Jump to content

Moto Zajednica

Hoće li neko na Siciliju krajem sledeće nedelje..?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Planiram put za Siciliju sledeće nedelje... Plan mi je da odem do Crne Gore krajem nedelje, pa onda 24-tog u 22h trajektom Bar-Bari... Spavanje rešavam na licu mesta, u planu mi je kampovanje (može i na divlje ako bude neka lepo mesto).. ako nas bude više, dogovaramo... Putovanje treba da traje najviše nedelju dana, teško zbog posla da ću moći više, jer sam i ovo slobodno vreme izmislio.. Ako je neko raspoložen da mi se pridruži u laganom+_ krstarenju, možemo se naći u Podgorici 24-tog, pa na put... Detalje dogovaramo, jer ih i ja nisam precizirao, bitno je da pobegnemo malo južnije, vidimo tu egzotičnu(barem meni) destinaciju i oslobodimo se od svakodnevnog stresa..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Obzirom da treba samo 4 dana do Sicilije i nazad, tamo ti ostaju 3 dana...jel ti isplati ici toliko daleko za samo 3 dana?

 

Inace, Sicilija mi je neprekidno u planu, ali ja planiram da napravim 9 dana da bih isao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Obzirom da treba samo 4 dana do Sicilije i nazad, tamo ti ostaju 3 dana...jel ti isplati ici toliko daleko za samo 3 dana?

 

Inace, Sicilija mi je neprekidno u planu, ali ja planiram da napravim 9 dana da bih isao.

Drug, zašto 4 dana, ja iz Bara idem trajektom do Barija, pa nastavljam do Sicilije..? Ne znam da li smo se razumeli.. Ako ti odgovara termin kraj nedelje, možemo se dogovarati da produžim još par dana..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sicilija mi je u planu, ali sam se upravo vratio sa jedne ture od 7 dana, pa moram malo i da radim...inace Sicilija mi je otpala zato sto nisam imao vise od 7 dana, pa sam isao na Peloponez, a i za to je valjalo da sam imao bar neki dan viska.

 

4 dana do Sicilije i nazad:

-1 dan do Bara u odlasku (nocenje na brodu)

-1 dan od Barija do Mesine u odlasku

-1 dan od Mesine do Barija u povratku (nocenje na brodu)

-1 dan od Bara do kuce u povratku

Obrni, okreni 4 dana, 2 da dodjes do Sicilije, i 2 da se vratis.

 

Inace da mogu priustiti vreme, rado bi krenuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Doktore, čitao sam tvoj putopis i uživao! Sviđa mi se i tvoj odabir motora! I ja sam prošle godine Caponordom obišao dobrano Grčku..Grčka je fenomenalna, ima za svakoga po nešto... Nažalost nisam dobar u pisanju putopisa... Ja nisam računao taj dan za odlazak do Bara jer mi u PG živi rodbina, pa to računam kao polaznu tačku.. Ko zna, možda ja ostanem i malo duže, ako uspijem da izmislim još slobodnih dana..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Sta ti je u planu da obidjes na Siciliji?

Bas pre neki dan uplatih letovanje u podnozju Etne, pa sad istrazujem sta sve vredi videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Sta ti je u planu da obidjes na Siciliji?

Bas pre neki dan uplatih letovanje u podnozju Etne, pa sad istrazujem sta sve vredi videti...

Nemam još uvek detaljan plan.. i dalje istražujem po netu.. a treba i da napravim sastanak sa par ljudi koji su bili tamo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Celje/Slo
  • Motocikl: BMW

Malo je dana, spavaš u kampu v Cataniji i ideš na Etnu, Siracusa, Taormina, i onda polako nazad na brod. U Bari kad ideš na brod čuvaj motor idi jedan sat prije kad krene brod-kradu!  Lepo potuj sretno! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: sv.nikole makedonija
  • Motocikl: bmw f 650 gs,mz 250 etz

Ja bih ishao kad bih ranije saznao,mada ja hocu da ostanem koji dan na Siciliji a ne samo da se nabrzaka provozam... Srecan put...uzivaj i slikaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Malo je dana, spavaš u kampu v Cataniji i ideš na Etnu, Siracusa, Taormina, i onda polako nazad na brod. U Bari kad ideš na brod čuvaj motor idi jedan sat prije kad krene brod-kradu!  Lepo potuj sretno! 

Hvala!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Ja bih ishao kad bih ranije saznao,mada ja hocu da ostanem koji dan na Siciliji a ne samo da se nabrzaka provozam... Srecan put...uzivaj i slikaj...

Hvala, slikaću, pa možda naučim i da kačim slike na forum... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

odlicna  destinacija samo premalo dana za tako nesto, al sta  da se radi, kad  se  nema vise slobodnih dana.

 

reci mi koliko bi kostalo ovo putovanje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Malo je dana, spavaš u kampu v Cataniji i ideš na Etnu, Siracusa, Taormina, i onda polako nazad na brod. U Bari kad ideš na brod čuvaj motor idi jedan sat prije kad krene brod-kradu!  Lepo potuj sretno! 

Malo mi je ovo nejasno.Planiram pocetkom juna za Palermo pa ako ima ko neko iskustvo a rad je da ga podeli,placam pice...Imam spavanje u Palermu ali me konkretno interesuju trajekti Bar-Bari i Mesina..Sta da se radi i na sta treba obratiti paznju?Kako su osigurani motori sto se tice ostecenja i kradja?Hvala jos jednom...Ako ne odoh okolo..Bice zapisa sa putovanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Bih prosle godine, ista tura, s tim sto je spavanje bilo u Giardini Naxos. Svakako je vredi posetiti!

 

Hvala za divane snimke.Donecu ih jos...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

 

Malo je dana, spavaš u kampu v Cataniji i ideš na Etnu, Siracusa, Taormina, i onda polako nazad na brod. U Bari kad ideš na brod čuvaj motor idi jedan sat prije kad krene brod-kradu!  Lepo potuj sretno! 

Malo mi je ovo nejasno.Planiram pocetkom juna za Palermo pa ako ima ko neko iskustvo a rad je da ga podeli,placam pice...Imam spavanje u Palermu ali me konkretno interesuju trajekti Bar-Bari i Mesina..Sta da se radi i na sta treba obratiti paznju?Kako su osigurani motori sto se tice ostecenja i kradja?Hvala jos jednom...Ako ne odoh okolo..Bice zapisa sa putovanja...

 

 

Trajekt Bar-Bari, polazi negde oko 22h, i oko 7 je u Bariju, s tim sto pre pola 8 ne moze da se napusti. Motor je poprilicno bezbedan na trajektu, vezuju ga trakama, na samom ulazu. Inace ako biras avionska sedista na trajektu, na njima je nemoguce spavati, tako da spremi vrecu. Mada u poslednjim redovima, blizu krme, ima razvaljenih sedista, kojima moze naslon da se obori :)

 

U Bariju su me savetovali da mi motor uvek bude na oku, cak i kada ga vezujem, sto se podrazumeva. Do Mesine ide isto trajekt, ja mislim da me kostao oko 16 evra, to je kratka voznja od oko pola sata do sat. Putarine na autoputu, benziskih stanica ima dovoljno, poznavanje engleskog na ostrvu veoma slabo, ne vole mnogo turiste :)

 

Sve u svemu cene prosecne, ima par dobrih trznih centara oko Katanije, tamo mogu jeftino neke stvari da se nadju. Etna obilazak obavezan, i takodje preporucujem Taorminu na istocnom delu ostrva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Celje/Slo
  • Motocikl: BMW

 

Malo je dana, spavaš u kampu v Cataniji i ideš na Etnu, Siracusa, Taormina, i onda polako nazad na brod. U Bari kad ideš na brod čuvaj motor idi jedan sat prije kad krene brod-kradu!  Lepo potuj sretno! 

Malo mi je ovo nejasno.Planiram pocetkom juna za Palermo pa ako ima ko neko iskustvo a rad je da ga podeli,placam pice...Imam spavanje u Palermu ali me konkretno interesuju trajekti Bar-Bari i Mesina..Sta da se radi i na sta treba obratiti paznju?Kako su osigurani motori sto se tice ostecenja i kradja?Hvala jos jednom...Ako ne odoh okolo..Bice zapisa sa putovanja...

 

perisicboro  ti skoro vse objasnio, :jee1:  karte za brod ti može urediti ovaj http://forum.bjbikers.com/index.php?/user/37-gasho/  ima veze  :)  Sicilija je varna država  , mafija čuva turiste jer od njih najviše zaradi ali nađu se lopovi najviše u lukama jer čekaju naivne turiste. Ja mislim, da češ se dobro povesti. Čuvaj se prometa vozakaju se ludo, nijedana kola nisu čitava :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja