Jump to content

Moto Zajednica

Oglasi Tipa "sipaj I Vozi"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Evo mog jucerasnjeg iskustva nije bas pisalo "sipaj i vozi" kako kaze sam naslov teme, ali ne znam u kojoj bih temi pisao a da tamo bude od najvece koristi. Prevashodno zelim da pomognem nekome od kolega ukoliko naleti na taj konkretan oglas da mu skrenem paznju da ne bije uzaludan put kao juce ja... Naletim na oglas Suzuki Bandit s600 cena ispod proseka... Na slikama izgleda iznad ocekivanog za taj novac... Stariji burazer preuzima inicijativu da se cuje sa prodavcem jer je do sad izmenjao kud i kamo vise motora i ima duzi staz na dva tocka, pa je iskusniji i zna sta treba da pita... (ovaj deo pisem da bi bilo jasno da nismo otisli, a da nismo pitali sve sto se pitati pred put moze..) "Sve super" Kaze covek malte ne sipaj i vozi... Prva boja, kod njega je 8-9 godina (zapamtite ovu cinjenicu) odjavio tablicu, nije vozen dve godine, kaze od ulaganja ima da se zamene gume, servis, da se odradi (ulje i filtere daje uz motor), agregat nikad otvaran, auspuh jeste otvoren i izvadjeno je iz njega sve kako bi bio glasniji, inace je fabricki, satovi rade u prekidima kad hoce rade kad nece ne rade..  Stavimo mi to sve na papir, ok uklapam se, i pristajem da ga takvog platim njemu zacrtanih i fixnih 1300€, iznajmljujem prikolicu od naseg drugara Lakija, sedamo juce u 08h i pravac u mesto Zalogovac od Krusevca jedno 18km... Stizemo tamo, covek nije kuci... Ajde ok mi smo stigli sat ranije, kaze brzo ce... Na prvi pogled to je taj iz oglasa, motor je 1996. godiste, pa sta ocekivati od tog godista, ok za svoje godine, isteramo iz garaze na svetlost dana... Opaaa maska oko fara farbana.. Skinemo sediste, nosaci plastike repa popucali, Viljuske cure ne ono kao vlaze, mokre su bukvalno, prednji tocak blokira, kocnice ne koce... Slavinica za gorivo ne curi nego pisa benzin... Lanac istegnut, a karike skoro blokirale, potpuno ukrucen, lancanici ostri sacuvaj Boze, na leru brlja, pokusamo da nastelijemo ler ne reaguje na podesavanje, kaze on to nista nije primetio jer se ne razume u motore... Sada je momenat da se setimo one cinjenice da je motor kod njega 8-9 godina... Navodno on je u nekoj moto grupi, igrom slucaja burazer zna par ljudi iz te grupe... Pita ga za njih ni jednog ne poznaje.. Ok, rekao si nam to sto si rekao, uvazimo to da on kao ne zna za ostale probleme. Realno po mom nekom misljenju u onom stanju vredi realnih 1000€, sramota me je da mu i ponudim tu cifru... Brat ga pita ok sta cemo obzirom da ima duplo vise troskova od onoga sto si ti naveo... Mozemo li da se dogovorimo za 1150 kaze ne ne ne zadnja je 1300 ispod toga ga ne dam... "Nek ti je za sefte 50€" 1250 je zadnja... Nista rekoh burazeru pakuj se idemo.. Svratimo u Varvarin... Brat ga zove kaze, jesi se predomislio brat nece da da vise od 1100 ne isplati mu se precutao si najskuplji deo, lanac i lancanike eto spusti nam za toliko koliko kostaju lanac i lancanici, dosli smo iz Bg-a, dok smo tu razmisli... Ne i ne 1200 zadnja, ako hocemo mi da razmislimo... I... Nista vratimo se kuci bez motora... Moram vam reci da nisam ni ljut ni razocaran... Kapiram da je on zacrtao tu cifru i kraj... Ja nisam u mogucnosti da od krsa pravim motor... Ovo pisem iz samo jednog razloga, danas vidim da oglas i dalje stoji neizmenjen... Dakle danas ZNA sta sve ne valja na motoru... Umesto da ispravi oglas i kaze kakvo je realno stanje motora i nekome spase trosak puta on ce i dalje da tvrdi isti pazar ne bi li neko dosao iz Bg, Su, Ns... Pa kad su vec prevalili toliki put pristaju da kupe da se ne vrate prazne prikolice. Sa druge strane mozda neko ne bi ni znao da prepozna sve boljke, ili ne bi obratio paznju... Meni je izbio 80-ak€ Ne mora i vama drugari.. Eto... Toliko od mene nadam se da ce nekome pomoci...:)

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f
pre 16 minuta, Biker-Boy je napisao:

Stavi link sa oglasa da vide ljudi koji je motor

Ne bih bas link mozda je protiv pravila foruma... Radi se o kp oglasivacu, jedan jedini Suzuki Bandit S600 bas tako pise crvene boje je motor cena mu je 1300 iz mesta Zalogovac.. Evo sad dok sam ovo pisao proveravam tacnost podataka na kp... Vidim da je stavio da ima ulaganja oko 200-250 eura.. Ostavljam vam da procenite sami koliko sta kosta... Svakako nisam dosao nikoga da pljunem, vec nekome drugome da pomognem...

Promenio član Alex011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Naveo je da je motocikl kod njega 10-11 godina i da ima ulaganja 200-250 evra. Dosta ljudi je ovaj oglas stavio u praćenje, njih 10...

Dobro si napisao ovu tvoju procenu stanja, nekome će koristiti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja sam imao slicnu situaciju kada sam kupovao auto, u pitanju je bio Citroen Saxo iz Cacka koji mi je udaljen 160 kilometra. Kazem coveku ja sam ozbiljan dosao bi sutra kazi mi sve sta ne valja ako mi nesto vidim svakako necu da ga kupim a ce da mi isteras pare iz dzepa. Kaze sve ok jedino malo razdrljane plastike. Pitam ga za torziju i za rdju kaze torzija ful, rdje nema. Lele nasta je ono licilo kad amo stigli, drugi vezni lim, kosevi vareni, neke zice budzene, ispod gepeka narandzast od korozije, torzija lupa a nisam ni posao. Reko dobro druze i sta cemo sad, sto si me slagao? Kaze cu da ti spustim cenu i to bigami spustio za 300 evra, pa za dzabe da mi das ne bi ga uzeo ne isplati se. Puko sam pare za put, mogao sam da ih dam na nesto pametnije sta cu, popijemo kafu drug i ja i vidim jos jednog saxa crvene boje i njega kupim, bio je u boljem stanju, nisam ga ni zagledao mnogo, vise sam ga kupio iz nervoze da ne idem kuci praznih ruku, inace crvenu boju mrzim.
Po meni dobro sto nisi kupio motor, imao bi posle dosta problema i mnogo ulaganja, bolje to sto bi ulozio dodaj na tu sumu sto vec imas i kupi motor kako lici.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

@bajker71, hvala na podrsci :) stvarno zelim da pomognem kad sam u prilici... Da mogu da mu komentarisem oglas ne bih se ustrucavao da navedem sve sta mu ne valja.. Nadam se da ce ljudi naci ovaj post pre nego sto krenu tamo, ako su neki od nasih forumasa zapratili oglas,eto neka znaju.. 

@x-man bas tako sam i ja razmisljao, uvek postoji sansa da kada kupis motor (narocito kad je stariji) nesto ne vidis pa kroz neko vreme moras nesto neocekivano da ulozos u njega, ali ovo je bilo bas bezobrazno, i bezobzirno sa njegove strane... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Meni najjaci oglasi, kad napisu, tipa... 2012 godiste, a on 2011 u polisi.

Ili 2012 "a nasi pametnjakovici smanjili na 2011" a u glavnim podacima na sajtu i naslovu stoji ta neispravna god. A stranci ne retko upisuju podatke prve registracije, sto kod nas nema veze. Sto bi rekli nidje veze...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

To je svakodnevnica, tipa transalp maska pre 94te pise 96, pa i moj motor pise 2000, a zadnji model izasao iz fabrike 99.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, x-man said:

To je svakodnevnica, tipa transalp maska pre 94te pise 96, pa i moj motor pise 2000, a zadnji model izasao iz fabrike 99.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

I meni pise 98, a jedan disk napred, tj raspar su felne, a 98 ima dva diska. Iskreno ne znam :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja sam imao pezoa 106 u saobracajnoj 2001 a na svakom delu na auto 1997, homologacija na pojasevima isecena, na staklima se ne secam, al to je za neku drugu pricu
PS nisam ga ja uvezao, takvog sam ga kupio.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova
7fa679ed1037-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki ZX6R, 2005. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 48000 km, Ruma. Cena 3.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

Odlican primerak ninje. Jedina mana sto nije drecavo zelen :D Ono sto mi je zapalo za oko je ova zuta boja koje se uopste ne secam za tu godinu da bih guglanjem pronasao podatak da i nije radjena u toj boji za 05/06 vec za sledeci model 07/08 Vivid Yellow.

Bice da je kolega farbao za svoj ukus, ako jeste, svaka cast, odlicno uradjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Taj je bio u Beceju pre 10-tak godina, prodat je cini mi se u srbiju negde....

Da,farban je.

Takvog ga je kupio i kolega,al se ne secam odakle...

Promenio član Surla85
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova

Najjaca je fora sa zimskom cenom... :lol3: Koji su to fazoni znaci lol. Ponudio bih mu tu najnizu ako neces pali. Pazi, celzijus povecava vrednost vozila...

Jedno 90% motora na oglasima je sa nerealnom cenom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova
671308100297-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki ZX6R, 2002. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 24000 km, Topola. Cena 3.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

84a94f9d3fed-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Zx6r NINJA 636, 2005. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 40000 km, Železnik. Cena 3.199 € - Motori - Polovni Automobili


Oba motora u korektnom stanju, s tim da je 2 generacije starija ninja skuplja od novije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sta sve ljudi prodaju :lol:  i za koje pare... :staa:

Jer boze moj to je "Skrembler" , oce svi da zarade na pomodarstvu... :staa2: :lud: 
Za "ovo" das gomilu para i jos je i neispravan i mozes da ga okacis na zid, jer za drugo i nije, (mada ja ga nebi ni na zid kacio, gadan je previse) a o tehnickom moze da sanja...

a84b284e9c30-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XT 600 SCRAMBLER, 1996. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 5000 km, Šimanovci. Cena 3.800 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bas sam gledao taj oglas prije nekog vremena, jeste skup al je zato ruzan za svaki evro

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja