Jump to content

Moto Zajednica

Oglasi Tipa "sipaj I Vozi"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Dosta toga, to sto je izgreban i nije neki ptoblem. Kod tog tipa motora je za mene zajebana kupovina ako se ne zna neka istorija motora. Agregat, menjac, vesanje, struja.... A to sto je izgreban nije strasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
On 3/15/2020 at 7:47 AM, ZERO CORD ADV said:

...

       Pitanje za vas iskusnije kolege je na šta treba posebno da obratim pažnju. Već očekujem da je izgreban, iščukan od padova...  Poznajem vlasnika sigurno 10 godina i znam da nije imao ozbiljnije povrede od padova pa računam da ni motor nije pretrpeo neka ozbiljna oštečenja.

Od spolja mozes da vidis samo dal su mu dobra ogibljenja i dal je prav. Nema spolja sta da se kvari, a kakav je agregat mozes samo da nagadjas. Gledaj da ga palis hladnog i slusaj, pa ako se nista sumnjivo ne cuje i nema dima, onda sednes i probas. E pa ako je ti sve u voznji deluje OK tek onda si na sta ti bog da. Racunaj da taj motoro vuce dobro i kad je stanje daleko od idealnog. Tj budi uvek spreman da ces morati da radis generalnu, niko zivi ne moze da ti garantuje kad ce neki lezaj ili semering da zvekne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

      Da li se ti servisi uspešno rade ili koliko je uspešno i skupo servisiranje ovakvog motora u slučaju da se dese kvarovi koje navodiš? 

     Inače informacija o stanju motora je baš kao iz naslova teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Servisiranje, odrzavanje nije preterano skupo i komplikovano. Kad dodaje vreme da se otvori agregat mozes da prodje sa 400e, a mozes da potrosis i pola vrednosti motora. Drugar ima exc450 2009 i mislim da je jedan ventil placao preko 100e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
13 hours ago, ZERO CORD ADV said:

      Da li se ti servisi uspešno rade ili koliko je uspešno i skupo servisiranje ovakvog motora u slučaju da se dese kvarovi koje navodiš? 

     Inače informacija o stanju motora je baš kao iz naslova teme.

Uglavnom takvi motori zavrse na oglasima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

       Znači ovaj model KTM-a nije za preporuku. Ako dobro razumem, savet je da uštedim gorivo i obiđem ovaj 450.

      Još mi nije jasno da li se sve ovo odnosi konkretno na ovaj model i da li postoji neki sličan KTM kros koji bi ste preporučili. Sa kojim ima manje muke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Sve zavisi sta kupis, u kakvom stanju je motor. Ja sam kupio ktm-a od dobrog drugara sa kojim se vozim. Zajedno smo mu odrzavali motor dok je bio kod njega i znao sam sve o motoru. Kad je resio da proda uzeo sam ga na prvu. Ne verujem da bih tako lako kupio motor preko oglasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ne da nisu pale cene nego idu gore vrtoglavo, opravdano!

To je jedina stvar napravljena čovekovom rukom koja može da preživi viruse i apokalipsu :D

63c541bbf56e3e0c1f5e73ac2be266a3--africa-twin--motorcycle-posters.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
On 3/16/2020 at 6:49 PM, ZERO CORD ADV said:

      Da li se ti servisi uspešno rade ili koliko je uspešno i skupo servisiranje ovakvog motora u slučaju da se dese kvarovi koje navodiš? 

     Inače informacija o stanju motora je baš kao iz naslova teme.

Servisi se uspesno rade. Kolko servis kosta zavisi od tiga sta je umrlo. Uglavnom za 1000e moze da se motor dovede u stanje skoro ko nov. Najcesce je to duplo manje, ali ako nije bas smece za 1000e si miran par godina. E sad ako mu ode radilica ili ceo menjac onda jbg, tad moze da izadje na 2000 ladno.

Medjutim kad se generalna uradi to je to, imas vrhunski motor.

Ovaj primerak niko osim onog ko je poslednji otvorio agregat ne moze da ti kaze kakav je, ili iskrenog vlasnika. Ja u principu uvek na cenu racunam jos 1000e, kao valjda znam za tolko da prepoznam dal je tresina kad ga gledam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Da se nadovezem, dostupnost delova je veoma vazna. Npr moj husaberg dosta delova deli sa ktmom, i to mogu u Srbiji narucim po broju dela, ali za njegove specificne delove narucis iz belog sveta pa cekas dok stignu i to ne OEM nego nesto sto dovoljno lici pa onda budzi... A umro mi je proslog vikenda, nije jos otvoren mozda je samo opruga kurble, a mozda i nesto drugo. Od poslednje generalne je proslo je 7 godina, Koristio sam ga kao dual sport i supermoto za to vreme, prosao sam sa njim skoro celu Srbiju, ali nista ekstremno sa dosta rada u mestu na visokim obrtajima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

AL me nasmeja ovaj oglas :lol2:

morao sam da screenshot-ujem da ostane za mladje generacije,

Kao menjao je vile i stavio od starijeg modela 1100-tke "za laksu upravljivost" 

i skinuo prednji blatobran zbog "ostrijeg izgleda" :lol:

 hahahahaha svasta sam cuo, ali ovakav izgovor jos nisam  :lud: :wacko:

 

I da ne pricam koliko me uzjebe kad likovi odseku zadnji blatobran na Sport-Turing motoru, cista seljanija i neukus... <_<

 

0dc8c562039e-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki ZZR 1200, 2003. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 55860 km, Beograd. Cena 2.700 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

 

 

inet7itbh.png

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ja zaista ne vidim potrebu za objašnjavanjem u oglasu kako i zašto. Kome se sviđa, sviđa se. Kome se ne sviđa, može da bude nadaren za reči k'o Ivo Andrić ali neće nikoga ubediti u "lepotu". Besmislica pa ispadne i glup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

hahahah, kakav lik...to ti je kao ono kad prodaju neki olupani R pa napisu, prepravljen u street fightera jer je meni tako lepsi...
:lol:

 

@Biker-Boy to se slazem, za secenje repa na sport-turing motorima...seljana na kub iliti R wannabe :lud:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Meni je i dalje najjaci post nekog kolege koji mislim da nije vise aktivan kada je pravio auspuh za neku cvaju, da li cagiva mito ili apriliju, nsr nemam pojma. I kao otisao kod "majstora" da mu napravi a ovaj olupao neki lim na DRVENOM PANJU SA CEKICEM:lol3: Znaci smejem se dok ovo kucam. 

 

Takodje je napisao da nije mogao da puno slika itd. jer majstor cuva tajnu zanata hahahahha.

 

Ja tu sliku nisam uspeo pronaci ali mi je neko pre nekoliko meseci uspeo da iskopa, ako moze ponovo da vidimo to remek delo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zar to nije bila cela priča a da je od toga samo krenulo?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije motor u pitanju, al morao sam, ovo ga jedan skoro pa tipican oglas tipa "sipaj i vozi" , vozilo je stvarno tip-top, samo....cena je u najmanju ruku "cudna"... 

 

https://www.kupujemprodajem.com/automobili/zastava/zastava-yugo-cabrio/oglas/39633589?fbclid=IwAR3WgjF-FKi39z9Q_8bU_H_l_9q5zslT8c_iVCp-_gPT3uRihknCBixW50Y#mhs0-1600887417163

 

Untitled.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja