Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem bmw 1150gs ili 1100gs

Recommended Posts

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Poželjno:

 

  • do 2002. godišta, bez EVO servo kočnica
  • sa ABS-om
  • Domaće table ili na ime

Prednost: servisna knjiga, oprema (rolbarovi, koferi)

 

Ukoliko neko zna za neki provereno dobar primerak neka javi ovde, PM ili termogedzo@gmail.com. Znam šta ima trenutno u oglasima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Provereno dobar primerak r1150gs adventure ima kod Vlada u Leskovcu.. na forumu ktmdzija..

Ne tražim adv, nemam para da ga kupim. A i ima EVO kocnice ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Problem sa tim EVO kocnicama je sto toliko dobro koce da je neprijatno kad sednes na drugi motocikl :) Traze perfektan akumulator tako da je Oddissey jedini izbor. Ja ne bih bezao od tih kocnica, ali ti imas svoju viziju i napravio si izbor. Srecno sa potragom i drago mi je da cemo opet biti u istoj sekti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Problem sa tim EVO kocnicama je sto toliko dobro koce da je neprijatno kad sednes na drugi motocikl :) Traze perfektan akumulator tako da je Oddissey jedini izbor. Ja ne bih bezao od tih kocnica, ali ti imas svoju viziju i napravio si izbor. Srecno sa potragom i drago mi je da cemo opet biti u istoj sekti :)

 Sve od reči do reči sam i ja čuo. Međutim, čuo sam da je ta servo pumpa sklona kvarovima i da je ljudi češće skidaju nego popravljaju. Time se gubi i ABS. To su sve rekla-kazala (osim da se gubi ABS), ali dovoljno za crva.

 

A što se sekte tiče, jbg, pratim te :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

 

Provereno dobar primerak r1150gs adventure ima kod Vlada u Leskovcu.. na forumu ktmdzija..

Ne tražim adv, nemam para da ga kupim. A i ima EVO kocnice ;)

 

Model 2002 adventure nema EVO kočnice.. Znam, jer moj nema.. Drug, srećno u trgovini, nećeš pogrešiti ni sa ''običnim'' modelom... Pohvali se kada kupiš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Taj iz 2002 je prava stvar. Kod Vlade ima 2kom, oba imaju evo. Nije da sam gadljiv, ali jednostavno, ako običan gs košta npr 4000, adv je 5500.

 

I dalje sam u potrazi za dobrim primerkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Reci sta te ne zadovoljava, recimo, kod onog ljubicastog R 1150 GS na polovnim automobilima u Leskovcu 1999.godiste presao 51000km, ima crash bars, maglenke, Remus izduv, kao i fabricki, registrovan, svi koferi. A i cena je odgovarajuca, a nije ni fiksna 4100eur? Da li si bio da ga vidis? Utisci? Meni iz oglasa izgleda kao da bas tako nesto trazis ... Ili ti je, mozda, najvazniji deo preporuka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Reci sta te ne zadovoljava, recimo, kod onog ljubicastog R 1150 GS na polovnim automobilima u Leskovcu 1999.godiste presao 51000km, ima crash bars, maglenke, Remus izduv, kao i fabricki, registrovan, svi koferi. A i cena je odgovarajuca, a nije ni fiksna 4100eur? Da li si bio da ga vidis? Utisci? Meni iz oglasa izgleda kao da bas tako nesto trazis ... Ili ti je, mozda, najvazniji deo preporuka?

 

Farban je, to me u startu odbija. Mislim da za te pare moze da se dobije fabrička boja. Drugo, da bih otišao u Leskovac iz BG-a, moram da imam dobar razlog, odnosno kao što kažeš, preporuku. Nije mi dovoljna samo ta mala kilometraža, barem za taj motor konkretno, jer je to stvar koju ne smeš uzimati zdravo za gotovo. Ukoliko neko ima info o ovom motoru konkretno, neka podeli ako može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Kako neko moze imati info (kako kazes) o tom motoru kad prodavac trguje motorima. Drugo je kad ga neko vozi izvesno vreme (pa ga jos i poznajes) i ako hoce kaze kakav je motor. Moj ti je savet da povedes nekog ko se razume u BMW, i nema sanse da posle probe ne primeti eventualne nedostatke. Ne znam kako si zakljucio da je farban (konkretno nisam motor video ni na slici) ali sta tu ima da se farba, osim rezervoara i blatobrana (bitnije je dali je farban zbog padanja ) i ako je to u pitanju. kakva je posle geometrija motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Kako neko moze imati info (kako kazes) o tom motoru kad prodavac trguje motorima. Drugo je kad ga neko vozi izvesno vreme (pa ga jos i poznajes) i ako hoce kaze kakav je motor. Moj ti je savet da povedes nekog ko se razume u BMW, i nema sanse da posle probe ne primeti eventualne nedostatke. Ne znam kako si zakljucio da je farban (konkretno nisam motor video ni na slici) ali sta tu ima da se farba, osim rezervoara i blatobrana (bitnije je dali je farban zbog padanja ) i ako je to u pitanju. kakva je posle geometrija motora. 

 

Taj primerak, o kome pričamo je u privatnom vlasništvu, registrovan na LE table, dakle, ako neko ima info da je dobar motor, značilo bi mi. Da li je farban, evo slika http://www.polovniautomobili.com/motori/6299844/bmw-r-1150-gs

Da li je BMW '99-te pravio bordo metalik 1150gs sa koferom u toj boji, ne bih rekao, ali će možda iskusniji dati odgovor.

 

Što se tiče testiranja ispravnosti motora, svaki model ima svoje boljke. Neke poznajem, a neke ću tek da otkrijem kad kupim motor. Tako to ide :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

ima u vrscu jedan r 1150 gs u odlicnom stanju. ako te interesuje saljem slike

 

Može, naravno, hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja