Jump to content

Moto Zajednica

Oglasi Tipa "sipaj I Vozi"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

dva motora sam kupio kod Braneta u Bataji..sve preporuke za čoveka,kvalitet motora i odnos cena kvalitet.Čovek je VRH

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 4 minuta, Dejan88 je napisao:

Jezim se od tih budz varijanti. Taman da je I stvarno dobar, preskocio bi ga zbog te seljanje. Isto vazi I za auto.

Slažem se. Ja lično sam kupio i auto i motor gde skoro ništa nije pisalo. U oba slučaja dalje u priči sa prodavcima se ispostavilo da su ga jedva postavili... da je došao i komšija da pomogne. Zajebano je ako je daleko a želiš da ima više fotki i detalja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I ja prezirem budzevine tog tipa, najvise secenje blatobrana, jer to posle ne mozes da vratis na fabriku, tj moras da zamenis osakacen blatobran fabrickim, ali eto dosao sam u situaciju da sam nasao motor koji sasvim korektno izgleda, odrzavan, ocuvan, al mu je sakat zadnji blatobran i ima one malene govnaste migavce, i grehota mi bilo propustiti dobar motor zbog tih par mana pa sam resio da ga uzmem, i evo mesec dana kopam po netu, i ne mogu da nadjem blatobran, cak i ako nadjem bude isto sakat kao ovaj moj, uzas jedan, u najgorem slucaju ubudzicu neki slican fabricki od nekog drugog motora, al ima da bude fabrika... :)

Jedina fabricka stvar ciju zamenu podrzavam je auspuh, prvenstveno zbog zvuka, mada ima slucajeva da motor i fabricki ima lep auspuh, pa ga samo treba preraditi na protocni (sa db killer-om) , sto je danas i bolja opcija jer imas lep zvuk, i ne mogu da te drkaju na tehnickom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
I ja prezirem budzevine tog tipa, najvise secenje blatobrana, jer to posle ne mozes da vratis na fabriku, tj moras da zamenis osakacen blatobran fabrickim, ali eto dosao sam u situaciju da sam nasao motor koji sasvim korektno izgleda, odrzavan, ocuvan, al mu je sakat zadnji blatobran i ima one malene govnaste migavce, i grehota mi bilo propustiti dobar motor zbog tih par mana pa sam resio da ga uzmem, i evo mesec dana kopam po netu, i ne mogu da nadjem blatobran, cak i ako nadjem bude isto sakat kao ovaj moj, uzas jedan, u najgorem slucaju ubudzicu neki slican fabricki od nekog drugog motora, al ima da bude fabrika... 
Jedina fabricka stvar ciju zamenu podrzavam je auspuh, prvenstveno zbog zvuka, mada ima slucajeva da motor i fabricki ima lep auspuh, pa ga samo treba preraditi na protocni (sa db killer-om) , sto je danas i bolja opcija jer imas lep zvuk, i ne mogu da te drkaju na tehnickom.
Kolega tvoj motor je izuzetak, pisao sam ti. Mozda najlepsa 9-ka sto sam u poslednje vreme video. Tako da mu je oprosten blatobran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

mozda jeste nepisano pravilo, ali su i ljudi dosta cudni. ako ne napises cenu, niko nece ni da pozove. ako napises cenu i ne stavis da nije fiksna, skoro svi smatraju da je to krajnja cena. ako stavis fiksna cena svi zovu i pitaju moze li manja cena i koja je cena za bas ozbiljnog kes kupca i tako to.

kada sam prodavao motor, stajao je na oglasima mesecima, imao preko 30 pratilaca i samo dva poziva. prvi poziv je usledio dan posto sam stavio da je cena fiksna i pitanje je bilo moze li 150e jeftinije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

odmah se vidi jel nakupac ili neko kome je dosadno ili pravi kupac,tako se i postavim kada zovu! poslednje sam ima oko auta koji ima pravih 200.000km i kompletan opis,ako pocinje sa cenom a ne normalnim pitanjima vezanim za predmet prodaje odmah prekinem vezu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

Je l' uvek uspe da se spusti cena ako treba npr. nove gume ili lanac da se stavi i to da se spusti u dinar za onoliko koliko koštaju delovi koje treba staviti? Kakva je praksa? Ja sam na svom prvom motoru koji sam kupio prošle godine i kad sam kupovao nisam spuštao cenu ništa posebno, a trebalo je menjati i lanac i gume i još registracija. Voleo bih da čujem od iskusnijih motoraša običaje ?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nema tu običaja. Ako hoćeš da prodaš motor, onda moraš da oformiš i takvu cenu koju će neko da plati. Ako si prodavac nekog vozila, staviš se u ulogu kupca i vidiš da li bi se tebi dopalo to što si napisao u oglasu, da li bi platio toliko para koliko ti tražiš i da li bi ti se svidelo da ti neko nešto sakrije u oglasu, a da onda uživo to primetiš... E ako bi ti (da si kupac) kupio od sebe motor pod tim uslovima, onda ćeš i kupca ubrzo imati kad ga oglasiš...

Sve ostalo na oglasima je prosto ˝uvaljivanje˝ krševa, levaćenje od strane preprodavaca i pokušaj lake zarade... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
9 minutes ago, ThePainkiller said:

Nema tu običaja. Ako hoćeš da prodaš motor, onda moraš da oformiš i takvu cenu koju će neko da plati. Ako si prodavac nekog vozila, staviš se u ulogu kupca i vidiš da li bi se tebi dopalo to što si napisao u oglasu, da li bi platio toliko para koliko ti tražiš i da li bi ti se svidelo da ti neko nešto sakrije u oglasu, a da onda uživo to primetiš... E ako bi ti (da si kupac) kupio od sebe motor pod tim uslovima, onda ćeš i kupca ubrzo imati kad ga oglasiš...

Sve ostalo na oglasima je prosto ˝uvaljivanje˝ krševa, levaćenje od strane preprodavaca i pokušaj lake zarade... 

Zato bih ja od tebe i jos nekih kolega sa foruma kupio motor i bez ikakvog prethodnog probavanja i gledanja uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ako prodajem nešto, onda sam svestan svih mana predmeta i na osnovu toga i formiram cenu. Sigurno je niža nego predmeta u savršenom stanju. Nemamo šta da se ubeđujemo, tipa, lanac loš... Jeste, zato je u startu niža cena. Treba da se promene gume... zato je u startu niža cena. Sad, što bi neko hteo da po cenu krša kupi savršeno... neće moći. Zna se i vreme i cimanje da se to promeni, pa se i to uračuna u početnu cenu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja kad prodajem nesto to uglavnom bude za realnu cenu ili ispod. Uvek gledam da kazem sta je sve potroseno i sta ne valja. I onda dodje covek i kaze tipa plocice su pri kraju da mi spustis 30 evra i zadnja guma je pri kraju da mi spustis jos 100, ja mu kazem a ne druze pogresno si ti razumeo, Cena novog je bila 8000 evra pola cu da ti spustim zbog starosti e sad gledaj sta ne valja i skidaj mi cenu. Kao sto vec neko rece bar ja otprilike oformim cenu prema stanju i potrosenosti i dodam jos neki evro odozgore da bi imao luft za cenkanje.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Problem je što ljudi često stave onu jaču cenu pa ja kao kupac predpostavljam da kad je stavljena ta veća cena da je motor (sem možda neke sitnice) generalno bez ulaganja, da je potrošni materijal npr. gume, kočnice, lanac-lančanici u dobrom stanju, da akumulator nije na izdisaju i regler spržen... i onda kad odeš da vidiš motor shvataš da nije sve bajno i da ima ulaganja, nekad nemoraš ni da odeš jer se i na slikama vidi da ima ulaganja, a motor je "odličan ide ko nevreme" i napidžena jaka cena... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 6 minuta, Motorcyclist je napisao:

Lazu ljudi za stanje vozila iz razloga - ma kad je dosao dovde mozda i kupi i taj fazon...

Kad me tako slaže ne da ne bih kupio, već bi mu tražio da mi plati put što sam potrošio novaca da vidim takav krš...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Imao sam par puta takve bisere, napišu u oglasu sve je top, bez ulaganja i tako to... pozovem ga i pitam još jednom - jel vozilo stvarno tako kako piše, nemoj da potežem put pa da nađem još koješta da ne valja...Kažu - sve je top... Ja odem, a ono krš neopevani. Onda iz inata neću ni da pitam za cenu, da vidiš kako se uvrede kada im kažem da mi ga džabe takvog sada daju - ne bih ga uzeo. Jedan me jednom ispsovao, kao šta ja očekujem za te pare... Reko - druže, očekujem da me ne lažeš na tako očigledan i bezobrazan način...

Promenio član ThePainkiller
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja