Jump to content

Moto Zajednica

TDM 4tx '99-01. vs V-Strom 650 vs Fazer 600 ili pak Varadero

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Oni su mi vise u nekom sport turing fazonu,brzi su to motori , fazer 1000 ima oko 150ks to je meni jako previse,iskreno nisam siguran da sam dorastao kao vozac i jednom i drugom motoru..a polozaj sedenja je dosta drugaciji od tdm-a i stroma.. mozda jednog dana..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

TDM je hibrid svega i odlican je i za grad i za putovanje,jedino sto trosi ulje....Transalp je idealan motor za voznju ali nema snage natovaren sto ce se odraziti na potrosnju!

Strom 1000 da,650 ne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Koliko sam ja primetio 4tx trosi ulje samo ako ga zavrces i vadis mu dusu. Ako normalno vozis a ne tripujes sportsku voznju nemas te brige

Pa tako kazu svi.. na obrtaje i na veliku vrucinu leti,tacnije na kombinaciju ta dva faktora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Koliko sam ja primetio 4tx trosi ulje samo ako ga zavrces i vadis mu dusu. Ako normalno vozis a ne tripujes sportsku voznju nemas te brige

Шта значи завртање и вађење душе? Преко колико кмх и колико обртаја?

Колико обртаја тражи за неку нормалну крстарећу брзину од 100-120?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

TDM trosi ulje!

Isli smo sa 3 tdm na Alpe svi su trosili ulje...moj je bio 2001g i trosio je najmanje ali je trosio,zavrtao ili ne....meni po gradu nije trosio a tu se najvise zavrce od semafora do semafora tj tu je najcesce blizu crvenog ili u crvenom!

Ali ja bih ga svakako preporucio u grupi ovih motora,moze da se vozi i van asfalta,moze i na stazi,moze i na kolenu,moze kako hoces...kazem hibrid svega i svacega ali dobro osmisljen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

ja inace vozim 60-80 km/h ali recimo na auto putu volim da vozim 140-150km/h i motor i auto i kombi i helikopter i raketu.. nadam se da je to sa Tdm-om izvodljivo.. inace sam stalozen i miran vozac al na auto putu volim da vozim 140 :) i to je to.. racuna se da imam i gospodju i kofere, mislim da je Tdm dorastao tom zadatku,pa makar mu do grcke i dolio 1L ulja,bas me briga,al ako treba da dolivam na svakih 300km to je vec problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Kako fazer nema snage? To je isti motor kao i kod mog Thundercat-a, 600ccm, 100ks. Oni su specificni sto do 5k obrtaja nisu previse agresivni i zato se odlicno voze po guzvama i po gradu, dok posle 5k prilicno dobro vuku.

 

I meni je zanimljiv gsxf, pogotovo sto za male pare dobijes motor star 3-4 godine a i lepo izgleda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Mislim da si pametno suzio izbor na TDM i Stroma, ali poredjenje TDM 850 (bilo kog) sa Stromom je poredjenje baba i žaba, kako koncepcijski, tako i po ceni i starosti. Ako ti je budžet manji, opredeli se za 4TX, ali ako možeš da se pružiš do Stroma, za slične pare je po meni bolji izbor TDM 900. Tako sam bar ja odabrao. TDM 900 nema problema sa potrošnjom ulja, manje troši i lakši je od 850, ima 6 brzina za autoput, bolje kočnice.... a nećeš osetiti ni nedostatak snage (u poredjenju sa Stromom). Prednost Stroma je samo u ceni registracije, ali ne mislim da je to baš toliko bitno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa u tom slucaju je onda situacija sledeca... ako imam para tdm900 a ako ne dodjem do jos stedstava tdm 8504tx (oni su 99-01 oko 2200-2500) i to sve sad po ovim "letnjim " cenama na oglasima.. a 900 je od 3200-4500€.. Mislim ja imam motor ne zuri mi se nesto specijalno (vozikam se i sa njim iako je malen) ali sad kad budem prodao moped znam sta da jurim.. do sad sam se opasno lomio..

Hvala jos jednom na savetima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pazi ovako. Ja kao bivsi chopperas i vecni chopperas u dusi, evo vozim moj 4TX vec nekih 2-3 nedelje ja mislim. Svaki put (a to je svaki dan) kad sednem da vozim meni se motor svidi jos malkice vise, i kez je sve veci i veci. Taj trend jos uvek traje, i ako nastavi jos malo mozda ga i ne promenim :D

Tooo je pravs stvar ! Motor bi tome i trebao da sluzi,sreca,sreca,radost ! I insekti po zubima :D (u slucaju flip up kacige) :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Mislim da si pametno suzio izbor na TDM i Stroma, ali poredjenje TDM 850 (bilo kog) sa Stromom je poredjenje baba i žaba, kako koncepcijski, tako i po ceni i starosti. Ako ti je budžet manji, opredeli se za 4TX, ali ako možeš da se pružiš do Stroma, za slične pare je po meni bolji izbor TDM 900. Tako sam bar ja odabrao. TDM 900 nema problema sa potrošnjom ulja, manje troši i lakši je od 850, ima 6 brzina za autoput, bolje kočnice.... a nećeš osetiti ni nedostatak snage (u poredjenju sa Stromom). Prednost Stroma je samo u ceni registracije, ali ne mislim da je to baš toliko bitno.

 

 

Tako je,sa 900 su resili ulje i napravili pravu stvar...ako mozes za njega da se ispruzis ne treba vise da razmisljas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

TDM je verovatno dobar motor. Ali meni nije jasno zašto ljudi po svetu ne putuju toliko sa njim ako je tako dobar.

 

 

Zato sto ljudi po svetu putuju motorima starim par godina a mi ovde pricamo o motoru od 15...i zato sto je jedna fabrika odradila takav marketing za svoje proizvode da je to stasno,o kvalitetu iste ne bih jer bi me vecina na ovom forumu rastrgla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

@Mc SREMac, vidim da vozis TDM, ali ne mogu da skontam iz tvog posta da li si mislio na Yamahu kao brend koji je odradio bruka marketing ili si mislio na onu drugu marku na koju svi mislimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

 

TDM je verovatno dobar motor. Ali meni nije jasno zašto ljudi po svetu ne putuju toliko sa njim ako je tako dobar.

 

 

Zato sto ljudi po svetu putuju motorima starim par godina a mi ovde pricamo o motoru od 15...i zato sto je jedna fabrika odradila takav marketing za svoje proizvode da je to stasno,o kvalitetu iste ne bih jer bi me vecina na ovom forumu rastrgla!

 

Ni ja ne volim propelu.Ali putuju ljudi i sa varaderom i sa stromom i sa manjim jednocilindrasima al sa TDM slabo ili ja mozda nisam upoznat.Mnogo vise se putuje i putovalo sa transalpom nego sa TDM ,a oni su po godinama u klasi.Cak se vise putovalo sa ST nego sa TDM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

@Mc SREMac, vidim da vozis TDM, ali ne mogu da skontam iz tvog posta da li si mislio na Yamahu kao brend koji je odradio bruka marketing ili si mislio na onu drugu marku na koju svi mislimo?

Ne vozim na zalost trenutno nista,nisam izbrisao u profilu....ne,ne mislim na Yamahu,mislim na taj drugi evropski brend,puni su ih Alpi i to svih vrsta,ja licno smatram da su precenjeni i da su daleko od japanaca pogotovo Honde po kvalitetu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

 

 

TDM je verovatno dobar motor. Ali meni nije jasno zašto ljudi po svetu ne putuju toliko sa njim ako je tako dobar.

 

 

Zato sto ljudi po svetu putuju motorima starim par godina a mi ovde pricamo o motoru od 15...i zato sto je jedna fabrika odradila takav marketing za svoje proizvode da je to stasno,o kvalitetu iste ne bih jer bi me vecina na ovom forumu rastrgla!

 

Ni ja ne volim propelu.Ali putuju ljudi i sa varaderom i sa stromom i sa manjim jednocilindrasima al sa TDM slabo ili ja mozda nisam upoznat.Mnogo vise se putuje i putovalo sa transalpom nego sa TDM ,a oni su po godinama u klasi.Cak se vise putovalo sa ST nego sa TDM

 

Pa rekoh da je to po meni hibrid R,putnog i enduro motocikla....pravljen za one koji bi od svega po malo ali samim tim oni koji putuju se odlucuju za druge modele uglavnom,mada sam ih vidjao...i ja sam se najlepse vozao sa TA 650,bio u MKD,HR,BiH ali mu jednostavmo fali snage...taman toliko koliko TDM moze da pruzi za putovanje i voznju po gradu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Realno kao i kod svega novac je faktor koji realno odlucuje sta ce se kupiti,nevezano za motore.. a kompromise svako od nas svakodnevno pravi svesno ili nesvesno. Tdm je definitivno u prednosti sto se cene tice u odnosu na sve pomenute modele..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

:BJB-tdm: Tako Dobar Motor, Kako neki kazu od alata nosim kljuc za bravu, Neidemo kod majstora vec se vozamo. Nije bas tako velika registracija.Ni previse ni premalo snage. Ubrzava linearno. Odlican u krivinama. Za isti novac mozes naci dosta mladji motor. To sto ih u Srbiji nemamnogo neznaci da se ne vozaju. U Srbiji mnogo cega nema mnogo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Za isti novac mozes naci dosta mladji motor.

Hmm.. obrazlozi ovo,imas moju paznju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

:BJB-tdm: Tako Dobar Motor, Kako neki kazu od alata nosim kljuc za bravu, Neidemo kod majstora vec se vozamo. Nije bas tako velika registracija.Ni previse ni premalo snage. Ubrzava linearno. Odlican u krivinama. Za isti novac mozes naci dosta mladji motor. To sto ih u Srbiji nemamnogo neznaci da se ne vozaju. U Srbiji mnogo cega nema mnogo.

Па не знам колико их има у другим државама кад их у Србији нема пуно. Пуни их огласи...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

 

:BJB-tdm: 

To sto ih u Srbiji nemamnogo neznaci da se ne vozaju. U Srbiji mnogo cega nema mnogo.

 

Ja ne znam kog motora ima puno u Srbiji po oglasima ako nema TDM-a 850. Ima ih kol'ko ti duša ište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja