Jump to content

Moto Zajednica

Koju kacigu do 180 evra?

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Vec je bilo price na forumu da su neki Sarkovi modeli super provetreni sto je u toku leta super ali zimi i ne bas. Buduci da ces 80% vremena voziti po lepom vremenu mislim da ti to nece praviti problem.

Sa druge strane problemi sa duvanjem kroz vizir i sa losim mehanizmom za integrisane naocare ne bi smeli da se dogadjaju na kacigama te cenovne kategorije i mislim da bi mozda trebalo da se pozalis kod prodavca ako je kaciga kupljena u Srbiji. Za vizire znam da su radili stelovanja ako se ne spusta podjednako pa negde duva, ali za suncane naocare i ne bas. Na kraju krajeva mozda je i falicna.

Meni npr. na jeftinijoj kacigi (Duchini D909 koja je kostala oko 160e) naocare nisu igrale po neravninama a nosio sam je i po offroadu.

 

Za kintu ne zali. Nisi mogao da znas da ce pojeftiniti a isto tako mogla je i da poskupi.

 

Zamolio bih te da napises neki utisak o MTR kacigi posto razmisljam da kupim jedanu za devojku a mozda se i ja ponovim.

Kako si bio zadovoljan, koji je model, koliko je imas, da li je bucna na oko 100km/h, da li duva i koliko je unutrasnjost kacige propala?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Mtr-ova kaciga model 1101 za tih 70 evra,koliko sam je ja platio u Luisu je odlicna kupovina, mehanizam vizira je bolji nego na Sharkovoj,jer sam stalno morao da ga za jedan zub podizem da mi ne bi maglio cim malo padne temperatura.Ventilacija kacige je losa,unutrasnjost je vadiva, sta znam za ove 3 godine koliko je imam solidna ali je ispucala koza na obodu kacige ispod(nadam se da me razumete i to  bas dosta, iako je moja majka jednom zasila ali se pojavljuje na drugim mestima.Sto se tice buke vozio sam je i do 200km/h cuje se ali rekao bih nista manje nego ova Sharkova(opet kazem ni sam probao Arai,Shoei i druge da bih tacno znao koji je to nivo buke).To je moj utisak e sad svako ima svoje misljenje.Po meni za suvozaca vise nego povoljna kupovina !!! poz

 

http://www.samsmotor.se/bilder2/hjalm/hjalm4/MTR%201101%20HELMET_DR.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Za LS2 kacige sam cuo pozitivne ocene,ali je ne posedujem da bih sudio o njoj! Samo sam hteo da prenesem svoje utiske o kacigi Shark S900.To je dodatak od proslog posta #22! Nedelju dana posle kupovine kaciga pada na ispod 20000 hiljade dinara a ja platio 26100 :( Ali sad to i nije toliko vazno.Vazno je to da se u voznji pokazala za moj utisak malo losije.Prilicno je bucna od 100-120 km/h se vec "cuje" ! Dobra je ventilacija u njoj ali se postavlja pitanje kako ce biti kad je hladnije.Prilicno se oseca vetar na licu kad je naravno spusten vizir i to bih rekao vise po levoj strani kao da vizir ne naleze dobro.Sad da li je to samo kod mene problem to ne znam.Ja vam prenosim svoje utiske.Naocare i dalje koce kad se vracaju pa moram malo prstom da ih podignem da krenu.Nekako slabije se drze pa po nekim vecim neravninama "igraju". Sad kad uporedim svoju staru MTR i ovu Shark-ovu S900 , naravno Shark-ova je bolja kaciga ali da li bolja za tih 147,5 evra razlike to mi ne ide u glavu ! To je to nadam se da sam nekom pomogao u ovim mojim postovima i sa ovom temom,hvala vam i sa srecom da kupite kacigu koju zelite jer vam ona glavu cuva-poz !!!

Ja nemam taj problem sa naočarima za sunce, sve lepo radi. Probaj sa potkapom, sasvim je druga priča, mnogo manje buke i manje duva, naročito u bradu što me baš iritira. Primetio sam i da već preko 150-160 kmh kaciga pocinje da vibrira i nije baš prijatan osećaj, ali kad se malo stane u zaklon iza vizira motora to nestaje. Sve u svemu nije loše ali nije ni nešto extra, kolko para tolko muzike mada zavisi i kako kome legne, tip motora, stil voznje, itd itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

kupio preko Sekule iz Luisa Scorpion 500 Exo za 130E i imam utisak da sam progledao od kad nosim kacigu sa pinlokom. Ne magli po hladnom uopste a i zvucna izolacija je sasvim OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

:lol2: opet moram da se složim s kolegom , drugačiji kalupi u zavisnosti od modela  :lud: , sad sam manju uzeo u odnosu na 410. Jbg kad nemaju poslovnog njuha pa kod njih samo probamo , čuli su valjda za taj Louis i znaju da većina nas tamo naručuje pa mogu valjda i oni neke popuste da urede i prodaju nešto . U Louisu 130 evra kod nas oko 250  :zbunjen: . mis'im....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor, Knjazevac, Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XT600Z Tenere 3AJ

Imam PROBIKER kacigu vec par godina.. odsluzila je svoje.. paa mi je sa retrovizora par puta u mestu i ima ogrebotine.. vizir se razdrndao itd.. jurim da kupim nnovu kacigu pa sad gledam neku do 150e.. Da li kupiti full cross kacigu sa vizirom ili neku full face.. Inace vozim enduro motor, max brzina 120/130kmh pa me zanima vase misljenje.. full cross ili ful face?
Nadjoh u louis-u  ovu, svidja mi se sara, ali ne znam kakva je ovako, ima li ko iskustva?

https://www.louis.de/en/artikel/streetfighter-stage-2-matt-camouflage-skull/216082?list=116694015

U obzir dolazi i Shark s600 i Scorpion EXO410.. pa da cujem vasa misljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Scorpion EXO 410 nema pin lock tako da ti je ne bih preporucio. Evo sad je u luisu dodatno snizenje za EXO 500 pa je sada 103E i za te pare vredi samo tako :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Pitanje za drustvo koje je kupilo Scorpion 500 exo. Koji vam je obim glave i koju velicinu ste uzeli? Da li je kalup veci ili manji tj. da li ste uzeli vecu velicinu ili manju u odnosu na druge proizvodjace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Obim mi se poklapa sa onim što oni zvanično daju , za L 59-60 . Prošla kaciga mi je bila XL ova je sad L . Možda sam kod prošle pogrešio jer mi ja sad prilično komotna dok mi je ova 500 knap mada možda će još malko da se razgazi . Kako mi reče prodavac do L je jedna veličina spoljnog dela a od XL je veći spoljni deo , samo se umetci razlikuju .

Koliko vidim sad je 103 evrića  :/ , odlična kaciga za te pare . Naočare su dobre a sad sam stavio i pinlock koji ide uz nju i mogu da kažem da i on lepo radi svoj posao . Da sam sačekao uštedeo bi 30 evra  :wacko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@bug1

Hvala na odgovoru!

Nego nemoj nikad tako da gledas. Da si sacekao mozda bi istekla akcija ili bi se rasprodale pa bi je kupovao naknadno po punoj ceni. Ovako ako je kaciga ok hebes 30evra.

 

@bocca_bastard

Sta znam nemam ni okruglu, ni usku, sredina...valjda ce biti ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Takođe u Louisu ima sniženje za Nolan N85 sa 200 na 80, i N86 sa 200 na 104 (mada su u sustini to iste kacige, razlika je jedan otvor za ventilaciju i jos neka sitnica), tako da ako nekoga interesuje neka pogleda, nije loša ponuda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ja sam je samo probao u Motoringu, i delovala mi je malo plitko, ali to je opet individualno i nema nista dok se ne stavi na glavu a kasnije i ne provoza. Moj ti je savet da odes do Motoringa i pogledas/probas pa ako ti odgovara iskoristis popust u Louisu i narucis. Ja sam isto tako radio, samo sam na kraju kupio Shark s900 sa amazona a prethodno sam je probao u yamaha barelu i ustedo nekih 80e.

 

Drugarica ima N85 koja je vrlo slična u mojoj veličini ali nisam je probao, ako stignem probacu pa ti prenosim iskustva.

 

Pozz i srecna kupovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Za kolege koji razmišljaju o novoj kacigi moram preporučiti Barel u SC, Shark S900c snižen je na 19900, a još bolji model Shark SKWAL daje čovek za 25000, što je stvarno povoljno za takvu kacigu.

Ja sam se ponovio u Maxmomentu sa exo 910 gt .... To je bila ponuda koju nisam mogao odbiti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ta SKWAL je bila nešto dosta skuplja letos, verovatno su je zbog toga i snizili jer su skapirali da neće ljudi da daju dosta više para samo zbog fensi LED osvetljenja (ne kažem da nije i korisno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Chicago
  • Motocikl: R1

Pozz,sto se tice scorpiona,imam 1200 koju sam u usa platio 100 dol i mogu vam recei da ne vredi ni 50..teska,bucna jesino sto lepo izgleda....da se ne lazemo ako zelite dobru kacigu samo SHOEI :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Pozz,sto se tice scorpiona,imam 1200 koju sam u usa platio 100 dol i mogu vam recei da ne vredi ni 50..teska,bucna jesino sto lepo izgleda....da se ne lazemo ako zelite dobru kacigu samo SHOEI :)

 

Scorpion su odlicne kacige u tom cenovnom rangu, jos ako je kupis na nekoj akciji, recimo u Louisu....to je prava kupovina. Ja sam pre par dana kupio meni i supruzi po kacigu exo 500, bile u Lousiu na akciji, snizene, pa na to jos 20%, i kada vratimo taxfree, kostace nas jedna kaciga 90 eura. Trenutno kod nas na akciji u Maxmomentu su oko 25.000 dinara.

Sto se tice Shoei sta reci odlicna kaciga, ali i cena......ko hoce kvalitetniju kacigu u svakom slucaju neka razmisli o Shoei.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Za kolege koji razmišljaju o novoj kacigi moram preporučiti Barel u SC, Shark S900c snižen je na 19900, a još bolji model Shark SKWAL daje čovek za 25000, što je stvarno povoljno za takvu kacigu.

Ja sam se ponovio u Maxmomentu sa exo 910 gt .... To je bila ponuda koju nisam mogao odbiti .

Dali ai dobio dodatan popust ili si platio 22-23000 din.. Razmisljam se da pazarim komad..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ако питаш за Шкорпион она је сад на попусту и добијаш пин лок,били смо заједно,ја уео белу он црну ГТ.То је та цена 23000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ако питаш за Шкорпион она је сад на попусту и добијаш пин лок,били смо заједно,ја уео белу он црну ГТ.То је та цена 23000

Da, da za GT.. Meni flip up ne treba, jurim neku full face, al cena ove gt je zaista dobra, mozda je kupim iako je flip up.. Zaista izgleda dobro za te pare.. Kazes, niste primetili nikakav problem sa njom??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ако питаш за Шкорпион она је сад на попусту и добијаш пин лок,били смо заједно,ја уео белу он црну ГТ.То је та цена 23000

 

..ja kupio juče EXO 910....za 22.000,00 u maxmoment-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja