Jump to content

Moto Zajednica

Oglasi Tipa "sipaj I Vozi"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Jel zna neko onog sivog Transalpa 650 iz Backe Palanke sa leo vinci auspuhom? Svasta mi lik napricao, hvalio motor 10 minuta, ja sam progovorio dve reci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 38 minuta, Motorcyclist je napisao:
b0828c3ce40b-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Africa, 1993. godište, Touring, vozilo prešlo 5555 km, Novi Sad. Cena 3.250 € - Motori - Polovni Automobili

 

Za ovo uzmes Varadera 2000+ jos ti i ostane. Koja je fora?

Pa fora je da je to Africa. Iskovani klipovi u srcu Mordora...

 

Sad ide onaj tvoj Srba sa komentarom: 

"Africa je to, bajo moj..."

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Da malo osvežimo temu novijim odgovorima

Elem u SRB mogli bi da raspredamo do mile volje odnos kupac prodavac, zamena, keš prodaja, prodaja na rate ili slično

 

Ja sam do dan danas iza sebe ostavio preko 15tak Motora prodatih / polovnih, nikada nisam napisao NOVO, sipaj i vozi i sl. 

Znoja i znoja prolivenih dok sam obilazio svaki po SRB koji mi se učinio primamljivim za kupovinu, retko koji je bio uživo onakav kakav je bio u opisu, stvar je slededća ili prihvataš realnost onako na osnovu vizuelnog efekta, nakon dogovora sa prodavcem, obožavam cenkanje, ne seljakanje i spuštanje cene i ići u krajnost ali neka korekcija moguća razumna.

Kao i kod prodaje moje, odlučujem o ponudi potencijalnog kupca na cenu koju sam oglasio, pa ako je razumna možemo da trgujemo

 

Izrazito mrzim kada vidim fixna cena, precrtavam taj Motor, pa neka je od zlata, i obično bude opasno jaka cena, kao da je jedini, e pa nije, ima Motora i biće ih

 

Ili cena na upit, po dogovoru, a ono kad ase ispričam o stanju, detaljima i pomenem cena jel stvar dogovora odmah dobijem odgovor o ceni , naravno visokoj bez dogovora i moje ponude gde odmah se zahvaljujem na informacijama i ako se odlučim Javiću se, pozzZ

 

Ima nas svakakvih, teško je svariti sve to. Od nadmenih, umišljenih, sklonih prevarama, do realnih, pozitivnih, korektnih, samo je pitanje koji će ti zapasti.

 

A kad aje zamena u pitanju, to je posebna kategorija slanja ponuda za zamenu. Od kožnih jakni, ubodnih testera, gaća, bušilica, 7 tona Jabuka, placeva, da se čovek naježi. Jako teška kategorija zamena staro za novo, doplata, dogovor, svako svoga konja hvali.

 

Takvi smo da kada prodajemo: češa, ogrebotina, fali retrovizor, nema migavac, zapekao lanac - nije to ništa, ima da se nađe za male pare

Takvi smo kada kupujemo:

- Nema migavac -  auuu migavac 50 eura

- Lanac malo labav - auuuu, 300 eura najmanje

- Ogreban rep, dekli, ili stranica - auuu, mora ceo se farba

 

Ma mogao bih do besvesti, u svakom slučaju, više volim da sam prodavac nego kupac. Nema više onih slatkih muka prilikom kupovine, sve pada u vodu nakon razgovora sa prodavcima.

 

Jbte pa čitah na forumu neke od komentara ljudi koji su kupili NOVE Motore kakvo su iskustvo imali na plaćanju i preuzimanju Motora, jeza tiha. 

 

U iščekivanju lepog vremena za vožnju i druženja, budite mi pozdravljeni i samo bahato, samo bezobrazno  ajde pali. XAXAXAXA

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2804 postova

kad sam davno kupovo auto u italiji prodavac mi se izvinuo što nisam dobio sa kolima pun rezervoar benzina.Znači u italiji nije bilo sipaj i vozi ,nego gospodine pun vam je rezervoar izvolite u auto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

To je do tog covjeka jer je "čojek" , kad kupis nov auto, moras odma na prvu pumpu.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
kad sam davno kupovo auto u italiji prodavac mi se izvinuo što nisam dobio sa kolima pun rezervoar benzina.Znači u italiji nije bilo sipaj i vozi ,nego gospodine pun vam je rezervoar izvolite u auto.


Nakon sto se izvinuo jel ti dao bar 50€ da naspes ti gorivo umesto njega?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Prethodna 2 motora sam kupio u Lazarevcu,oba motora su se sa opisom prodavaca poklapala.

  Ovaj zadnji bez veze naleteo jer mi nije bio u planu uopste.

Volim da se cenkam ali u granicama pristojnosti a ne bezobrazno da nudim neke nebulozne cene.Ako mi se svidja motor ja to kupujem.

  Vodim se da bilo koji motor da uzmem mora da ulozim u njega 500e,preko toga necu da ga kupujem a likovi koji kazu sedi -vozi odmah zaobidjem ili kazem razmislicu samo da bih prekinuo.

   I sada gledam neke primerke ali za sada samo gledam dok ne nakupim para.Iso sam kod jednog lika da pogledam jedan primerak BMW bilo sve cakum pakum.Odem upali ga,radi ja pitam sta je ovo,a kaze zaboravio da ti kazem da ga prethodni vlasnik izgrebao.Ok a kava je ovo mrlja ispod,kaze voda sigurno iz auspuha,ja se sagnem prstom pokupim i kazem ovo ulje bratac,nemam pojma kaze otkud tu :D.

  Javicu se druze :D 

  Znaci najgori su oni koji lazu a gledaju te u oci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

        Takođe se slažem da je svaku ponudu najbolje videti uživo i to ko se ne razume najbolje povesti nekoga od poverenja, ko se razume da sto realnije proceni trenutno stanje. Ovo "OD POVERENJA" posebno nagašavam. To košta ali neki troškovi su neizbežni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam jednom išao da vidim Beverly,na priču sve ok,bez ulaganja itd. Vidim ja skuter,lepo izgleda,onako na oko,reko aj da probam,cena je ok bila za godište i vizuelno stanje. Nisam hteo mnogo da zagledam,upalimo ga na kablove,akumulator prazan,ne vozi se,ok,verujem dešava se.

Lepo upalio,lepo radi,nema dima sve u redu...sednem,lagano...potopim gas do nekih 90+- i reko aj da prikocim da vidim vuče li u stranu i te fore...i jedva se zadržim na skuteru da ne padnem.

Vratim se ja u garažu,polako,na svetlo i provalimo da je viljuška kriva. Reko brate,pa što je reče,pa poginuće ti neko sa skutera,da ga nosiš na duši jesi lud.

Kae,dobio ga u kompenzaciju i nije njegov,ni ne vozi ga,što se poklapa sa praznim akumulatorom. Poverovao sam,nekako sam na faci video da mu nije bilo prijatno. Kaže sigurno ću sledećem reći šta je...

Ja kad prodajem kažem i što se ne vidi. Spustim cenu nekad a nekad ne. Za Kymca ni dinar nisam spustio , izbrojao čovek pare bez reči,jer su prokomentarisali da je bolji uživo nego na slikama. I ja sam to znao i znao sam šta prodajem...sad mi ga žao...prodadoh ga iz revolta...al ajde...

Takodje sam imao i pozitivna iskustva. Prvi skuter koji sam uzeo bio je sve kako treba,cena nema dinar dole,znao je dečo šta prodaje a i ja šta kupujem i po kojoj ceni. Dogovor za 5 min. Takođe i jedan lik što sam gledao Burgmana. Baš,baš pošten lik. Sve je rekao šta kako i na kraju nisam ni kupio jer smo se skontali da nije motor za mene,nije to što meni treba.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam jednom isao u Feketic da vidim jedan beli VFR, koji je po recima prodavca u odlicnom stanju, "sipaj i vozi" i....

.....i motor nije mogao ni da upali, i naravno, pored toga sto ne pali, nije ni bio u odlicnom stanju sto se generalnog stanja tice, a cena fiksna... :lud:

 

Takodje sam imao iskustvo da sam otisao kod coveka u sred decembra , lik izgura motor iz garaze na -5, kresne ko mina, radi savrseno kao sto je receno, izvadim pare i bez cenkanja platim koliko je trazio, oteram motor kuci, pokrijem i parkiram ga celu zimu u garazu , u prolece ga izguram, stavim sveze dopunjen akumulator, kresne iz prve, i tako ga vozih 2 i po godine bez problema... (sem reglera - klasika :) )

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

              Ocenjivanje kupaca i prodavaca uz komentar iskustva, uopšte nije loša ideja. To već postoji na nekim sajtovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ja sam se kupovinom libertija zeznuo jer nisam imao nikakvih iskustva. Dok je za kymca bilo sve kako je rekao prodavac. Sad se bezbrizno vozikam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

               U kupovini polovnjaka definitivno treba imati i sreće. Ni prodavac ne zna da mu je neki važan deo na izdisaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X
Pre sat vremena, Biker-Boy je napisao:

...

Takodje sam imao iskustvo da sam otisao kod coveka u sred decembra , lik izgura motor iz garaze na -5, kresne ko mina, radi savrseno kao sto je receno, izvadim pare i bez cenkanja platim koliko je trazio, oteram motor kuci, pokrijem i parkiram ga celu zimu u garazu , u prolece ga izguram, stavim sveze dopunjen akumulator, kresne iz prve, i tako ga vozih 2 i po godine bez problema... (sem reglera - klasika :) )

 

Tako sam i ja prosao...

Pre neku godinu 20ti decembar, -10°c nazovem coveka posto je oglas bio stur, bez puno fotografija, i opisa tipa "motor u dobrom stanju". Kaze covek, dobar je motor, dodji vidi. Ja sednem u kola i odem 50ak km. Otkrije ga i istera covek iz garaze, kaze pipni agregat da ne bude da sam ga palio, okrene kljuc i upali kao mina. Bez onog ciganjenja i odvratnog cenjaknja, pitam za koliko para ga daje da ga nosim, spustio je cenu na neku ispod realne. Za 3 godine promenjena kocione plocice, zadnja guma, i ocisceni i nastelovani karburatori (mozda nije ni bilo potrebe, ali sam odradio i njih).

S druge strane drugar kupi motor "bez ulaganja". Sam Bog zna sta nije poravljao na njemu, sta god da je dohvatio to je bilo krpljeno pomocu stapa i kanapa.

Kao prodavac, ja sam uvek govorio sta i kako jeste, naglasim prvo ono sto valja, kakvo je stanje, i onda sta ne valja. Valjda bi me sramota pojela da neko dodje, pogleda, pa ispadne da sam lagao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Pre dvadesetak  godina, kad sam trazio motor, javim se na oglas i dogovorim da ga pogledam. Ne znam zasto, odem sat ranije od dogovorenog. Kad ono, troje zdravo pocrvenelih i oznojenih guraju li guraju motor, a ovaj mrtav pa mrtviji ne moze biti. :))     Okrenem se i odem.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Polovno je uvek mačka u džaku. To sto je prethodnog vlasnika služio besprekorno nije garancija da će i sledećeg isto tako. Čak, velike šanse da će bas tebe da stigne to sto je on imao sreće pa ćeš ti imati više popravki.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja zato uvek kažem da otvori četvoro oči jer ne dajem nikakve garancije. To što sam ja do sada prodavao su polovna vozila i može svašta biti za xx kilometara a da je recimo kod mene sve bilo normalno. Pa meni je kombi stao u Makedoniji,pukao neki španer,ne znam ni ja šta,spao kaiš,a servis urađen par dana pre toga,dakle potpuno nov set zupčenja otkazao.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
On 10.8.2019. at 9:33, Motorcyclist je napisao:
b0828c3ce40b-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Africa, 1993. godište, Touring, vozilo prešlo 5555 km, Novi Sad. Cena 3.250 € - Motori - Polovni Automobili

 

Za ovo uzmes Varadera 2000+ jos ti i ostane. Koja je fora?

Jel moguce da si toliko dokon da iskopas ovu temu posle dve godine i da se tako proseres sa vec toliko dosadnom i izlizanom forom?

Jebi nesto redovno, ispuni zivot sitnicama, sredi se ... ne smaraj ... 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

        Prethodni postovi su verovatno rezultat nekog ličnog odnosa ali uz svako poštovanje komšije Kepa, ne bih se složio da je tema izlizana sve dok se polovni motori kupuju i prodaju. Iskustva nikada nisu suvišna, va je zbog toga forum i osmišljen.

        Evo da pokušam da pokušam da temu vratim u naslov. Uskoro bih trebalo da odem da pogledam jednog KTM-a, exc 450. Znam da je 2010. godište i da je korišćen za vikend kros vožnju. 

       Pitanje za vas iskusnije kolege je na šta treba posebno da obratim pažnju. Već očekujem da je izgreban, iščukan od padova...  Poznajem vlasnika sigurno 10 godina i znam da nije imao ozbiljnije povrede od padova pa računam da ni motor nije pretrpeo neka ozbiljna oštečenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja