Jump to content

Moto Zajednica

TDM 4tx '99-01. vs V-Strom 650 vs Fazer 600 ili pak Varadero

Recommended Posts

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Za dvoje i prtljag tdm 900 ogromnu prednost u odnosu na mali strom+ tdm bolje koci+jeftiniji ,jedino registracija ali to je oko 50e godisnje. ista potrosnja. pre par dana vozio mali strom drugarov,sve ok. ali je slabiji osetno,osetno i opet da naglasim kocnice bolje na tdm 900

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Za moje potrebe - TDM 850 4tx odlican motor! Do Pule, prosle godine, bez ikakvih problema. U odlasku preko Bijeljine, B. Luke, Prijedor, Bihac, Otocac, Rijeka, Pula. U povratku Pula, Rijeka, ZG, BG auto putem. Potrosnja, u proseku ( Bokilic sredio karbove) 4,9l, brzina ne preko 170. Ulja ni gram nije potrosio. Od mene toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Drugar obisao Bet & Win-om od 150 ccm sever Italije. Ne znam kojom je brzinom isao ali isto nije dolivao ulje. Oko 3 soma km-a presao. I tvrdi da je sjajan motor za njegove potrebe.

PoJenta, sve su to dobri motori i nema 'leba od previse filozofiranja. Meni je teoretski sadasnji motor apsolutno odgovarao po svemu ali mi se sada ispostavilo da bi mi ipak nesto drugo bolje leglo. Znaci dok ne provozas, nista. A druga stvar, posto postoji finansijski limit, treba traziti sto bolji primerak jer ovde pricamo o motorima starim po 15+ godina. A ko je kupovao motor, zna sta moze da vidi i sa kakvim cenama da se sretne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

TDM 900 je vec druga prica. Samo sto, koliko sam skontao, planiran budzet ne doseze ni do malog Stroma ni do TDM-a 900.

Tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Koliko sam ja skapirao motor koji uvezem izadje me kao motor koji sam ovde kupio na kraju po ceni.. s tim sto ovde mogu lepo da sednem, probam, dovedem majstora, on pogleda masinu i kupim, a kod uvoza il ti dovezu nesto pa to ti je, ili naj cesce odes tamo i pazaris po izgledu posto nece da upali zbog akumulatora ili slicno i dok ga doteras sredis papire i uradis servis izadje te na isto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

@Doktore, kao neko ko je vozio, cini mi se oba modela i to dugo, kako bi poredio velikog stroma u odnosu na tdm 900?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Meni malo smesno kada citam u fazonu malo snage motor itd..vozim nt650v koji je cak i malo ustrojen na 50 konja...skroz pun, svi koferi..ja  i cura skoro 200 kila...oklopa i vizira na njemu 100 kila :) (sala)..uz bilo koje brdo ili planinu, nikad nisam osetio manjak snage..da se muci i da ne moze.

4k obrtaja ide 98-100 na sat...krstareca brzina za skoro svaki ravan put (sem ako si smarac pa se iskljucivo vozas autoputem)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

I kad poželiš da odeš na alpe onda gledaš koji će te kamion na auto putu ubiti.

Vožnja motora je opasna stvar i najbolje je biti nešto brži od ostalog saobraćaja.

Sa 50 konjića može se stići al teško uteći.Ko nije imao iskustvo da mu to treba možda misli da je dosta alii.

Vozili smo se i tomosima ima ovde na forumu za neka ozbiljnija višednevna putovanja slab motor mnogo umara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ma da, kamiondzije svi voze 50km iznad ogranicenja jer im se sme i samo ciljaju motoriste. Dok sam vozio 17kw pa nisam imao problema da prestizem kamione po planinama ili ravnom putu.

 

Druga stvar je ako ti eto oces sa petom brzinom da ides uz brdo 70-80 i prestizes sa ubrzanjem ko iz mesta bez menjanja stepena prenosa. to vec onda nije stvar snage motora vec mucenja istog i ne razumevanja cemu menjac sluzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Naravno da nema svako isti stil voznje i da nije svakom dovoljno snage...konkretno MC Srem uglavnom svuda kad ide vozi malo brze i teskop je pratiti sa malo snage...ja sam napisao i da je TA savrsen motor ali mu fali snage,evo ja sam se vracao iz Makedonije i pri 140km/h na autoputu sav natovaren mi je trosio previse...morao sam da sipam skoro duplo vise od ostalih,"malo snage" se moze gledati i na taj nacin...na TDM-u nisam imao tih problema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2821 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ma da, kamiondzije svi voze 50km iznad ogranicenja jer im se sme i samo ciljaju motoriste. Dok sam vozio 17kw pa nisam imao problema da prestizem kamione po planinama ili ravnom putu.

 

Druga stvar je ako ti eto oces sa petom brzinom da ides uz brdo 70-80 i prestizes sa ubrzanjem ko iz mesta bez menjanja stepena prenosa. to vec onda nije stvar snage motora vec mucenja istog i ne razumevanja cemu menjac sluzi...

Očigledno nisi vozio autoputem gde kamioni i autobusi drže tempomat na 100, a ostali 140-150.Da sad će da krene priča ja ne idem auto putem,sutra malo ne može se do negde stići bez auto puta,osim ako nemate svo vreme ovog sveta na raspolaganju.

Tura od 3000 km se nemože uklopiti u prosečan godišnji odmor bez autoputa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@Doktore, kao neko ko je vozio, cini mi se oba modela i to dugo, kako bi poredio velikog stroma u odnosu na tdm 900?

 

 

Vozio sam TDM 850 4TX (oko 35000km) i Strom 1000 (oko 50000km). TDM 900 sam probao nekoliko puta i solidno poznajem model.

TDM 900 je ovde najkompletniji motor, po apsolutno svim parametrima. Strom 1000 je motor koji je u sustini dosta muzike za malo para, ali da bi bio solidan treba mu izleciti decje bolesti koje ima urodjeno (sto sam ja na mom i uradio, pa se sada novi vlasnik zadovoljan vozi).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

@Doktore, kao neko ko je vozio, cini mi se oba modela i to dugo, kako bi poredio velikog stroma u odnosu na tdm 900?

 

Vozio sam TDM 850 4TX (oko 35000km) i Strom 1000 (oko 50000km). TDM 900 sam probao nekoliko puta i solidno poznajem model.

TDM 900 je ovde najkompletniji motor, po apsolutno svim parametrima. Strom 1000 je motor koji je u sustini dosta muzike za malo para, ali da bi bio solidan treba mu izleciti decje bolesti koje ima urodjeno (sto sam ja na mom i uradio, pa se sada novi vlasnik zadovoljan vozi).

Koje su bolesti i koliko para trazi lecenje istih :)

ima ovde kod nas neko od kolega prodaje za zaista pristojnu cifru Stroma 1000 ako se ne varam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Da prodaje Laki 90  imao sam ga u opticaju ali sam pazario gsxf-a . Na lakijevom je trebala da se reparira korpa kod lika u Skoplju sto je cca 100 evra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U zavisnosti od godista, strom radi dosta neuravnotezeno u nizim obrtajima. To se resava remapiranjem i skidanjem sekundarnog leptira. Mene remapiranje nije kostalo nista, a zna da kosta i do 100e. Korpa kvacila po pravilu prolupa, iako se desava da pojedini retki primerci dobace i do 100000km. Nova korpa oko 350e, reparacija 100e. Kocnice su prilicno sundjeraste i to se resava postavljanjem pancir creva, oko 150e. Da bi pored toga i kocio malo bolje ipak bi trebalo zameniti kljesta.

Ovo je osnovno da bi postao solidan motor, a da bi postao dobar trebalo bi uraditi jos po nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Sve u svemu Varadero je klasa iznad svih ovih modela.☺ Naj pouzdaniji i bez nekih većih kvarova, pod uslovom da je solidno održavan.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Bilo kako bilo...ja sam TDM kupio sa 70.000km na satu a prodao ga sa 100.000,jos uvek se vozi bez ikakve greske,doduse kupljen je u Italiji od coveka koji ga je mazio i pazio,redovno servisirao...nije kupljen na nekom placu,nasao mi ga prijatelj u Veroni!

Najvaznija stvar kod motora je da se vozi...da ne stoji!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Iako nisam verovao da ce do ovoga doci ovako brzo,ja moj motor prodadoh danas a nisam ga ni u oglas postavio.. i pitanje je sta sad?!! Zainteresovan sam za TDM 4tx 99-01god ako neko ima neka ponudi dati model,slobodno.. ili ako zna da mi preporuci od prijatelja i sl. samo molim vas realno samo ,nemojte zimska cena letnja cena i sl.. mene interesuje realna cena, realan vlasnik i realan motor.. nista drugo.. eto nadam se samo da cu kupiti motor do sledece vikend voznje posto jaaaako zelim da idem na nju.. Na prosloj je bilo fenomenalno! Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja