Jump to content

Moto Zajednica

Oglasi Tipa "sipaj I Vozi"

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Erbil, Iraq - Šabac
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR, Suzuki DL 650 V-Strom

Dobri moji, čestiti drugari. Muka me je natjerala da vam se izjadam (a kome drugom mogu).

Evo juče i danas sa sinom i prijateljem odvozah preko 1000 km javljajući se na oglase ljudi koji prodaju motore.

Poštujući njihova pravila i obaveze, a zanemarujući svoje, u smislu dogovora kada doći da se motor pogleda, tipa: 

- Ja mogu samo izmedju 16:30 - 17:00 casova, ili

- Ne mogu sutra dogovorio sam sa društvom nešto, ili

- Možeš doći da pogledaš motor, ali ti ga ne mogu prodati dok komšija mog prijatelja ne pogleda, pa ako on neće ti dodji i tjeraj. Obećao sam....

- Ma ja u stvari i ne znam da li bih prodao motor, oglasio sam čisto da vidim kako se kreće cijena.

 

Ponekad steknem utisak da oni meni u stvari trebaju da daju novac pa se tako i ophode.

 

Na pitanje u kakvom je stanju motor uglavnom dobijam taj magični izraz "sipaj i vozi" koji sam ja (očigledno pogrešno), shvatio kao sve je za 5. Stvarno stanje je, nažalost, poražavajuće.

Iako ja na početku priče objašnjavam da kupujem  prvi motor za sina koji ima 17 godina, da želim motor na kom ne treba ništa mijenjati i popravljati, da neću da mi spuste cijenu jer treba nešto dotegnuti ili popustiti, kraj priče možete naslutiti:

"Druže imam motor za tebe, dodji, sipaj i vozi!" Kada kažem da sam već gledao neke motore i da se stvarno stanje tih motora dosta razlikovalo od onoga navedenog u oglasu, moji sagovornici onda krenu da kukaju kako je njih tamo neko zavrnuo ili upropastio i prodao im motor na koji su oni morali da ulože mnogo i sad ih prodaju "daleko ispod cijene jer nemaju vremena da ih voze".

Bude mi ih žao, vidim propatili kao i ja, sjednem u auto i pravo njima.

Tamo - doček kao da smo najmiliji, dugo se nismo vidjeli pa smo se i poželjeli.

Pregled motora:

 

Pitanja: - Zašto je polomljen migavac?    Odgovori: - Pao mi u mjestu sa ćopave. Skinuću ti 10 evra.

             - Lanac je istegnut i prljav.                           - Ma može on još 10K, garantujem. Probaj da vidiš kako ide.

             - Kilometraža je drugačija nego u oglasu.    - Mali pogriješio kad je kucao.

             - Deklo motora je dobro oguljeno.                - Pa kažem ti, pao sa ćopave.

             - Zadnja guma je istrošena, paljena?           - Nije, nego sportska, mekana, brže se troši. Probaj, znaš kako ide.

             - Prednje vile mnogo tonu, fali ulja u njima. - Imam ulje, dobićeš uz motor pa zamijeni. Nije to skupo.

             - Kakva su ovo oštećenja na cilindrima?     - Deda došao pijan, smetao mu motor i sjekirom ga polupao, e, al' znaš kako ide.?

             - Zašto je ovako izgreban po plastikama?   - Takvog sam ga i ja kupio.

 

Na kraju poslednje pitanje, zašto se tako dugo oglašava sledi klasičan odgovor: - Ma, dolaze i stalno nešto zanovijetaju, traže dlaku u jajetu, teški ljudi. Posle toga ne smijem više ništa ni da pitam, još će se naljutiti na mene.

 

Ne mogu da griješim dušu, ima čestitih ljudi. Ja sam svog V-stroma kupio od člana našeg foruma Alien-a (Andreja) bez mnogo priče (5 minuta). :)

 

Eto, podijelih svoju muku sa vama, a znam da ste bili u sličnim ili istim situacijama, pa ko velim, razumećete me. 

Uglavnom, na kraju ja ipak naspem i vozim, ali u auto, da mogu nesretan da se vratim kući.

 

(Izvinjavam se svim dobrim ljudima koji prodaju motore, ovo se ne odnosi na njih nego na ove "čestite").

 

Živi vi meni bili!!!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ima svacega ali imas i onih na forumu koji kenjaju da je skupo kada je motor totalno ispravan sa opremom. Mnogo im je da daju. Takvi kupe skapotine, uvale drugome posle i vrti se u krug.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

to jeste, ali i ako kazes neku falinku odma ide u bre pa to mu mnogo fali, ovako kazu dobar je i kod nekog ko prvi put gleda a sam je prolazi sve ovo jer ne zna sta da gleda pa tako u krug,

 

najbolje ovako druze kazi mi stvarno stanje motora, nisam budala znam da gledam, razumem se u to, da ne dolazimo u neprijatnu situaciju i da ne trosimo vreme, ako motor nije kao sto si rekao placas mi gorivo do tamo jer nisam dokon da se vozim po ceo dan i da me lazu,

ovo kazi pa da vidis kako menjaju pricu, a ima budala koje i pored toga opet lazu, naoruzaj se zivcima i polako, trazi motore u blizini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja kad neću da spustim cenu u situaciji kao ti što si sad,rešavam to jednostavno.

Napraviš spisak

Prva boja 

lanac

gume

viljuška

eletrika

ručke 

retrovizori

auspuh

pločice

.

.

.

.

 

Nazoveš onog ko je oglasio motor i pitaš kakovo je stanje toga sa spiska.Ako sve potvrdi kao dobro ti mu lepo kažeš da je prodao motor i neka ga dotera kod tebe za tu cenu taj trošak mu je taman neka sića u odnosu na ono što bi skinuo da ti dođeš kod njega.

Kad dođe ako motor nije takav kako je rekao lepo mu kažeš da tebi ne treba u životu to da te ljudi lažu.

Ja sam tako kupio par motora i još par ljudi znam koji su isto to radili.Čak je jedan drugar išao dotle ,jesu ispravni papiri,kaže gazda na ime sve uedu.Drugar mu reko kad dobijem saobraćajnu u supu ti dobiješ noce,Čovek mu doneo motor na prikolici otišli na tehnički u sup i tras kinta.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Obično to sipaj i vozi aludira na ovakve vlasnike i motore...

Evo npr ja prodajem motor bez ikakvih mana ali sipaj i vozi nisam napisao, ne znam ni sam zašto...

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/108677-prodajem-aprilia-atlantic-500cc-sprint/

 

Teško je danas naći dobar i sačuvan motor...nije nemoguće, samo treba strpljenja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki XF650 freewind

Zao mi samo sto oglasnik na kom su oglasi istaknuti nema rubriku za ocenjivanje, cisto da bude mirnija zuc posle kad se dodje kuci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ево имам ја мотор за твог сина, назовеш ме, кажем ти све како је и шта је, ти дођеш и видиш да је то све тако.  :jee:

 

 

(Уз предпоставку да сину од 17 година купујеш 125 кубика :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Erbil, Iraq - Šabac
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR, Suzuki DL 650 V-Strom

Hahahahaha, švaler koji govori istinu...  :jee1:

Hvala ti druže, ali ja tražim odredjeni tip motora, ne bilo koji. Honda varadero 125 ili Honda shadow 125. Ako imaš tako nešto, lako ćemo se dogovoriti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Clan Sashac sa foruma je prodavao solidnog Varadera 125ccm. Pogledaj po forumu ima oglas pa ako ti je zanimljiv kontaktiraj ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Skoro sam sa drugarom išao da gledam neku krosericu 50ccm i 5 od 6 slučajeva je bilo ovako...na oglasima super a uživo groblje.Fora je u tome što su to većinom neozbiljni klinci  prodavali misleći da će to proći tek tako,naravno ima i matorih kretena koji slično razmišljaju.

 

I šta im možeš,ništa...zato ako ima neki motor koji ti se svideo a baš je daleko nađeš nekog sa foruma iz blizine(tako sam ja radio drugima) da ga pogleda i neka ti javi jel vredi dolaziti ili ne,sem ako nemaš para/živaca za trošenje. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Erbil, Iraq - Šabac
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR, Suzuki DL 650 V-Strom

Clan Sashac sa foruma je prodavao solidnog Varadera 125ccm. Pogledaj po forumu ima oglas pa ako ti je zanimljiv kontaktiraj ga.

Čuo sam se sa njim sinoć. Sredio ga extra pa sad neće da ga prodaje.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Imam i ja lose iskustvo sa motorom iz oglasa,skoro mi se javio neki decko u vezi mog oglasa za auto,i nudio mi u zameni nsr 125 u "u fabrickom-extra stanju" samo ima ulaganje iglicasti lezaj (20-30e) da se zameni,i ja sednem u auto i odem da pogledam motor,a motor u delovima po supama,masina kompletno zaribala,lanac istegljen,lancanici pojedeni,zadnja guma  gotova,jedan oklop imao pukotinu koja je "popravljena" pomocu izolir trake i gita itd.ja se zahvalim na ponudi i odem :D i posle 2-3 nedelje isti lik mi pise na fb poruku sa pitanjem dali sam se mozda predomislio u vezi zamene,i jos me ubedjuje da svi delovi kostaju 8000din.ne mogu da razumem takve likove nikako,cemu li se oni nadaju  :stabre:  >:(  :lud:

post-16609-0-66897600-1431731305.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Jbg,ne ophode se svi isto prema svom "ljubimcu" ,ako im je uopste ljubimac...neki imaju motore samo da bi rekli da imaju..jednom sam isao do Vrsca da pogledam neki auto,i pitam lika da li nesto nije u redu,da mi kaze sve,da se ne cimam do Vrsca za dzabe..."Ma sve je u redu,nista nije radjeno,dodji pogledaj" ..A on gitovan da je to strasno...krov,ma ceo auto...I sta da mu radis,da ga roknes.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Ima svega toga, tesko je naci danas korektnog kupca ali i prodavca. Takvo vreme vlada u Srbiji, ja kada sam prodavao mog proslog nudili mi ljudi gradjevinski materijal, radijatore, neke wi-fi routere sa doplatom itd. Ne znam na kakve si ljude i prodavce nailazio, ali po meni je ako imas kupca koji ti deluje korektno, za kog si ti procenio da je posten i ozbiljan, a zamoli te 2 dana da ga sacekas jer gotovo 99% kupuje motor- to i uradi Ali treba uskladiti u toku radne nedelje zbog posla vreme. Moje iskustvo - covek me zvao, pricali, delovao ok, korektno, posteno, zvao za svog sina-zamolio me da sacekam 2 dana. Ja sam ga sacekao (iako mi je bila hitna prodaja), covek dosao, pogledao, poveo majstora, video sve mane i dobre stvari na mom motoru i na kraju pazario. Uz moje spustanje cene za jos nekih 50ak evra i njegovo placanje rucka kad se vidimo sledeci put. Culi se posle toga, pricali ja mu pomogao da nadje neke sitne delove za motor za sina, on mi se zahvalio i  svi srecni i zadovoljni. To je neko moje misljenje, ako vidis da je neko fer i korektan, tako se i postavis. Po meni ne bi bilo fer, da posle svega toga me pozove neko i kaze docicu ja pre tog kupca da pazarim motor, i ja posle ovog ispalim (a video sam da je covek dobar, fer, korektan i posten). Na kraju nisam se pokajao ni najmanje cak sam srecan sto sam tako nekom prodao moju bivsu makinu. Eto raspisah se ja od jutra :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Cela stvar je u tome što tvoje "kao novo" i njihovo "kao novo" nije isto. I sam sam se više puta kupujući preko neta uverio u to. Bezobrazluk...

Ja kad sam prodao moju kacigu čovek me je pitao da li sam je nosio u opšte. Znači stanje kao novo. A kad sam kupio ćerki NOVE patike (limundo),čovek mi kaže "pa samo jednom-dvaput su nošene. To ti je novo. Novo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Kao prodavac do nedavno 2 motora, a sada jednog, mogu da kazem da sam realno govorio stanje motora kada me neko nazove. Nazalost ovakvi su u manjini. Za sve motore koje sam kupovao do sada bilo je laganje i uzivo bude druga prica. Kaze masina extra nista se ne cuje, odem tamo kad ono lanac u masini se cuje, je*e pa rastura. Na drugom cim sam doneo kuci pocela da vlazi cizma, varena, a on lik lepo izbrisao da ne vidi kupac tj. ja... Itd. itd. imam puno primera, kao i svi vi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ту су онда и купци који ће пре отићи код неког ко им лепо замаже очи, него код неког искреног који каже све како јесте, па то преко телефона не звучи тако лепо, а уживо је сигурно бољи од оног првог.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Slazem se sve sa vama. Ali postoji i normalnih kupaca i prodavaca, bajkera, dobrih ljudi sa kojima cu rado praviti dogovor. Tako da kada tako nekom kolegi, ili takvoj osobi kada prodajem kazem da cu ga sacekati 2 dana to cu i uraditi. Pa ako me neko pozove i ja kazem moze se pogledati ali ne i kupiti do prekosutra ne ocekujem da se kupac ljuti ili buni. To je moje pravo, isto kao sto je njegovo pravo da pita bilo sta. Cista logika. I mene je cekao prodavac za moj motor sadasnji 4 dana bez kapare, seli popricali, dogovorili se sve lepo. S njegove strane fino i drugarski sto me je sacekao kao sto sam i ja svog kupca. Na to sam mislio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ту су онда и купци који ће пре отићи код неког ко им лепо замаже очи, него код неког искреног који каже све како јесте, па то преко телефона не звучи тако лепо, а уживо је сигурно бољи од оног првог.

Ovo je apsolutna istina! Tacnije ovo je glavni problem!
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kod kupovine vazi pravilo koliko para toliko muzike. Vise puta dokazano u praksi. Svojevremeno hteo da kupim veci i noviji auto za sto manje para, pa gledao one koji su najjeftiniji. Nisam mogao svojim ocima da verujem kakvi su to krsevi. Jedan imao bazen u gepeku, mesto gde stoji rezervni tocak pun vode, a srca od zadnjeg stakla jos po uglovima gepeka, a navodno nije udaran. Sledeci gitovan od krova do sajtni, svuda ispucao kit, oko soferke mazan crni silikon da pokrije udubljenja od krive sasije, verovatno je tumban auto. A preko telefona "auto je ok, malo je iscukan po parkinzima, sitnice". Na kraju digao ruke i kupio dobrog Punta.  

 

Sa motorima slicna prica, koji god sam platio dobro, dobro me je i sluzio maltene bez ulaganja, sluzili su me i oni jeftiniji, ali sam brdo para pukao da ih dovedem u pristojno stanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ja sam za svaki motor koji sam kupovao pogledao oko 20 i svi su bili "ko novi".

Savetujem ti da platiš malo više za nešto u blizini - u krajnjoj računici će izaći jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja