Jump to content

Moto Zajednica

Koju kacigu do 180 evra?

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

 

Ако питаш за Шкорпион она је сад на попусту и добијаш пин лок,били смо заједно,ја уео белу он црну ГТ.То је та цена 23000

Da, da za GT.. Meni flip up ne treba, jurim neku full face, al cena ove gt je zaista dobra, mozda je kupim iako je flip up.. Zaista izgleda dobro za te pare.. Kazes, niste primetili nikakav problem sa njom??
Ja je jos nisam provozao,SuperPOP jeste,znam da je odusevljen,nikakvih problema za sada,a nadam se ni ubuduce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Hmmm ja imam JAT Scorpion EXO-210, nema sta, udobna super kaciga...

 

E sad gledam da uzmem FULL FACE a i moj budzet je tako negde 180-200e. 

 

Kao da se lomim izmedju AGV K-4 EVO i Scorpion EXO 500 (ili 710).

Ako nista bar mi se cini da su Scorpion malo teze od AGV...videcemo, ceka se sajam  :na_glavi:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

AGV k 4 ima 1400g, i u odnosu na prethodnu MDS Sprinter, dosta i laksa i aerodinamicnija. Oseti se raslika u voznji poprilicno. E sada, cini mi se da je brada na K4 plica, pa hoce nekada ako se ne navuce kako treba da udara u kacigu. inace, ja zadovolja, naravno skromno iskustvo imam sa kacigama. Ako ti znaci, mozes da probas kod mene cisto da imas neko poredjenje.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ne ispada brada, nego dotacinje kacigu sa unutrasnje strane. Skoro pa kao da je mala, ali samo u tom delu. E sad verovatno zavisi od lobanje do lobanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ne ispada brada, nego dotacinje kacigu sa unutrasnje strane. Skoro pa kao da je mala, ali samo u tom delu. E sad verovatno zavisi od lobanje do lobanje

 

Ja sam isti problem imao kada sam probao Scorpion EXO 1200/2000. Verovatno je do kalupa.

Nosio sam do sada Schuberth R1 i nisam imao taj problem. 

 

Na kraju sam se odlučio za HJC IS-17 (5 zvezdica na SHARP testu). U Sloveniji je cena za belu kacigu 159 eur i mislim da za te pare ne može da se nađe ni približno dobra kaciga. Dobije se i pinlock gratis uz nju.

 

http://www.bscenter.si/default.asp?mid=sl&wid=6144&pid=modul_it&f1=1&f4=73&txtpricefrom=0&txtpriceto=1301   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Da ne otvaram novu temu... Pitanje koje imam glasi "Da li neko ima iskustvo sa Scorpion EXO serijom i ako da, neka ga napiše?"...


Nameračio sam se da Novi EXO 510 ako mojoj glavi bude odgovarao, pa tako da za dvije sedmice idem u Njemačku da je vidim/probam/kupim.

https://www.louis.de/en/artikel/scorpion-exo-510-air-scale-full-face-helmet/216532?filter_article_number=21653203&ref=memo



Intresantno je da za nekih 160€ (bez poreza) imaš kacigu koja ima pinlock, chin curtain, breath deflector, sun visor i na kraju i "obraze" na naduvavanje...

Čak i stariji brat EXO 500 je imao 4 zvijezdice na Sharp testu a ovaj još nema tu, ali na Louis stranici ima svih 5 zvjezdica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Пробао сам 510 на сајму, одлично лежи на глави, страшно удобна. И одлична завршна обрада, у квалитет не сумњам.

 

Кад будем мењао кацигу, сигурно ће бити не из ЕХО програма. Жао ми што нисам узео ЕХО1000 кад је била на снижењу у Луису, али у мојој величини остала само нека са шаром америчке заставе. Па нема шансе на моју главу.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da ne otvaram novu temu... Pitanje koje imam glasi "Da li neko ima iskustvo sa Scorpion EXO serijom i ako da, neka ga napiše?"...

 

 

Nameračio sam se da Novi EXO 510 ako mojoj glavi bude odgovarao, pa tako da za dvije sedmice idem u Njemačku da je vidim/probam/kupim.

 

https://www.louis.de/en/artikel/scorpion-exo-510-air-scale-full-face-helmet/216532?filter_article_number=21653203&ref=memo

 

 

 

Intresantno je da za nekih 160€ (bez poreza) imaš kacigu koja ima pinlock, chin curtain, breath deflector, sun visor i na kraju i "obraze" na naduvavanje...

 

Čak i stariji brat EXO 500 je imao 4 zvijezdice na Sharp testu a ovaj još nema tu, ali na Louis stranici ima svih 5 zvjezdica...

Vozim exo 500.. Odlicna je. Udobna, pinlock radi za sve pare, a ventilacija je vise nego odlicna, unutrasnjost je jako udobna, samo ako odgovara tvom obliku glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F

Другу сезону користим EXO 1000. Унутрашњост је веома удобна, материјал од кога је направљена постава је одличан и лако се вади ради прања. Вентилација је веома добра.Слаб шум ветра се јавља када се седи у потпуно вертикалном положају, а када се седи у уобичајеном положају нема шума (возим naked). Имам pin lock па визир не магли (мотоцикл не возим испод 50 C). Кацига има мрежицу испод браде која уз поткапу успешно спречава продор ваздуха ка лицу у хладнијим данима. Интегрисани сунчани визир помаже код јаког сунца мада би могао да буде још тамнији (може да се замени). Пумпицу за надувавање образа не користим, с обзиром да ми кацига оптимално стоји без ње (образован сам :) ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F

Моја грешка, нисам правилно написао 5oС- пет степени :) . У скромном животу 50оС не искусих.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Malo sam i ja istrazivao jeftinije kacige, ali sigurnost na prvom mjestu.

Dosao sam do nekog zakljucka da HJC IS17 ima dominaciju u tom segmentu. Cekam kraj maja da dodje nova tura da je probam kako lezi.

Moze li neko ispricati mane i prednosti ove kacige?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Probana EXO 510 i mogu da kažem da na moju glavu ide kao salivena...

Čitavim obimom glave mogu da osjetim da je nalegla, kopča ne smeta...

Jedino su mi obrazi mrvicu više stisnuti nego što bih ja to želio... ali možda ima manji umetak a i nisam 100% siguran da je bila "izduvana" do kraja...

Sunčani vizir dobar, duboko ide, ne vidim liniju ispred očiju gdje prestaje sunčani vizir da mi smeta...

 

Dakle, sve u svemu odlična kaciga...

 

Rekao sam da mi rezervišu jednu u drugoj šemi boja... kao na slici dole... siva sa crnim.. više mi se sviđa...

 

Cijena na netu 193€ - 19% porez..

post-24716-0-28728900-1461513256.jpg

post-24716-0-05347600-1461513282.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

U medjuvremenu promjenila se cijena i moj rezervisani artikal danas kosta 229€.
Odem u Louis, sav srecan da cu da uzmem svoju novu kacigu i vjerovatno i neke patike i kada ne lezi vraze, 229€.

Isprobao sam danas i nesto za mene novo, Nolan N87 Rapid n-com i sada je dvoumljenje postalo izrazeno.

 

 

1. https://www.louis.de/artikel/scorpion-exo-510-air-scale-integralhelm/216532?list=109434473

 

2. https://www.louis.de/artikel/nolan-n87-rapid-n-com-integralhelm/216568?list=109434473


Pomozite...

Mome obliku glave pasu obe, cijena u 10€ manje-vise.
Suncani viziri idu daleko dole, ne vidim liniju ni kod jednog...
Udobne, Scorpion mi malo stisce obraze vise nego sto bih zelio ali je i mrvicu stabilniji na glavi upravo zbog toga...

 

Dvoumio sam se i oko patika, ali sam na putu do kuce odlucio koje cu da kupim i rezervisao sam ih online...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

 

Sašac tebra pa zaaašto pobogu mrtvačka vugla? :stabre:

Ниси гледао "The Punisher"? :)

 

Kako to gledao?

Verovatno mislis na bledunjav film koji je nastao na temelju jednog od najboljih stripova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Scorpion EXO-510 Air (Scale boje-mat crna sa sivim/Antracit šarama za 2016. godinu)

230€ - 19% Mwst. = 194€

 

Nije do 180€ već mrvicu više...

Danas isprobana i par utisaka...

 

1. Ventilacija ooooodlična

2. Buka minimalna do 110 km/h (pogodite ali više nisam vozio. Radari u CH na svakom ćošku)

3. Sunčani vizir dobar za sve pare

4. Mogla je da bude mrvicu dublja naprijed

5. Zbog debelih spužvi na ulazu u kacigu malo se teže navlači na glavu.

 

Vremenom ću dodati još stvari koje skontam ali danas je bila vrijedna svih para datih za nju...

post-24716-0-51555600-1462734466.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Video sam da su i cizme odradile svoje...strasna scena a te 4 krivine do tebe kao vecnost a ti ne mrdas..  :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja