada ga je kupovao,da li je na kontu toga dobijao neki popust od dilera?Jer taj auto je dve godine stajao u salonu neprodat.
Pa ne znam za to. Niti to mene zanima. Ja ovde pričam o drugoj pojavi kod nas,odnosno problemima u koracima.
Pazi logike,uvezeš auto ili motor,platiš carinu ili pdv,kako god, i tek onda ti amss kaže pa ne može da se registruje zbog fabričke restrikcije u snazi. Pazi molim te , u CH može al kod nas ne. Nisu znali ni da prepišu zakone.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Pa jbg. carina robe i registracija vozila ne idu u paketu.Mozes da uvezes i sporet iz Amerike ali prc ne radi na 220.E sad sto mi hocemo onako kako nama odgovara je druga stvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa nije baš da sam na to mislio,ali ajde,neka bude.
Nije poenta šta nama odgovara,poenta je ako su već prepisivali zakon,onda su trebali i da ga prepišu. Država je u službi građana,odnosno trebalo bi da bude.

Jedno je napraviti zakone koji će ljudima olakšati i pojednostaviti stvari a drugo je napraviti zakone koji će puniti buđžet i praviti ljudima peripetije.

Znaju da naplate pregled,ali ne znaju da reše par meseci problem potpisivanja rešenja,hiljade kola su stajala ni tamo ni vamo zbog toga. Ko snosi posledice? Pa narod i pravna lica koja se bave trgovinom i " roba " im stoji neupotrebljiva i zarobljene pare bez da može dalje da se raspolaže sa istom.

Dajte ljudi...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ma znam...
Svima nam je sve jasno,nego,eto, samo malo da promislim na glas :)

Biće bolje,ostaje nam da se nadamo.



Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
On 2/23/2021 at 8:28 PM, Surla85 said:

Taj je bio u Beceju pre 10-tak godina, prodat je cini mi se u srbiju negde....

Da,farban je.

Takvog ga je kupio i kolega,al se ne secam odakle...

Pa i Becej je u Srbiji...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Spisak mera/pravila/stvari koje zameram ovoj državi je dugačak nekoliko stotina strana ali to sto se tice godišta vozila mi je logičnije naše tumačenje nego nemacko...

Oni stvarno vozilu gledaju godište kad je prva registracija, kolega je pre neki dan kupio Megan 2010 godište, tako je uvezen iz Nemačke, AMSS ga vratio na 2008, morali da traže od Renoa potvrdu za vozilo, ispalo da je proizveden u decembru 2008 a u januaru 2010 isporučen u Nemačku i tamo je u saobraćajnoj 2010, tu je na neki način oštećen i prodavac i kupac, ko kome treba da doda/oduzme stvarno je diskutabilno...

Promenio član Mc SREMac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U nekim drzavama se u saobracajnu upisuje i godina proizvodnje ukoliko se razlikuje od godine prve registracije.

Ima slucajeva da se karoserija napravi  u drugoj polovini godine, a iz nekog razloga slabije potraznje ili problema u sklapanju, kompletira se vozilo sledece godine.

Abs vraca na godinu proizvodnje, ali sta je u stvari istina? Jos je karoserija verovatnije i najsvezija, jer delovi znaju biti i par godina stari.

 

Evo jednog grubljeg primera za motocikli koji je 2009 ali prodaje se u paleti nikad sklopljen , 0km od dilera.

Nov, ali debelo u godinama.

 

Imam primer na vozilu da je broj godine  na ramu noviji od broja na nalepnici. Kinezi uzeli proslogodisnju nalepnicu i ukucali zadnje cifre sa rama na nju.

U Svajcarskoj sve regularno, registrovan, ovde abs pravi problem. A najlakse i najjeftinije napraviti nalepnicu. Nebulozno je smatrati da je neko falsifikovao i uradio pogresno nalepnicu i jos vozilo ucinio starijim. Ali eto kod nas je to problem.

Veci katolici od pape.

Kao sto rece kolega, drzava ne radi u korist gradjana, cak ne radi ni u korist sebe.

 

Elem dobio sam nalepnicu od proizvodjaca u rekordnom roku i besplatno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 3 sati, ThePainkiller je napisao:

Imamo još jedan hit... :)

 

 

9369265f0914-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda VFR RC 36, 1992. godište, Touring, vozilo prešlo 90700 km, Smederevska Palanka. Cena...

 

Nadam se da postoji poseban krug pakla za ljude koji iseku masku radi montaže višljeg volana, a tek vizir je propisno ružan...nagrdio je lep motor za sve pare...

Pošalji mu sliku svog VFRa da vidi papan kako se to radi :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja